Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania by zostac mama w 2016

Zgłoś nadużycie #53971 10 marca 2016, 11:25

Kaari Fajna mama
Dziewczyny gratuluję Wam pozytywów! Bardzo się ciesze ze worek się rozwiazał :)

Według mnie to 500 zł to droga do nikąd. Skądś te pieniądze muszą wziąć. A jak nie wiadomo skąd to na pewno od nas-obywateli. Ja tez uważam ze brakuje złobkow i przedszkoli, przeciez mnóstwo kobiet martwi się tym co zrobi z maluchem i ze nie poradzą sobie z jednej pensji. Ja tez się tym martwię ale jestem dobrej myśli.
Co do programu MDM to fajna rzecz aczkolwiek nie fajne było to ze trzeba na początku brać mieszkanie z rynku pierwotnego, które jest drozsze. Według państwa naszego to jak nie masz kasy to przecież pierwsze co myślisz to żeby kupić drożej-chore.

Marluna a może weź sobie wolne i odpoczywaj. Może jeszcze skonsultuj się z lekarzem? Może powie ze to przy tych cystach może się zdarzać?

Zgłoś nadużycie #53972 10 marca 2016, 11:28

marluna Gotowa na wszystko

motylek1909 napisał(a)

póki plamienia są brązowe, to nie ma czego się bać bo to "stara krew" i nie powinno się nic dziać. Jeśli z dziećmi wszystko jest OK, a nie ma czerwonej żywej krwi to ja bym była spokojna

Dzieki za szybka odpowiedz tak, tak bylo z samego rana stara krew, teraz, sluz jest podbarwiony swieza krwia, taki rozowy.Kurcze cos mi sie wydaje ze nie idzie do dobrego.

Zgłoś nadużycie #53973 10 marca 2016, 11:29

pepitka50 Fajna mama
Motylku bo jak dzidziuś słabo rośnie to nie trzymają ciąży do końca a poza tym też mam cukrzycę i w sumie to tez zależy ile przybierze(: ale póki co jestem pozytywnie nastawiona musi być dobrze. Kurcze nie mogę was nadrobić bo mi się strony nie wczytuja(( :( ale czekam na betę Izy może nie przegapie(:

Zgłoś nadużycie #53974 10 marca 2016, 11:29

pepitka50 Fajna mama
Motylku bo jak dzidziuś słabo rośnie to nie trzymają ciąży do końca a poza tym też mam cukrzycę i w sumie to tez zależy ile przybierze(: ale póki co jestem pozytywnie nastawiona musi być dobrze. Kurcze nie mogę was nadrobić bo mi się strony nie wczytuja(( :( ale czekam na betę Izy może nie przegapie(:

Zgłoś nadużycie #53975 10 marca 2016, 11:30

murron Supermama

marluna napisał(a)

Dzieki za szybka odpowiedz tak, tak bylo z samego rana stara krew, teraz, sluz jest podbarwiony swieza krwia, taki rozowy.Kurcze cos mi sie wydaje ze nie idzie do dobrego.

to ja bym chyba znowu do lekarza czy na IP pojechała, lepiej nie ryzykować.

Zgłoś nadużycie #53976 10 marca 2016, 11:30

Kaari Fajna mama

marluna napisał(a)

Marluna ale cały sluz jest lekko różowy ca są w nim jakby nitki krwi?

Zgłoś nadużycie #53977 10 marca 2016, 11:35

motylek1909 Supermama

Kaari napisał(a)

Dziewczyny gratuluję Wam pozytywów! Bardzo się ciesze ze worek się rozwiazał :)

Według mnie to 500 zł to droga do nikąd. Skądś te pieniądze muszą wziąć. A jak nie wiadomo skąd to na pewno od nas-obywateli. Ja tez uważam ze brakuje złobkow i przedszkoli, przeciez mnóstwo kobiet martwi się tym co zrobi z maluchem i ze nie poradzą sobie z jednej pensji. Ja tez się tym martwię ale jestem dobrej myśli.
Co do programu MDM to fajna rzecz aczkolwiek nie fajne było to ze trzeba na początku brać mieszkanie z rynku pierwotnego, które jest drozsze. Według państwa naszego to jak nie masz kasy to przecież pierwsze co myślisz to żeby kupić drożej-chore.

Marluna a może weź sobie wolne i odpoczywaj. Może jeszcze skonsultuj się z lekarzem? Może powie ze to przy tych cystach może się zdarzać?

teraz warunki zmienili i MDM może być też na mieszkanie z rynku wtónego :) szkoda, że zrobili to dopiero, jak ja już kupiłam mieszkanie :P
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1sAKNZYPwP0e_npNL6Netx2lBNfmTFlnd9vO0Y8zE...

