Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania by zostac mama w 2016

Zgłoś nadużycie #53531 8 marca 2016, 7:25

tymama Fajna mama
Hej Wam :)
Po pierwsze... Izunia, bardzo mocno trzymam kciuki, jak zobaczyłam test to aż mnie ciarki przeszły jakby to mój własny był :D
Po drugie- dziewczyny, którym miałam wysłać lutkę- dzisiaj albo jutro pójdzie, wcześniej jakoś nie mogłam się ogarnąć, wybaczcie ;)

Zgłoś nadużycie #53532 8 marca 2016, 7:51

buka87 Supermama
Tarczycówki! Powiedzcie mi czy za dużo, czy za mało leku powoduje wzrost cisnienia? Ja mam ciagle wysokie ale stabilne a zawsze endo mi bada cisnienie tylko nie wiem co to ma wspolnego z tym euthyroxem i dawkowniem. Do endo ide za tydzien ale juz mnie męczy ta kwestia :P
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1UeMKsYzzKAMs_AVUDzd9h69QxFTsNDJbFrgZb0ef...

Zgłoś nadużycie #53533 8 marca 2016, 8:27

koko83 Fajna mama
tymama śliczne dzieciaki
Lilianka 35 tc 19.04.2014-20.04.2014

Zgłoś nadużycie #53534 8 marca 2016, 8:35

Aprilka Początkująca
dzień dobry
Motylku śliczny masz brzuszek. Bardzo zgrabny i w ogóle nie wyglądasz jakbyś była na wylocie ;)
Kaari zdrówka. Może lepiej, że pójdziesz do lekarza, bo jak to tak długo trwa to lepiej skonsultować z kimś.
marluna fajnie, że w pracy pozytywnie podeszli do Twojej ciąży. Wysiłek na pewno nie jest korzystny w ciąży, a jeszcze to rozciąganie wszystkich mięśni krocza bywa bardzo bolesne. Trzymaj się i uważaj na siebie.
tandem jak udała się imprezka? Indianka, hmmm fajny pomysł ;)
Usiasia jak u Ciebie? @ przyszła?
AgaB witamy.
kamila19880 jakie poważne decyzje podjęte. Gratulacje mieszkanka. Mam nadzieję, że uda Wam się wszystko w banku pozałatwiać.

kasia_t napisał(a)

A ja siedzę i płacze z byle głupoty..a to film za romantyczny,a to babcia mi się przypomniała, a to że się nie załapie na ten rok żeby zostać mama...ehhh tylko się upić..ale jutro samochodem do pracy

Łączę się z Tobą w bólu, bo mnie również nie uda się w tym roku. Żeby nie myśleć i nie wariować z tego powodu to obrałam sobie inny cel i do czasu kiedy mój organizm nie unormuje się to staram się przygotować organizm przed ewentualną ciążą, czyli dieta, ćwiczenia itd. ;)
tymama śliczne te Twoje dzieciaczki :)
buka z tego co widzę na sobie, a zaczęłam brać euthyrox od soboty to chyba mi wzrosło ciśnienie, bo nawet dziewczyny w pracy mówią mi, że jakaś nakręcona chodzę ;p Po tym komentarzu od moich psiapsiółek przeczytałam ulotkę i rzeczywiście, skutkiem ubocznym jest wzrost ciśnienia ;)

Zgłoś nadużycie #53535 8 marca 2016, 8:53

tandem Supermama
AgaB witam i trzymam kciuki :)

kamila gratuluję! i powodzenia z kredytem :)

buba w takim razie na pewno dostaniesz wsparcie i uda się raz dwa! :D

buka ja trojaczki mogę przyjąć :) tylko smutne, że to by była od początku do końca ciąża zagrożona i prawie 100% wcześniaczki....

kasia_t a ja bym wolała dwie dziewczynki ;D

iza trzymam kciuki za piękny czwartek!

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #53536 8 marca 2016, 8:56

tandem Supermama
Aprilka tematyka była narzucona: dziki zachód, więc byli kowboje i indianki :) chłopacy się postarali, było przedstawienie, w którym wszyscy się rozstrzelali, śpiewy z gitarą i kontrabasem, pokaz iluzjonisty, menu wydrukowane i jedzonko, gry hazardowe różniste, rzutki itp. oraz profesjonalne miejsce do robienia zdjęć :) Bardzo zabawnie było, ale po 12h w pracy + ta imprezka do północy to dziś jestem nieżywa... ;)
tymama śliczne maluszki! ile ma włosków!

