Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania by zostac mama w 2016

Zgłoś nadużycie #55551 28 marca 2016, 15:28

Kowy Fajna mama
Paola a co wkładasz? Ja miałam założyć Mirene, ale zdecydowaliśmy się na drugie. Jak, odpukac, urodze, to ja założę bo już mam kupiona. Chociaż coraz mocniej wierzę, że będzie dobrze :) Jutro pierwsza beta!

Zgłoś nadużycie #55552 28 marca 2016, 15:30

buka87 Supermama

Kowy napisał(a)

Paola a co wkładasz? Ja miałam założyć Mirene, ale zdecydowaliśmy się na drugie. Jak, odpukac, urodze, to ja założę bo już mam kupiona. Chociaż coraz mocniej wierzę, że będzie dobrze :) Jutro pierwsza beta!

Ojjj beta na pewno będzie wielka :) ) A jak sie czujesz?
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1UeMKsYzzKAMs_AVUDzd9h69QxFTsNDJbFrgZb0ef...

Zgłoś nadużycie #55553 28 marca 2016, 15:35

Paola_33 Supermama
Nic nie wkładam, a pozwalam się ukłuć, by pod skórą mieć implant antykonc. Zdaje się, ze jest tylko 1 model :-) Starcza na ok. 5 lat :-) Kosztuje prawie tys. zł, ta przyjemność :-D
Jak zacznę tyć mimo diety, zawsze można usunąć ;-)

Buka - gratulacje ost. 'odcinka' !!!!!!!!!!! 7-10 tygodni, poród i wreszcie masz Maleństwo !!! Ty sn ??
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #55554 28 marca 2016, 15:38

Kowy Fajna mama
Buka dużo lepiej niż ostatnio. Jestem trochę bardziej senna ale bez przesady. Czasami łapią mnie mdłości i to trochę przeszkadza, ale nie mam boli krzyża i podbrzusza jak ostatnio. Czasami czuje lekki ból w pachwinach, trochę szybko jak na więzadła, chociaż może nie? Mam nadzieję że beta będzie wysoka, skoro testy ostatnie były już mocno wyraźne, takie jak krecha testowa, a nawet ze Stasiem 2 tyg po terminie @ miałam lekko widoczną.

Zgłoś nadużycie #55555 28 marca 2016, 15:46

buka87 Supermama
Paola no na razie młoda nie ustawiona na SN, lezy sobie boczkiem. Ale może jeszcze fiknie. Dzis w nocy miałam sen że jej pomagałam przekręcic sie i rano sie zastanawialam czy to sen czy moze juz sie przekręciła. ALe jednak kopie w tym samym miejscu więc siedzi sobie pleckami do szyjki dalej. Szczerze mówiąc mi obojętne jak urodze, byleby z dzieckiem było ok! :) A Ty jak po CC długo dochodziłaś do siebie? Ja na razie biore magnez wiec żadnych skurczy nawet przepowiadających nie mam, ale mysle, ze sie zacznie jak odstawie-chyba ok 35tc sie odstawia(?). Jedynie krok mnie boli jak po pobiciu :D

Kowy na pewno beta będzie piękna :) A który to będzie tydzień? Wiesz każda ciąża jest inna, mnie więzadla ciągną od 20tc do teraz i tylko jak leże a moja kumpela co ma na ten sam dzien termin porodu niczego takiego nie ma. Najwazniejsze ze nic Cie nie boli w krzyżu, ja mysle że przeczucie matki robi swoje i że wszystko bedzie dobrze :) )
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1UeMKsYzzKAMs_AVUDzd9h69QxFTsNDJbFrgZb0ef...

Zgłoś nadużycie #55556 28 marca 2016, 15:50

marluna Gotowa na wszystko
Witajcie dziewczyny, dawno tu nie zagladalam bo chcialam sie wyciszyc od tematu ciazy, zlapac rownowage.
Jednak rzeczywistosc sprowrotem sprowadza mnie na forum, bo w temacie ciazy moje doswiadczenia sa mierne.Przejde do rzeczy, otoz po 2 tygodniach wymiotow ktore trwaly nieraz caly dzien i noc w wielki piatek sie wyciszyly, moglam wreszcie cos przelkac i bardzo sie ucieszylam.Od wlasnie wielkiego piatku muli mnie od czasu do czasu ale naogol jest normalnie.Niestety wraz ze zniknieciem wymioto pojawily sie na wkladce uplawy, dziwnego koloru, takie jakby kawa z mlekiem, jest ich sporo.Wczoraj zuwazylam przy podcieraniu tak jakby sluz podbarwiony lekko krwia, rozowo bezowy.Poniewaz zdarzylo sie raz nie przejelam sie.Niestety dzis sytuacja sie powtarza , i znow na papierze jest sluz podbarwiony krwia, albo jakies dziwne prawie pomaranczowe uplawy.
Nie wiem co robic?Zachowac spokoj obserwujac co dalej?
Dzwonic na IP, zdaje sobie sprawe ze z taka duperela pewnie nie kaza mi przyjezdzac, szczegolnie dzis przy swiecie.
Jutro moge zadzwonic do kliniki, ale po swietach pewnie nikt nie raczy mnie przyjac.Ustalony termin w klinice mam na 4 kwietnia czyli w nastepny poniedzialek.
Prosze poradzcie cos dziewczyny.

