Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania by zostac mama w 2016

Zgłoś nadużycie #52731 29 lutego 2016, 12:25

angel Fajna mama
marula a gdzie ty mieszkasz? U nas do 12tyg z tego co wiem ciaza nie jest "uznawana" tzn z tego co opowiadaly dziewczyny to jak sie utzyma to ok jak nie to trudno usg tez dopiero po 12tyg i cala ciaze prowadzi polozna jak jest w miare ok noi po porodzie jak jest wszystko wporzadku ( zalezy od szpitala) ale po paru godzinach mozna wyjsc do domu.

Zgłoś nadużycie #52732 29 lutego 2016, 12:31

kiwi Fajna mama
Marluna ja skończyłam 31l staramy się od marca wiec teraz minie rok wcześniej przez rok sie zabezpieczalismy ale różnie z tym bylo co nie raz zapomnialam lyknac tabletke ale wtedy juz mialam świadomości ze będziemy chcieć miec dziecko. W kwietniu umowilam nas do kliniki i zobaczymy co powie lekarz wg mojej lekarki ale to nie jest zadna ginekolog od niepłodności wszystko jest ok a ja wiem i czuje ze nie jest ok. U mnie amh wysokie co drugi, trzeci cykl 50 dni dlatego ze względu na wiek odrazu zdecydowałam sie na klinike poniewa wszystko trwa badania itd.
Staraczka a robiłaś badanie na przeciwciała w sluzie ktore niszcza plemniki?

Zgłoś nadużycie #52733 29 lutego 2016, 12:38

staraczka33 Supermama

kiwi napisał(a)

Marluna ja skończyłam 31l staramy się od marca wiec teraz minie rok wcześniej przez rok sie zabezpieczalismy ale różnie z tym bylo co nie raz zapomnialam lyknac tabletke ale wtedy juz mialam świadomości ze będziemy chcieć miec dziecko. W kwietniu umowilam nas do kliniki i zobaczymy co powie lekarz wg mojej lekarki ale to nie jest zadna ginekolog od niepłodności wszystko jest ok a ja wiem i czuje ze nie jest ok. U mnie amh wysokie co drugi, trzeci cykl 50 dni dlatego ze względu na wiek odrazu zdecydowałam sie na klinike poniewa wszystko trwa badania itd.
Staraczka a robiłaś badanie na przeciwciała w sluzie ktore niszcza plemniki?

No wlasnie nie robilam tych badan bo dopoki nie wiedzial lekarz o polipie to zasugerowal ze moze wrogi sluz ale za duzo badan zeby to sprawdzic i wogole moj wiek i dlatego zdecydowalam sie na iui ale jak juz okazalo sie ze jest polip ktory juz jest usuniety to juz nie wiem moze rzeczywiscie ten wrogi sluz ale Kasia pisala ze w przyszlym cyklu bedzie miala sprawdzane to wszystko i bede wiedziala co i jak i moze sie tez zdecyduje

Zgłoś nadużycie #52734 29 lutego 2016, 12:42

staraczka33 Supermama
A przeczytalam teraz wypowiedz jednej dziewczyny na forum bociana ze jesli organizm wytwarza przeciwciala to invitro sie nie uda bo organizm odrzuci zarodek :-(

Zgłoś nadużycie #52735 29 lutego 2016, 13:04

jadzia Fajna mama
Kiwi masz racje od razu do kliniki bo giny czesto mowiaz ze ok starac sie starac a nie wezma sie za sprawe kompleksowo. Ja trafilam na gina ktory badania robil i wogole jakis plan mial ale nie leczyl tzn bal hormonow leczyc i stwierdzilam ze ja chce i hormony i badania i zdecydowalam sie na klinike. Bo lekarze na nfz sa moze i dobrzy ale ciezko trafic .

Zgłoś nadużycie #52736 29 lutego 2016, 13:09

jadzia Fajna mama
A co to amh? Poza tym klinikibod nieplodnosci przedstawiaja sprawe jasno. Mnie gin z kliniki powiedzial ze to ze mam dziecko nie znaczy ze jestem plodna. 3 lata temu moj jeden jajnik mogbyvc drozny a teraz zaden. Ja mysle ze to cholerne lyzeczkowanie po poronieniu odbija sie czkawka.

Zgłoś nadużycie #52737 29 lutego 2016, 13:12

staraczka33 Supermama

jadzia napisał(a)

A co to amh? Poza tym klinikibod nieplodnosci przedstawiaja sprawe jasno. Mnie gin z kliniki powiedzial ze to ze mam dziecko nie znaczy ze jestem plodna. 3 lata temu moj jeden jajnik mogbyvc drozny a teraz zaden. Ja mysle ze to cholerne lyzeczkowanie po poronieniu odbija sie czkawka.

