Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania by zostac mama w 2016

Zgłoś nadużycie #53251 4 marca 2016, 10:18

Usiasia Fajna mama
Dziewczyny dopiera cześć postów się doczytała.

Kowy - jak to kiedyś Motylek napisała -bądź mym wieszczem z resztą reszta dziewczyn tez ;) )
Aprilka - który to już twój cykl od stycznia 3ci? Tsh szybko na pewno uda się zbić. Pojdziesz do endokrynologa da tabletki i jeśli dobrze dobierze dawke to na pewno szybko zajdziesz w ciaze.
Kiedys czytałam ze pozytywne testy przy niedoczynności noga wychodzić ale ja np. Teraz mam tsh unormowane wiec chyba nie powinny...
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1sAKNZYPwP0e_npNL6Netx2lBNfmTFlnd9vO0Y8zEpcs

Zgłoś nadużycie #53252 4 marca 2016, 10:59

tandem Supermama
Leena biedaku z tym ciśnieniem, oby wszystko było dobrze, daj znać!

usiasia ty to masz cierpliwość, trzymam kciuki!

lidzia jejku, współczuję postu, cukru... ale jaka nagroda będzie! :)

koko 380g :) tulić będziesz, ale cierpliwości!

aprilka witam! to ja miałam podobnie z wynikami tarczycy, na usg ładnie, dostałam eythyrox 50. tsh 4,42. starań nie przerwaliśmy. A badałaś też prolaktynę? bo u mnie też podwyższona lekko, endo mówił, że przez tsh

paola ale słodkie skrzaty, jejku, jak się czułaś gdy odkryłaś, że podobne do męża, a nie do Ciebie? :) hihi
mama mi opowiadała, że bardzo przeżyła, że ja urodzona cc, w ogóle nie byłam podobna do niej jako niemowlęcia tylko do... teścia, myślała, że to nie jej dziecko ;)

kaari jak się czujesz?

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #53253 4 marca 2016, 11:52

gusia85 Gotowa na wszystko

Aprilka napisał(a)

Dzień dobry. To moja pierwsza wypowiedź na forum, ale jestem z Wami już od dwóch miesięcy i z zapartym tchem śledzę co u Was nowego.

Turboslimak masz prześliczną córeczkę. Ma taką śliczną kształtną główkę, bo z reguły te dzieciaczki w pierwszych dniach są takie poodciskane i całkiem niepodobne do siebie.

Paola Twoje córeczki są jak klony :D Jestem ciekawa jak już będą nastolatkami czy też będą takie podobne do siebie. W każdym razie trzy dziewuszki to coś czuję, że ojciec szybko wyłysieje jak sobie zacznie rwać włosy z głowy, pilnując swoje księżniczki ;)

motylku mam nadzieję, że niedługo już zobaczysz Filipka. W poniedziałek będziecie już ustalać termin, więc to już tuż tuż :) Ostatnie dni na przygotowania.

iza o Twoich dwóch serduszkach czytałam w pracy i dobrze, że nikt mnie nie widział, bo aż zaczęłam się śmiać przed monitorem :) Z niecierpliwością czekam na test :)

gusia kiedy masz następną wizytę? Ciekawa jestem jaka duża jest już Twoja krewetka :)

gosia, natalia gratuluję dwóch kreseczek.

za wszystkie starające się i oczekujące na testowanie trzymam mocno kciuki i kibicuję Wam.

Usiasia Ciebie szczególnie obserwuję, bo tak się składa, że w tych samych dniach miałyśmy styczniową miesiączkę i w tych samych dniach testowałyśmy (chodzi mi o te testy w dniach spodziewanej miesiączki). I u Ciebie wyszły negatywne i u mnie. Tzn. wydawało mi się że tak jak teraz u Ciebie widziałam cień cienia, ale trzy dni później dostałam dość obfitą miesiączkę (przynajmniej w pierwszych 3 dniach). Rozczarowanie niestety było, bo robiłam sobie testy owulacyjne i serduszkowaliśmy w tym czasie... Przy pierwszym dziecku udało się za pierwszym razem.
U Ciebie dalej nie ma miesiączki, a ja mam kolejną owulację, ale niestety muszę sobie odpuścić.
Coś mi nie dawało żyć i poszłam zbadać tsh i anty tpo i niestety wyszły przeciwciała >600 i tsh 6,19. Dzisiaj idę po skierowanie do endo i koło maja myślę, że pójdę na wizytę do endo.

