Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania by zostac mama w 2016

Zgłoś nadużycie #54591 18 marca 2016, 10:32

kamila19880 Fajna mama
Kurczę dziewczyny zwaliłam cykl;/ byłam pewna ze owulacja następuje w dniu spadku temp a sie okazało ze występuje w czasie pierwszej wyzszej temp ;/(// wczoraj miałam spadek ale moj noe do życia był strasznie zmęczony wiec św myśle huk dzien wcześniej było a tu sie okazuje ze wzrost temp to owu czyli dzis mam uwolniona komórkę moj zaproponował szybko ranno ale byłam zła na niego ze zwalił i odmówiłam ale zaczęłam czytać w int i sie okazało ze miał racje wiec gdyby dzis rano było by była szansa na zapłodnienie a wieczorem za późno bedzie :( :( nie mówcie mi ze jest szansa bo dłużej żyją u zdrowych osób jest ale nie przy endometriozie bo zabija plemniki i trzeba strzelać w owulacje!!! Ależ jestem zła i zdołowana
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1ph4SmteBn2oDPUu3ilhg5jyza8jUpRkOci1ddP57...

Zgłoś nadużycie #54592 18 marca 2016, 10:35

Paola_33 Supermama
izabela23 - jeszcze tylko 5 dni do wizyty :-) Trzymam kciuki za pdowojne szczeście ;-)
Tandem - za niecałe 120 g. teścisz !!!!!!!! :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D
Inne : powtarzam za Tobą, jak zawsze db. zorientowaną :
Kazia, kasia_t, asaguarela - to jeszcze przed weekendem
a po weekendzie: Tandem, Kowy
po następnym (po Świętach): kamila, jadzia, PaulaG, buba
Murron - donosiłaś !!!!!! Gratuluje 37 t.c.
AnnaKa - Gratuluje 38 t.c. !!!
Lavia - a który to t.c ? Bo przed 7-8 tyg. nie ma się co spinać..
Kaari - suupeeer !!!!!!! Wszystko jest ok :-) :-D
I tak do rozwiązania ma być !!!!!!!!
ŚLimak - oby Ci wrócił db. humor,. energia, chęć życia szaleńcza !!!!!!!
Buka - NIE WOLNO w ciąży Acardu, co za nieodpowiedzialny lekarz Ci dał ?? ! ;-o :-o
Preparat jest bezwzględnie przeciwwskazany w ciąży. Oprócz krwawienia z dróg rodnych może on wywoływać wady wrodzone u dziecka (acard moze spowodowac niedomkniecie przewodu Botala, jesli nie zostanie odstawiony min. 2 tygodnie przed porodem).
Jagna - gratuluję, że będziecie mieli synka !!!!!!!!!!!!!! :-)
aga85j - SLICZNY sYNEK, Maxiu !!!!!!!!!

Widzę, że za mną nie tęskniłyście :-p
U nas walka trwa.. Róża kontra my, niewyspani Rodzice..
Wrzucam foty..
NP. Specjalne pozdrowienia dla Tatusia_ ''Czyli widzimy się i dzisiaj, na nocnej balandze Tatko, punktualnie między 2 a 6 rano ?? ! Kochaaaam z Tobą imprezować !!! Buziaaaki...!!!!''
I czekam na Wasze testy..!!
Dzisiaj ma przyjść WRESZCIE BUJACZEK !!!!!!!!!!!
I .. JEST !!!!!!!!!!!
..trwają jeszcze przygotowania do 4. urodzin Melisski :-)
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #54593 18 marca 2016, 10:35

Paola_33 Supermama
izabela23 - jeszcze tylko 5 dni do wizyty :-) Trzymam kciuki za pdowojne szczeście ;-)

Buka - NIE WOLNO w ciąży Acardu, co za nieodpowiedzialny lekarz Ci dał ?? ! ;-o :-o
Preparat jest bezwzględnie przeciwwskazany w ciąży. Oprócz krwawienia z dróg rodnych może on wywoływać wady wrodzone u dziecka (acard moze spowodowac niedomkniecie przewodu Botala, jesli nie zostanie odstawiony min. 2 tygodnie przed porodem).

Wrzucam foty..
NP. Specjalne pozdrowienia dla Tatusia_ ''Czyli widzimy się i dzisiaj, na nocnej balandze Tatko, punktualnie między 2 a 6 rano ?? ! Kochaaaam z Tobą imprezować !!! Buziaaaki...!!!!''
I .. JEST !!!!!!!!!!!
I porównanie - rok róznicy..
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #54594 18 marca 2016, 11:01

tandem Supermama
Paola tęsknimy, tęsknimy :) właśnie czuć, że się rozpakowałyście i ciszej tu.... Małe słodziaki na zdjęciach, powodzenia w przygotowaniach urodzinowych (przed świętami, w trakcie, po?) i przekonywaniu Róży, że spanie w nocy jest fajne :)

no właśnie nie testuję tak szybko, bo owu mi się przesunęła, więc test w weekend świąteczny dopiero

kamila wiem, że ciężko pocieszyć, ale jeszcze nic nie jest pewne! nadzieja jest! :)

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #54595 18 marca 2016, 11:27

Paola_33 Supermama
Roza uparta bestia.. Trzymanie kciuk nie zaszkodzi 😁

I żeby polubiła chlupanie 😊

Trzymam kciuki za Ciebie szczególnie, Tandem, bo Cie b.polubiłam. Szczególnie Ci sekunduje !!

