Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania by zostac mama w 2016

Zgłoś nadużycie #53951 10 marca 2016, 9:56

mala2 Supermama

tandem napisał(a)

mala gratuluję budowy, już piwnica to jeszcze jeden poziom czy dwa? na Boże Narodzenie przeprowadzka? :)

Elo jeszcze pietro 1 i 2 no mam taka nadziej ,ze święta beda już na finiszu czyli wszytko ogarnięte posprzątanie bo towar na wykończenie i remont już prawie cały mamy :) Akcja promocja działa w naszym przypadku ;)

Zgłoś nadużycie #53952 10 marca 2016, 9:59

stencel_ka Fajna mama

izabela23 napisał(a)

Jak chodzi o polityke prorodzina ro uwazam,że to trudny temat. Jak najbardziej jestem za tym aby placili 500zl ale nie kosztem innych, dbo np nie chca refundowac leczenia nieplodnosci. Juz niejednokrotnie slyszalam jak ludzie nieplodni mówią: Dlaczego my nie majacy dzieci mamy placic podatki na obce dzieci? i uwazam ze to prawda,bo skoro nie chca pomoc komus posiadac dzieci to czemu maja takie osoby placic na obce dziecie

Tak z tym ze takie mowienie ze Ci bezdzietni placą podatki na inne dzieci jest bez sensu...bo kiedy kilka mies wstecx refundowali za te pieniadze invitro to tez ktos na to placil z podatkow i to czesto Ci ktorzy te dzieci mają i utrzymują...i te dzieci beda pracować kiedys na emerytury rodzicow...to jest bledne kolo takie myslenie...wszyscy pitrzebują pieniedzy....

A dwa to zobaczycie ze za 2-3 lata po zmianie rzadu zabiora te świadczenia, tak jak przez 2-3 bylo refundowane invitro i zabral ten rzad..tak i te +500 tez zabiora. Ja teraz po ur Olka dostane ale bede te pieniadze odkladac...traktowac jakby ich nie bylo bo nie moge optzec na tym budzetu, skoro zaraz pewnie to zlikwidują...

Zgłoś nadużycie #53953 10 marca 2016, 10:00

ggoossiiaa Zadomowiona
Poszlam, bo chcialam skierowanie na bete i nawet nie dostalam.. Babka powiedziala ze testy ciazawe wszystko potwoerdzily i ze nie da mi skierowani, bo to nie ma sensu..

Zgłoś nadużycie #53954 10 marca 2016, 10:01

PaulaG Fajna mama
Powiem wam szczerze ze ja mam 21 lat i chce pierwsze dziecko i kolejne nie długo po pierwszym ale niestety jakoś mi to nie wychodzi. Nie lubiłam nity imprez i chlanaia do białego rana. Jedyny mój ból to to że mieszkania nie mam. Ale już za 3 miesiące będziemy wynajmować a za 2 lata chce wziąć kredyt z dopłatą z mdm. Jest strasznie ciężko myśleć o kredycie tak wielkim i dzieciach ale niestety na z dzieci nie zrezygnuje ..

Zgłoś nadużycie #53955 10 marca 2016, 10:05

stencel_ka Fajna mama
A najlepsze to jest to ze na ten zasilek befa nawet kredyty dawać...To mnie rozwalilo....pracuje w banku i jsk widze ze ktos przylazi i chce na zasilek z MOPSu z tytulu opieki nad dzieckiem niepelnosprawnym wziac kredyt...to mam ochote walnąć mu w leb. Pewnie dzieciach chory bo matka pila ćpala itd a teraz nie pracuje bo sie "niby opiekuje" dostaje pare groszy na to zeby dziecku kupic leki jedzenie ubranie a taki typ przylazi i chce kredyt na nie wiadomo co...teraz jeszcze te 500+ dadza i moga lezec dupa do gory i robic nastepne chore dzieci pozostawione sobie...