Mam nadzieję, że przyjmiecie mnie do swojego grona staraczek, choć na razie jestem starającą się ale w zawieszeniu do czasu leczenia :) Jesteście kopalnią wiedzy i myślę, że nie jeden lekarz odstaje od Was w diagnozowaniu.

Wizyte mam 22 :-)
Troche pozno, ale 14-19 mam szkole i wyjezdzam. Moglabym isc na usg na nfz ale po moich ostatnich przygodach wole odczekac i isc prywatnie...
Wiesz,jak bedziesz u lekarza wez tez skierowanie na usg tarczycy, bedziesz miala klarowniejsza sytuacje ;-) a jak powiesz, ze stasz sie o dzidziusia to moze dadza Ci skierowanie na podstawowe badania rozyczke, toxo itd ;-)

Witamy witamy Cie bardzo :-)

Zgłoś nadużycie #53254 4 marca 2016, 11:52

Paola_33 Supermama
Szczerze, Tandem ? Baaardzo rozczarowana, tym b., że moja Siostrzenica jest b-j podobna do mnie niż do siostry :-D
Myślałam, że sławetna trójkątna buźka przejdzie i na moje Córki. A tymczasem wszystkie mają twarz okrągłą.. Genetyka jest kapryśną damą, pełną niespodzianek, mój Mąż z pochodzenia Szwed powinien być blondynem, a jest z urody jak Arab.. I te obłędne rzęęęsy.. Jak firany :-D :-D
Chociaż Idalia i Róża zapowiadają się na błękitnookie ;-) I to też zagadkowe, skoro geny rodziny Małża są tak mocne, i dzieci miały 75 % szans na brązowe oczy, czemu tylko Synek takie by miał ? A żadna Córka nie ?? Leo miał niesamowite tęczówki, granatowe..
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #53255 4 marca 2016, 12:00

pepitka50 Fajna mama
hello ;) Usiasia ja tam baldziocha nie widzę tylko kreskę wyraźną ;p ;p ;p Paola , ślimak piękne te wasze córcie! aż się napatrzeć nie mogę ;p Paola Ty jak wstawiłaś pierwszy raz zdjęcie Róży to ja od razu pomyślałm że bardzo podobna do tej straszej ;) Iza jak ja Ci kopa zasadze to Ty zaczniesz pozytywnie myśleć kobito!!!! wszytsko idzie jak z płatka a ta będzie czarnowidztwo uprawiać!!! dawniej to palono na stosie za takie przewidywanie wiesz ?? no to proszę sobie znaleźć zajęcie , włączyć jakiś głupi serial pośmiać się a nie smutać! fasolkom na pewno lepszy humor mamusi pozowli się lepiej ulokować w brzuszku niż stałe napięcie!!! no- mam nadzieje że dotarło ;p Motylku jeju już niedługo będziesz tulić swojego skarba aaaa ja też chcę ;p po świętach będziemy skręcać łóżeczko;D a i witam nową staraczkę!!!!! Lena kurcze dobrze że poszłas do lekarza;/ ty to biedna masz przeboje.... a ja marudzę na moją bolącą dupę- aż mi teraz wstyd!!!! Lidzia nie jestes sama z cukrzycą - ja też od początku się z nią zmagam ale wcześniej było oki i słodkie podjadałam a teraz się juz nie da bo cukier leci w góre a taką mam chęć na ciastka że aż mnie skręca ;p jedno czasami zjem ale to jednym to szkoda podniebienia drażnic he he ale damy rade!!!

Zgłoś nadużycie #53256 4 marca 2016, 12:04

Aprilka Początkująca

Usiasia napisał(a)

Aprilka - który to już twój cykl od stycznia 3ci? Tsh szybko na pewno uda się zbić. Pojdziesz do endokrynologa da tabletki i jeśli dobrze dobierze dawke to na pewno szybko zajdziesz w ciaze.
Kiedys czytałam ze pozytywne testy przy niedoczynności noga wychodzić ale ja np. Teraz mam tsh unormowane wiec chyba nie powinny...

