Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania by zostac mama w 2016

Zgłoś nadużycie #54991 22 marca 2016, 14:06

tandem Supermama
jadzia trzymam kciuki, by to była przyczyna, oraz, żeby szybko udało ci się ją pokonać i pochwalić się pozytywem :)

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #54992 22 marca 2016, 14:12

Kowy Fajna mama

Kaari napisał(a)

Jadziu trzymam za Ciebie kciuki. Uważam, że dobrze robisz, sama postanowiłam najpierw wybić dziadostwo żeby jak zajdę w ciążę nie martwić się, że coś zaniedbałam. U mnie leczenie trwało 2 miesiące i jak czytałam na różnych forach to naprawdę mi się szybko udało bo wiem, że dziewczyny się potrafią z tym długo męczyć. Mam nadzieję, że u Ciebie też szybko pójdzie :) daj jutro znać.

Kurcze, nie wiedziałam że to takie zjadliwe :/ Niemniej trzymam kciuki, bo dużo wskazuje że to przyczyna Jadzia! Może za chwilę będziesz styczniówką albo walentynkówką; )

Zgłoś nadużycie #54993 22 marca 2016, 15:35

jadzia Fajna mama
Dzieki za wsparcie dziewczyny. Bardzo mi milo. Z drugiej strony jesli tu tkwi problem to za niedlugo powinnam to pokonac i udami sie wteszcie zaciazyc. Mam ogromna nadzieje przynajmniej.
Karii a Tobie udalo sie zajsc w ciaze po pokonaniu bakterii w krotkim czasie prawda? I leczylas sie tylko Ty czy maz tez?

Zgłoś nadużycie #54994 22 marca 2016, 15:57

Paola_33 Supermama
D

ewuska0207 napisał(a)

Paola a nie podajesz żadnych kropelek na kolkę ?? Matko jak ja Cię rozumiem z Julkiem miałam tak przez 3 mies non stop płacz lepiej trochę było po tym sab simplex niebieskim ale ustąpiło dopiero jak mleko zmieniłam na mleko dla alergików to był nasza ostatnia deska ratunku od 24h płaczu inaczej można było by sobie w łep strzelić

U nas nie tylko kolki powodują płacz ale i niechęć do pozostawania w miejscu.. Jest lekka ale noszenie nawet tych 2,5 kg.przez wiele g. to wyzwanie dla kręgosłupa, niewyspanego rodzica
W dzień śpi ok.8 g., jak na takie maleństwo strasznie niewiele, w nocy max. 3 😡 Tyle potrzebują snu moje 3 i 4 -letnie dzieci a nawet starsze.. 😲 Róża jest strasznie ciekawskim dzieciakiem. Spacery przesypia ale w domu przygląda się wnikliwie przedmiotom wokół i trzeba krążyć, by się nie nudziła, cwaniara. Takze chyba mamy pecha, ze wraz z kolkami trafił się już skok rozwojowy.. Niedługo wszystkie po kolei sprawdzicie upierdliwość tychże skoków w praktyce, zaciskam kciuki za KAŻDĄ JEDNĄ z tego wątku !!
Oczywiście Espumisan dostaje od 28 dnia życia, od kiedy wolno Bobotic. Może warto spróbować Sab simplex, dziękuję raz jeszcze za podpowiedź, nieocenione Mamy !! Co jest w składzie tych kropli ??

Dzięki Murron, Tandem, Ewuska za rady i wsparcie..!!

Kowy - ja widzę już 2kreski !!!! Gratuluję i czekam na mocniejszą krechę w kolejnym teście !!!

Ślimak - dajesz czadu, noworodek i praca, rządzisz !!! Naprawdę masz MOOOC !! I gratuluję już piąteczkowego wejścia w 2 miesiąc!! Żegnaj niemowlęctwo !!!

A co do ur.- nasza Milka kończy akurat dzisiaj 4 !!!! Niestety przeziębiłam się totalnie po wczorajszym popołudniowym wietrznym spacerze, nie mam głowy do zdjęć.. Przynajmniej z Małżem się miło pogodziliśmy i dogadaliśmy 😊 Ładnie przepraszał, natarł Amolem i kuruję się w łóżku po końskiej dawce Wit. C.. 😡

Witaj Emilianko !! Oby forum przyniosło Ci szczęście i.. Bobo !!
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #54995 22 marca 2016, 16:03

buka87 Supermama

Paola_33 napisał(a)