Siostry wyrosły nie wiadomo, kiedy. Ur.sa we wt., ale 'obchody' już w niedz. 😊
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #54596 18 marca 2016, 11:30

stencel_ka Fajna mama

Paola_33 napisał(a)

Wrzucam foty..
I .. JEST !!!!!!!!!!!

Ja acard bralam w poprzedniej ciazy do konca 8 mies i teraz tez mam zalecony...lekarze chyba wiedza lepiej kiedy jest wskazanie do podania...

Zgłoś nadużycie #54597 18 marca 2016, 11:49

Paola_33 Supermama
Racja - czasami zapominam, że lekarze są nieomylni.. :-D
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #54598 18 marca 2016, 11:58

tandem Supermama

Paola_33 napisał(a)

Roza uparta bestia.. Trzymanie kciuk nie zaszkodzi 😁

I żeby polubiła chlupanie 😊

Trzymam kciuki za Ciebie szczególnie, Tandem, bo Cie b.polubiłam. Szczególnie Ci sekunduje !!

Siostry wyrosły nie wiadomo, kiedy. Ur.sa we wt., ale 'obchody' już w niedz. 😊

Dziękuję :* mam nadzieję, że takie kciuki będą skuteczne :)
O, Róża nie lubi się kąpać? na pewno polubi jak już skuma, że może też zachlapać podłogę :) A bujaczek się jej podoba?
Powodzenia w przygotowaniach na niedzielę w takim razie, co przygotowujesz słodkiego? :)

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #54599 18 marca 2016, 11:59

Laviaa Fajna mama
6 tyg 4 dni... Ja mam wrażenie, że to od nadmiaru progesteronu

Zgłoś nadużycie #54600 18 marca 2016, 11:59

buka87 Supermama

stencel_ka napisał(a)

Ja acard bralam w poprzedniej ciazy do konca 8 mies i teraz tez mam zalecony...lekarze chyba wiedza lepiej kiedy jest wskazanie do podania...

Ja na razie nie biore tego acardu, ten lek dopygen działa, wiec mówiłam lekarzowi ze acardu wole nie brać i mówiła że ok skoro sie lepiej czuje i tamten działa. Wiem, ze sporo dziewczyn bierze go w starabniach bo pomaga w zagnieżdrzeniu.
Jadzia gratuluje parki! Cudownie!!! :) ) Niech dalej rosną zdrowo :) A Ty możesz zająć się wyprawką :) )
Lavia ja brałam duże dawki duphastonu i objawów nie miałam żadnych ciążowych nawet ;) Ale chyba to kwestia organizmu :) Mój to jakiś dziwny jest :P
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1UeMKsYzzKAMs_AVUDzd9h69QxFTsNDJbFrgZb0ef...

Zgłoś nadużycie #54601 18 marca 2016, 12:12

Paola_33 Supermama
Ja nic.. mam popsuty piekarnik i 2 lewe ręce. Tesciowa móżdży. Tort gotowy, zamawiamy 'cukierkowy' w tym roku.. Tort jest droższy od prezentu ;-D ;-D Serio - rower tańszy !!!!!!!! Nasz to ten 7 od góry..
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #54602 18 marca 2016, 12:16

kasik84 Gotowa na wszystko
Z tego co ja się orientuję to acart stosuje się często przy częstych poronieniach bo pomaga w ukrwienie macicy i zagnieżdżaniu.Pozniej ma dobry wpływ na łożysko bo rozszerza krew.Ale powinno się go odstawić nie później niż w 33./34 tyg bo może grozić kreotokiem podczas porodu.

Ja dziś miałam pierwsza wizytę u gp. Ciśnienie w normie ciąża potwierdzona testem hihi.Termin na 17. 11.Ale że względu na przedwczesny poród i macice dwurozna chyba udało mi się ugrać wcześniejsze usg. Mam czekać na list ze szpitala.
Lidzia gratuluję parki

Zgłoś nadużycie #54603 18 marca 2016, 12:28

Lily79 Początkująca
Hej kobietki :-) Ja myslę, że forum nie umrze, bo przecież wchodzicie tu codziennie i naprawdę  jesteście sobie nawzajem potrzebne. Te, którym się udało są nadzieją dla tych, które wciąż walczą. Te, które walczą kibicują brzuchatkom podczas testowania, przezywania niepewności, czekania na to czy pęcherzyk będzie z serduszkiem,czy wszystko będzie ok a potem podczas róznych dolegliwości ciążowych aż do porodu A przecież udzielają się również już mamy, które za wami zwyczajnie tęsknią :-) Dlatego ja w Was bardzo wierzę i myślę, że cisza to tylko przejściowa sprawa. Ja własnie wyszłam ze szpitala, ale na początek kwietnia mam juz  kolejne skierowanie.

