Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania by zostac mama w 2016

Zgłoś nadużycie #54951 22 marca 2016, 9:57

murron Supermama
Kowy i Tandem mocno trzymam kciuki!
Kamila odezwij się co u Ciebie.

Zgłoś nadużycie #54952 22 marca 2016, 10:00

Leena Fajna mama

Laviaa napisał(a)

serio ? jakie dokumenty? ja do porodu nie bede w pl...

Aj no i widzisz jaka jestem glupia? nie potrzebnie CIe stresuje tutaj :(
A przeciez nie wiem czy Twoj maz to Polak ? czy macie polskie czy niemieckie obywatelstwo? Ile lat jestescie w DE..bo to wszystko ma znaczenie...

My jestesmy 3 lata i Mala nie ma prawa do obywatelstwa niemieckiego. Oznacza to ze owszem dostanie niemiecki akt urodzenia ale potem trzeba ja w Polsce zarejestrowac, wyrobic paszport itd...no ale zeby dostala niemiecki akt Urodzenia musielismy swoje akty urodzenia i akt zawarcie malzenstwa - pelne odpisy, nie skrocone, wziac z polskiego USC a potem tlumaczyc przysiegle na niemiecki. To jest potrzebne juz w szpitalu bo szpital wysyla dokumenty do Standesamt ... co smieszne... kazdy Standesamt chce co innego ( jedni chca Miedzynarodowy Akt Urodzenia z Polski, inne skrocony, inne pelny, jedne chca zeby tlumaczenie bylo zrobione w DE, innym wystarcza to zrobione w PL, inne nic nie pisza a potem maja pretensje ;) ...noo paranoja!!).

Zgłoś nadużycie #54953 22 marca 2016, 10:04

Leena Fajna mama

Kowy napisał(a)

Emilianka cześć, napiszesz coś więcej o sobie? :) Jakie masz doświadczenia że staraniem, czym się zajmujesz? :)
Paola a myślałaś o espumisanie? Albo takich koreczkach do pupy szwedzkich? Nam pomagało to, potem debridat. A mała nie ma uczulenia na mleko? Bo jak znajomym tak płakał o to pomogło mleko bez laktozy.
U mnie Bobo, nie z porannego, pokazał ultra bladego bladziocha. Nic, czekam do @, będzie co ma być.

Kowy no bladzioch jak nic :D jejku ale fajnie!!! zabierz ze soba inne dziewczyny na watek ciazowy. Jak sie ciesze :) dobra passa trwa.... my sie rozpakowujemy to wasza kolej sie zapakowac, jak juz ktos slusznie wczesniej zauwazyl :D

Zgłoś nadużycie #54954 22 marca 2016, 10:06

Leena Fajna mama

tandem napisał(a)

jeśli @ nie przyjdzie to chyba w sobotę, albo - żeby nie psuć sobie świąt, po weekendzie. @ powinna być dziś, ale owu się przesunęła

Tandem no ja nie wytrzymam do Twojego testowania tak dlugo :( jejku ze ty jeszcze nie sikasz... no szacun... ja to sikalam niemalze codziennie :P fakt wychodzil negatyw i dopiero jak odczekalam tyle ile powinnam wyszla druga krecha no ale ja to w "goracej wodzie kapana " :D Jak ja Ci z calego serca zycze zeby to byl fasolinek :) jejku

Zgłoś nadużycie #54955 22 marca 2016, 10:09

Leena Fajna mama

tandem napisał(a)

Dziewczyny z DE, ja tak z innej beczki, jak u Was wygląda sytuacja z uchodźcami i imigrantami? (w pracy sobie rozmawiamy i stwierdziłam, że zapytam też jak to za zachodnią granicą)

Chmury, deszcz :(

To ciezki temat... ja widze ich coraz wiecej bo gdzies kolo nas w Mojej Malutkiej Miejscowosci tez ich zakwaterowali i powiem Ci ze czuje sie niezrecznie...bo oni bardzo obserwuja....wiesz kobieta sama wieczorem na zakupach ( taki glupi przyklad).