D

U nas nie tylko kolki powodują płacz ale i niechęć do pozostawania w miejscu.. Jest lekka ale noszenie nawet tych 2,5 kg.przez wiele g. to wyzwanie dla kręgosłupa, niewyspanego rodzica
W dzień śpi ok.10 g., jak na takie maleństwo strasznie niewiele, w nocy max. 3 😡 Tyle potrzebują snu moje 3 i 4 dzieci a nawet starsze.. 😲 Róża jest strasznie ciekawskim dzieciakiem. Spacery przesypia ale w domu przygląda się wnikliwie przedmiotom wokół i trzeba krążyć, by się nie nudziła, cwaniara. Takze chyba mamy pecha, ze wraz z kolkami trafił się już skok rozwojowy.. Niedługo wszystkie po kolei sprawdzicie upierdliwość tychże skoków w praktyce, zaciskam kciuki za KAŻDĄ JEDNĄ z tego wątku !!
Oczywiście Espumisan dostaje od 28 dnia życia, od kiedy wolno Bobotic. Może warto spróbować Sab simplex, dziękuję raz jeszcze za podpowiedź, nieocenione Mamy !! Co jest w składzie tych kropli ??

One podobno sa takie jak espumisan ale lepiej dzialaja. Ja juz sobie je zamowilam u Kuzynki w niemczech. A Próbowaliscie białłego szumu/szumu suszarki? Pomaga w kolkach podobno. A może w bujaczku by sie dłużej pobawiła np? No ciekawska dziewczynka jest i dobrze, mądra będzie, ale mamusi kręgosłup wykończy.
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1UeMKsYzzKAMs_AVUDzd9h69QxFTsNDJbFrgZb0ef...

Zgłoś nadużycie #54996 22 marca 2016, 16:14

Paola_33 Supermama
Bujak nudny, cala nadzieja w chuście, gdy ją ogarnę. Na razie mam 2 dni odpoczynku, Mąż specjalnie zostaje i pracuje z domu dziś i jutro. Żeby ta głowa t aak nie pękala jeszcze !! Zaraziłam się od kaszlącej Idy, zapewne, syropy srednio jej pomogły przez 3 dni, więc jutro idzie do lekarza 😡

Ja tez nie widzę owulacji, JESZCZE nie..

Kaari - brawo ZA NIEPALENIE !!!

Jadzia, kuruj się i zachodź!!
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #54997 22 marca 2016, 16:48

gusia85 Gotowa na wszystko
Dziewczyny kreweta ma 42mm machajace raczki i nozki :-) do srody 6tego musi pozostac kreweta :-) lekarz nie chcial powiedziec nic, chociaz cos widzial :-) dodatkowo zazyczylam sobie zdjecia podeslanego przez tauriel to tylko zaczal sie smiac :-) i powiedzial ze figa mam czekac! :-)

Zgłoś nadużycie #54998 22 marca 2016, 17:01

tandem Supermama
gusia no nic to trzymam kciuki za zdrówko krewety :)

Paola dobrze, że już pogodzeni i że natarł (też mam amol zawsze na podorędziu :)
a może Róży jakiś wehikuł nad łóżeczko fajny?
sto lat dla Milki!

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #54999 22 marca 2016, 17:02

Paola a mis szumis,a moze hamak?

Zgłoś nadużycie #55000 22 marca 2016, 17:10

Paola_33 Supermama
Nieźle testuje Twoją cierpliwość, Gusia, ten lekarz 😁
Najważniejsze, że krewetka (czyżbym Córeczkę przeczuwała ?? ) ZDROWA !! Prawidłowo obdarzona przez naturę we właściwe części ciała !!!! Cieszę się z Tobą!! No, ponad 4 cm. SZCZĘŚCIA.!!! Gratuluję !!!!

Czas się pokurowac, dać odpocząć i oczom..

Później Was nadrobię, oby dobrych nowin, jak Gusiowe, Karii (fajki precz 😊), ciąża Kowy... PRZYBYWAŁO algebraicznie !!!

W stolicy PL leje rzęsisty deszcz ☔, jak zapowiadali..
Czyli za 6 dni upały też się sprawdzą.. ?? 😲

Żadna Melissie życzeń nie składa ?? 😡😡

Buka, a Ty już spakowana do szpitala ?? Cos zostało do kupienia czy wszystko gotowe i czeka ??
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #55001 22 marca 2016, 17:17

Kowy Fajna mama
Paola odpoczywaj, Gusia jak się czujesz po pierwszym usg z machanymi rączkami i nóżkami? Dla mnie to usg było najfajniejsze że wszystkich :)

Zgłoś nadużycie #55002 22 marca 2016, 17:30

Kowy napisał(a)

Paola odpoczywaj, Gusia jak się czujesz po pierwszym usg z machanymi rączkami i nóżkami? Dla mnie to usg było najfajniejsze że wszystkich :)

Czuje sie kosmicznie :-) pojecia nie mialam ze to takie male i TAKIE ruchome :-) i takie moje :-)

Zgłoś nadużycie #55003 22 marca 2016, 17:39

jadzia Fajna mama
Mnie glowa boliii wymylam 2 okna, wyprasowalam3 ftylenki i tyle na dzis.
Gusia ciesze sie bardzo ze wszystko u was dobrze...

