Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania by zostac mama w 2016

Zgłoś nadużycie #52711 29 lutego 2016, 11:26

tandem Supermama
Usiasia jest dokładnie tak jak mówisz, jednojajowe mogą być genetycznie, dwujajowe nie :) i to one mogą być albo parką, albo ta sama płeć, a dwujajowe tylko takie same. Zatestuj jeszcze :)

angel mi się coś wydaje, że Iza pisała, że u niej wpuszczą tylko jedno, bo jest młoda czy coś ?

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #52712 29 lutego 2016, 11:27

marluna Gotowa na wszystko

kiwi napisał(a)

Staraczka Ty razem z Iza bedzisz testować :)
długo sie starasz ze myslisz o inv? I udalo Ci sie w tym okresie zajsc w ciaze?
Marluna a Ty jak długo sie staralas?
Angel narobilas smaku flaczkami :)

Staralam sie ponad rok, z tym ze ja juz wkrotce 38 lat skoncze, i to jest ciaza z in vitro.W klinice leczenia nieplodnosci po przyjrzeniu sie moim cyklom, niskiej rezerwie jajnikowej, slabemu nasieniu zaproponowali nam jako jedynacdroge do ciazy in vitro a wlasciwie Icsi.
Kiwi przepraszam jak nie doczytalam albo przeoczylam jak dlugo ty sie starasz?

Zgłoś nadużycie #52713 29 lutego 2016, 11:28

Usiasia Fajna mama

staraczka33 napisał(a)

Usiasia powtorz test moze dobra passa sie zaczyna Marluna ja rozpoczela

Tamten był robiony w 31 dc I później to chyba nie ma sensu juz powtarzać... z drugiej strony jeden mi jeszcze został...
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1sAKNZYPwP0e_npNL6Netx2lBNfmTFlnd9vO0Y8zEpcs

Zgłoś nadużycie #52714 29 lutego 2016, 11:28

motylek1909 Supermama
Marluna - to teraz ustawiaj suwaczek ciążowy i odliczamy do października :) hihi :)

sielanka - jak tam u Ciebie? przylazła @?

PaulaG - skoro mówisz, że masz takie długie cykle, to może owu przesunięta i powinnaś zatestować za kilka dni?

asaguarela - co u Ciebie bo się nie odzywasz nic! Podaj mi proszę datę @ do tabelki :*

Usiasia - powtórz teściora, chociażby profilaktycznie :)

Iza - trzymam kciuki za jutrzejszy transfer... kiedy najwcześniej możesz zrobić betkę ?? ?
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1sAKNZYPwP0e_npNL6Netx2lBNfmTFlnd9vO0Y8zE...

Zgłoś nadużycie #52715 29 lutego 2016, 11:28

Usiasia Fajna mama

staraczka33 napisał(a)

Usiasia powtorz test moze dobra passa sie zaczyna Marluna ja rozpoczela

Tamten był robiony w 31 dc I później to chyba nie ma sensu juz powtarzać... z drugiej strony jeden mi jeszcze został...
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1sAKNZYPwP0e_npNL6Netx2lBNfmTFlnd9vO0Y8zEpcs

Zgłoś nadużycie #52716 29 lutego 2016, 11:31

motylek1909 napisał(a)

Marluna - to teraz ustawiaj suwaczek ciążowy i odliczamy do października :) hihi :)

sielanka - jak tam u Ciebie? przylazła @?

PaulaG - skoro mówisz, że masz takie długie cykle, to może owu przesunięta i powinnaś zatestować za kilka dni?

asaguarela - co u Ciebie bo się nie odzywasz nic! Podaj mi proszę datę @ do tabelki :*

Usiasia - powtórz teściora, chociażby profilaktycznie :)

Iza - trzymam kciuki za jutrzejszy transfer... kiedy najwcześniej możesz zrobić betkę ?? ?

Zeby nie zapeszac suwaczek ustawie po 12 tygodniu, chociaz lekarz prowadzacy przekonywal mnie ze skoro sa serca to ta ciaza powinna sie utrzymac , w kazdym razie to byly jago argumenty co do nie dania mi chorobowego.

Zgłoś nadużycie #52717 29 lutego 2016, 11:32

jadzia Fajna mama
Hej dziewczyny więc tak zatestowałam dzisiaj bo temp bardzo spadła na łeb na szyje z 37 na 36,75 więc nie ma szans, bo oczywiście negatyw,. wiec tak nie ma co się łudzić ze implantacja itd itp.... po prostu się nie udało. Ja ciesZe sie ogromnie z waszego szczęścia Marluna. Iza za Ciebie trzymam kciuki. Dziewczynki powodzenia ja musze odpocząc bo wpadłam w błędne koło. Powodzenia.

Zgłoś nadużycie #52718 29 lutego 2016, 11:35

motylek1909 Supermama

marluna napisał(a)

Zeby nie zapeszac suwaczek ustawie po 12 tygodniu, chociaz lekarz prowadzacy przekonywal mnie ze skoro sa serca to ta ciaza powinna sie utrzymac , w kazdym razie to byly jago argumenty co do nie dania mi chorobowego.

a jakiś lekarz rodzinny nie może Ci wystawić zwykłego chorobowego na ten czas?
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1sAKNZYPwP0e_npNL6Netx2lBNfmTFlnd9vO0Y8zE...

