Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania by zostac mama w 2016

Zgłoś nadużycie #54451 15 marca 2016, 14:00

Kowy Fajna mama
Iza ja np robiłam tak ze do gina chodziłam prywatnie a co jakiś czas na nfz po skierowanie na badania krwi żeby nie płacić za wszystko. Zawsze to jakaś oszczędnośc.

Zgłoś nadużycie #54452 15 marca 2016, 14:06

izabela23 Supermama

Kowy napisał(a)

Iza ja np robiłam tak ze do gina chodziłam prywatnie a co jakiś czas na nfz po skierowanie na badania krwi żeby nie płacić za wszystko. Zawsze to jakaś oszczędnośc.

Będę próbowała dostać się na nfz do mojego gina,ale pewnie będzie ciężko :-/

Zgłoś nadużycie #54453 15 marca 2016, 14:08

izabela23 Supermama

tandem napisał(a)

Dokładnie iza, tak to wychodzi, że człowiek woli zapłacić, byleby było dobrze...

faktycznie, asaguareli też.

No tylko jak policzyc przez cala ciążę co drugi miesiac ponad 300zl to dla dziecka wyprawka by była. Jeszcze dzięki Bogu,że mąż ma pracę sobra bo z najnizszej krajowej nie bylibyśmy w stanie...

Zgłoś nadużycie #54454 15 marca 2016, 14:37

jadzia Fajna mama
Iza dlaczego musisz tak czesto miec wizyty u endo?

Zgłoś nadużycie #54455 15 marca 2016, 14:38

izabela23 Supermama

jadzia napisał(a)

Iza dlaczego musisz tak czesto miec wizyty u endo?

Bo w ciazy tak jest co 6max8 tygodni

Zgłoś nadużycie #54456 15 marca 2016, 15:16

Jagna89 Gotowa na wszystko
Dzień doberek!
Ale tu się dzieje!!! I w końcu pozytywne wieści!!
Iza gratuluję, ogromnie się cieszę że Ci się udało! Mam nadzieje, ze szczęście uśmiechnęło się do ciebie podwójnie.
Lavia i Kasik jesteście najlepszym przykładem na to ze kiedy się odpuści, nie myśli o owulacji itd łatwiej jest zajść w ciążę. Gratuluję i trzymam kciuki żeby wszystko było dobrze!
Motylek gratuluję Filipka, ale z niego przystojniak :)
Turboslimak Zosia cudowna, również gratuluję :)
Hmmm dalej nie pamiętam...

Chciałam się pochwalić, że będziemy mieli synka :) dziś drugi lekarz to powiedział wiec chyba pewne :) z Małym wszystko ok, tylko moje wyniki nie ciekawe. Robiłam w pt badanie moczu, wyszły mi liczne bakterie, leukocyty 500 i azotyny POS (nie wiem co to znaczy) chodzę do dwóch lekarzy i na tym polega mój problem. U każdego mam kartę ciąży ale stosuje się do tego co mówi lekarz prywatny. Dziś byłam na nfz i lekarka zapisała mi furaginum teva, a ze jest to lek na receptę to nie chciałam go brać bez konsultacji z moim lekarzem prywatnym. Zadzwoniłam do rejestracji z myślą że mnie przyjmie jeszcze dziś a pani z rejestracji każe mi jechać na izbę przyjęć... Bo wynik ogólny nic nie da i niech mi zrobią posiew. Żaden z lekarzy nie wie ze chodzę do tego drugiego. A ja nie wiem co robic jechać na izbę czy nie? ale posiew robi się też chyba z porannego moczu wiec po co mam tam dziś jechać? Ogólnie jestem zła bo lekarz prywatny mnie olal... i weź tu chodź do lekarza prywatnie... Chyba niewarto...

Zgłoś nadużycie #54457 15 marca 2016, 15:32

Kowy Fajna mama
Jagna, najlepszy mocz do badania jest poranny, ale jeśli zrobisz w ciągu dnia też powinny zbadać. Na posiew najważniejsze jest, żeby wszystko było w miarę sterylnie, czyli podmyć się wcześniej i z tego środkowego strumienia łapać. I najlepiej nie, że zaraz po wypiciu czegoś, tylko trochę pochodzić. Tak mi się wydaje.

Zgłoś nadużycie #54458 15 marca 2016, 15:49

tandem Supermama
Jagna gratuluję synka :) fajnie, że już wiecie na kogo czekacie, imię wybrane? :)

Iza to fakt i beznadziejnie, że to tyle kosztuje...

