Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania by zostac mama w 2016

Zgłoś nadużycie #52991 2 marca 2016, 8:43

izabela23 Supermama

kamila19880 napisał(a)

To moze mi to mi przeszkadza za cieżko pracuje żeby sie zagnieździł ? Moze...

Nie kochana te zalecaenia to sa w przypadku zaplodniebia in vitro. Wiesz mi sie wydaje,że u Ciebie jest problem przez ta endometrioze.

Zgłoś nadużycie #52992 2 marca 2016, 9:07

Kaari Fajna mama

Usiasia napisał(a)

Motylku powodzenia w szpitalu. Alez napięcie Filipek buduje. Jeszcze troszkę i ujrzymy twojego małego przystojniaka :) Nie mogę się doczekać!

Iza Twojego testu tez nie mogę się doczekać. Czuje ze będzie u Ciebie wszystko dobrze :) wypoczywaj dużo dla maluszków.

U mnie w pracy właśnie babki gadają coś o posiadaniu dzieci (są gdzieś w wieku ok 40 parę lat) ze coraz więcej ludzi nie może mieć i ze fajnie tak tym którzy nie mogą mieć dzieci patrzeć z boku na tych co mają a to same obowiązki. Strasznie mi przykro jakoś tego słuchać :/
A i miałam dzisiaj powtórzyć test ale poszłam rano siusiu i zapomniałam...

Co za jakieś dziwne koleżanki. Mogły się nie decydować na dzieci skoro tak teraz narzekają i tez by miały "fajnie".

Motylku trzymam kciuki żeby badania dobrze wyszły.

Tandem ja czytałam, że dobre wyniki progesteronu to są juz chyba od 12 (a Ty miałaś więcej). Wydaje mi się, że 30 miała kiedyś nasza asa. Ja jak zaszłam w ciążę to nie miałam nawet tyle-wyszło mi 23.

Iza-odpoczywaj odpoczywaj niech dzieciorki się zagnieżdżaja.

Zgłoś nadużycie #52993 2 marca 2016, 9:09

Usiasia Fajna mama
Ja nie wiem co człowiek to opinia ale nie zauważyłam żeby moje znajome które maja dzieci musiały się jakoś szczególnie przepracowywac. Większość siedzi w domu posadzi dziecko na komputerze albo przed telewizorem i spokój. Ile razy słyszałam teksty w stylu "a co Ty tam masz w domu do sprzątania jak dzieci nie macie"... Nie no bo przecież po dorosłych to elfy chodzą i sprzątają...
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1sAKNZYPwP0e_npNL6Netx2lBNfmTFlnd9vO0Y8zEpcs

Zgłoś nadużycie #52994 2 marca 2016, 9:21

izabela23 Supermama

Usiasia napisał(a)

Ja nie wiem co człowiek to opinia ale nie zauważyłam żeby moje znajome które maja dzieci musiały się jakoś szczególnie przepracowywac. Większość siedzi w domu posadzi dziecko na komputerze albo przed telewizorem i spokój. Ile razy słyszałam teksty w stylu "a co Ty tam masz w domu do sprzątania jak dzieci nie macie"... Nie no bo przecież po dorosłych to elfy chodzą i sprzątają...

Kurcze chyba mój dom te elfy omijaja

Zgłoś nadużycie #52995 2 marca 2016, 9:35

staraczka33 Supermama
Dzien dobry :-)
Wyspalam sie teraz troche musze dom ogarnac bo kurde dzieci nie mam ale ciagle cos sprzatam :-)
Iza nie dzwigaj i duzo wypoczywaj zeby maluchom sie spodobalo i zeby szybko sie zadomowily :-)

Zgłoś nadużycie #52996 2 marca 2016, 9:38

tandem Supermama

izabela23 napisał(a)

hihi ;) no mi też by się czasami elfiki przydały :) choć przyznam, że nowe mieszkanie chętniej i łatwiej mi się sprząta niż poprzednie, wynajmowane. i zmywarka duużo pomaga :)

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #52997 2 marca 2016, 9:39

staraczka33 Supermama

tandem napisał(a)

hihi ;) no mi też by się czasami elfiki przydały :) choć przyznam, że nowe mieszkanie chętniej i łatwiej mi się sprząta niż poprzednie, wynajmowane. i zmywarka duużo pomaga :)

Bo przyjemniej sprzata sie swoje niz cudze :-)

Zgłoś nadużycie #52998 2 marca 2016, 9:45

Usiasia Fajna mama
Iza mnie też omijają i to szerokim łukiem :p
Staraczka chyba mam to samo. Ja po pracy jak wracam to mam wrażenie ze cały czas albo sprzatam albo gotuje, ciągle coś. To przy dzieciach dnia zabraknie :p
Tylko u mnie to chyba kwestia wielkości bo w mniejszych mieszkaniach szybciej robi się wrażenie bałaganu. Może kiedyś jak zmienimy na większe to elfy będą w nim zamieszkiwało gdzieś po kątach...
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1sAKNZYPwP0e_npNL6Netx2lBNfmTFlnd9vO0Y8zEpcs

