Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania by zostac mama w 2016

Zgłoś nadużycie #54691 19 marca 2016, 14:26

Paola_33 Supermama
Leena, rozumiem, co czujesz; końcówka jest do d**** Pewnie celowo, by b-j chcieć porodu zamiast rozwijania obaw 😉 Ale Ty już finiszujesz !!! Ciesz się choć troszkę końcówką 😁 Za miesiąc czekają Cie bezsenne noce i kto wie, może nawet zatęsknisz do ciąży 😆
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #54692 19 marca 2016, 14:55

PaulaG Fajna mama
Ja jestem czytam was ale nie wiem w sumie co mam pisać wiec zostaje przy czytaniu.

Zgłoś nadużycie #54693 19 marca 2016, 15:20

kamila19880 Fajna mama
ja tez nie wiem co pisac zostaje czytanie :) byłam dzis na zakupach dwie dresy kupiłam, 2 jeansy i oto takie buciki
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1ph4SmteBn2oDPUu3ilhg5jyza8jUpRkOci1ddP57...

Zgłoś nadużycie #54694 19 marca 2016, 15:36

marluna Gotowa na wszystko
Ja tez podczytuje nic wielkiego sie u mnie nie dzieje poza lawina wymiotow, nawet calodobowymi wymiocinami i kompletna niemoca, jestem wycienczona.
W poniedzialek wizyta w klinice moze gin cos zaradzi bo cos czuje ze przy tej intensywnosci wymioto niedoczekam kolejnej soboty.

Iza zamilkla, zaczynam sie o nia martwic, czy oby wszystko w porzadku.Kochana odezwij sie jak mozesz.

Kamila buciki superowe.

Zgłoś nadużycie #54695 19 marca 2016, 17:03

Kaari Fajna mama

kiwi napisał(a)

Dzieki Karri za informacje a czy ten wymaz mozna pobarc w kazdym dc? Gdzieś czytalam ze w dniu plodne ze chodzi no to zeby szyjka byla otwarta.
torty cudowne jednak mam do nich sceptyczne nastawienie pewnie te wszytskie ozdobki maja w sobie mnóstwo chemii:/

Mnie nie powiedziano kiedy mam iść choć później gdzieś czytałam ze faktycznie najlepiej w dni płodne. Ja byłam przypadkowo 16 dc ale nie wiem czy to były akurat dni płodne. Myślę że warto zrobić te badania choćby po to żeby potem mieć spokojna głowę-mam nadzieje ze znajdziesz jakieś laboratorium :)

Myślę, że cisza podyktowana jest wieloma czynnikami część dziewczyn urodziła wiec mają mniej czasu, część przerwała starania, część poszła na 2017 i tak się grupa rozbiła trochę. Moim zdaniem póki będziemy tu pisac to nie ma co zamykać wątku, ewentualnie myślałam tak jak Nati ze można też wpaść na 2017 skoro dużo tam naszych staraczek.

Kamila-sexi buciki. Ja muszę pomyśleć póki co o płaskich bo w szafie głównie buty na obcasie mam.

Iza-co u Ciebie? Wszystko ok?

Zgłoś nadużycie #54696 19 marca 2016, 17:42

Monia82 Fajna mama
hej. Ja zakuwam na egzamin... już rzygam tym :( a przede mną 5 x gorszy w czerwcu w Warszawie. Ten jeden mam we wtorek ok. 15-stej... 300 zł musiałam za niego zapłacić. Póki co rany fizyczne się goją, już coraz mniej swędzi, psychiczne chyba nigdy się nie zabliźnią. Jestem w kontakcie z dziewczynami po wielu poronieniach i ciążach pozamacicznych, ale nie mam czasu nawet z nimi pisać. Na chwilę obecną to nawet jak pomyślę o sexie to mam stresa, jak nastolatka, która boi się, że zajdzie w ciążę. Wczoraj dostałam pierwszą miesiączkę. Pozdrawiam serdecznie!!! buziaki!
23.02.2016 r. - :( 8 tc cp /  26.12.2015 r. :( 4 tc
Aniołek (*) - 14.08.2015 r. :( 10 tc