Zgłoś nadużycie #54604 18 marca 2016, 12:29

werkaa Fajna mama
Paola śliczne te Twoje księżniczki :)
A co do acardu to można go stosować w ciąży. Nie należy go tylko stosować w trzecim trymestrze no chyba że lekarz bierze za pacjentkę odpowiedzialność.
Kto się teraz zajmuje tabelką? :)

Zgłoś nadużycie #54605 18 marca 2016, 12:39

Kowy Fajna mama
Laviaa ale co się stało? Bo nie rozumiem?
Ja po duphastonie też wymiotowalam.

Zgłoś nadużycie #54606 18 marca 2016, 12:50

Paola_33 Supermama

Lily79 napisał(a)

Hej kobietki :-) Ja myslę, że forum nie umrze, bo przecież wchodzicie tu codziennie i naprawdę  jesteście sobie nawzajem potrzebne. Te, którym się udało są nadzieją dla tych, które wciąż walczą. Te, które walczą kibicują brzuchatkom podczas testowania, przezywania niepewności, czekania na to czy pęcherzyk będzie z serduszkiem,czy wszystko będzie ok a potem podczas róznych dolegliwości ciążowych aż do porodu A przecież udzielają się również już mamy, które za wami zwyczajnie tęsknią :-) Dlatego ja w Was bardzo wierzę i myślę, że cisza to tylko przejściowa sprawa. Ja własnie wyszłam ze szpitala, ale na początek kwietnia mam juz  kolejne skierowanie.

Lily, też mam taką nadzieję :-) Super, że już wyszłaś :-)

Kasik , to czekam na fote z usg :-)
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #54607 18 marca 2016, 12:56

jadzia Fajna mama
Tandem powiem Ci że b. Dokladne masz te badania. Ja dalam jakie mialam zrobili ksero i koniec tematu nic mi nowego nie zalecano. Ale z drugiej strony to super bo chca miec obraz wszystkiego.
A mnie hormony buzuja ze az strach. Okres be miec szybciej niZ przewiduje bo jestem 6 dpo. Ide sobie kawe zrobic bo jakas jestem rozdrazniona a jeszcze 4 dzieci mam na stanie do 16. Mezu znow do nocy w pracy. A ja mam ochote na lampke wina no ale narazie to nieosiagalne.
Paola udanej imprezki.
Kasik wizyta pierwsza klasa he he a chociaz badano Cię?
Buka widze ze ty przewidujesz u mnie ciąże i to mnoga. Optymistka z Ciebie he he

Zgłoś nadużycie #54608 18 marca 2016, 13:06

tandem Supermama
jadzia też zauważyłam, że wróży Ci bliźniaki, hihi :) może hormony buzują Ci właśnie z takiego powodu? Badań mamy dużo bo to z tej kliniki naprotechnologicznej. Mam nadzieję, że albo nie będą one już konieczne, albo dzięki nim szybko się uda potem :)

werkaa tabelka nadal u motylka, chociaż rzadziej tu zagląda. A co u Ciebie?

Lily a jak się czujesz? też mam nadzieję, że nie pouciekają stąd wszystkie, bo kto inny lepiej dojrzy cień cienia i doradzi ? :)

kasik84 gratuluję :) to daj znać kiedy usg

Paola właśnie słyszałam, że te torty to często masakrycznie drogie! My na ślub dlatego zamówiliśmy "zwykłe" za to w różnych smakach, które lubimy :)

Zgłoś nadużycie #54609 18 marca 2016, 13:08

Paola_33 Supermama
3 stówki..
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #54610 18 marca 2016, 13:11

kasik84 Gotowa na wszystko

jadzia napisał(a)

Tandem powiem Ci że b. Dokladne masz te badania. Ja dalam jakie mialam zrobili ksero i koniec tematu nic mi nowego nie zalecano. Ale z drugiej strony to super bo chca miec obraz wszystkiego.
A mnie hormony buzuja ze az strach. Okres be miec szybciej niZ przewiduje bo jestem 6 dpo. Ide sobie kawe zrobic bo jakas jestem rozdrazniona a jeszcze 4 dzieci mam na stanie do 16. Mezu znow do nocy w pracy. A ja mam ochote na lampke wina no ale narazie to nieosiagalne.
Paola udanej imprezki.
Kasik wizyta pierwsza klasa he he a chociaz badano Cię?
Buka widze ze ty przewidujesz u mnie ciąże i to mnoga. Optymistka z Ciebie he he

Hehe Jadzia a jakże ciśnieniem sprawdził lekarz Wzrost i wagę ;)

Paola usg dopiero będzie naraxie czekam na list