Z tego co sie orientuje amh to rezerwa jajnikowa

Zgłoś nadużycie #52738 29 lutego 2016, 13:19

zosia31 Świeżo upieczona
Dziewczynki dziękuję za przywitanie :-)

Wyszłam tylko po zakupy,a tu juz kilka stron za moim ostatnim wpisem .Muszę nadrobić zaległości i przeczytać wszystko ,bo pewnie dowiem się ciekawych i przydacznych rzeczy od Was.
A tak swoją drogą co myślicie o diecie bezglutenowej? Ja jestem od tygodnia i czuję się coraz lepiej,a zaczęł się od tego,że koleżanka ma właśnie uczulenie na gluten i wcześniej jak nie wiedziała o tym to miała niedoczynność tarczycy(brała euthyrox50),kilkanaście torbieli na jajnikach,toczeń i wiele innych chorób ...i ostatnio mi mówi,żebym spróbowała bo mam (zreszta od kiedy pamiętam) problemy z cerą ,z brzuchem itd.Pomyślałam,że warto spróbować ,bo pewnie mi nie zaszkodzi a może pomóc.Na twarzy nic mi od tygodnia nie wyskoczyło :-) ,nie jem chleba i wszystkiego co zawiera gluten i czekam na efekty.Mam nadzieję,że po torbieli nie będzie śladu,bo nie ukrywam,że głównym powodem przejścia na dietę bez glutenu są właśnie torbiele.

Zgłoś nadużycie #52739 29 lutego 2016, 13:28

tandem Supermama

zosia31 napisał(a)

Dziewczynki dziękuję za przywitanie :-)

Wyszłam tylko po zakupy,a tu juz kilka stron za moim ostatnim wpisem .Muszę nadrobić zaległości i przeczytać wszystko ,bo pewnie dowiem się ciekawych i przydacznych rzeczy od Was.
A tak swoją drogą co myślicie o diecie bezglutenowej? Ja jestem od tygodnia i czuję się coraz lepiej,a zaczęł się od tego,że koleżanka ma właśnie uczulenie na gluten i wcześniej jak nie wiedziała o tym to miała niedoczynność tarczycy(brała euthyrox50),kilkanaście torbieli na jajnikach,toczeń i wiele innych chorób ...i ostatnio mi mówi,żebym spróbowała bo mam (zreszta od kiedy pamiętam) problemy z cerą ,z brzuchem itd.Pomyślałam,że warto spróbować ,bo pewnie mi nie zaszkodzi a może pomóc.Na twarzy nic mi od tygodnia nie wyskoczyło :-) ,nie jem chleba i wszystkiego co zawiera gluten i czekam na efekty.Mam nadzieję,że po torbieli nie będzie śladu,bo nie ukrywam,że głównym powodem przejścia na dietę bez glutenu są właśnie torbiele.

warto próbować, bo rzeczywiście, jeśli jest alergia, niewykryta, to może to dużo zmienić :)

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #52740 29 lutego 2016, 13:56

staraczka33 Supermama
Witam nową kolezanke :-)

Zgłoś nadużycie #52741 29 lutego 2016, 14:31

stencel_ka Fajna mama
Gusia a Ty na kiedy masz termin ?? Fajnie że chociaż dwie październikowe mamusie są i życzę Tobie i Marlunie szczęśliwych i spokojnych pozostałych miesięcy ciąży. :)

Iza za Ciebie bardzo bardzo mocno trzymam kciuki jutro, i przez kolejne dwa tyg, oby beta poszybowała w górę :)

Motylku, hop hop. Co u Ciebie ?? Teraz czekamy na Ciebie i Filipka :)

Zgłoś nadużycie #52742 29 lutego 2016, 14:38

motylek1909 Supermama

stencel_ka napisał(a)

Gusia a Ty na kiedy masz termin ?? Fajnie że chociaż dwie październikowe mamusie są i życzę Tobie i Marlunie szczęśliwych i spokojnych pozostałych miesięcy ciąży. :)

Iza za Ciebie bardzo bardzo mocno trzymam kciuki jutro, i przez kolejne dwa tyg, oby beta poszybowała w górę :)

a dziękuję, u mnie nocka tragiczna, bóle i skurcze utrzymały się do 3 i ucichły :( Teraz też mnie łapią, ale są króciutkie, więc wzięłam długi prysznic ciepły, może się rozkręcą... ale coś ten mój syn nagle się zadomowił w brzuchu :P i gratuluję 28go tygodnia! :)
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1sAKNZYPwP0e_npNL6Netx2lBNfmTFlnd9vO0Y8zE...