Zgłoś nadużycie #52999 2 marca 2016, 9:45

tandem Supermama

staraczka33 napisał(a)

Bo przyjemniej sprzata sie swoje niz cudze :-)

to na pewno :D motywacja inna, hihi

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #53000 2 marca 2016, 9:49

staraczka33 Supermama

Usiasia napisał(a)

Iza mnie też omijają i to szerokim łukiem :p
Staraczka chyba mam to samo. Ja po pracy jak wracam to mam wrażenie ze cały czas albo sprzatam albo gotuje, ciągle coś. To przy dzieciach dnia zabraknie :p
Tylko u mnie to chyba kwestia wielkości bo w mniejszych mieszkaniach szybciej robi się wrażenie bałaganu. Może kiedyś jak zmienimy na większe to elfy będą w nim zamieszkiwało gdzieś po kątach...

Trzeba bedzie sie przeorganizowac zeby starczylo czasu na sprzatanie dzieci i odpoczynek no a jeszcze praca kurcze dzien ma za malo godzin

Zgłoś nadużycie #53001 2 marca 2016, 10:17

tandem Supermama

staraczka33 napisał(a)

Trzeba bedzie sie przeorganizowac zeby starczylo czasu na sprzatanie dzieci i odpoczynek no a jeszcze praca kurcze dzien ma za malo godzin

Grunt to dobra organizacja, to prawda. Ja myślę, że w naszym przypadku sprawdzi się dobra segregacja tego co mamy, przemyślany system przechowywania, by na wierzchu było tylko to co potrzebne, a pozostałe rzeczy na tyle pod ręką, by łatwo było po nie sięgnąć. Dlatego teraz urządzamy się powolutku, rozważnie, dokładnie planując każdą szafkę, mierzymy np. tak, by na półce dokładnie mieścił się kosz piknikowy albo buty narciarskie :D a potem mężuś tworzy, tnie, przykręca :D

Zgłoś nadużycie #53002 2 marca 2016, 10:41

angel Fajna mama

izabela23 napisał(a)

Haha a ja mam wrazenie ze u mnie to co noc sa bo jak wstaje rano i zaczynam ze mogli by sprzatac po sobie to ini sprzataja a reszta balaganu to nie oni to stawiam na krasnoludki

Zgłoś nadużycie #53003 2 marca 2016, 11:00

staraczka33 Supermama
A mi sie nawet nie chce w tygodniu gotować obiadu bo dla mnie samej to bez sensu mąż na wyjezdzie wroci w sobote wiec wtedy cos dobrego przygotuje tylko nie wiem jeszcze co

Zgłoś nadużycie #53004 2 marca 2016, 11:13

motylek1909 Supermama
Ja juz mam zalozonego Holtera, czekam na usg i ktg. Moze bedzie szansa.na jutrzejsze wyjscie :D
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1sAKNZYPwP0e_npNL6Netx2lBNfmTFlnd9vO0Y8zE...

Zgłoś nadużycie #53005 2 marca 2016, 11:15

Kaari Fajna mama
Ja bym z chęcią takie sprzatajace elfy przygatnęła. Ale poki co żaden do mnie też nie trafił ;)
Mnie Usiasia tez wkurzały zawsze te teksty, że nie masz dzieci to nie masz co sprzatać. Dodatkowo mamy w pracy takiego 40 letniego kawalera i jak były święta czy jakieś akcje żeby dłużej zostać to każdy przyjmował za pewnik, że on zostanie bo on nie ma co robić. Dla mnie to było przykre bo nikt nie pomyślał, że może on właśnie jest w najgorszej sytuacji. Przecież rodzinę jakąś ma i tez musi się naszykować i do tego jest z tym sam.
Tandem my też rok temu wszystko tak planowalismy żeby było funkcjonalne. Myslę, że to właśnie dzięki temu że wcześniej wynajmowalismy mieszkanie i widzieliśmy co było fajne a co nie. Choć powiem, że nadal coś dokupujemy bo jeszcze na 100% nie jest skonczone. W tym miesiącu dopiero będziemy mieć firanki do 1 pomieszczenia :)

Zgłoś nadużycie #53006 2 marca 2016, 11:28

Leena Fajna mama

Usiasia napisał(a)

Motylku powodzenia w szpitalu. Alez napięcie Filipek buduje. Jeszcze troszkę i ujrzymy twojego małego przystojniaka :) Nie mogę się doczekać!