Zgłoś nadużycie #53978 10 marca 2016, 11:36

motylek1909 Supermama
Marluna, jeśli teraz jest czerwona krew, to jedź do lekarza, bo to nie jest normalne :/
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1sAKNZYPwP0e_npNL6Netx2lBNfmTFlnd9vO0Y8zE...

Zgłoś nadużycie #53979 10 marca 2016, 11:41

Kaari Fajna mama

motylek1909 napisał(a)

teraz warunki zmienili i MDM może być też na mieszkanie z rynku wtónego :) szkoda, że zrobili to dopiero, jak ja już kupiłam mieszkanie :P

Wiem Motylku bo je zmienili tez po tym jak kupiłam mieszkanie :) jedynie co to miałam szczęście bo jak się decydowaliśmy to zrobili jakaś promocję i udało nam się kupić za rozsądną cenę. Co jednak nie zmienia faktu że głupi był ten ich pomysł no ale pewnie chcieli żeby ktoś sobie zarobił.

Zgłoś nadużycie #53980 10 marca 2016, 11:51

murron Supermama
info ze strony mojego szpitala:

Trzy tygodnie przed planowanym terminem porodu powinna Pani spakować torbę z następującymi rzeczami:

Dla siebie:

wygodna koszula lub T-shirt (dłuższy) do porodu oraz 2 koszule umożliwiające karmienie piersią;
szlafrok, klapki;
biustonosz do karmienia piersią;
dwie paczki zwykłych jednorazowych pieluch np. Bella;
przybory toaletowe (jak najmniej zapachowe);
dwa ręczniki ( kąpielowy i zwykły);
ręczniki papierowe;
woda mineralna niegazowana;
rzeczy, bez których nie wyobraża sobie Pani spędzenia czasu w Szpitalu,
paczka zwykłych podpasek.

Dla Dziecka:

5 kaftaników dla noworodka np. typu body (rozmiar 56 lub 62);
trzy pary śpioszków lub 3 pajacyki;
dziesięć pieluszek tetrowych i paczkę jednorazowych;
dwie bawełniane czapeczki;
dwie pary skarpetek;
kocyk lub rożek;
ręcznik;
mały jasiek przydatny przy karmieniu lub poduszka rogal do karmienia;

Wszystkie rzeczy (nawet nowe) powinny zostać uprzednio wyprane.

Dla Ojca (dotyczy porodów rodzinnych):

wygodne ubranie na zmianę;
buty na zmianę (klapki, kapcie);
coś do jedzenia;

Drogie Panie pamiętajcie o:

pozostawieniu cennej biżuterii w domu
zmyciu lakieru u rąk i nóg (kolor płytki paznokciowej jest ważną informacją o Waszym zdrowiu)
skróceniu paznokci (bez tipsów) - będzie Wam łatwiej zajmować się maleństwem.

Zgłoś nadużycie #53981 10 marca 2016, 12:13

motylek1909 Supermama
jenyyy do 13 już tak mało czasu... czekam na betę Izy!

Zgłoś nadużycie #53982 10 marca 2016, 12:15

buka87 Supermama

murron napisał(a)

info ze strony mojego szpitala:

Trzy tygodnie przed planowanym terminem porodu powinna Pani spakować torbę z następującymi rzeczami:

Dla siebie:

wygodna koszula lub T-shirt (dłuższy) do porodu oraz 2 koszule umożliwiające karmienie piersią;
szlafrok, klapki;
biustonosz do karmienia piersią;
dwie paczki zwykłych jednorazowych pieluch np. Bella;
przybory toaletowe (jak najmniej zapachowe);
dwa ręczniki ( kąpielowy i zwykły);
ręczniki papierowe;
woda mineralna niegazowana;
rzeczy, bez których nie wyobraża sobie Pani spędzenia czasu w Szpitalu,
paczka zwykłych podpasek.

Dla Dziecka:

5 kaftaników dla noworodka np. typu body (rozmiar 56 lub 62);
trzy pary śpioszków lub 3 pajacyki;
dziesięć pieluszek tetrowych i paczkę jednorazowych;
dwie bawełniane czapeczki;
dwie pary skarpetek;
kocyk lub rożek;
ręcznik;
mały jasiek przydatny przy karmieniu lub poduszka rogal do karmienia;

Wszystkie rzeczy (nawet nowe) powinny zostać uprzednio wyprane.

Dla Ojca (dotyczy porodów rodzinnych):

wygodne ubranie na zmianę;
buty na zmianę (klapki, kapcie);
coś do jedzenia;

Drogie Panie pamiętajcie o:

pozostawieniu cennej biżuterii w domu
zmyciu lakieru u rąk i nóg (kolor płytki paznokciowej jest ważną informacją o Waszym zdrowiu)
skróceniu paznokci (bez tipsów) - będzie Wam łatwiej zajmować się maleństwem.