Zgłoś nadużycie #54697 19 marca 2016, 18:03

buka87 Supermama
Ja jestem na weekend u rodziców bo mój mąż maluje pokój dla małej a tu kiepsko z netem wiec o moją aktywność też trudno. ALe jutro nadrobie obiecuje ;) )
Monia82 trzymam kciuki! Pykniesz elegancko te egzaminy nie ma co :) ) Moze to i lepiej że teraz je masz? Zajęta jesteś nauką więc może człowiek mniej rozmyśla nad tym wszystkim. Dobrze, ze znalazłaś dziewcyzny które też tego doświadczyły, na pewno będziecie się wspierać.
Mój dzidzior mnie stresuje coraz bardizej. Zastanawiam sie czy to normalne, bo juz 3 osoba mi mówi, ze koło 30 tc była na IP ze słabymi ruchami dziecka. Ja tez byłam. Czy dziecko powinno sie teraz słabiej ruszac? Ja wiem, ze ma mało miejsca, ale dlatego ze mu ciasno powinnam je chyba lepiej czuć.
Niektóre narzekają, ze je dzieci w nocy budzą...a ja swoją rano musze obudzić bo księżniczka sobie śpi w najlepsze a matka sie denerwuje czemu sie nie rusza. Nic tylko lać po dupie! :)
Dzis kupilam rzeczy hignieniczne do torby więc chyba czas najwyzszy ją spakować i powoli oswajać się z myślą, że laba sie kończy a zacznie sie prawdziwy hardcore z naszym urwisem :D
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1UeMKsYzzKAMs_AVUDzd9h69QxFTsNDJbFrgZb0ef...

Zgłoś nadużycie #54698 19 marca 2016, 18:23

Monia82 Fajna mama

buka87 napisał(a)

Ja jestem na weekend u rodziców bo mój mąż maluje pokój dla małej a tu kiepsko z netem wiec o moją aktywność też trudno. ALe jutro nadrobie obiecuje ;) )
Monia82 trzymam kciuki! Pykniesz elegancko te egzaminyok... ie ma co :) ) Moze to i lepiej że teraz je masz? Zajęta jesteś nauką więc może człowiek mniej rozmyśla nad tym wszystkim. Dobrze, ze znalazłaś dziewcyzny które też tego doświadczyły, na pewno będziecie się wspierać.
Mój dzidzior mnie stresuje coraz bardizej. Zastanawiam sie ) zy to normalne, bo juz 3 osoba mi mówi, ze koło 30 tc była na IP ze słabymi ruchami dziecka. Ja tez byłam. Czy dziecko powinno sie teraz słabiej ruszac? Ja wiem, ze ma mało miejsca, ale dlatego ze mu ciasno powinnam je chyba lepiej czuć.
Niektóre narzekają, ze je dzieci w nocy budzą...a ja swoją rano musze obudzić bo księżniczka sobie śpi w najlepsze a matka sie denerwuje czemu sie nie rusza. Nic tylko lać po dupie! :)
Dzis kupilam rzeczy hignieniczne do torby więc chyba czas najwyzszy ją spakować i powoli oswajać się z myślą, że laba sie kończy a zacznie sie prawdziwy hardcore z naszym urwisem :D

Buka ja jestem przykładem... ja mojego synka praktycznie nie czułam... nie wiem, co to jakieś skopywanie żeber itp. tylko rzadko kiedy jakieś rozpychanie i czasem cały dzień 1 przeciągnięcie - każda wizyta była stresem, czy jest ok, alw było w porządku! może to taki typ jak mój ;) za to teraz nadrabia ze zdwojoną siłą. Nie wiem, czy Wam pisałam, jak mierzyłam mu stopy metrem krawieckim - zabrał mi go, wchodzę do pokoju, a on sobie przykłada metr do krocza na rajstopy i mi gada, że mierzy sobie sisiorka ;) padłam! Nagrałam go telefonem, bo mu to pokażę za kilkanaście lat, jakie pomiary robił.
23.02.2016 r. - :( 8 tc cp /  26.12.2015 r. :( 4 tc
Aniołek (*) - 14.08.2015 r. :( 10 tc

Zgłoś nadużycie #54699 19 marca 2016, 18:34

Usiasia Fajna mama
Dziewczyny ja myślałam że będziemy kontynuować wątek 2016 i nie będziemy się przenosić na 2017 a tu wszystkie chcą uciekać :( Ja chwilowo nie mogłam się udzielac ale kiedy tylko mogę staram się czytać. Mam mało czasu bo okazało się ze umowa w pracy będzie jednak nie do października tylko do końca marca i jestem w trakcie załatwiania nowej pracy :/ Trzymajcie kciuki. :) Wpadnę jak tylko będę mogła
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1sAKNZYPwP0e_npNL6Netx2lBNfmTFlnd9vO0Y8zEpcs

Zgłoś nadużycie #54700 19 marca 2016, 18:46

koko83 Fajna mama
A ja wyladowalam w szpitalu w nocy miałam wysokie ciśnienie i krew z nosa a na usg się okazało że dzidzia jest za mała różnica dwa tygodnie
Lilianka 35 tc 19.04.2014-20.04.2014

Zgłoś nadużycie #54701 19 marca 2016, 18:58

Paola_33 Supermama
Koko, te pomiary nie są miarodajne, nie denerwuj się !!! Nie wiem, po co tak straszą.. One nigdy się potem nie sprawdzają..
Usiasia, trzymam kciuki za mega pracę !!!!!!!!!
Buka - może będziesz miała super spokojne dziecię :-0
Czego życzę, mając 2 i pół diabły tasmańskie ;-)
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #54702 19 marca 2016, 19:35

ewuska0207 Fajna mama

koko83 napisał(a)

