Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania by zostac mama w 2016

Zgłoś nadużycie #52831 1 marca 2016, 10:45

pepitka50 Fajna mama
hejo ;) dziewczyny czytałam że pisałyście o amh moje wynosiło 11 i kilku lekarzy mi mówiło że jest super i to wcale nie świadczy o pco. na pco składa się wiele czynników m. in to że jajniki muszą miec każdy większą objętośc niż 10 ml. Iza kciuki mocno zaciśnięte!!!!!!!!!!!!! Motylku ale Ci zazdroszcze że już masz donoszoną ciążę ;) kurcze im bliżej to ja już się doczekać nie moge- nawet bać się przestałam hi hi dziś rano dowiedziałam się że moja szwagierka urodziła o 8 rano córcie ;) a i jeszcze odnośnie waszych dylematów dziewczyny- jesli macie jakiekolwiek wątpliwości co do swojego lekarza warto iść skonsultować z innym a nawet dwoma. bo gdybym ja się trzymała swojej jednej lekarki to na pewno w ciązy bym do tej pory nie była takżer wydaje mi się że warto iśc gdzie indziej ;p

Zgłoś nadużycie #52832 1 marca 2016, 10:46

Leena Fajna mama

motylek1909 napisał(a)

a w życiu :P przestaję już robić coś na siłę, czekam cierpliwie i tyle :)

No i dobrze. Poprostu korzystaj z tego ze poki mozesz to spij i odpoczywaj ;) ja to slysze non stop, zwlaszcza od tesciowej :P tylko jak tu odpoczywac jak siku co chwile w nocy a jeszcze mam z dlonmi ten sam "cyrk" co Slimaczek :( nie jestem w stanie ruszyc palcami taaaki bol :(

Juz niedlugo i Filipek bedzie na swiecie :D z brzuszkami nam sie nie udalo spotkac ale z dziecmi na spacer trzeba bedzie sie wybrac :D

Zgłoś nadużycie #52833 1 marca 2016, 10:52

Leena Fajna mama

pepitka50 napisał(a)

hejo ;) dziewczyny czytałam że pisałyście o amh moje wynosiło 11 i kilku lekarzy mi mówiło że jest super i to wcale nie świadczy o pco. na pco składa się wiele czynników m. in to że jajniki muszą miec każdy większą objętośc niż 10 ml. Iza kciuki mocno zaciśnięte!!!!!!!!!!!!! Motylku ale Ci zazdroszcze że już masz donoszoną ciążę ;) kurcze im bliżej to ja już się doczekać nie moge- nawet bać się przestałam hi hi dziś rano dowiedziałam się że moja szwagierka urodziła o 8 rano córcie ;) a i jeszcze odnośnie waszych dylematów dziewczyny- jesli macie jakiekolwiek wątpliwości co do swojego lekarza warto iść skonsultować z innym a nawet dwoma. bo gdybym ja się trzymała swojej jednej lekarki to na pewno w ciązy bym do tej pory nie była takżer wydaje mi się że warto iśc gdzie indziej ;p

Pepitka gratulacje :) zostalas ciocia :D ale super. zaraz Twoje dzieciatko przyjdzie na swiat i dzieci beda mogly sie razem bawic- super!!

A jak sie czujesz?

Zgłoś nadużycie #52834 1 marca 2016, 10:56

Leena Fajna mama

tandem napisał(a)

Iza trzymam kciuki, :)

murron miłych ostatnich chwil w pracy życzę!

marzec się zaczął, a u mnie spadł śnieg... :)

asaguarela ja mam wpisane takie normy prolaktyny: 1,3-25 ng/ml menopauza 0,7-19,0
Mi w 4dc wyszło 26,28 i jest to podwyższone ale póki co ma się obniżyć przez obniżenie tsh

byłam wczoraj u gin, stwierdziła, że progesteron 14,46 jest w normie i nie dała mi luteiny...
nie wiem co zrobić - czy zaufać tej wersji i skupić się na tarczycy i firankach, czy zapisać się jeszcze do innej gin,
tej z kliniki, która da mi zapewne tabletki (bo uznają normę 19-30); tyle tylko, że do niej się długo czeka i muszę dużo płacić...
nie wiem co zrobić. ta jedynie dała mi skierowanie na powtórzenie tsh i prolaktyny za tydzień-dwa, żeby sprawdzić działanie euthoryxu (bo może tsh nie bedzie jeszcze widać, ale prolaktyna może ruszyła w dół).

Ja bym skonsultowala... Tak jak pisze Pepitka zreszta. Jak masz watpliwosci to zmien lekarza albo konsultuj z innym. Ja tak sie trzymalam jednej i co? nie mialam odpowiednich lekow i pierwsza ciaze stracilam :/ lepiej sluchac intuicji i konsultowac. Trzymam kciuki :)

Zgłoś nadużycie #52835 1 marca 2016, 11:00

motylek1909 Supermama

Laviaa napisał(a)

Witaj cioteczko ty już na wylocie ale super! Wszystko już masz dla synusia? U mnie leci pomalutku do przodu. niedługo mam zaległy urlop i już się ciesze na chwilę oddechu.

taaaaak, wszystko stoi gotowe i czeka, bo synuś nam falstarty robił :) ale już bliżej niż dalej :) oooo urlop, ale jedziecie gdzieś, czy po prostu odpoczywasz w domku? jak tam rola " żony"? :)
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1sAKNZYPwP0e_npNL6Netx2lBNfmTFlnd9vO0Y8zE...

