Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania by zostac mama w 2016

Zgłoś nadużycie #56371 4 kwietnia 2016, 8:21

tandem Supermama
Usiasia fajnie, że się odezwałaś :) opowiedz coś o pracy

iza współczuję wyjazdu męża, ale rzeczywiście - brzuszek po powrocie jest pocieszeniem

Paola wczoraj nie byłam w pracy :) odpoczynek, tenis, msza - mąż mi się podziębił, więc się oszczędzaliśmy.
Fajna mydelniczka :)

murron to wy wszyscy kwietniowi? a mąż? :)

buka jabłka zdrowe, to dodają małej energii :) powodzenia w prasowaniu!

marluna kurczę, lekarz nic nie może Ci doradzić z tymi mdłościami?

Laviaa dobrze doradzasz, też uważam, że oglądanie wózków może pomóc :D

ja w czwartek do lekarza, odliczam godziny :) szczególnie, że w pracy po 10h w tym tygodniu

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #56372 4 kwietnia 2016, 8:25

murron Supermama

tandem napisał(a)

Usiasia fajnie, że się odezwałaś :) opowiedz coś o pracy

iza współczuję wyjazdu męża, ale rzeczywiście - brzuszek po powrocie jest pocieszeniem

Paola wczoraj nie byłam w pracy :) odpoczynek, tenis, msza - mąż mi się podziębił, więc się oszczędzaliśmy.
Fajna mydelniczka :)

murron to wy wszyscy kwietniowi? a mąż? :)

buka jabłka zdrowe, to dodają małej energii :) powodzenia w prasowaniu!

marluna kurczę, lekarz nic nie może Ci doradzić z tymi mdłościami?

Laviaa dobrze doradzasz, też uważam, że oglądanie wózków może pomóc :D

ja w czwartek do lekarza, odliczam godziny :) szczególnie, że w pracy po 10h w tym tygodniu

mąż się wyłamał i jest z lipca :)
ale od strony mojego taty to mam 5 byków :) ale wszyscy poza mną z maja :)

Zgłoś nadużycie #56373 4 kwietnia 2016, 8:46

tandem Supermama

murron napisał(a)

mąż się wyłamał i jest z lipca :)
ale od strony mojego taty to mam 5 byków :) ale wszyscy poza mną z maja :)

to ciekawie :) u mnie w domu to tylko rodzice oboje ze stycznia, a każde dziecko z innego miesiąca. Ja z mężem też inaczej. Ale w szerszej rodzinie to już bardziej widać zagęszczenie w niektórych miesiącach. W kwietniu tylko dwie osoby mają imieniny, urodzin nikt :D

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #56374 4 kwietnia 2016, 8:59

Paola_33 Supermama
Murron, to ciekawie u Was, same prawie byki.. Bywa rogato 😁

Tandem, miałam na myśli prace typu heblowanie, in.przy remoncie 😜
Trzymam kciuki, by Ci czas migiem mignął do czwartku 😘
Jeszcze pamiętam, jak to się człek nie może doczekać wizyt 😉

Słońce takie, ze aż się chce zyc !!!
Dzisiaj ma być 20 st. !!! Ale o 7.. aż 6 stopni 😁

Pozdrawiam !!!!
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #56375 4 kwietnia 2016, 9:06

murron Supermama
ja siedzę w domu, bo koło 14 ma być kurier z moim olejkiem do masowania krocza przed porodem.
no ale muszę przyznać, że tak jak z Ninką nie miałam żadnych skurczy to z Młodym się zdarzają i myślę, że to też pośrednio zasługa olejku z wiesiołka.

