Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania by zostac mama w 2016

Zgłoś nadużycie #54111 11 marca 2016, 7:08

Laviaa Fajna mama

kiwi napisał(a)

Dziewczyny u mnie kolejna porażka musze zlapac oddech co zagladanie tu i te wszystkie pozytywne testy nie pomagają mi. Jak nabiore dystansu to moze z powrotem bede zaglądać. Zycze wam wszystkim 2 kreseczek!

Ja doskonale wiem co czujesz. Ja po moich poronieniach też wycofałam się z forum wpadłam raz na parę tyg żeby złapać dystansu i oddechu i gdyby nie wpadka to pewnie nie pisalabym tak często.. Ale głowa do góry i ty się doczekasz

Zgłoś nadużycie #54112 11 marca 2016, 7:15

izabela23 Supermama
Cześć. 
PaulaG,wydaje mi się,że któraś z dziewczyn brała pragnę chyba. Ja biore femibion natal 1

Zgłoś nadużycie #54113 11 marca 2016, 7:16

buka87 Supermama

izabela23 napisał(a)

Zbadalam progesteron i ma 14,8 ng/ml
W pierwszym momenciesie wystraszylam jak zobaczyłam ze jest to norma dla fazy folikularnrj ale jest to też norma dla 1 trym ciazy ciorac pod uwage,ze jest to dopiero 4 tydz to chyba nie jest najgorzej ??
Normyfaza lutealna 1,2 - 15,9 ng/ml
- po menopauzie poniżej 0,1 - 0,2 ng/ml
Ciąża:
I trymestr 2,8-147,3 ng/ml
II trymestr 22,5 - 95,3 ng/ml
III trymestr 27,9 - 242,5 ng/ml

Iza ja tez taki miałam i bralam duphaston 3 razy.
PaulaG ja brałam i biore nadal Pregne PLUS :) Motylek tez z tego co wiem.
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1UeMKsYzzKAMs_AVUDzd9h69QxFTsNDJbFrgZb0ef...

Zgłoś nadużycie #54114 11 marca 2016, 7:28

Laviaa Fajna mama
Ja też biorę femibion i do tego kwas omega 3

Zgłoś nadużycie #54115 11 marca 2016, 7:36

JusKorKal Świeżo upieczona
potwierdzam, omega 3 jest super. Najwazniejsze, to zeby byc cierpliwym :) czasami chcemy bardzo miec dziecko, a nie wychodzi i nie wychodzi. Wtedy czlowiek sie mocno frustruje. Grunt jednak, zeby sie tak tym wszystkim nie przejmowac. Z czasem nadejdzie dobry moment i wszystko pojdzie z gorki. Takze glowa do gory i prosze o wiecej cierpliwosci, a wszystko bedzie dobrze

Zgłoś nadużycie #54116 11 marca 2016, 7:38

izabela23 Supermama

Laviaa napisał(a)

Ja też biorę femibion i do tego kwas omega 3

A bierzesz dodatkowo kwas foliowy? Bo w rych witaminach jest zalecana dawka to chyba już nie trzeba.suplementowac ??

Zgłoś nadużycie #54117 11 marca 2016, 7:40

izabela23 Supermama

buka87 napisał(a)

Iza ja tez taki miałam i bralam duphaston 3 razy.
PaulaG ja brałam i biore nadal Pregne PLUS :) Motylek tez z tego co wiem.

Ja dostaje progesteron dopochwowy.

Zgłoś nadużycie #54118 11 marca 2016, 8:11

Lidzia28 Gotowa na wszystko

izabela23 napisał(a)

Ja dostaje progesteron dopochwowy.

Izunia ja cały czas biorę progesteron dopochwowy bo jest mocniejszy niż ten pod język. Kiedy masz wizytę u lekarza żeby sprawdził ile fasolek jest?

Zgłoś nadużycie #54119 11 marca 2016, 8:12

Lidzia28 Gotowa na wszystko
A tak w ogóle to dzień dobry wszystkim :) Ale tu teraz zaciążonych ,jupiii coraz to więcej!