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #53537 8 marca 2016, 9:04

buka87 Supermama

tandem napisał(a)

AgaB witam i trzymam kciuki :)
kamila gratuluję! i powodzenia z kredytem :)
buba w takim razie na pewno dostaniesz wsparcie i uda się raz dwa! :D
buka ja trojaczki mogę przyjąć :) tylko smutne, że to by była od początku do końca ciąża zagrożona i prawie 100% wcześniaczki....
kasia_t a ja bym wolała dwie dziewczynki ;D
iza trzymam kciuki za piękny czwartek!

Nie ma co czarnowidzic. Moja kolezanka ma trojackzi i oprocz tego, ze musiala isc od razu na L4 to dobrze znosila ciaze. Dzieciaki urodzone w 37 przez CC wiec nie najgorzej :) ) Takze sie nie zniechęcaj! :D
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1UeMKsYzzKAMs_AVUDzd9h69QxFTsNDJbFrgZb0ef...

Zgłoś nadużycie #53538 8 marca 2016, 9:11

tandem Supermama

buka87 napisał(a)

Nie ma co czarnowidzic. Moja kolezanka ma trojackzi i oprocz tego, ze musiala isc od razu na L4 to dobrze znosila ciaze. Dzieciaki urodzone w 37 przez CC wiec nie najgorzej :) ) Takze sie nie zniechęcaj! :D

hihi dziękuję, postaram się nie zniechęcać

Zgłoś nadużycie #53539 8 marca 2016, 9:20

koko83 Fajna mama
kamilka powodzenia z kredytem
Lilianka 35 tc 19.04.2014-20.04.2014

Zgłoś nadużycie #53540 8 marca 2016, 9:35

Aprilka Początkująca

tandem napisał(a)

Aprilka tematyka była narzucona: dziki zachód, więc byli kowboje i indianki :) chłopacy się postarali, było przedstawienie, w którym wszyscy się rozstrzelali, śpiewy z gitarą i kontrabasem, pokaz iluzjonisty, menu wydrukowane i jedzonko, gry hazardowe różniste, rzutki itp. oraz profesjonalne miejsce do robienia zdjęć :) Bardzo zabawnie było, ale po 12h w pracy + ta imprezka do północy to dziś jestem nieżywa... ;)

ale fajowo :D Zazdroszczę. Sama bym poszła na taką imprezkę :)

Zgłoś nadużycie #53541 8 marca 2016, 9:51

angel Fajna mama
Witam i chcialam wam moje kobietki zyczyc wszystkiego najlepszego :-) motylku wpiszesz mi termin kolejnej @na 8.04 dziekuje z gory. Dzis po 3 dniach plamien @ przylazla :-( ja chyba bezplodna jestem po poronieniu minely w tym miesiacu 3 lata rowne od kiedy wrocilismy do staran i ciagle nic... zalamana juz jestem :-( chcialabym byc w pl przynajmniej moglabym zaczac jakies badania a tak czas ucieka a my tak ciagle w ciemno juz nie wiem co robic

Zgłoś nadużycie #53542 8 marca 2016, 10:12

tandem Supermama

angel napisał(a)

Witam i chcialam wam moje kobietki zyczyc wszystkiego najlepszego :-) motylku wpiszesz mi termin kolejnej @na 8.04 dziekuje z gory. Dzis po 3 dniach plamien @ przylazla :-( ja chyba bezplodna jestem po poronieniu minely w tym miesiacu 3 lata rowne od kiedy wrocilismy do staran i ciagle nic... zalamana juz jestem :-( chcialabym byc w pl przynajmniej moglabym zaczac jakies badania a tak czas ucieka a my tak ciagle w ciemno juz nie wiem co robic

zdecydowanie musisz się wybrać na badania, u Ciebie nie ma szans? to w PL kiedy będziesz leć chociażby prywatnie hormony różne

Zgłoś nadużycie #53543 8 marca 2016, 10:29

Aprilka Początkująca

angel napisał(a)

współczuję bardzo, bo to rzeczywiście długo trwa :( A u siebie nie masz możliwości podjąć jakiegoś leczenia, porobić jakiś badań?