Zgłoś nadużycie #56376 4 kwietnia 2016, 9:06

stencel_ka Fajna mama
Witam i ja w 8 miesiącu ☺. Marluna współczuję Ci strasznie, wiem co czujesz bo sama do 16tyg przeżywałam katusze. Na poprawe powiem Ci ze to przejsciowe i ze minie. Trzeba to jakos przetrwać. Izka głowa do góry, masz dobrego ginka, jak zacznie sie cis dziac z szyjką albo nawet zapobiegawczo mozna temu zaradzić a ost jak bedzie trzeba dlq dobra dzieci to i lezalabym plackiem. Najwazniejsze ze dzieci są ☺Ja tez podobnie jak Buka biore sie za wyprawke dla synka. Piekna pogoda to szybko wyschną ubranka ☺

Zgłoś nadużycie #56377 4 kwietnia 2016, 9:09

stencel_ka Fajna mama

murron napisał(a)

ja siedzę w domu, bo koło 14 ma być kurier z moim olejkiem do masowania krocza przed porodem.
no ale muszę przyznać, że tak jak z Ninką nie miałam żadnych skurczy to z Młodym się zdarzają i myślę, że to też pośrednio zasługa olejku z wiesiołka.

Murron trzymam kciuki za szybkie nadejscie godz zero ☺

Zgłoś nadużycie #56378 4 kwietnia 2016, 9:10

stencel_ka Fajna mama
Ile przybrałaś przez całą ciążę?

Zgłoś nadużycie #56379 4 kwietnia 2016, 9:11

Paola_33 Supermama
Stencelka, gratuluję 32 t.c. 😊

Murron - Ty juz 39 !!! Franio wyjdzie, gdy będzie gotowy a Ty jeszcze zatęsknisz za przespanymi nockami, chociaż teraz Ci się czas dłuży 😉 A jak samopoczucie ??

A my czekamy ns to : http://allegro.pl/karuzela-z-projektorem-arti-dream-do-lozeczka-grat-i5720672934...
Bo Róża już całkiem rozrywkowa się robi 😆
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #56380 4 kwietnia 2016, 9:16

buka87 Supermama
Mi się powoli zaczyna dłuzyc czas. Chociaz jeszcze nie wszystko gotowe, ale jakoś od 30tc wolniej leci czas niz 20-30tc gdzie zapierdzielalo jak szalone :)
Mój mąż jest genialny! Kiepsko mi sie spi bo mnie w krocze boli. Nie mam specjalnej poduszki dla ciężarówek. Ale ostatnio kupilam poduszke-rożek do karmienia, ale była mega sflaczała, kupiłam do niej wiecej wypełnienia i upchałam na maxa. A mąż mówi-wez sobie tą poduszke wstaw między kolana moze będzie wygodniej. I dzis duuuzo duuuzo lepiej sie spało :) )
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1UeMKsYzzKAMs_AVUDzd9h69QxFTsNDJbFrgZb0ef...

Zgłoś nadużycie #56381 4 kwietnia 2016, 9:21

murron Supermama

stencel_ka napisał(a)

Ile przybrałaś przez całą ciążę?

ponad 15,5 kg.

Zgłoś nadużycie #56382 4 kwietnia 2016, 9:21

murron Supermama

Paola_33 napisał(a)

Stencelka, gratuluję 32 t.c. 😊

Murron - Ty juz 39 !!! Franio wyjdzie, gdy będzie gotowy a Ty jeszcze zatęsknisz za przespanymi nockami, chociaż teraz Ci się czas dłuży 😉 A jak samopoczucie ??

A my czekamy ns to : http://allegro.pl/karuzela-z-projektorem-arti-dream-do-lozeczka-grat-i5720672934...
Bo Róża już całkiem rozrywkowa się robi 😆

dziś jakoś kiepsko spałam więc samopoczucie nie bardzo, ale ogólnie mam wrażenie, że końcówka ciąży łagodniejsza niż z Ninką.

Zgłoś nadużycie #56383 4 kwietnia 2016, 9:37

tandem Supermama
stencel_ka gratuluję 32. tygodnia!

Paola karuzelka słodka :) remontowo wczoraj nic ;) U mnie rano też chłodno, ale słońce wychodzi. Szkoda, że jak będę wracać do domu, to słońce też już będzie finiszować.