Zgłoś nadużycie #54120 11 marca 2016, 8:26

kiwi Fajna mama
Lavia dziekuje póki co jestem na etapie czarnowidztwo :/
w ogóle u mnie dziwna sytuacja w 7dpo progesteron milam 20 i tsh znacznie podwyższone skojarzylam to ze może ciaza do tego oczywiście jakies urojone bole brzucha w 10 dpo zrobiłam bete co dzis ide do dentysty i pomyslalm ze gdyby jednak sie udalo to uprzedze przed podaniem znieczulenia no ale wynik < 0,1 a temperatura dzis rano 37,09 do tego dziewczhng poczytalam o tej klinice gdzie sie zapislam i duzo opini negatywnych ze naciagaja na kase, sa nastawienie na iv itp a ja miam inne wyobrażenie caly czas wierze ze wystarczy stymulacja lekami ze nie okaze sie ze mam niedrozne jajowody albo wrogi sluz :( (( i tak w nocy zle mi sie spalo i chyba wroce do pierwszej kliniki ktora mi poleconi w kraku.

Zgłoś nadużycie #54121 11 marca 2016, 8:32

izabela23 Supermama

Lidzia28 napisał(a)

Izunia ja cały czas biorę progesteron dopochwowy bo jest mocniejszy niż ten pod język. Kiedy masz wizytę u lekarza żeby sprawdził ile fasolek jest?

Ja biore troszke inny progesteron zaewne niz Ty bo ja biorę crinone żel jest on stosowany we wspomaganym rozrodzie i on ma chyba jeszcze inna przyswajalnosc. Mam nadzieję,że lekarz pozwoli po wizycie zmienić na jakiś inny,bo ten ktory biorę kosztuje 230zl za 15aplikatorow czyli na miesiac jest to koszt rzędu 460zl a gdzie witaminy i inne leki. CChyba,że nie bedzie zalecal zmiany to oczywiście grzecznie bede płacić te kilka stowek...
wizytę mam 23 marca :-) za 2 tygodnie

Zgłoś nadużycie #54122 11 marca 2016, 8:37

izabela23 Supermama
Kiwi klinika to dobry pomysł,bo tam nawet samopoczucie inne bo wiesz,że jesteś pod dachowa opieką jak chodzi o leczenie niepłodności.

My podjęliśmy z mężem decyzje,że że jak lekarz omowi z nami postepowanie w ciazy z ivf to i powie jak odstawiac leki to dalej bedziemy prowadzili ciążę u lekarza tu na miejscu,bo wiem już z doświadczenia w poprzedniej ciąży że nie jest lekko jezdzic 120 km w jedna stronę. 0

Zgłoś nadużycie #54123 11 marca 2016, 8:42

tandem Supermama
angel współczuję...

kiwi to rzeczywiście dziwnie, no i szkoda, że musisz zmieniać klinikę ale trzymam kciuki, by się wszystko ułożyło

iza niezły wydatek... dwa tygodnie teraz zlecą raz-dwa :)

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #54124 11 marca 2016, 8:44

Aprilka Początkująca
dzień dobry
Jejku, ale nadrukowałyście. Nie ogarniam :D
Weszłam na chwilę. Dzisiaj mam urlop od pracy, ale niestety tylko tej zawodowej, bo za to w domu mnóstwo mam pracy :) Muszę ogarnąć bałagan, bo jutro organizujemy naszemu dziecku przyjęcie urodzinowe i przyjdzie rodzinka. Niestety w tygodniu nigdy, ale to nigdy nie mogę wygospodarować czasu na jakieś większe sprzątanie. Z resztą nasze dziecko skutecznie utrudnia w tym. Ostatnio dzień w dzień, średnio co pół minuty słyszę "mamo chodź, mamo chodź, mamo chodź". Dzisiaj za to mam urlopik, dziecko w przedszkolu, więc do 15 mam czas, żeby wszystko przygotować.