Zgłoś nadużycie #55004 22 marca 2016, 17:46

tandem Supermama
ja mam taki mały model 10cio tygodniowego Jasia, też mnie zawsze zadziwia, że ma paluszki i wszystko :)

Zgłoś nadużycie #55005 22 marca 2016, 18:06

marluna Gotowa na wszystko

gusia85 napisał(a)

Dziewczyny kreweta ma 42mm machajace raczki i nozki :-) do srody 6tego musi pozostac kreweta :-) lekarz nie chcial powiedziec nic, chociaz cos widzial :-) dodatkowo zazyczylam sobie zdjecia podeslanego przez tauriel to tylko zaczal sie smiac :-) i powiedzial ze figa mam czekac! :-)

Gusia super ze wszystko u was w porzadku, duza krewete juz nosisz.

Zgłoś nadużycie #55006 22 marca 2016, 19:07

marluna napisał(a)

Gusia super ze wszystko u was w porzadku, duza krewete juz nosisz.

Marluna zobaczysz jakie to sa magiczne chwile jak zobaczysz machajace dwie pary raczek i nozek! Magia!

Zgłoś nadużycie #55007 22 marca 2016, 19:16

PaulaG Fajna mama
Paola zdrówka dla Melissy i żeby zawsze miala kochających rodziców. Buziaki dla małej ;*

Zgłoś nadużycie #55008 22 marca 2016, 19:26

marluna Gotowa na wszystko

gusia85 napisał(a)

Marluna zobaczysz jakie to sa magiczne chwile jak zobaczysz machajace dwie pary raczek i nozek! Magia!

Gusia na wczorajszej wizycie cos tam juz widzialam z machajacych konczyn, w kazdym razie ginekolog bardzo sie wysilal by mi pokazac u jednego maluszka drugi odwrocil sie pleckami.
Niestety ciaza narazie nie moge cieszyc bo pomimo czopkow ktrore wczoraj dostalam trapia mnie nieustanne wymioty i jestem tak zmeczona ze tylko na sofe albo w lozku leze i tylko mnie naciaga albo miska idzie w ruch.Jestem prawie niezywa, od tych wymiotow i ciaglego mulenia.

Zgłoś nadużycie #55009 22 marca 2016, 20:04

Kowy Fajna mama
Marluna współczuję :( Z drugiej strony to znaczy że jest dużo progesteronu, to dobrze dla maluchów.

Zgłoś nadużycie #55010 22 marca 2016, 20:05

buka87 Supermama

Paola_33 napisał(a)

Nieźle testuje Twoją cierpliwość, Gusia, ten lekarz 😁
Najważniejsze, że krewetka (czyżbym Córeczkę przeczuwała ?? ) ZDROWA !! Prawidłowo obdarzona przez naturę we właściwe części ciała !!!! Cieszę się z Tobą!! No, ponad 4 cm. SZCZĘŚCIA.!!! Gratuluję !!!!
Czas się pokurowac, dać odpocząć i oczom..
Później Was nadrobię, oby dobrych nowin, jak Gusiowe, Karii (fajki precz 😊), ciąża Kowy... PRZYBYWAŁO algebraicznie !!!
W stolicy PL leje rzęsisty deszcz ☔, jak zapowiadali..
Czyli za 6 dni upały też się sprawdzą.. ?? 😲
Żadna Melissie życzeń nie składa ?? 😡😡
Buka, a Ty już spakowana do szpitala ?? Cos zostało do kupienia czy wszystko gotowe i czeka ??

No spakowalam sie mniej wiecej, nie mam klepek pod prysznic i nie mam w czym rodzic :P w sensie koszuli do porodu :) Dzidziorowi spakowalam tylko pampersy i chusteczki jak na razie a wszystkie szmatki czekaja az bedzie ladna pogoda i zabiore sie za pranie ;)
Melissko sto lat, zdrowia, szczęścia i spełnienia wszystkich tęczowych marzeń :) )
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1UeMKsYzzKAMs_AVUDzd9h69QxFTsNDJbFrgZb0ef...