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #54459 15 marca 2016, 16:37

izabela23 Supermama
Jagna gratuluje syna. Z moczem to niby najlepiej poranny,ale ja jak byłam w szpitalu to czy patologia ciazy czy reumatologia to mowili ze bez znaczenia,bo wywalilam oczy i mowilam ze to nieporanny.

A ja piekę ciasto na święta ;) miodowiec ono lubi poleżeć także mam zamiar zamrozic bo jest potem pycha

Zgłoś nadużycie #54460 15 marca 2016, 16:47

kiwi Fajna mama
Cześć Dziewczyny.
Motylku gratuluje synka Filipka
Iza zdradz przepis na miodownik jak robi sie szybko i latwo :) moj maz mi o miodowniku marudzi od pol roku ale nie znam żadnego dobrego przepisu. Kiedys zrobiłam taki trochę snikers z orzechami

Zgłoś nadużycie #54461 15 marca 2016, 16:59

Jagna89 Gotowa na wszystko
Dziękuję za gratulacje, imię jeszcze nie wybrane, mi się podoba Tomasz, a mąż twierdzi, że zbyt proste i mówi do brzucha Gniewko. Hehe co jak co ale Gniewomir na pewno nie będzie miał na imię.

Mąż dzwonił jeszcze raz do tego lekarza pani z rejestracji Skonsultowala to z doktorem i powiedziała ze nie odmawiają wizyty ale nie mają sprzętu, żeby wykonać diagnostykę. Dobra, niech im będzie pojadę na izbę.. Ale nie wiem czy ja mam zabrać juz ten mocz w pojemniku czy dopiero tam mi będą kazać siusiac? wynik będzie od razu?

Zgłoś nadużycie #54462 15 marca 2016, 17:22

izabela23 Supermama
Kiwi prosze bardzo :-)
Ciasto miodowe:
25dag margaryny
1/2szkl miidu
5 jak
3 1/2 szkl mąki
2 łyżeczki sody
1 szkl cukru
Margarynę,miód i cukier zagotować. Ostudzić. Dodać mąkę i sode, wyrobic ciasto (gdyby było bardzo rzadkie dosypać odrobine maki). Podzielić na 3 część i kazda osobno pięć ok 12 min w temp 160-170 stopni

Krem:
4 szkl mleka
3 łyżki maki pszennej
2 mąki ziemniaczanej
(Czubate lyzki)
3/4szkl cukru.
Z podanych skl ugotowac budyn.
Odlac ok szkl mleka i rozrobic w nim mąki i cukier i dodac do gotujacego sie mleka.
Kostka masła/margarynu utrzec na puszysta mase i malymi porcjami dodawac ugotowany i wystudzony budyn.

Przelozyc upieczone placki masa. Ciasto-masa-ciasto-masa-ciasto
Najlepiej piec conajmniej 1 dobę wczesniej aby ladnie przeszlo.
Smacznego

Zgłoś nadużycie #54463 15 marca 2016, 18:50

kiwi Fajna mama
Dziękuję zapislam; )

Zgłoś nadużycie #54464 15 marca 2016, 20:26

Monia82 Fajna mama
Witam, dziewczyny! ja wróciłam do pracy po 3 tygodniach nieobecności i mam niewiele czasu... Może po 22 marca zdążę Was nadrobić. Tak na szybko widziałam ślicznego synka Motylka!!! gratuluję Kochana!!!! i pozytywne wieści od Kaari, że badania prenatalne w porządku!!! Lavia nie martw się, za wcześnie na serduszko. Mi kazali w 8 tc przyjść. Trzymam kciuki! Kaari! super! teraz można troszkę odechnąć i cieszyć się ciążą :) . Ja wczoraj miałam wizytę u endo.. i mam teraz niedoczynność przez te stresy i zawirowania... wykluczyła mi tarczycę, jako przyczynę poronień, bo się leczę, co... innego nieleczona, ale dała skierowania na antyTPO jeszcze raz i Trab.  Może, jak wrócę, to będą kolejne pozytywy! powodzenia dziewczyny!!!
23.02.2016 r. - :( 8 tc cp /  26.12.2015 r. :( 4 tc
Aniołek (*) - 14.08.2015 r. :( 10 tc

Zgłoś nadużycie #54465 15 marca 2016, 20:30

buka87 Supermama

Monia82 napisał(a)

Witam, dziewczyny! ja wróciłam do pracy po 3 tygodniach nieobecności i mam niewiele czasu... Może po 22 marca zdążę Was nadrobić. Tak na szybko widziałam ślicznego synka Motylka!!! gratuluję Kochana!!!! i pozytywne wieści od Kaari, że badania prenatalne w porządku!!! Lavia nie martw się, za wcześnie na serduszko. Mi kazali w 8 tc przyjść. Trzymam kciuki! Kaari! super! teraz można troszkę odechnąć i cieszyć się ciążą :) . Ja wczoraj miałam wizytę u endo.. i mam teraz niedoczynność przez te stresy i zawirowania... wykluczyła mi tarczycę, jako przyczynę poronień, bo się leczę, co... innego nieleczona, ale dała skierowania na antyTPO jeszcze raz i Trab.