Iza widzę, że ustawiłaś suwaczek, a beta ślicznie rośnie. To teraz kolejne dwa tygodnie oczekiwania na wizytę. Gratulacje i szczęśliwych 8 miesięcy ;)

Laviaa Tobie również gratuluję :D Przeżyłaś na pewno olbrzymie zaskoczenie, ale takie pozytywne zaskoczenie. Trzymam kciuki, żeby ciąża prawidłowo rozwijała się. Powodzenia w rzucaniu palenia :)

kasik84 i Tobie również gratuluję i życzę szczęśliwych kolejnych miesięcy ciąży.

tandem piękne tsh, a może ta prolaktyna to takie chwilowe załamanie. Prolaktyna zmienia się w ciągu dnia i zależy od tego czy coś zjedliśmy, czy mieliśmy jakiś wysiłek fizyczny itp.

kiwi bardzo mi przykro. W końcu i Ty doczekasz się swoich dwóch kreseczek.

Monia82 stres swoje też robi na tarczycę, więc odpoczywaj kochana. Będziesz zapisywać synka do przedszkola? Bo u nas jest tak, że pomimo tych wyznaczonych limitów to i tak jeśli okaże się, że dzieci jest więcej to gmina dofinansowuje te dzieci ponad limitowe. Fakt, że ten rok jest wyjątkowo ciężki ze względu na to, że 6-ciolatki zostają w przedszkolu i miejsc jest mniej, ale może akurat się uda. Powodzenia ;)

marluna Twoje dwie mróweczki są prześliczne.

Kowy a jak Stasiu się czuje?

Kurcze więcej nie dam rady nadrobić. Mam nadzieję, że mnie nie ominęło za dużo ;)
Miłego dnia i miłego weekendu :)

Zgłoś nadużycie #54125 11 marca 2016, 9:01

Kowy Fajna mama
Aprilka dzięki za pamięć :) Stasio dziś trochę lepiej, ale widać że jest osłabiony, szukamy niani. Najgorsze ze nie mamy nikogo z polecenia a to jednak strach z kimś tak zostawić. Z drugiej strony stawki niań są jakieś niebotyczne :/

Zgłoś nadużycie #54126 11 marca 2016, 9:02

Laviaa Fajna mama
Iza wy planujecie zostać w pl? Czy wracacie do de?

Zgłoś nadużycie #54127 11 marca 2016, 9:03

koko83 Fajna mama
Witam i ja

u nas dalej Majka z gorączką dochodzi do 39 po tabletce spada i za 4h znowu jest idziemy jeszcze raz do lekarza bo już jest katar i kaszel

wyniki moczu jak zawsze złe to tak tym razem są ok więc trzeba wykluczyć infekcje
Lilianka 35 tc 19.04.2014-20.04.2014

Zgłoś nadużycie #54128 11 marca 2016, 9:03

Kaari Fajna mama

izabela23 napisał(a)

A bierzesz dodatkowo kwas foliowy? Bo w rych witaminach jest zalecana dawka to chyba już nie trzeba.suplementowac ??

Nie, jak się bierze witaminy to już kwasu dodatkowo nie trzeba. No i gratuluję bety :) :)

Marluna super Twoje Mróweczki :)
Motylku a Ty w końcu masz umówione cc? Bo chyba coś przeoczyłam.
Laviaa ja się nie dziwię ze nie możesz uwierzyć do mnie na poczatku tez nie docierało. Teraz czekam na pn usg prenatalne i juz dostaje do głowy. Z jednej strony myślę, że super zobaczę dzidzie a za chwilę z tyłu wyłania się czarna myśl. Ale już nie smęce-ma być dobrze.
Tandem tsh bardzo ładne tylko ta prolaktyna :(
A co się dzieje z Jadzią?

Zgłoś nadużycie #54129 11 marca 2016, 9:05

izabela23 Supermama

Laviaa napisał(a)

Iza wy planujecie zostać w pl? Czy wracacie do de?

Aja zistaje w Pl bo bardzo slabo znam jezyk i w razie co nie dałabym tam rade. Mąż bedzie przyjeżdżał co kilka tygodni tak jak zawsze, chociaz wiem że bedzie ciezko,bo juz sie odzwyczailam ze jestesmy oddzielnie.

Zgłoś nadużycie #54130 11 marca 2016, 9:07

izabela23 Supermama
Kaarii jadzia postanowila odpocząć od forum i nabrać troche dystansu :-)