A ja wyladowalam w szpitalu w nocy miałam wysokie ciśnienie i krew z nosa a na usg się okazało że dzidzia jest za mała różnica dwa tygodnie

w pierwszej ciązy tak miałam dziecko było mniejsze niż powinno i róznica była 2 tyg ale to jest dopuszczalne a dziś córka ma 4 latka także spokojnie będzie dobrze :)

Nasza Grudniówkowa tabelka https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0ArVdA1IFgwBrdGVjUjhtNWNtT1lEcVhzU19jQlJhMGc&usp=sharing#gid=0

Zgłoś nadużycie #54703 19 marca 2016, 19:45

tandem Supermama
kasia_t 13dpo... no to szkoda, rzeczywiście.

ggoossia pamiętamy, przecież byłaś tu niedawno, czekamy na kolejne fotki!

Paola kurczę, to niedobrze z tą pamięcią w ciąży... :) tort rzeczywiście mega drogi... ale ładny ;) powodzenia na imprezce! i brawo Ty za multiplikację postów :D

kiwi trzymam kciuki za boćka :) jest dokładnie tak jak piszesz, za każdym razem nadzieja... ale musimy być twarde!

stencelka ale radosny mieliście ten roczek :) też mam nadzieję, że jeszcze jak najwięcej załapie się na 2016 :)

kowy ja trzymam kciuki mocno!

jadzia i za Ciebie! i mam nadzieję, że poniedziałkowe wyniki będą jednak ok :)

Leena dziękuję za historię Twojej odblokowanej głowy :)

PaulaG jesteś, a to najważniejsze; a co pisać - chociażby jak się czujesz i jakie plany na weekend :)

kamila tak samo! butki fajne, ja w Zakopcu sobie szpilki kupiłam ostatnio, srebrne :D

marluna oj biedaku, życzę, by wymioty przystopowaly!

monia trzymam kciuki za egzamin, kto jak kto ale Ty na pewno zdasz na szóstkę! nie dziwię się, że się boisz... dobrze, że @ przyszła, że fizycznie powolutku dochodzisz do siebie. a synek na naukowca rośnie, bada, mierzy co się da, hihi :)

buka jaki kolorek ostatecznie? oby śpiochem była też po drugiej stronie brzucha, bo widać, że w środku jej dobrze :) no i pakuj się, pakuj!

usiasia, myślę, że tu może się też ciągle coś dziać, każda po kolei może chwalić się swoimi maluszkami, radzić się bardziej doświadczonych mam; myślę, że każda tu zagląda i tak, więc może mniej intensywna ale konwersacja będzie :)

koko biedaku, wiesz coś więcej? może zrób pomiary u innego lekarza? trzymam kciuki, by wszystko było dobrze!

ja się nie odzywałam, bo poszliśmy jednak z mężem na tą ektremalną drogę krzyżową, 57km w nocy (ja dałam radę 33km i wzięli mnie na metę, gdzie czekałam jeszcze 4h na męża...); szłam od 19 do 3:30 w nocy. O 10:00 wróciliśmy do domu i spaliśmy do 17. Teraz leżymy, nogi bolą, katar, głowa... :) mam nadzieję, że to poświęcenie nie pójdzie na marne, intencja nas obu była jedna: o zdrowe maluszki.
Muszę tu wspomnieć, turboślimaku, że mąż nie mówi o przyszłej fasolce tylko ślimaczku, hihi :D

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #54704 19 marca 2016, 19:47

buka87 Supermama
Monia dzięki za odpowiedz ;) Czyli nie każde dziecko maltretuje mamusie już w brzuchu, niektóre dopiero jak wyjdą :D
A Ten Twój synek to dobry jest :D :D co za agent :D
Koko83 widze ze cos ostatnio ciężarówki narzekaja na cisnienie, włącznie ze mna. Mam nadzieje, ze szybko dojdziesz do siebie i z dzidzią też będzie ok! :)
Paola mam nadzieje, ze moja młoda bedzie spokoja :) Mój mąz jako dzidzior byl tak spokojny i duuuużo spał ze kiedys chcieli karetke do niego wzywac bo tak dlugo spal, a on po prostu tak miał :D
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1UeMKsYzzKAMs_AVUDzd9h69QxFTsNDJbFrgZb0ef...