Zgłoś nadużycie #52836 1 marca 2016, 11:01

motylek1909 Supermama

pepitka50 napisał(a)

kochana, na tym etapie ciekawość i eksytacja przebija strach - uwierz mi ;) no i gratuluję 33go tygodnia! Jeszcze 5 tyg i masz donoszonego synka! :D suuuuuper :D
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1sAKNZYPwP0e_npNL6Netx2lBNfmTFlnd9vO0Y8zE...

Zgłoś nadużycie #52837 1 marca 2016, 11:03

pepitka50 Fajna mama

Leena napisał(a)

Pepitka gratulacje :) zostalas ciocia :D ale super. zaraz Twoje dzieciatko przyjdzie na swiat i dzieci beda mogly sie razem bawic- super!!

A jak sie czujesz?

Zostałam ciocią po raz 4 już he he ;) a dziękuje czuje się bardzo dobrze tylko trochę kości mnie bolą od tego leżenia ale brzuszek w porządku nie twardnieje nie boli ;p więc może jakoś pociągniemy jeszcze te min 5 tygodni ;) Motylkowi z takimi skurczami się udało donosić więc i ja mam nadzieję ze się uda ;) Tobie już tylko 3 tygodnie i mozesz rodzić- tylko widzę że wtedy kiedy juz można to sie dzieciaczki rozmyślają he he ale dobrze każdy dzień w brzuszku to dla nich lepiej ;) a Ty to biedna z tymi rękami ja nie moge..... a wiesz co ostatnio czytałam o soku z pokrzywy bo ogólnie mi lekarka kazała go pić na poprawienie morfologi i on jest na lepszą pracę m. in wątroby, trzustki także dziewczyny poczytajcie o tym soku bo wydaje mi się że warto go pic nie tylko w ciąży. mi morfologia wórciła do normy po 2 tygodniach picia!!!! a i tak czytając was i te wszytskie historie doszłam do wniosku że co niektóre dziewczyny to nawet nie wiedzą jakie mają szczęście i nie potrafią docenić tego że mają bezproblemową ciążę i jescze potrafią narzekać.... gdyby nie wy to ja bym nawet nie wiedziała ile problemów może być w ciąży

Zgłoś nadużycie #52838 1 marca 2016, 11:05

motylek1909 Supermama

Leena napisał(a)

No i dobrze. Poprostu korzystaj z tego ze poki mozesz to spij i odpoczywaj ;) ja to slysze non stop, zwlaszcza od tesciowej :P tylko jak tu odpoczywac jak siku co chwile w nocy a jeszcze mam z dlonmi ten sam "cyrk" co Slimaczek :( nie jestem w stanie ruszyc palcami taaaki bol :(

Juz niedlugo i Filipek bedzie na swiecie :D z brzuszkami nam sie nie udalo spotkac ale z dziecmi na spacer trzeba bedzie sie wybrac :D

a powiem Ci, że dziś miałam cudowną noc i dopiero nad ranem wstałam siku! dało mi dziecko się wyspać haha :)

no pewnie! spacerek zawsze!

Zgłoś nadużycie #52839 1 marca 2016, 11:41

Usiasia Fajna mama

stencel_ka napisał(a)

Usiasia zateściłaś dziś ?? ?

Asaguarela to kiedy teraz testowanie? Moze jeszcze koniec listpada się uda? 😊

Iza trzymam moooocno kciuki za transfer 😊

Hejo, nie zateściłam dzisiaj.Nie ma raczej sensu :/
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1sAKNZYPwP0e_npNL6Netx2lBNfmTFlnd9vO0Y8zEpcs

Zgłoś nadużycie #52840 1 marca 2016, 11:44

Usiasia Fajna mama

asaguarela napisał(a)

Usiasia,właśnie bez obciążenia robiłam..,myślę,że chyba jest ok.
A Ty będziesz jeszcze powtarzać ją,na poczatku cyklu?

Asa tak, mam powtórzyć. Tylko narazie jeden cykl trwa i trwa...

Przepraszam dziewczyny za spam ale z tel tak się niestety niewygodnie czyta i lepiej pisać pojedynczo
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1sAKNZYPwP0e_npNL6Netx2lBNfmTFlnd9vO0Y8zEpcs

Zgłoś nadużycie #52841 1 marca 2016, 11:51

asaguarela Fajna mama

motylek1909 napisał(a)

asaguarela - na kiedy wpisać Ci @? bo mamy wpisany "?" w tabelce :) firankuj dzielnie!

u nas słoneczko świeci, normalnie wiosenna pogoda! MARZEC :) mój ukochany miesiąc! ach!!!!!