Ja generalnie jestem za pomaganiem ludziom, naprawde mam wielkie poklady empatii tylko...no z glowa ... i nie kosztem innych..tutaj np zrobili tak ze dzieciakom zamkneli hale sportowa bo musieli imigrantow zakwaterowac gdzies i w tym samym czasie przeznaczono 160 tys euro na darmowy sport dla uchodzcow.. to taki zostawia niesmak jednak i ludzie sie coraz bardziej przeciwni...to naprawde temat rzeka... mysle ze powazniejsze skutki naplywu imigrantow bez kontroli wyjda dopiero za jakis czas :(

Zgłoś nadużycie #54956 22 marca 2016, 10:15

Kowy Fajna mama
Leena dobrze słyszeć że nie jestem jedyna z takimi zapędami :p A czy ciąża się utrzyma w razie co dowiem się po weekendzie.

Zgłoś nadużycie #54957 22 marca 2016, 10:22

tandem Supermama
Leena dziękuję za zawiruskowane kciuki :)

ja tu pytam o imigrantów a w Brukseli zamach... Kamila tam mieszka czy nie w stolicy?

i dziękuję za wiadomości jak to widzą mieszkańcy sąsiadujący teraz z imigrantami, faktycznie opisywane przez Ciebie sytuacje rozumiem - i ten niesmak, i niezręczność na wieczornych zakupach

nie wiedziałam, że tyle zamieszania z porodem w de....
a kiedy przysługuje dziecku obywatelstwo?

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #54958 22 marca 2016, 10:24

tandem Supermama
murron dziękuję za kciuki :)

Leena ja kiedyś wstawiałam fotki z komórki męża, z mojej też nie działało

Kowy powtórzę po raz kolejny, że trzymam kciuki :)

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #54959 22 marca 2016, 10:44

angel Fajna mama
Witam sie i ja z rana cos wam pokaze bo glupialam juz czy mozliwym jest zeby ovu byla tak szybko sluz i testy na to wskazuja w tamtym cyklu tez tak bylo ale myslalam ze mi sie wydaje

Zgłoś nadużycie #54960 22 marca 2016, 10:47

angel Fajna mama
Bo juz teraz testy wychodza coraz bledsze cykle mam 30/32 dniowe sluz 12dc byl mega rozciagliwy dziwne troche to wszystko

Zgłoś nadużycie #54961 22 marca 2016, 10:49

Leena Fajna mama

Kowy napisał(a)

Leena dobrze słyszeć że nie jestem jedyna z takimi zapędami :p A czy ciąża się utrzyma w razie co dowiem się po weekendzie.

Kochana innego wyjscia nie ma!! Utrzyma sie i koniec kropka :) Trzymam kciukaski i postaram sie sprawdzac co i jak u Ciebie. Nie wiem czy po weekendzie dalej bede w dwupaku :P

Oj ja na testy to wydalam majatek ...ty wiesz ze jak mialam cykle bezowulacyjne, o czym wtedy nie wiedzialam, to uwaga ...sikalam nawet jak juz @ byla...no bo to moze jednak implantacja? czyste szalenstwo...dlatego ja was wszystkie Kochane staraczki bardzo dobrze rozumiem i kazdej zycze tych upragnionych dwoch kreseczek

Zgłoś nadużycie #54962 22 marca 2016, 10:52

gusia85 Gotowa na wszystko
Kowy wyglada na to, ze to dobrze wyglada!
Tandem co do uchodzcow ja mam relacje z pierwszej reki, moi kierowcy jezdza do francji, przez niemcy i mowia, ze tragedia jest. Uchodzcy zbieraja sie w grupki, skacza na naczepy z wiaduktow, wkradaja sie na pake czestoi niszczac plandeke, rozbijaja szyby, lusterka. Z chwila gdy policja znajdzie takiego delikwenta w aucie kare i to surowa dostaje zarowno kierowca jak i firma. Oni chodza po autostradzie jak wycieczki. Jeden zmoich badanych opowiadal jak czul, ze ktos ukryl sie w aucie zadzwonil na policje, przyjechala po czym mowi, ze nie maja prawa wejsc i go wyciagnac, wiec moj kierowca poprosil zeby przyjechali za 5 minut to juz go nie bdzie a policja co? Pstryk i kajdaneczki na biednego Pana Slawka za nienawisc do uchodzcow, rasizm itd i oczywiscie kara pieniezna!