Zgłoś nadużycie #53544 8 marca 2016, 11:19

staraczka33 Supermama
Hej
Z okazjii naszego Dnia Kobiet zycze wam wszystkiego dobrego,staraczka szybkiego zafasolkowania i upragnionych dwoch kresek,tym juz zafasolkowanym spokojnych 9 miesięcy i bezproblemowych i szybkich porodów,a tym ktore juz urodzily zdrowka dla maluchow i pociechy z maluszkow,a i oczywiscie wszystkim cierpliwosci do naszych mężczyzn :-) ja sie nie udzielam bo umieram taka chora jestem
Tymama sliczne dzieciaki :-)
Kamila powodzenia z kredytem :-)
Iza trzymam kciuki za bete i za fasolki :-)

Zgłoś nadużycie #53545 8 marca 2016, 12:26

murron Supermama

staraczka33 napisał(a)

Hej
Z okazjii naszego Dnia Kobiet zycze wam wszystkiego dobrego,staraczka szybkiego zafasolkowania i upragnionych dwoch kresek,tym juz zafasolkowanym spokojnych 9 miesięcy i bezproblemowych i szybkich porodów,a tym ktore juz urodzily zdrowka dla maluchow i pociechy z maluszkow,a i oczywiscie wszystkim cierpliwosci do naszych mężczyzn :-) ja sie nie udzielam bo umieram taka chora jestem
Tymama sliczne dzieciaki :-)
Kamila powodzenia z kredytem :-)
Iza trzymam kciuki za bete i za fasolki :-)

zdrówka dla Ciebie!

Zgłoś nadużycie #53546 8 marca 2016, 12:28

staraczka33 Supermama

murron napisał(a)

zdrówka dla Ciebie!

Oj dzieki przyda sie ,jestem zaopatrzona w tabletki rozne wiec mam nadzieje ze kilka dni i mi przejdzie