Trzeba sprawdzic co pisze w swoim szpitalu :) U mnie jest duzo mniej rzeczy, dla dziecka mam zabrac pampersy i chiusteczki tylko np.
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1UeMKsYzzKAMs_AVUDzd9h69QxFTsNDJbFrgZb0ef...

Zgłoś nadużycie #53983 10 marca 2016, 12:19

izabela23 Supermama
Mam wyniki: tsh ostatnio mialam 0.51 a dzisiaj zbadalam i wzrosło juz do 1,34 czyli dobrze ze dawke zwiekszylam. Wynik progesteronu dopiero jutro.

A TERAZ UWAGA! Moja beta wynosi 284,3 w 9 dniu po transferze... :-) :-) :-)

Zgłoś nadużycie #53984 10 marca 2016, 12:23

motylek1909 Supermama

izabela23 napisał(a)

Mam wyniki: tsh ostatnio mialam 0.51 a dzisiaj zbadalam i wzrosło juz do 1,34 czyli dobrze ze dawke zwiekszylam. Wynik progesteronu dopiero jutro.

aaaaaaaa oficjalnie gratuluję!!!!!!!!!!!!!!!!! kocham was!!!!!!!!!!!!!!!!!! :***********************************

Zgłoś nadużycie #53985 10 marca 2016, 12:24

Dzasta.88 Zadomowiona

mala2 napisał(a)

Mój synek właśnie z września efekt świątecznych uniesień :P

Testować mam zamiar jutro ale coś od wczorajszego wieczoru coś brzuch mnie znacząco pobolewa i od rana to dziwne uczucie "to już " wiec chyba moje nadzieję ,zeszły do 0 chyba jest na zakręcie bo termin @ mam na jutro,ale zaczęłam pic Inofem i brać castagnus wiec mogło sie coś poprzesuwać chociaż te dni pojawiły sie wg normalnego cyklu wiec zobaczymy.

A tak w ogóle cześć wszystkim :) :) :)

Hejka wszystkim!!! Wpadam do Was codziennie choć na chwilkę i podczytuję ale nie mam czasu nic napisać napięty czas ostatnio grrr ;/
Gratulacje wszystkich pozytywnych testów!!!
Zbliżając się wiosna wielkimi krokami poprawi nastroje staraczek i kolejne pozytywy się posypią :) :)

mała2 ja od początku cyklu biorę ten sam skład Cyclodynon i inofolic i dziś (30dc) mnie @ zaskoczyła - praktycznie bezobiawowa. A i cykl o 10 dni krótszy niż poprzedni. Mam nadzieję, że Twój cykl nie zakończy się @ bo mi się mocno skrócił a ty masz na jutro termin czyli jest szansa że jej nie będzie przez najbliższe ponad 9 miechów :D :D .

Zgłoś nadużycie #53986 10 marca 2016, 12:26

motylek1909 Supermama

Dzasta.88 napisał(a)

Hejka wszystkim!!! Wpadam do Was codziennie choć na chwilkę i podczytuję ale nie mam czasu nic napisać napięty czas ostatnio grrr ;/
Gratulacje wszystkich pozytywnych testów!!!
Zbliżając się wiosna wielkimi krokami poprawi nastroje staraczek i kolejne pozytywy się posypią :) :)

mała2 ja od początku cyklu biorę ten sam skład Cyclodynon i inofolic i dziś (30dc) mnie @ zaskoczyła - praktycznie bezobiawowa. A i cykl o 10 dni krótszy niż poprzedni. Mam nadzieję, że Twój cykl nie zakończy się @ bo mi się mocno skrócił a ty masz na jutro termin czyli jest szansa że jej nie będzie przez najbliższe ponad 9 miechów :D :D .

Dzasta szkoda że @ przyszła, ale z 2 str masz jeszcze szansę dostać się na grudzień :) powiedz mi na kiedy wpisać Ci @? :)

Zgłoś nadużycie #53987 10 marca 2016, 12:27

koko83 Fajna mama
Iza gratuluję!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Lilianka 35 tc 19.04.2014-20.04.2014

Zgłoś nadużycie #53988 10 marca 2016, 12:27

motylek1909 Supermama
staraczka - przyszła kolej na Ciebie :) czekamy na Twoje mam nadzieję pozytywne testowanko :D

Zgłoś nadużycie #53989 10 marca 2016, 12:28

murron Supermama

izabela23 napisał(a)

ale super, to ja też już oficjalnie gratuluję!!!

Zgłoś nadużycie #53990 10 marca 2016, 12:29

izabela23 Supermama
Dzięki Bogu,bo właśnie dodzwonilam sie do laboratorium i nasze pozostale zarodki nie przezyly tzn przestaly się rozwijać