Monia to niezle Ci swiruje ta tarczyca. Dobrze, ze zrobia CI antyTPO i Traby. Pomoze to w ustaleniu jak dzialać z tą wredna tarczyca.
A bedziesz miala jeszcze robione badania w kierunku przyczyn poronien?
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1UeMKsYzzKAMs_AVUDzd9h69QxFTsNDJbFrgZb0ef...

Zgłoś nadużycie #54466 15 marca 2016, 21:19

motylek1909 Supermama
Hej, my jeszcze w szpitalu bo maly mial podwyzszone crp, ale dzis spadlo o ponad polowe i jesli jutro spadnie i bedzie w normie to puszcza nas do domu.. nareszcie! Bo nie cierpie szpitali :)
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1sAKNZYPwP0e_npNL6Netx2lBNfmTFlnd9vO0Y8zE...

Zgłoś nadużycie #54467 15 marca 2016, 21:41

Monia82 Fajna mama

buka87 napisał(a)

Monia to niezle Ci swiruje ta tarczyca. Dobrze, ze zrobia CI antyTPO i Traby. Pomoze to w ustaleniu jak dzialać z tą wredna tarczyca.
A bedziesz miala jeszcze robione badania w kierunku przyczyn poronien?

Buka, nie wiem, czy Wam pisałam... że miałam mieć w czwartek wizytę, ale ginki nie było, a na zastępstwie taka jędza, że się wkurzyłam i sama sobie te szwy pościągałam. Teraz mnie swędzi, drapię się ciągle. Wizytę u gin mam dopiero 7 kwietnia... może do tego czasu dostanę już 1 miesiączkę i będzie wynik badania histopatologicznego. Na razie endokrynolog wykluczyła mi tarczycę, bo mówiła, że nadczynność stanowi zagrożenie dla matki, donoszenie ciąży, jak nieleczona, ale nie powoduje obumierania zarodków... bo w sierpniu wyniki miałam idealne, a mimo tego zarodek przestał się rozwijać w 8 tc. Sugeruje, że powód jest inny i może czymś się zaraziłam podczas lub po porodzie.... może mam jakąś bakterię w macicy, skoro zarodki w macicy obumierają, a w jajowodzie żył? To takie gdybanie. Zrobię te przeciwciała tarczycowe za miesiąc. Na razie mi minął zapał i chęci do szukania przyczyn. Zajęłam się pracą, od 2 dni nie jem pieczywa pszennego, makaronów itp.... glutenu unikam.  Muszę mieć dietę niskotłuszczową, jak zalecili w szpitalu.
23.02.2016 r. - :( 8 tc cp /  26.12.2015 r. :( 4 tc
Aniołek (*) - 14.08.2015 r. :( 10 tc

Zgłoś nadużycie #54468 15 marca 2016, 22:18

tandem Supermama
monia trzymam kciuki za nową dietę, oby Ci pomogła i dobrze, zajmij się może trochę pracą, "odpocznij" od tematu starań, ale wiadomo, o tarczycę dbaj ;)

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #54469 15 marca 2016, 23:26

turboslimak Fajna mama
Buka kochana moja mi dwa numery tez wywinela w ciazy masakryczne i niczym jej nie pobudzilam spała s najlepsze

Sielanka jestes zapracowana nie ma w co rak włożyć

Iza ciekawe czy masz bliźniaki hihi

Zgłoś nadużycie #54470 16 marca 2016, 8:01

stencel_ka Fajna mama

turboslimak napisał(a)

Buka kochana moja mi dwa numery tez wywinela w ciazy masakryczne i niczym jej nie pobudzilam spała s najlepsze
Sielanka jestes zapracowana nie ma w co rak włożyć
Iza ciekawe czy masz bliźniaki hihi

U was kokosanka widzę, a my na naszą córcie wołamy sroczka ☺bo lubi blyskotki i tymi małymi oczkami potrafi najmniejsze ukryte prsedmioty wypatrzeć ☺