Iza Twojego testu tez nie mogę się doczekać. Czuje ze będzie u Ciebie wszystko dobrze :) wypoczywaj dużo dla maluszków.

U mnie w pracy właśnie babki gadają coś o posiadaniu dzieci (są gdzieś w wieku ok 40 parę lat) ze coraz więcej ludzi nie może mieć i ze fajnie tak tym którzy nie mogą mieć dzieci patrzeć z boku na tych co mają a to same obowiązki. Strasznie mi przykro jakoś tego słuchać :/
A i miałam dzisiaj powtórzyć test ale poszłam rano siusiu i zapomniałam...

Hej Usiasia...
Jak czytalam Twojego posta to od razu mi sie jedna dziewczyna z mojego dzialu przypomniala...nie dosc ze wysmiewa sie z ciezarnych bo wygladaja jakby mialy zaraz eksplodowac ... to jeszcze uwaza dzieci za najwieksze nieszczescie jakie moze spotkac...dlatego ona sama ma konia, psa kota i nie wiem co jeszcze. Zwierzeta kochaja bezwarunkowo i jej to wystarczy... ona nie chce ciazy choc lekarze jej mowia ze ma organizm stworzony do rodzenia dzieci, bo w rodzinie jej meza byly blizniaki i ona dwojki nie chce...rece opadaja... ja tak se mysle czy ten kon pies i kot podadza jej szklanke wody gdy jako samotna struszka bedzie lezec w lozku i gapic sie w sufit...

No nic tak to juz jest... dzieci to tez jakies poswiecenie i nie kazdego na nie stac....tylko ze dzieci sa wielka zaplata za to "poswiecenie". Moja ciaza daje mi popalic ale wystarczy ze Mala mnie kopnie a ja juz jestem najsczesliwsza na swiecie :)

Zgłoś nadużycie #53007 2 marca 2016, 11:32

Leena Fajna mama

motylek1909 napisał(a)

Ech,a mnie męczy zgaga, która nie daje spać :/ bleeeeeee! niech to się już skończy!

Motylku, pewnie juz znasz te sposoby ale i tak Ci je podam ;) , na zgage pomagaja migdaly ale w skorce zapite mlekiem- mi zaga od razu przechodzi a mialam juz taka co mnie meczyla co 2 godziny i myslalam ze mi oczy z orbit wyjda :P
Inny sposob, o dziwo pomogl mi tez , to popcorn..zwykly popcorn i moze byc slony slodki nie ma znaczenia tez pomaga. To podpowiedziala mi moja polozna. Mowi ze popcorn dziala jak gabka czyli wchlania nadmiar kwasu i powoduje cofniecie sie zgagi ze tak to ujme :D

Fajnie ze moze juz jutro wyjdziesz... mnie to olali z moim sercem choc tachykardie mam stwierdzona juz ok 14 lat :( ciesze sie ze choc Toba dobrze sie zajmuja :)

Moglabys mi napisac na priv jakiego gina i jaka endo polecasz w szczecinie? Mam kogos bliskiego kto ma problem z zajsciem w ciaze i chcialabym pomoc...

trzymaj sie dzielnie :)

Zgłoś nadużycie #53008 2 marca 2016, 11:35

Leena Fajna mama

izabela23 napisał(a)

Moj niestety tez a tez by mi sie przydaly bo zal mi juz meza ze on niedosc ze pracuje duzo to jeszcze mnie wyrecza wlasciwie we wszytskim...nie pozwala zmywac jak jest w domu, ani odkurzac a ni w szaflach sprzatac i sam chce wszystko....Kochany bo ja juz faktycznie nie mam sily no ale ...to i tak glupie uczucie...

Jak ktos takiego elfa zlapie niech da namiary ;) chetnie zatrudnimy i u siebie

Zgłoś nadużycie #53009 2 marca 2016, 11:38

izabela23 Supermama
Leena co u Ciebie? Ty już zaraz rodzisz :-)

Zgłoś nadużycie #53010 2 marca 2016, 11:39

Leena Fajna mama

izabela23 napisał(a)

Cześć. Motylku trzymam kciuki za pomyslne wyniki, noi żebyś wróciła z Filipkiem z tego szpitala :-)
Ja oczywiście standardowonie spie od 6,ale mam zamiar przez kilka dni sporo sie wylegiwac :-)

Iza lez, len sie, bycz sie, nie przemeczaj, nic nie dzwigaj i dbaj o siebie... ja juz sie nie moge doczekac twojego testu!! takie emocje fundujesz a ja Ci tak bardzo mocno zycze, z calego serca, dwoch krech i wysokiej bety - blizniaczej :) tym razem musi sie udac !! trzymam kciuki i wrecz modle sie za Ciebie kazdego dnia.