Zgłoś nadużycie #54705 19 marca 2016, 19:50

tandem Supermama

buka87 napisał(a)

Monia dzięki za odpowiedz ;) Czyli nie każde dziecko maltretuje mamusie już w brzuchu, niektóre dopiero jak wyjdą :D
A Ten Twój synek to dobry jest :D :D co za agent :D
Koko83 widze ze cos ostatnio ciężarówki narzekaja na cisnienie, włącznie ze mna. Mam nadzieje, ze szybko dojdziesz do siebie i z dzidzią też będzie ok! :)
Paola mam nadzieje, ze moja młoda bedzie spokoja :) Mój mąz jako dzidzior byl tak spokojny i duuuużo spał ze kiedys chcieli karetke do niego wzywac bo tak dlugo spal, a on po prostu tak miał :D

właśnie z mężem rozmawialiśmy o senności maluchów, że musimy się modlić, by to miały po tatusiu :D
ja w ogóle nie spałam i jak urodziła się moja siostra (jak miałam 2,5 roku) to rodzice też co chwilę sprawdzali czy ona w ogóle żyje, czy oddycha... w sumie to może jak by była chrzestną, to to spanie przerzuci na chrześniaka/chrześniaczkę? :D

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #54706 19 marca 2016, 21:55

murron Supermama
coś się jednak dziś ruszyło, bo łaskawie wymazy pobrane, ale nie wiem czy wyniki będę miała do środowej wizyty, ale najważniejsze aby były do porodu :)
przeczytałam tyle i nic nie pamiętam, chyba jak Paola piszesz masakra z pamięcią, ja w ogóle mam wrażenie, że jak do pracy przestałam chodzić to mi siadła ta pamięć, no masakra.
Monia dobrze że się goi i trzymam kciuki za egz.
Buka, mi się też wydaje, że z ruchami jest bardzo indywidualnie, u mnie Ninka była mega spokojna w brzuszku, Młody nie co mniej, ale też jakoś mocno go nie odczuwam.
Koko, ja uważam, że takie dwa tygodnie różnicy to zawsze norma więc się nie przejmuj.
Marluna współczuję tych wymiotów, ale podejrzewam, że to może być ze względu na dwa nowe serduszka.
ja cały czas jakoś na chodzie, strasznie szkoda że forum by miało zaniknąć, stąd wierzę, że jednak będziemy dalej pisały.
Kamilka, widzę, że udane zakupy.
Tandem, a ta droga krzyżowa, no ekstremalne przeżycie nie ma co :)

Zgłoś nadużycie #54707 19 marca 2016, 21:56

murron Supermama

tandem napisał(a)

właśnie z mężem rozmawialiśmy o senności maluchów, że musimy się modlić, by to miały po tatusiu :D
ja w ogóle nie spałam i jak urodziła się moja siostra (jak miałam 2,5 roku) to rodzice też co chwilę sprawdzali czy ona w ogóle żyje, czy oddycha... w sumie to może jak by była chrzestną, to to spanie przerzuci na chrześniaka/chrześniaczkę? :D

no znowu to spanie dzieci to taka indywidualna sprawa, ja mam np. 16-letniej ucznia i on to jak może śpi 12-14 godzin na dobę, a wyniki krwi ma dobre. ja np. najlepiej funkcjonuję jak śpię 7-8 godzin więcej już nie bardzo.

Zgłoś nadużycie #54708 19 marca 2016, 22:59

jadzia Fajna mama
Tandem szacun za ta droge krzyzowa. Chcialabym cos takiego przezyc..Jest mocc.
Monia powodzenia na egz i zdrowia życzę.
Mnie tez siadala glowa w ciazy a jak uczylam sie na zaliczenia to byla mordega. Moje zwoje mozgowe sie prostowaly. Nic nie pamietalam.
A co do smiesznych sytuacji moja Lila tłumaczyła swojej kuzynce rowiesniczce ze ona ma siurke a tata siuraka. A kuzynka na to acha a ja mam kurke.... Myslalam ze sie rzeslyszalam... Ale nie

Zgłoś nadużycie #54709 19 marca 2016, 23:05

tandem Supermama
murron, jadzia było ekstremalnie, aż się zdziwiłam, nie myślałam, że będzie tak ciężko, kilometry strasznie się wlokły no i potem jeszcze kostki odmówiły mi posłuszeństwa (jeszcze ledwo chodzę). ale było pięknie - i krajobrazowo, i duchowo :)

Zgłoś nadużycie #54710 20 marca 2016, 6:46

koko83 Fajna mama
Chodzi u mnie o to że różnica jest dwa tygodnie i ta różnica nie jest zła tylko w normach przy tej swojej roznicy jest blisko tej dolnej granicy
Zostawili mnie też ze względu na moją historię

Ale nic więcej nie wiem pewnie dopiero jutro się dowiem bo zrobili jedno usg i koniec tabletki na ciśnienie dostaje i co chwilę mierzą cisnienie

Do tego się przeziebilam
Lilianka 35 tc 19.04.2014-20.04.2014