Zgłoś nadużycie #53956 10 marca 2016, 10:20

Usiasia Fajna mama
Stencel_ka nieraz jest tak ze nie mamy wpływu na te choroby dzieci a potem taka kobieta musi zrezygnować z pracy zawodowej żeby do końca życia jej lub tego chorego dziecka się nim zajmować. Akurat jesli chodzi o chore dzieci to trzeba być ostrożnym moim zdaniem w ocenie. Znam niejedną kobietę która o siebie dbała a dziecko z jakiejś przyczyny (np. Niedotlenienie przy porodzie). Moim zdaniem na te 500 plus to tez powinien być jakiś wymóg ze np. Chociaż jeden rodzic pracuje lub aktywnie poszukuje pracy bo tak jak mówicie najwięcej zyska patologia. Z resztą z tego co slysze wśród znojomych mało kto ma zamiar przeznaczyć ta kasę bezpośrednio na dzieci... Ech ja i bez tych 500zl chciałabym mieć dużo dzieci no ale jak tu problem z jednym to o czym tu mówić :/ Mieszkanie większe jakoś by się skombinowalo :p
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1sAKNZYPwP0e_npNL6Netx2lBNfmTFlnd9vO0Y8zEpcs

Zgłoś nadużycie #53957 10 marca 2016, 10:28

motylek1909 Supermama
Hej wam!

Iza czekam na wyniki bety z niecierpliwościa :)

Co do 500+ - nie wypowiadam się... bo wcalę bogaczem nie jestem, mam kredyt na 30 lat na moje mieszkanie niecałe 40 mkw. Oboje pracujemy, ale ja ledwo przekraczam średnią krajową i co? nie dostaniemy kaski na małego, bo jest jedynakiem... chore to dla mnie. I jak oni mają mnie zachęcić do posiadania 2 dziecka? jak mnie teraz ledwo będzie stać na życie? masakra!!!
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1sAKNZYPwP0e_npNL6Netx2lBNfmTFlnd9vO0Y8zE...

Zgłoś nadużycie #53958 10 marca 2016, 10:55

gusia85 Gotowa na wszystko

PaulaG napisał(a)

Powiem wam szczerze ze ja mam 21 lat i chce pierwsze dziecko i kolejne nie długo po pierwszym ale niestety jakoś mi to nie wychodzi. Nie lubiłam nity imprez i chlanaia do białego rana. Jedyny mój ból to to że mieszkania nie mam. Ale już za 3 miesiące będziemy wynajmować a za 2 lata chce wziąć kredyt z dopłatą z mdm. Jest strasznie ciężko myśleć o kredycie tak wielkim i dzieciach ale niestety na z dzieci nie zrezygnuje ..

Ale wiesz? Ten kredyt mdm to jeszcze chwilka i sie skonczy... Pis ma inny pomysl na pomoc dla mlodych, chca doplacac do wynajmu...
Co do polityki, ja prowadze wlasna dzialalnosc, i teraz od pazdziernika mimo, ze nie bede pracowala bede musiala odprowadzac skladke chorobowa, a z macierzynskiego zostanie mi tylko na pieluchy... ;-)
Słit!

Zgłoś nadużycie #53959 10 marca 2016, 10:58

pepitka50 Fajna mama
Hejo ja juz po usg. Mały ma 1700gram mniej niż powinien ale tragedii nie ma. Za dwa tygodnie sprawdza jak szybko przerasta i jak będzie wszystko w miarę Oki to wyjdę do domu a w 37 tygodniu mam się stawić na wywoływanie porodu (: wiec juz niedługo będzie tomus z nami

Zgłoś nadużycie #53960 10 marca 2016, 11:00

Usiasia Fajna mama
No dokladnie Motylku ja o tym mówię. Kredyt na mieszanie w zasadzie całe życie będzie się ciągnął i oby się noga nie powinęła bo jeszcze mieszkanie zabiorą bo z nieba Ci mieszkanie nie spadnie (mi niestety tez) także jeśli ktoś dostaje od rodziców/dziadków prezent w postaci mieszkania to tylko pogratulować, jeden problem w życiu mniej. Niestety na wszystko trzeba sobie zapracowac. No a gdzie tu w 40m2 z dwójką lub większą ilością dzieci. Póki małe dzieci to pół biedy a potem troszkę gorzej niestety :/ My nie mając dzieci na wielkie luksusy sobie nie możemy pozwolić bo niestety miasto jakieś wymarle z praca słabo. 
Gusia chcą dopłacać ale to będzie chyba coś takiego jak tbs ze płacisz więcej niż czynsz ale to mieszkanie nigdy nie będzie Twoje. Z jednej strony ma to sens. U nas są tbsy  (w waszych miastach pewnie tez) to za mieszkanie ok40m2 płaci się czynsz około 600zl. Plus wszystkie media itp itd także ciut taniej niż wynajem ale nadal to trochę koszt.
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1sAKNZYPwP0e_npNL6Netx2lBNfmTFlnd9vO0Y8zEpcs