Znalazłam taki artykuł i spróbuję eksperymentalnie w tym tygodniu kłaść się o 22 http://laboratoriumwiezi.pl/spanie-plodnosc-i-witalnosc/

Zgłoś nadużycie #56384 4 kwietnia 2016, 9:52

Paola_33 Supermama
Bardzo Wam polecam bujaczek z wbudowanym biciem serca 😊.Moją paskudę baatdzo ciężko uśpić. A to działa, gdy się ja wpierw uśpi 😊
Zapowiada się piękny tydzień, pod względem pogody 😊
Tandem, strasznie niefajnie, że nie masz okazji skorzystać ze słoneczka. Ale w przyszłym tyg.masz >luzy ?? A czym się zajmujesz ??
Zdrowia dla Twojego Chlopa !!
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #56385 4 kwietnia 2016, 10:26

Laviaa Fajna mama
Boziu dziewczyny te wasze ciążę zasuwaja jak szalone. Mnie póki czas leci bardzo pomalutku. Pewnie tak będzie jeszcze przez miesiąc.
Paola karuzela fajna ja chcę kupić podobna z Fisher price po 12 tyg i będę przestawiać do brzucha, synkowi tak robiłam więc znał dźwięk i się uspokajal, a poza tym on do dziś pamięta melodie :) i jak ją usłyszy to reaguje od razu i mówi.ze on zna ta melodie ale nie wie skąd

Zgłoś nadużycie #56386 4 kwietnia 2016, 10:31

Paola_33 Supermama
Lavia a jak się czujesz? Najpierw czas się taaak wlecze niemiłosiernie, potem nagle przyspiesza i znów się wlecze :-) Uroki ciązy.. Ja w sumie byłam w ciąży 40 miesięcy :-o
Nie jest to mój ulubiony czas ale przynajmniej produkty udane ;-) :-)
Jka Wam się podoba 'flecistka' ?? ??
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #56387 4 kwietnia 2016, 10:43

tandem Supermama
Paola świetny plac zabaw, nie ma co :D
pracuję jako projektantka i niestety kolejne tygodnie coraz gorzej, nie mam nawet wolnego 1, 3 maja (!), dopiero urlop na koniec czerwca; najbliższy weekend szykuje się jako ostatni wolny... więc w sumie nie dziwię się, że fasolka żadna nie chce żyć w tych warunkach :/
a no i produkty rzeczywiscie masz bardzo udane!

Laviaa ale super z tą melodyjką synka :) tak samo jest z językami, dziecko po porodzie rozpoznaje już swój język ojczysty, tak więc jeśli chce któraś swoją fasolkę uczyć np. chińskiego to już od 21. tygodnia ciąży można jej puszczać piosenki po chińsku, a potem naukę zacząć przed upływem 9. miesiąca, bo inaczej już nigdy nie nauczy się tych wschodnich niuansów akcentowania itp. :D

Zgłoś nadużycie #56388 4 kwietnia 2016, 10:47

Paola_33 Supermama
Słusznie a jeszcze pokutuje wśród niedouczonych logopedow przekonanie, by nie mieszac języków do 3 r.z.
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #56389 4 kwietnia 2016, 10:53

tandem Supermama
Znam dzieciaczki z mieszanych rodzin np. mama Polka, tata Włoch i świetnie jest obserwować takiego np. 3latka, który bez problemu jednemu rodzicowi odpowiada tak, a drugiemu tak :)

moja siostra studiuje na akademii muzycznej, o słuchu muzycznym też opowiada takie rzeczy, że naprawdę nie wiem jak zrobić tak, by nie przegapić żadnej szansy, dać fasolce wszystko czego potrzebuje, ale z drugiej strony nie przedobrzyć, hihi :) żeby nie zamęczyć ani malucha, ani siebie bezsensownymi wymaganiami

Zgłoś nadużycie #56390 4 kwietnia 2016, 10:56

buka87 Supermama
Dziewczyny sorry ze taki temat ale akurat trafilam na dzieciowego bloga i dziewczyna pisała o staraniach swoich, poronieniach itd. Napisała że po negatywnych testach była Żałoba po dziecku, którego w ogóle nie było. Bardzo mnie to poruszyło bo ja tez sie tak czułam, jakbym co miesiac traciła kogoś kogo nawet jeszcze nie było. Ale udało się i jej i mi! Uda się i Wam staraczom :)
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1UeMKsYzzKAMs_AVUDzd9h69QxFTsNDJbFrgZb0ef...