Zgłoś nadużycie #55557 28 marca 2016, 15:51

Paola_33 Supermama
Zalezy, po którym, Buka ;-) Najtrudniej było po 1., ale i po 3 ok. Jakieś 2 tygodnie wyjęte z życia, boli, nie udaję, że nie. Ale ja najdłużej dochodziłam po sn :-D
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #55558 28 marca 2016, 15:53

Kaari Fajna mama
Dzięki Kowy u mnie już więcej energii chyba za sprawą 2 trymestru :) 3mam kciuki za betę.
Sielanka nie dziwie się, że masz teraz mało czasu . A jak się Mała odnajduje w żłobku? Kryzys juz minął?

Zgłoś nadużycie #55559 28 marca 2016, 15:55

Kowy Fajna mama
Marluna, wydaje mi się, że nie panikowac, ale pojechać na IP. Na oddział Cie pewnie nie wezmą, bo w święta nic się tam nie dzieje, ale powinien Cie zobaczyć ginekolog, zrobić usg i może wymaz? Może dostaniesz jakiś progesteron?
Buka dzięki, też mam taką nadzieje i czekam do jutra :)

Zgłoś nadużycie #55560 28 marca 2016, 15:56

buka87 Supermama
Marluna takie uplawy kawa z mlekiem to stara krew i podobno nie groźna ale jak widzisz juz krew to ja bym sie kontaktowala z lekarzem. Boli Cie coś ?? Bierzesz duphaston?

Zgłoś nadużycie #55561 28 marca 2016, 16:04

Zawsze boli mnie prawa strona tak jajby w okolicy jajnika, ja ten problem zglaszam na wizycie, to dostalam zalecenie paracetamolu, i ostatnio magnez B6.Duphastonu nie biore gin odstawil mi przy drugiej becie twierdzac ze natura sama musi sie ze mna rozliczyc.Dopuki nie bylo tych dziwnych uplawow a wczoraj i dzis juz uplawow podbarwionych lekko krwia bylam w miare spokojna, ale dzis juz zaczyna mnie lekko trzasc ze strachu.
Nie wiem czy to powazne, czy to bagatelizowac? Ostatnia wizyte mialam poniedzialek tydzien temu u gina wtedy bolal mnie tylko brzych po prawej stronie bez uplawow jednak bylo.l

Zgłoś nadużycie #55562 28 marca 2016, 16:04

Maaagda Supermama
Dokładnie dziewczyny widać Sielanka najmądrzejsza, nie przegadasz. Kowy ma rację!
Laktator kupiłam dopiero po porodzie, ale wiadomo elektryczny to spory wydatek, także nie każdego stać później, żeby wydać 400zł "tak o". Warto poszukać, bo nie raz kobiety sprzedają nowe, nieużywane taniej.
Tak jak pisze- ja karmię mm i nie uważam, że jestem gorsza!
A skoro karmienie piersią "zmniejsza ryzyko pneumokoków" to po co są szczepionki na to? :D
Dobra więcej nie pisze!
Powodzenia dziewczyny!

Zgłoś nadużycie #55563 28 marca 2016, 16:12

Kowy Fajna mama
Marluna ja lekarzem nie jestem, ale na Twoim miejscu bym się skonsultowala jeszcze dziś z innym lekarzem. W ogóle nie rozumiem podejścia : natura się zajmie. Przecież po to są te leki by w przypadku zdrowej ciąży pomoc. Tak czy inaczej doradzam podjechać, lepiej raz za dużo niż za mało, a będziesz spokojniejsza.