Zgłoś nadużycie #53547 8 marca 2016, 13:13

Monia82 Fajna mama
Cześć Kochane w Nasze Święto! Życzę owocnych starań, zdrowych Maluszków, lekkich porodów!
Wpadam Was od czasu do czasu podglądać, bo pisałam, że się do Was przyzwyczaiłam i nie mogę sobie tak po prostu odejść z forum, zostawić Was ;) , mimo, że nie odliczam teraz dni to swojego testowania. Jak wrócę do pracy to już tyle czasu nie znajdę. Mam jeszcze l4. Wczoraj miałam mocne postanowienie diety… nagotowałam wielki gar jarzyn bez przypraw, coś jak zupa prezydencka i nie mogę tego przełknąć, więc chyba nici z mojej diety nisktłuszczowej, jak zalecili w szpitalu... :P na samą myśl o niej mnie dźwiga, chyba, że tam jakichś przypraw nawalę!
Usiasia – przykro mi, że u Ciebie taka niepewna sytuacja… ten okres przyszedł ?? ? Powtórzyłaś test ?? bo rzeczywiście ten cień, kreska sugeruje, że coś się zadziało! tak jak u mnie w grudniu i u Kowy! Szkoda, że nie miałaś bety hcg zrobionej dla potwierdzenia. Wiem, że to strasznie przykre, jeżeli po takiej nadziei przychodzi krwawienie, ale często dochodzi do ciąż biochemicznych, a to już daje informację, że dochodzi do zapłodnienia…, co daje szansę na zdrową ciążę! Chyba, że krwawienie się nie rozkręciło ?? ?
Iza – jesteś teraz gwiazdą tygodnia! :) wszystkie forumowe oczy są na Tobie skupione! Widziałam bladziocha, to nawet nie cień, a różowa kreseczka ładnie widoczna! czekam na betę!
Aprilka – dziękuję… od początku nie miałam łatwo w życiu i chyba to prawda, że może to życie nauczyło mnie, że kiedy upadam to trzeba się podnieść, otrzepać i jakoś żyć dalej. Widzę, że i Twoja pochciecha niebawem będzie świętowała 3 urodziny  :) . My imprezkę robimy w niedzielę Wielkanocną.
Kamila – super decyzja z tym kupnem własnego mieszkania - inaczej urządza się własny kącik, a inaczej na wynajmie! Powodzenia z kredytem!
Gusia – dopiero nam oznajmiałaś, że 2 kreseczki, a Twoja krewetka już 8-tygodniowa!
Jadzia – czasem jest potrzebny odpoczynek od forum, bo człowiek rzeczywiście się nakręca, ciągle o tym myśli… Ty jesteś teraz pod dobrą opieką lekarską, miałaś już tyle badań zrobionych! Więc wszystko idzie w dobrym kierunku i mam nadzieję, że nowa firanka to tylko „formalność” i niebawem pokażesz swoje 2 kreseczki!
Staraczka33 – u Ciebie niebawem inseminacja ?? czy przed tym też jakieś stymulacje itp. się robi ?? dlaczego na to wszystko tyle trzeba czekać?
Turbo, Paola - zdrówka i wszystgkiego dobrego dla Was i Nowonarodzonych!
ggoossiiaa – witaj i powodzenia! jak test ??
Lidzia – kiedy poznasz płeć ?? ?
Marluna - dobrze, że chociaż szefowa wyrozumiała! i ci poszła na rękę. Dla Ciebie teraz nic nie jest ważniejsze niż zdrowie Twoje i Maluszków. Moja koleżanka pracowała w domu starców, ale w Pl – okropnych rzeczy tam się naoglądała, bo ludzie z alzheimerem ją oskarżali o kradzież, a sami chowali sobie te rzeczy, te podnoszenie ich itp. Trudna praca.
Kaari – zdrówka! Kuruj się. Kiedy masz badania prenatalne? Pisałaś, że załapałaś się na darmowe! Super, to zawsze 250 zł zaoszczędzone na wyprawkę! :)
Buba – przykro mi, mam nadzieję, że szybko tą prolaktynę unormujesz, bo wydaje mi się, że ona u Ciebie powoduje u Ciebie cykle bezowulacyjne!… stąd masz tak niski progesteron, a wiadomo, że wysoka prolaktyna powoduje obniżenie progesteronu!, dlatego ja nawet w ciąży miałam bardzo niski 8 i ginka mi sama to powiedziała! Jak zbijesz prolaktynę to i progesteron Ci się podniesie i cykl się wydłuży!
Sielanka – jak praca i córcia w żłobku ?? ?
Leena - mam nadzieję, że już się dobrze czujesz i prócz porodu to już Twoje ostatnie wizyty w szpitalu!
Stencelka, koko – ja przytyłam 20 kg, a potem zrzuciłam 28 kg, także najważniejsze, że dzieciaczki zdrowe! powodzenia!!
Kowy – przykro mi, że też musiałaś doświadczyć straty.. :( u Ciebie też taka ciąża biochemiczna, jak miałam w grudniu, ale pozytywne jest to, że zachodzisz w ciążę. Oby następna była szczęśliwa!!!
Murron – Ty już na końcówce! 35 tc! Straszanie szybko mi ten czas leci!
Pepitka – dziękuję za wsparcie, trzymam kciuki za brak dolegliwości i szczęśliwe rozwiązanie!
Kiwi – mam nadzieję, że może zanim zaczniesz jakieś leczenie w klinice to coś samo się podzieje i wizyty nie będą konieczne!
Kasia_t – nie płacz! :( wiele Staraczek od nas przejdzie na 2017 r. – wierzę, że w 2017 r. zostaniesz szczęśliwą mamą! :)
Angel – na pewno nie jesteś bezpłodna! Masz już 1 dziecko i pewnie trzeba rzeczywiście porobić jakieś badania. Zresztą u mnie też problem - mam dziecko, w ciążę zachodzę, ale się nie utrzymują. Pisałaś, że przyjedziesz może tutaj na wakacje do mamy lub wcześniej? to może przy okazji porobisz jakieś badania? Jak w ogóle mama się czuje ?? ?? Miała jakieś dalsze badania robione?
Tandem – fajna imprezka, rozerwałaś się! ja takie lubię! mój mąż za nie lubi się przebierać bleh :/ ale też mi kiedyś szafę zbił w przedpokoju na 30-ste urodziny hahaha. Byłam z niego dumna! Fajna, stylowa ta Twoja szafeczka! Ja w ogóle bardzo lubię meble z takiego surowego drewna, choć w domu za namową męża mam inne… i żałuję :P
Motylek – i co ?? ? Dzień Kobiet, a Filipek nic! Brzuszek masz filigranowy, szybko Ci zejdzie! Nawet tych kg nie widać.
Buka87 – nie wiem, ja mam wzrost ciśnienia, jak mam nadczynność, więc pewnie za dużo euthyroxu u Ciebie może powodować to.
Tymama – gratulacje! już po?! zleciało, śliczne rodzeństwo!
Patrycja27 – może zaproponuj swojemu mężowi wspólną wizytę podczas badania nasienia? bo wiele mężczyzn krępuje to, że muszą do kubeczka itp. a jakaś baba czeka na próbkę. Ja pójdę z mężem. Ostatnio z tego powodu mieliśmy konflikt, bo ja byłam taka zła i mu powiedziałam, że tyle muszę przechodzić, rozkładać nogi przed całą ekipą facetów ginów, asystentów, studentów itp. a dla faceta 1 badanie jest problemem!!!!, żeby samemu pójść… no i od tego czasu ciche dni :P a pewnie dziś przyjdzie z badylem.
Ps. Dzisiejszy poranek zaczął się najpierw silną migreną, potem wizytą u pediatry z synkiem. Oczywiście mamy skierowania do neurologa, okulisty, ordopetedy, znowu jakieś podejrzenia... - pakiet badań ;) Potem miałam małe przemyślenia na spacerze bo dziś/jutro termin mojego niedoszłego porodu...
Z tego wszystkiego bardzo się cieszę, że mogłam ten wtorkowy poranek zamiast siedzieć 10 godzin poza domem w pracy pobyć na placu zabaw z moim synkiem i zobaczyć, jak się cieszy na widok  nowych zjeżdżalni i nadchodzącej wiosny :) To mi dodało skrzydeł i sił na dzisiejszy dzień.
Wczoraj mi pękły szwy w ranie po prawej stronie i się troche babrze… nieładnie wygląda - w czwartek mam wizytę u gin, żeby mi coś z tym zrobiła, bo ona mnie zszywała.
DOBREGO DNIA!
23.02.2016 r. - :( 8 tc cp /  26.12.2015 r. :( 4 tc
Aniołek (*) - 14.08.2015 r. :( 10 tc