Zgłoś nadużycie #54963 22 marca 2016, 10:55

Laviaa Fajna mama

Leena napisał(a)

Aj no i widzisz jaka jestem glupia? nie potrzebnie CIe stresuje tutaj :(
A przeciez nie wiem czy Twoj maz to Polak ? czy macie polskie czy niemieckie obywatelstwo? Ile lat jestescie w DE..bo to wszystko ma znaczenie...

My jestesmy 3 lata i Mala nie ma prawa do obywatelstwa niemieckiego. Oznacza to ze owszem dostanie niemiecki akt urodzenia ale potem trzeba ja w Polsce zarejestrowac, wyrobic paszport itd...no ale zeby dostala niemiecki akt Urodzenia musielismy swoje akty urodzenia i akt zawarcie malzenstwa - pelne odpisy, nie skrocone, wziac z polskiego USC a potem tlumaczyc przysiegle na niemiecki. To jest potrzebne juz w szpitalu bo szpital wysyla dokumenty do Standesamt ... co smieszne... kazdy Standesamt chce co innego ( jedni chca Miedzynarodowy Akt Urodzenia z Polski, inne skrocony, inne pelny, jedne chca zeby tlumaczenie bylo zrobione w DE, innym wystarcza to zrobione w PL, inne nic nie pisza a potem maja pretensje ;) ...noo paranoja!!).

Lena my mamy europejski akt slubu, maz polak,tak wlasnie slyszalam ,ze musimy w pl rejestrowac dziecko. Ale mysle ,ze u nas nie bedzie takiego biegania jak u Ciebie ... Jak wymienialam prawo jazdy z pl na niemieckie to nie bylo zadnego problemu , tylko akt slubu europejski i meldunek. Ale dzieki na informacje :*

Zgłoś nadużycie #54964 22 marca 2016, 10:57

Leena Fajna mama

tandem napisał(a)

Leena dziękuję za zawiruskowane kciuki :)

ja tu pytam o imigrantów a w Brukseli zamach... Kamila tam mieszka czy nie w stolicy?

i dziękuję za wiadomości jak to widzą mieszkańcy sąsiadujący teraz z imigrantami, faktycznie opisywane przez Ciebie sytuacje rozumiem - i ten niesmak, i niezręczność na wieczornych zakupach

nie wiedziałam, że tyle zamieszania z porodem w de....
a kiedy przysługuje dziecku obywatelstwo?

Wiesz no jest duzo "jaj"...bo przeciez nie wszyscy w DE sa majetni.sa tacy co zyja na granicy ubostwa lub ponizej...no i im wypowiedziano mieszkania komunalne/socjalne bo ich "stac" na drozsze a w zamian imigranci dostali te ich mieszkania za darmo,,,czesto okres wypowiedzenia tylko 14 dni...wiec no to tak naprawde nie nastraja pozytywnie prawda? mnie nie dotknelo to jakos bardzo osobiscie no ale widze co sie dzieje...kursy jezyka za darmo, sport za darmo, jedzenie, mieszkanie...
No a inni imigranci, jak my czy Rosjanie, Turcy co przyjechali wczesniej to wiesz... mieli pod gorke, nic za darmo a wielka biurokracja..widzisz no Turcy pracuja w tych swoich kebabach nie raz i do 23 w nocy w weekendy tez i co oni maja myslec? ze oni tyraja jak glupi a teraz ich "rodacy" przyjezdzaja na "Syryjczyka" i wsyzstko im sie nalezy a jeszcze ludzie sa coraz bardziej wrogo nastawieni do nich ( tych co przybyli wczesniej). Naprawde temat rzeka ...