To jest drugi cykl. W styczniu @ była 15.01, owulacja około 29.01, kolejna @ 16.02 i owulacja jakoś teraz (testy owu sobie już odpuściłam, więc tylko po śluzie wnioskuję).

tandem napisał(a)

aprilka witam! to ja miałam podobnie z wynikami tarczycy, na usg ładnie, dostałam eythyrox 50. tsh 4,42. starań nie przerwaliśmy. A badałaś też prolaktynę? bo u mnie też podwyższona lekko, endo mówił, że przez tsh

Na razie zrobiłam tylko pierwsze badania. Padło na anty tpo, bo podejrzewałam hashimoto, bo moja mama choruje, a przy okazji sprawdziłam tsh, bo ostatnio jestem bez życia, no i niestety trafione.
Już dzwoniłam po naszych endokrynologach i terminy na kwiecień-maj, więc muszę poczekać. Wolę się nie stresować staraniami i tym że coś nie wychodzi. O tej prolaktynie to przeczytałam u Was, że może mieć związek z tsh, więc jestem spokojniejsza ;)

gusia85 napisał(a)

Wizyte mam 22 :-)
Troche pozno, ale 14-19 mam szkole i wyjezdzam. Moglabym isc na usg na nfz ale po moich ostatnich przygodach wole odczekac i isc prywatnie...
Wiesz,jak bedziesz u lekarza wez tez skierowanie na usg tarczycy, bedziesz miala klarowniejsza sytuacje ;-) a jak powiesz, ze stasz sie o dzidziusia to moze dadza Ci skierowanie na podstawowe badania rozyczke, toxo itd ;-)

Witamy witamy Cie bardzo :-)

No to do tego czasu krewetka sobie nieźle urośnie :D Może uda się ładne zdjęcie pstryknąć ;)
O USG to właśnie myślałam, żeby ją zmolestować, żeby dała skierowanie. Z resztą nie wyobrażam sobie, żeby nie sprawdzić czy nie ma jakiś guzków.

Zgłoś nadużycie #53257 4 marca 2016, 12:09

Aprilka Początkująca

Paola_33 napisał(a)

Szczerze, Tandem ? Baaardzo rozczarowana, tym b., że moja Siostrzenica jest b-j podobna do mnie niż do siostry :-D
Myślałam, że sławetna trójkątna buźka przejdzie i na moje Córki. A tymczasem wszystkie mają twarz okrągłą.. Genetyka jest kapryśną damą, pełną niespodzianek, mój Mąż z pochodzenia Szwed powinien być blondynem, a jest z urody jak Arab.. I te obłędne rzęęęsy.. Jak firany :-D :-D
Chociaż Idalia i Róża zapowiadają się na błękitnookie ;-) I to też zagadkowe, skoro geny rodziny Małża są tak mocne, i dzieci miały 75 % szans na brązowe oczy, czemu tylko Synek takie by miał ? A żadna Córka nie ?? Leo miał niesamowite tęczówki, granatowe..

genetyka jest kapryśna to fakt. Znajomi mają dwie córeczki śliczne niebieskookie blondyneczki, a rodzice oboje ciemna karnacja, brązowe oczy i czarne włosy. Dziewczynki odziedziczyły urodę po babci od strony tatusia :)

Zgłoś nadużycie #53258 4 marca 2016, 12:10

tandem Supermama

Paola_33 napisał(a)

geny to w ogóle zagadka... ja mam oczy niebieskie po dziadkach, babcie i rodzice mają brązowe :) mąż też ciemne, jego mama też. więc niebieskie tylko teść i ja... jakieś internetowe kalkulatory wyliczają 37% szans na niebieskie :D mój też jak południowiec, w Hiszpanii, Rzymie - zawsze biorą nas za miejscowych, choć ja niebieskooka ;) no ciekawa bardzo jestem. najśmieszniejsze, że oboje byliśmy blondynkami, a teraz ja mam brązowo-rudawe a mąż czarne (i nikt nie wierzy, że był blond!) hihi

a to 75% to nie wychodzi tak, że przy 4 dzieci 3 ma te ciemne tylko każde ma 75% szans, ale widać, że los chciał inaczej... Leo... bardzo ładnie :)

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #53259 4 marca 2016, 12:56

Paola_33 Supermama
Pepitka, do starszej Melissy niepodobna Różyczka, ale do Idalii - oj, kopia kopii :-)