Motylku,wpisz mi proszę na 18.03 😊

Będę dzielnie firankowac 😌

Zgłoś nadużycie #52842 1 marca 2016, 11:53

asaguarela Fajna mama

Usiasia napisał(a)

Asa tak, mam powtórzyć. Tylko narazie jeden cykl trwa i trwa...

Przepraszam dziewczyny za spam ale z tel tak się niestety niewygodnie czyta i lepiej pisać pojedynczo

No biedna Ty 😞,już by przyszła @,przynajmniej nowe szanse,a tak....
Czekanie...Kuźwa,tak właśnie jest,jak nie trzeba to przyłazi 😐

Zgłoś nadużycie #52843 1 marca 2016, 11:54

asaguarela Fajna mama
A co u naszej Fredy ?? ?
Hallo 😉,gdzie jesteś?
Jak się czujesz kochana?

Zgłoś nadużycie #52844 1 marca 2016, 11:55

jadzia Fajna mama
Tandem ile kosztuje ta wizyta prywatnie u tej innej gin, dla pocieszenia ja bule 150 zł!!!
motylek prosze o wpisanie małpy na 30 marca.

Zgłoś nadużycie #52845 1 marca 2016, 11:58

nati123 Fajna mama
Hejo ;-) powiem wam że mi się podoba bycie teraz w ciąży dużo leżę i mam sporo czasu dla Gabi i się bawimy i na spacerki chodzimy brzuszek mały i nie spieszy mi się... Tak jak wcześniej miałam że chciałam już teraz i nie mogłam się doczekać mi już to minęło.. Motylku zanim się obejrzysz będziecie już we 3 w domku! Jadzia tak będę miała druga córcie! A co u Ciebie? Dawno nie widziałem nic o Tobie. Iza dziś wtorek!!!

Zgłoś nadużycie #52846 1 marca 2016, 12:02

staraczka33 Supermama
Iza kciuki zacisniete! :-)
Asa firankuj firankuj!!!
Jadzia kurcze no przylazla ta wredota a to malpa!!! :-(
Co do pogody u mnie bialo przez noc sypalo teraz tez taki mokry snieg leci
Lavia kochana fajnie ze sie odezwalas :-) urlopik fajnie odpoczynek ci sie nalezy
Pepitka juz duzo ci nie zostalo :-)
Motylek teraz Filipek zmienil zdanie i mu sie nie spieszy :-) ale juz dzisiaj 1 marzec a nie 29 luty :-) :-) :-)

Zgłoś nadużycie #52847 1 marca 2016, 12:04

gusia85 Gotowa na wszystko

jadzia napisał(a)

Tandem ile kosztuje ta wizyta prywatnie u tej innej gin, dla pocieszenia ja bule 150 zł!!!
motylek prosze o wpisanie małpy na 30 marca.

Jadzia to ja pociesze Ciebie :-) ja place 150 za gina, 200zl za zalozenie karty krewecie, wszystkie badania robie prywatnie, plus druge tyle endokrynolog, usg tarczycy i piersi ;-) i nie stac mnie na tandemika zebi mi ogrod zrobila i w tym roku znowu tylko tuje z brico ;-)

Zgłoś nadużycie #52848 1 marca 2016, 12:04

staraczka33 Supermama
Nati u ciebie tez suwaczek zasuwa jejku jak zlecialo a ja nadal tutaj :-(

Zgłoś nadużycie #52849 1 marca 2016, 12:05

Usiasia Fajna mama

asaguarela napisał(a)

No biedna Ty 😞,już by przyszła @,przynajmniej nowe szanse,a tak....
Czekanie...Kuźwa,tak właśnie jest,jak nie trzeba to przyłazi 😐

Kochana ja juz mam 47 dc :/ nie wiem czy kiedykolwiek miałam tak długi cykl... Żeby było jeszcze lepiej to nawet nie mam teraz jak iść do gina. Może jakoś za 2 tygodnie się uda chociaż mam nadzieje ze do tego czasu jednak @ sie pojawi.
Wogole nie wiem czy to jest możliwe żebym teraz miała owu, wczoraj miałam jakiś taki sluz dużo i konsystencję (przepraszam za opis) miał jak kisiel... Nie czaje nic już

Zgłoś nadużycie #52850 1 marca 2016, 12:16

angel Fajna mama

Usiasia napisał(a)

Kochana ja juz mam 47 dc :/ nie wiem czy kiedykolwiek miałam tak długi cykl... Żeby było jeszcze lepiej to nawet nie mam teraz jak iść do gina. Może jakoś za 2 tygodnie się uda chociaż mam nadzieje ze do tego czasu jednak @ sie pojawi.
Wogole nie wiem czy to jest możliwe żebym teraz miała owu, wczoraj miałam jakiś taki sluz dużo i konsystencję (przepraszam za opis) miał jak kisiel... Nie czaje nic już

Kiedys czytalam o tych sluzach i oile dobrze zapsmietalam to tam pisalo ze taki sluz moze sie pojawiac na poczatku ciazy bo zakleja sie wejscie szyjki macicy ze moze przypominzc sluz owulacyjny. Trzymam kciuki zeby to bylo to :-)