Obywatelstwo albo po krwi - czyli jeden z rodzicow Niemiec albo mozna sie starac gdy jest sie min 6,8 lat. Ale jakie dalesze procedury to nie wiem bo my tylko 3 lata... no zamieszania i papierow jest od groma ja juz mam "leb jak sklep z pustymi polkami" co kiedy gdzie wyslac zalatwic itd :P

Zgłoś nadużycie #54965 22 marca 2016, 10:59

Leena Fajna mama

gusia85 napisał(a)

Kowy wyglada na to, ze to dobrze wyglada!
Tandem co do uchodzcow ja mam relacje z pierwszej reki, moi kierowcy jezdza do francji, przez niemcy i mowia, ze tragedia jest. Uchodzcy zbieraja sie w grupki, skacza na naczepy z wiaduktow, wkradaja sie na pake czestoi niszczac plandeke, rozbijaja szyby, lusterka. Z chwila gdy policja znajdzie takiego delikwenta w aucie kare i to surowa dostaje zarowno kierowca jak i firma. Oni chodza po autostradzie jak wycieczki. Jeden zmoich badanych opowiadal jak czul, ze ktos ukryl sie w aucie zadzwonil na policje, przyjechala po czym mowi, ze nie maja prawa wejsc i go wyciagnac, wiec moj kierowca poprosil zeby przyjechali za 5 minut to juz go nie bdzie a policja co? Pstryk i kajdaneczki na biednego Pana Slawka za nienawisc do uchodzcow, rasizm itd i oczywiscie kara pieniezna!

O masakra!! no wlasnie trzeba tez uwazac co sie gdzie mowi i pisze bo potrafia byc ciezkie konswekncje jesli sie jest przeciwko uchodzca.... ja nie jestem przeciwko tym co uciekaja przed wojna i jestem za aby pomagac, ale naprawde z glowa :)

Zgłoś nadużycie #54966 22 marca 2016, 11:01

Leena Fajna mama

Laviaa napisał(a)

Lena my mamy europejski akt slubu, maz polak,tak wlasnie slyszalam ,ze musimy w pl rejestrowac dziecko. Ale mysle ,ze u nas nie bedzie takiego biegania jak u Ciebie ... Jak wymienialam prawo jazdy z pl na niemieckie to nie bylo zadnego problemu , tylko akt slubu europejski i meldunek. Ale dzieki na informacje :*

O to fajnie. Tego Ci zycze zebyscie nie musieli tyle zalatwiac. Ale wasze akty urodzenia raczej beda potrzebne. No tak czy siak, poprostu sprawdzcie w Standesamt albo w szpitalu w ktorym bedziecie rodzic co wymagaja :)

Zgłoś nadużycie #54967 22 marca 2016, 11:09

tandem Supermama
Leena, gusia to co piszecie nie napawa optymizmem, szczególnie te kary i zabieranie pomocy innym potrzebującym... najgorsze, z tymi jak piszesz "podszywającymi się pod syryjczyków", że nikt nie sprawdza czy to uchodźcy, naprawdę potrzebujący czy po prostu imigranci...
o tych tirach słyszałam, że na parkingach boja się kierowcy spać i w ogóle, a przerwę muszą mieć..

angel a który by to był dc to owu z testów?

Zgłoś nadużycie #54968 22 marca 2016, 11:13

Laviaa Fajna mama
Gusia inaczej sprawa wyglada w de inaczej we francji moj tata tez jezdzi na tirach .NAjgorsze jest calais tam dramat...
Lena ja jestem przeciwna temu bo jak w pl byla wojna to facet bral za bron i szedl walczyc za kraj ,a tu co uciekaja ,mlodzi ludzie ,ktorzy powinni bronic swoja ojczyzne.. poprostu zal.... zostawiaja kobiety i im kaza walczyc . Pozniej mowia o honorze? ale skonczy sie to za jakis czas . markel ma kadencje jeszcze rok ,a w tym roku byly wybory w 3 landach i nie poszlo jej partii najlepiej

Zgłoś nadużycie #54969 22 marca 2016, 11:14

Laviaa Fajna mama
Lena poczekam az ciaza rozwinie sie lepiej,a akt urodzenia to zawsze moze mi mama podeslac.

Zgłoś nadużycie #54970 22 marca 2016, 11:47

Kowy Fajna mama
Leena dzięki wielkie za wsparcie i Wam wszystkim też :)
Angel tak szczerze to na moje w ogóle nie widzę tej owulacji, u mnie jak już była to kreska była ciemniejsza od tej bazowej.