Dzięki, Tandem :-) Leo to jedyne imię, które się Małżowi podobało... Kręcił nosem na Melissę, na Idę też, bo chciał Lilianę, Lilię i b. się upierał przy Blance. Ale ustąpił :-) Mam szczęście, ze nie wyszedł z samodzielną inicjatywą nazwania 1. Córki jakimś strasznym imieniem z komp. gry czy komiksu, korciło Go..
Tandem, a ja całe życie marzyłam, by być czarnooką brunetką.. Ale geny na przekór.. Życie :-D :-D :-D
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #53260 4 marca 2016, 13:06

izabela23 Supermama
Czesc. ja dzisiaj spa łam z siostrzenicą i przed snem czytałam jej bajki i efekt był taki,że ja zasnęłam w trakcie czytania ;) dzisiaj jeszcze nocuję u siostry dopiero jutro pojadę do domu :) Dzisiaj jestem w nijakim nastroju także nie myślę ani pozytywnie ani negatywnie czyli jest tak jak powinno yć, chociaż wyszukuję objawów zagnieżdżania :)

Slimaku Zosieńka jest cudowna i ta jej słodka czapusia różowa,Toie lada dzień zniknie brzuszek i mam nadzieję,że krocze szybko się zaoi.

PAOLA Twoje dziewczynki też piękne i Różyczka jaki słodki usmiech i podona do siostry :D

MOTYLKU cieszę się,że wycodzisz i jednak cc...bo chyba tak chciałaś ??

MURRON teraz wypoczywaj przed porodem, nabieraj sił :)

USIASIA, czekam na Twój test binij żeby zdąrzyć kupić,ale jestem pełna nadziei że udało ci się i nie sądzę ay taki wynik był przez tarczycę... Czekam na teścior

DŻASTA ja mam termometr ale jaki nie pamiętam sprawdzę w domu

LEENA, ale mnie zmartwiłaś kocana ja czekam na wieści od Ciebie niby nie masz ogromnego ciśnienia a tak bardzo źle się czujesz ?? kurcze iedaku trzymam kciuki

LIDZIA moja ciocia teżmiała cukrzycę i lekarka mówiła,że od czasu do czasu może zjeść coś więcej oby nie cały czas. Trzymaj się

KOKO duża już ta Twoja kobietka :)

APRILKA witamy i mam nadzieję,że dłuo nie będziesz musiała tu pisać jako staraczka

PEPITKA, spokojnie już będę rzeczna i będę myślała tylko pozytywnie tylko nie strasz mnie paleniem na stosie, kurdę jaka ostra babka z Ciebie w ciąży :P :P zresztą nie strasz mnie, nie wiesz że z kobietami w ciąży trzeba delikatnie się obchodzić :P :P dupka boli? już niedłuo Tomaszek nie pozwoli mamusi siedzieć na tej dupce ;)

Zgłoś nadużycie #53261 4 marca 2016, 13:08

izabela23 Supermama
No to się rozpisałam ;) a no i jakby było mało to czuję się jakbym miała być chora boli mnie głowa i gardło :(

Zgłoś nadużycie #53262 4 marca 2016, 13:19

tandem Supermama

Paola_33 napisał(a)

Pepitka, do starszej Melissy niepodobna Różyczka, ale do Idalii - oj, kopia kopii :-)

Dzięki, Tandem :-) Leo to jedyne imię, które się Małżowi podobało... Kręcił nosem na Melissę, na Idę też, bo chciał Lilianę, Lilię i b. się upierał przy Blance. Ale ustąpił :-) Mam szczęście, ze nie wyszedł z samodzielną inicjatywą nazwania 1. Córki jakimś strasznym imieniem z komp. gry czy komiksu, korciło Go..
Tandem, a ja całe życie marzyłam, by być czarnooką brunetką.. Ale geny na przekór.. Życie :-D :-D :-D

Tak to jest z mężczyznami, mój obstawia tylko imiona męskie, chciałby Franka i Leosia właśnie :) czas pokaże, choć ja jeśli w ogóle to wybieram imiona dla dziewczynek :D