Zgłoś nadużycie #53961 10 marca 2016, 11:05

Usiasia Fajna mama
Gusia a odprowadza składki najniższe?
Wiem że jakiś czas temu kobitki kombinowaly żeby dostawać kilka tysięcy m-cznie na ciazowym płacił podwyższone składki przed zwolnieniem ale chyba to już nie dziala

Zgłoś nadużycie #53962 10 marca 2016, 11:06

marluna Gotowa na wszystko
Dziewczyny prosze was doradzcie co robic w nasteoujacej sytuacji.Wczoraj bylam w klinice bo od kilku dni bolal mnie tak po bokach brzuch, i sie nasilal szczegolnie po lewej stronie, na dodatek wczoraj rano zobaczylam rozowy sluz o czym poinformowalam gina w klinice.Lekarz zrobil usg powiedzial ze dzieciom bija serduszka, rosna prawidlowo, bol pochidzi od cyst na jajniku jako pozostalisci po stymulacji, on krwi nie widzi.
Uspokoilam sie i wczoraj bylo ok, to znaczy dziobie mnie dalej przy jannikach no ale trudno pomyslalam,
Dzis rano po przebudzeniu poszlam do wc i po sisiu brazowy sluzu tak jakby stara krew.
Staralam sie nie denerwowac ale sie nie da bo przy kazdym podtarciu po siusiu sluz jest podbarwiony na rozowo.(przepraszam za obrazowy opis sytuacji).
Z racji tego ze wczoraj bylam juz awaryjnie w klinice i tam lekarz twierdzi ze wszystko ok, nie wiem co dalej.Czekac na dalszy rozwoj sytuacji?Znow dzwonic do kliniki, jak ledwo wczoraj mnie tam zbadali.Co robic dziewczyny, boje sje.

Zgłoś nadużycie #53963 10 marca 2016, 11:06

murron Supermama

pepitka50 napisał(a)

Hejo ja juz po usg. Mały ma 1700gram mniej niż powinien ale tragedii nie ma. Za dwa tygodnie sprawdza jak szybko przerasta i jak będzie wszystko w miarę Oki to wyjdę do domu a w 37 tygodniu mam się stawić na wywoływanie porodu (: wiec juz niedługo będzie tomus z nami

e to chyba nawet ok ta waga, w szczególności, że równie dobrze może już ponad 2 kg ważyć, bo te pomiary takie niemiarodajne.
ale najważniejsze, że jesteś pod stałą opieką.
Motylku rozumiem frustrację, że się kokosów nie zarabia a i tak nawet tych 500 zł nie dadzą, ale co innego mówili przy wyborach, mi się wydaje, że właśnie jakby wszyscy te 500 zł na dziecko dostali to by dzieci było więcej.

Zgłoś nadużycie #53964 10 marca 2016, 11:08

Kowy Fajna mama
Dziewczyny jest dokładnie tak jak mówi Gusia. Ja zgodnie z przepisami w ogóle nie mogę się zatrudnić na umowę o pracę, zostaje działalność, za którą cały czas płacę ciężkie pieniądze i co z tego? Jak zajdę w ciążę i urodzę nie dostanę macierzyńskiego, który wystarczy na utrzymanie mnie dziecka i działalności :P Dlatego uważam, że tzw. polityka prorodzinna powinna być nastawiona na finansowanie żłobków i punktów opieki, ułatwienia podatkowe etc., to może ludziom by się zachciało te dzieci mieć. Czy też raczej kobiety miałyby szansę wrócić do pracy i zarobić na te dzieci. Naprawdę, nikt nie każe dawać do łapy 500 zł, ale niech wprowadzą jakieś rozwiązania systemowe, które ułatwią powrót do pracy, posłanie dziecka do żłobka, utrzymanie działalności etc.
Nam Stasiek zachorował znowu, na zapalenie płuc. Myślę, żeby wynająć nianię, bo chyba za szybko jednak na żłobek. Na nianię mnie nie stać w tym momencie, zaczynam szukać dodatkowej pracy. Zresztą jak zaczęłam się rozglądać i okazało się, że nianie biorą minimum 1500 to kopara opada. Mówię Wam masakra O.o

Zgłoś nadużycie #53965 10 marca 2016, 11:16

tandem Supermama
Usiasia to u mnie podobna sytuacja jak u Ciebie, miejsce by się znalazło, chęci są, tylko dzieci nie ma...