Zgłoś nadużycie #52743 29 lutego 2016, 14:45

gusia85 Gotowa na wszystko

stencel_ka napisał(a)

Kreweta wita świat 10 pazdziernika :) moj tata ma urodziny 2 pazdziernika a mama 18 wiec beda mieli naprawde dlugo wyczekiwany prezent :) To pierwsza kreweta w rodzinie :)

Zgłoś nadużycie #52744 29 lutego 2016, 14:52

tandem Supermama

gusia85 napisał(a)

Kreweta wita świat 10 pazdziernika :) moj tata ma urodziny 2 pazdziernika a mama 18 wiec beda mieli naprawde dlugo wyczekiwany prezent :) To pierwsza kreweta w rodzinie :)

super, gratuluję! u nas też będzie pierwsza, więc domyślam się, jaka radość jest u Was w rodzinie :) życzę słonecznego października, złotej polskiej jesieni :D

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #52745 29 lutego 2016, 15:09

werkaa Fajna mama
Marluna gratulacje :D
Iza trzymam kciuki za Ciebie :)
Witam nową koleżankę :)
Ja tonę w nauce a jeszcze muszę wybrać zespół na wesele a kompletnie nic mi się nie podoba :(

Zgłoś nadużycie #52746 29 lutego 2016, 16:03

kamila19880 Fajna mama

werkaa napisał(a)

Marluna gratulacje :D
Iza trzymam kciuki za Ciebie :)
Witam nową koleżankę :)
Ja tonę w nauce a jeszcze muszę wybrać zespół na wesele a kompletnie nic mi się nie podoba :(

zespół cięzko znalesć :) cos na przyjemniejszy dzień :) refren mi sie strasznie podoba https://www.youtube.com/watch?v=5ZDsCJ4rGD4
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1ph4SmteBn2oDPUu3ilhg5jyza8jUpRkOci1ddP57...

Zgłoś nadużycie #52747 29 lutego 2016, 16:13

izabela23 Supermama

angel napisał(a)

Iza a ile tych jajeczek zaplodnionych wpuszczaja? Bo np jak trzy i trzy sie przyjma to trojaczki?

Kochana jeśli 3 sie poda to mogą być trojaczki. Jednak ja będę miała tylko jeden zarodek podany ze wzgledu na moj wiek bo jestem mloda i nie ma wskazan do podania mnogiej liczby zarodkow

Zgłoś nadużycie #52748 29 lutego 2016, 16:15

izabela23 Supermama

tandem napisał(a)

Iza a kiedy będziesz mogła zrobić betę?

Normalnie to po dwoch tygodniach każą,ale u mnie bedzie pieciodniowy zarodek takze mysle ze pewnie jakieś 8-9 dni po transferze mogę próbować.

Ciezko mi odpisywac wam z telefonu

Zgłoś nadużycie #52749 29 lutego 2016, 16:30

asaguarela Fajna mama
Hej dziewczyny.

Ja podczytuję Was cały czas...ale jakoś nie mam weny,😞
Ssz
Przede wszystkim,gratuluję Turbo Zosieńki 😊,prześliczna jest 😍

Motylku,bardzo trzymam kciuki teraz za Ciebie,żeby poszło wszystko sprawnie i szybciutko 😏

Monia,Tobie życzę przede wszystkim zdrówka dużo,żebyś doszła do siebie...
Bardzo mi przykro,wierzę,że teraz już wszystko musi być dobrze,...tylko dlaczego tyle na raz Cię spotkało 😞

Kowy...,przykro mi bardzo 😞,ale będzie nowy cykl,..nowa nadzieja.

Jadziu,głowa do góry,wierzę,że się uda w końcu,masz dobrego lekarza teraz,wiec wierzę,że już nie długo ujrzysz dwie kreseczki 😊

Iza kochana,za wszystko bardzo mocno trzymam kciuki 😊...ale za Ciebie..szczególnie mocno 😉,nie mogę się doczekać Twoich magicznych kreseczek i wysokiej bety😊

Marluna,😊,kochana,bardzo,bardzo Wam gratuluję 😊,dużo,dużo zdrówka dla Ciebie i fasoleczek ,spokojnej i radośniej ciąży 😊

Gusia,jak ten czas leci 😉,zaczynają się zachcianki 😊,he,he😊

A ja ....
Ja juz raczej nie wierzę,że jeszcze zostanę mamą....
Ostania szansa..na ten rok...już,przestalam mieć nadzieję...

Byłam dzisiaj u lekarza,po wyniki,ładne są na szczęście.,,ciśnienie mierzę w domku,niskie,emocjonalne skoki stwierdziła,mam nadzieję,że tak zostanie.

Tylko prolaktyna ....😐,co sądzicie?
Wynik w 6 dc,329...
Zakres referencyjny,kobiety / od40 do 530,kompletnie nie wiem,jak to rozumieć?

Ostatnio któraś z Was badała,nie wiem czy nie Ty czasem Usiasia?

Zgłoś nadużycie #52750 29 lutego 2016, 16:32

staraczka33 Supermama

kamila19880 napisał(a)

zespół cięzko znalesć :) cos na przyjemniejszy dzień :) refren mi sie strasznie podoba https://www.youtube.com/watch?v=5ZDsCJ4rGD4

Kamila ja uwielbiam te piosenke i jeszcze jedna jest fajna jakis Allan tytul Faidet jakos tak