Zgłoś nadużycie #55564 28 marca 2016, 16:27

Paola_33 Supermama
Marluna, lepiej być o raz za często niż na odwrót. Ja bym zwiedziła IP od środka :-p

Ja mam nawet 2 laktatory do sprzedania, nie używane :-) Poprzedni wyrzuciłam :-)
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #55565 28 marca 2016, 16:39

Dziewczyny ja sie chyba zastrzele w tej Szwajcarii, zadzwonilam na izbe przyjec to niezla pocieche dostakam szkoda gadac az lzy same leca po policzkach.Na bol brzucha mam wziasc patacetamol, niewielkie krwawienia sa normalne punkt.
Poinformowala mnie oczywiscie ze moze juz zaczelo sie poronienie, ale nie mam po co przyjezdzac bo oni i tak nie moga nic przeciwdzialac.
W razie nieziemskich bolesci i pojawienia sie krwawienia tak jak przy miesiaczcemam przyjechac na lyzeczkowanie.
Tak traktuje sie dziewczyny w polskiej sluzbie zdrowia, az nie moge sobie tego wyobrazic?
Zalamalam sie normalnie, bo jakiejkolwiek pomocy nie ma gdzie szukac.

Zgłoś nadużycie #55566 28 marca 2016, 16:43

buka87 Supermama

marluna napisał(a)

Dziewczyny ja sie chyba zastrzele w tej Szwajcarii, zadzwonilam na izbe przyjec to niezla pocieche dostakam szkoda gadac az lzy same leca po policzkach.Na bol brzucha mam wziasc patacetamol, niewielkie krwawienia sa normalne punkt.
Poinformowala mnie oczywiscie ze moze juz zaczelo sie poronienie, ale nie mam po co przyjezdzac bo oni i tak nie moga nic przeciwdzialac.
W razie nieziemskich bolesci i pojawienia sie krwawienia tak jak przy miesiaczcemam przyjechac na lyzeczkowanie.
Tak traktuje sie dziewczyny w polskiej sluzbie zdrowia, az nie moge sobie tego wyobrazic?
Zalamalam sie normalnie, bo jakiejkolwiek pomocy nie ma gdzie szukac.

To straszne :( A nie mozesz poszukac jakiegos lekarza z Polski prywatnie? przeciez idzie sie wykonczyc z takim ich nastawieniem;/

Zgłoś nadużycie #55567 28 marca 2016, 16:47

Kowy Fajna mama
Kurcze bardzo mi przykro, że tak Cie potraktowali, typ jest jakieś niepoważne! A nie możesz pojechać do szpitala na coś jakby SOR i zażądać badania ginekologicznego? Mają prawo Cie w ogóle odesłać telefonicznie? Bo tu maja obowiązek przyjąć. Oczywiście zdarzają się idioci, ale jak się napyskuje i nastraszy to chociaż przebadaja. Nie ma u was lekarzy gin prywatnych ewentualnie gdzie możesz zapytać czy cie przyjmie na cito? Ja bym chyba gdzieś pojechała do szpitala, bo przez telefon będą cie zbywac.

Zgłoś nadużycie #55568 28 marca 2016, 16:50

buka87 napisał(a)

To straszne :( A nie mozesz poszukac jakiegos lekarza z Polski prywatnie? przeciez idzie sie wykonczyc z takim ich nastawieniem;/

Bylam raz u polskuej ginekolog tutaj, oni pracuja na tych samych zasadach jak szwajcarzy dostosowujac sie do zasad tu panujacych.

Najgorsza jest ta mysl ze nie ma gdzie szukac pomocy eh.
W Polsce w podobnych sytuacjach czeka sie na poronienie tez?Czy lekarze maja jednak mozliwosc podtrzymania tak mlodej ciazy(10 tydzien).

Zgłoś nadużycie #55569 28 marca 2016, 16:51

Kowy Fajna mama
Poza tym co to k... znaczy, że nie mogą przeciwdziałać. Przecież nie jest powiedziane, że to poronienie, a może wystarczyłoby podać leki albo monitorować. Sorry ale traktują kobiety jak byle co. Jakby to wszystko nie miało znaczenia dla zdrowia i psychiki. Jeśli ktoś przychodzi z krwawieniem, nie ważne jakim, powinni to zbadać, bo k... od tego są. A nie że Pani sobie robi przez telefon diagnozę. Przecież nie zna przyczyny.

Zgłoś nadużycie #55570 28 marca 2016, 16:55

Kowy Fajna mama
Marluna moim zdaniem tu by Cie zbadał lekarz i zrobił usg, żeby sprawdzić stan zarodków i zobaczyć czy jest krew w macicy. Ja tak miałam, jak Zgłosiłam się na IP. U mnie ciąża była sporo młodsza, nie wiem jakie jest postępowanie dalej, ale z tego co kojarzę to chyba zatrzymują cie na oddziale w razie co na obserwacje jeśli zarodki są ok a jest jakieś krwawienie i dostajesz leki osłonowe, przede wszystkim progesteron. Poza tym krwawienia w ciąży się zdarzają, trzeba wtedy jak najwięcej leżeć i odpoczywać, ale to powinien ocenić lekarz a nie pani przez telefon.