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #53966 10 marca 2016, 11:18

Maaagda Supermama
Motylku może Wam się należeć na pierwsze dziecko, tylko nie możecie razem przekraczać jakiegoś progu finansowego na os. Chyba jest 800zł, czyli musicie mieć dochodu 2400zł w sumie, nie 2399zł, bo 2400zł to juz przekroczenie progu.. :D
No ale nie wiem jaki będziesz miała macierzyński czy 1000zł czy więcej, czy mniej? Jeżeli mniej to składaj o wyrównanie do 1000zł

Zgłoś nadużycie #53967 10 marca 2016, 11:21

motylek1909 Supermama

pepitka50 napisał(a)

o rety :) ale super :) jeszcze 4 tyg! a czemu tak wcześnie chcą wywołać?
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1sAKNZYPwP0e_npNL6Netx2lBNfmTFlnd9vO0Y8zE...

Zgłoś nadużycie #53968 10 marca 2016, 11:23

motylek1909 Supermama

marluna napisał(a)

Dziewczyny prosze was doradzcie co robic w nasteoujacej sytuacji.Wczoraj bylam w klinice bo od kilku dni bolal mnie tak po bokach brzuch, i sie nasilal szczegolnie po lewej stronie, na dodatek wczoraj rano zobaczylam rozowy sluz o czym poinformowalam gina w klinice.Lekarz zrobil usg powiedzial ze dzieciom bija serduszka, rosna prawidlowo, bol pochidzi od cyst na jajniku jako pozostalisci po stymulacji, on krwi nie widzi.
Uspokoilam sie i wczoraj bylo ok, to znaczy dziobie mnie dalej przy jannikach no ale trudno pomyslalam,
Dzis rano po przebudzeniu poszlam do wc i po sisiu brazowy sluzu tak jakby stara krew.
Staralam sie nie denerwowac ale sie nie da bo przy kazdym podtarciu po siusiu sluz jest podbarwiony na rozowo.(przepraszam za obrazowy opis sytuacji).
Z racji tego ze wczoraj bylam juz awaryjnie w klinice i tam lekarz twierdzi ze wszystko ok, nie wiem co dalej.Czekac na dalszy rozwoj sytuacji?Znow dzwonic do kliniki, jak ledwo wczoraj mnie tam zbadali.Co robic dziewczyny, boje sje.

póki plamienia są brązowe, to nie ma czego się bać bo to "stara krew" i nie powinno się nic dziać. Jeśli z dziećmi wszystko jest OK, a nie ma czerwonej żywej krwi to ja bym była spokojna

Zgłoś nadużycie #53969 10 marca 2016, 11:24

motylek1909 Supermama

murron napisał(a)

e to chyba nawet ok ta waga, w szczególności, że równie dobrze może już ponad 2 kg ważyć, bo te pomiary takie niemiarodajne.
ale najważniejsze, że jesteś pod stałą opieką.
Motylku rozumiem frustrację, że się kokosów nie zarabia a i tak nawet tych 500 zł nie dadzą, ale co innego mówili przy wyborach, mi się wydaje, że właśnie jakby wszyscy te 500 zł na dziecko dostali to by dzieci było więcej.

no o tym mówię! tym bardziej rodzicom jedynaków powinno chyba w ten sposób i zachęcić no nie? ale obiecanki cacanki, a głupiemu... :)

Zgłoś nadużycie #53970 10 marca 2016, 11:25

motylek1909 Supermama

Maaagda napisał(a)

Motylku może Wam się należeć na pierwsze dziecko, tylko nie możecie razem przekraczać jakiegoś progu finansowego na os. Chyba jest 800zł, czyli musicie mieć dochodu 2400zł w sumie, nie 2399zł, bo 2400zł to juz przekroczenie progu.. :D
No ale nie wiem jaki będziesz miała macierzyński czy 1000zł czy więcej, czy mniej? Jeżeli mniej to składaj o wyrównanie do 1000zł

kochana, 2400 to przynosi sam mój mąż :) a do tego moje dochody ;)

a macierzyńskiego i tak będę miała ponad 1000 zł także wiesz :)