Co do kolorów, to ja tak kolorystycznie pośrodku jestem i raczej mi z tym dobrze, ale właśnie zawsze się muszę tłumaczyć, że 100% Polka jestem, w Niemczech myśleli, że jestem Francuzką (?) choć po francusku to tylko merci umiem :D a co do córeczek to czekaj cierpliwie, są jeszcze malutkie, ja własnie jakoś do 5 roku życia byłam blond, może one też upodobnią się bardziej do mamy :D

Zgłoś nadużycie #53263 4 marca 2016, 13:20

tandem Supermama

izabela23 napisał(a)

No to się rozpisałam ;) a no i jakby było mało to czuję się jakbym miała być chora boli mnie głowa i gardło :(

to herbatkę z cytrynką :) a bajka dla siostrzenicy taka nudna czy Ty taka zmęczona? :)

Zgłoś nadużycie #53264 4 marca 2016, 13:26

Usiasia Fajna mama

izabela23 napisał(a)

Iza wpadaj do mnie na herbatkę, mnie też coś gardło pobolewa. I całą noc myślałam, że się ugotuję tak gorąco...
Cosik mnie się sutki wrażliwe zrobily, znaczy że coś się dzieje albo w jedną albo w drugą. Nieraz przed @ tak miałam...
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1sAKNZYPwP0e_npNL6Netx2lBNfmTFlnd9vO0Y8zEpcs

Zgłoś nadużycie #53265 4 marca 2016, 13:33

motylek1909 Supermama
No hejka, ja już w domku.

CZekamy na poród ogólnie :D hihi :)

w środę jednak muszę z wypisem podejść do poradni, a tam mi dadzą skierowanie na CC i chyba od razu ustalą termin. Więc do środy czekamy ;)

Ale pocieszające jest to, że już bliżej niż dalej...

Usiasia - czekam na Twój teścior po południu ;)
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1sAKNZYPwP0e_npNL6Netx2lBNfmTFlnd9vO0Y8zE...

Zgłoś nadużycie #53266 4 marca 2016, 13:39

staraczka33 Supermama
Hej dziewczyny :-) :-)
Motylek dobrze ze jestes juz w domku to teraz forumowe ciocie czekaja na narodziny Filipka
Usiasia i Iza ja jestem dobrej mysli i wiem ze bedzie wszystko dobrze te przeziebienie i inne objawy to musi byc oznaką fasolek :-) :-)

Zgłoś nadużycie #53267 4 marca 2016, 13:41

staraczka33 Supermama
Gapa ze mnie witam nową koleżankę obys tutaj za dlugo nie zostala i szybko uciekla na wątek ciążowy :-) powodzenia!!!

Zgłoś nadużycie #53268 4 marca 2016, 13:48

izabela23 Supermama

Usiasia napisał(a)

Iza wpadaj do mnie na herbatkę, mnie też coś gardło pobolewa. I całą noc myślałam, że się ugotuję tak gorąco...
Cosik mnie się sutki wrażliwe zrobily, znaczy że coś się dzieje albo w jedną albo w drugą. Nieraz przed @ tak miałam...

oho, coś się u Ciebie kroi :D mam nadzieję,że to jednak w fasolową stronę. Ja staram ię myśleć pozytywnie,ale na prawdę ardzo się boję,że się nie udało,bo mam już mdłości takie jak zawsze przed @ :( tak wiem,wiem co zaraz zaczniecie pisać,ale ja mimo mojego samopoczucia na prawdę staram się myleć pozytywnie i wierzę w moje maleństwa a jednocześnie tak bardzo się boję...

Zgłoś nadużycie #53269 4 marca 2016, 13:49

izabela23 Supermama
Motylku czekam niecierpliwie na Filipa :D ciekawe jak będzie wyglądał :)

Zgłoś nadużycie #53270 4 marca 2016, 14:19

Paola_33 Supermama
Ja mam dzisiaj (39) ur., a Róża ma to głęębokooo. Daje mi w kość - najpierw 5 godzin wycia od 2 do 7, teraz od 11 do 14 istne piekło.. Je, ulewa, je, ulewa i tak w kółko.. Może to reflux.. Szlag mnie prawie trafił.. Wreszcie zasnęła.. Jezu, jakA to czasami orka.. Głowę mam kwadratową po nieprzespanej nocy i jej fochach.. Złamałam się i dodałam łyżeczkę melisy, choć za wcześnie.. I pewnie dlatego padła..
Melissa    
Idalia