Zgłoś nadużycie #53548 8 marca 2016, 13:15

Kaari Fajna mama

marluna napisał(a)

Tak Kaari szefowa bardzo pozytywnie mnie zaskoczyla, caly zespol na naszym pietrze rowniez, bo nie musze dzwigac, pielegnawac osob lezacych.
Nie wiem czemu ale slysze jednak podszept jakis taki wewnetrzny ze ta praca nie jest odpowiednia dla mnie w tym stanie, bo caly dzien na nogach mimo wsztstko, siedze tylko podczas karmienia podopiecznych, ogromny stres bo ludziom z chorobami starczymi odbija czasem, sa agresywni, wyzywaja, nie kontroluja sie.
Dzis mam wolne i widze roznice nie rwie mnie juz tak po bokach.
Szefowa zaproponowala urlop bezplatny od zaraz, skoro lekarz w klinice mnie olal i nie chce dac zwolnienia ale nie pojde na to, bo nie po to tyle lat pracowalam by teraz pozbawiac sie naleznych srodkow w czasie ciazy i po ciazy.
Kaari a ty pracujesz, czy z chorobowym nie ma u ciebie problemu?

Marluna gratuluję świetnej postawy szefowej naprawdę pozazdrościć. Co do chorobowego u mnie nie ma problemu bo każdy się przyzwyczaił że jak jestem chora to na nie chodzę :) wczesnej wiem, że ludzie nie brali bo się bali ale ja uważam że zdrowia mi nikt nie odda, poza tym trzeba też myśleć o innych. Mnie bardzo irytuje jak ktoś jest chory i przychodzi do pracy bo zaraz potem każdy coś łapie.
Ja dziś byłam u lekarza a lekarza brak. ZW przychodni nie zmienili mi nazwiska w kompuetrze wiec nie mieli mojego numeru i nie zadzwonili o tym powiedzieć. Dziś na szczęście jest lepiej. U mnie problemem są zatoki i chciałam żeby lekarz mi coś bezpiecznego dał bo od zatok to już krótka droga do problemów z gardłem. Wczoraj kupiłam pastylki na gardło i jakiś postep jest.
Wiecie, że nie wiedziałam ze po euthyroxie rośnie ciśnienie? Ja mam takie zawsze od 95-110 wiec różnicy nie widzę. Wczoraj robiłam tsh: 0,664 w ciągu połtora miesiąca spadło sporo bo miałam 2,18.
Staraczka dużo zdrowia!
Angel przykro mi z powodu @ :(
Kamila trzymam kciuki za kupno mieszkania.
Tandem fajna imprezę mieliście-to z jakiejś okazji?                        Tymama super masz chłopaków a to pierwsze zdjęcie mi się szalenie podoba :)

Zgłoś nadużycie #53549 8 marca 2016, 13:15

angel Fajna mama

tandem napisał(a)

zdecydowanie musisz się wybrać na badania, u Ciebie nie ma szans? to w PL kiedy będziesz leć chociażby prywatnie hormony różne

Tu niby bym mogla ale ceny sa tak kosmiczne zeby zrobic to prywatnie ze nie stac mnie na podjecie leczenia tu a nie prywatnie to nie znam az tak dobrze jezyka i to to takie blede kolo.

Zgłoś nadużycie #53550 8 marca 2016, 13:31

izabela23 Supermama
Cześć. Nie mam sily pisać i nadrabiać. Bylam rano u ortodonty wrocilam i umieram... peka mi glowa,a apapu ani nic wole nie brac :( boje się zeby nie bralo mnie przeziebienie. Kupilam test rosmanowy i jutro rano sikne :-) a w czwartek bete robie. BOZIU tylko obym nie zachorowała :( :( ..
POTEM NADROBIE WAS...