Zgłoś nadużycie #52719 29 lutego 2016, 11:35

motylek1909 Supermama

jadzia napisał(a)

Hej dziewczyny więc tak zatestowałam dzisiaj bo temp bardzo spadła na łeb na szyje z 37 na 36,75 więc nie ma szans, bo oczywiście negatyw,. wiec tak nie ma co się łudzić ze implantacja itd itp.... po prostu się nie udało. Ja ciesZe sie ogromnie z waszego szczęścia Marluna. Iza za Ciebie trzymam kciuki. Dziewczynki powodzenia ja musze odpocząc bo wpadłam w błędne koło. Powodzenia.

jadzia jeszcze nic nie jest przesądzone :* masz 2 dni do @! wszystko się może zdarzyć :)

Zgłoś nadużycie #52720 29 lutego 2016, 11:36

angel Fajna mama

marluna napisał(a)

A moze tak jakas grype posymulowac czy cos dla dobra maluszkow moze wtedy by dal to l4 bo mi sie wydaje ze powinno byc tak ze skoro do 12tyg jest podwyzszone ryzyko i ktos pracuje fizycznie albo poprostu sobie tego zyczy to do 12tyg ciazy powinno l4 sie nalezec

Zgłoś nadużycie #52721 29 lutego 2016, 11:41

staraczka33 Supermama

kiwi napisał(a)

Staraczka Ty razem z Iza bedzisz testować :)
długo sie starasz ze myslisz o inv? I udalo Ci sie w tym okresie zajsc w ciaze?
Marluna a Ty jak długo sie staralas?
Angel narobilas smaku flaczkami :)

Mysle o invitro tylko dlatego ze naturalnie nie widac efektow iui tez ciazy nie dala z mezem jestem juz dlugo i nigdy sie nie zabezpieczalismy bo jak bedzie to bedzie tak myslalam a tu tyle lat minelo i nic przebadalam hormony maz nasienie wedlug lekarza wszystko jest ok w miedzy czasie usunelam polip w macicy uznalam ze pewnie przez ten polip sie nie udaje po usunieciu polipa probuje i nic w kwietniu moze sprobuje jeszcze jednej ostatniej iui i zaczne zbierac kase na invitro ale sie rozpisalam

Zgłoś nadużycie #52722 29 lutego 2016, 11:46

PaulaG Fajna mama
Motylku owu była z testów .. na pewno była 16 dni temu. A teraz ból brzucha i juz plamienie .. nie ma szans juz ..
Jadzia ja cię dobrze rozumiem ...

Zgłoś nadużycie #52723 29 lutego 2016, 11:47

jadzia Fajna mama
Motylek kochana ja wiem, nie ma co sie łudzić. Sorki ze marudze ale nie ma co liczyc na cud kiedy wszystko na niebie i ziemi mówi że okres i tak nadejdzie.

Zgłoś nadużycie #52724 29 lutego 2016, 11:53

staraczka33 Supermama

jadzia napisał(a)

Motylek kochana ja wiem, nie ma co sie łudzić. Sorki ze marudze ale nie ma co liczyc na cud kiedy wszystko na niebie i ziemi mówi że okres i tak nadejdzie.

Jadzia ja mam to samo czasami juz nie mam sily jeden dzien zalamka ale za chwile mysl ze kurcze musze sie wziasc w garsc i dalej probowac jak czujesz taka potrzebe to odpocznij tylko nie odpoczywaj od nas

Zgłoś nadużycie #52725 29 lutego 2016, 11:55

angel napisał(a)

A moze tak jakas grype posymulowac czy cos dla dobra maluszkow moze wtedy by dal to l4 bo mi sie wydaje ze powinno byc tak ze skoro do 12tyg jest podwyzszone ryzyko i ktos pracuje fizycznie albo poprostu sobie tego zyczy to do 12tyg ciazy powinno l4 sie nalezec

Niestety lekarz w klinice twierdzi inaczej, wiedzialam ze tutaj kobiety w ciazy zasowaja z wielkimi brzucholami prawie do konca, tak tez bylo w przypadku moich kolezanek z pracy, xzesto zastanawialam sie jaki cel maja w takim umeczaniu prawie do konca.Teraz juz wiem tu tak jest i tyle i nikt ciazy nie traktuje jako choroby dopuki wszystko idzie w miare gladko.
Mi ten lekarz w klinice powiedzial ze jak zaczbe krwawic, albo cos bedzie nietypowego dzialo to wtedy do mi zwolnienie, a kuzwa oby wtedy nie bylo zapozno.
Myskalam ze skoro po in vutro, ciaza wyczekana, i moj zaawansowany wiek nie bedzie takich schodow z chorobowym ,jedbak nic z tego.
Nie pojde juz do rodzinnego nie chce zebrac, a pozatym moze cos ugram w pracy zeby nie dzwigac, i tak sie nie stresowac.

Zgłoś nadużycie #52726 29 lutego 2016, 11:58

tandem Supermama
PaulaG, jadzia też was doskonale rozumiem. Ja i moja nadzieja zakopiańska.

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #52727 29 lutego 2016, 12:00

tandem Supermama

marluna napisał(a)

Niestety lekarz w klinice twierdzi inaczej, wiedzialam ze tutaj kobiety w ciazy zasowaja z wielkimi brzucholami prawie do konca, tak tez bylo w przypadku moich kolezanek z pracy, xzesto zastanawialam sie jaki cel maja w takim umeczaniu prawie do konca.Teraz juz wiem tu tak jest i tyle i nikt ciazy nie traktuje jako choroby dopuki wszystko idzie w miare gladko.
Mi ten lekarz w klinice powiedzial ze jak zaczbe krwawic, albo cos bedzie nietypowego dzialo to wtedy do mi zwolnienie, a kuzwa oby wtedy nie bylo zapozno.
Myskalam ze skoro po in vutro, ciaza wyczekana, i moj zaawansowany wiek nie bedzie takich schodow z chorobowym ,jedbak nic z tego.
Nie pojde juz do rodzinnego nie chce zebrac, a pozatym moze cos ugram w pracy zeby nie dzwigac, i tak sie nie stresowac.

to trzymam kciuki, żeby choć w pracy byli wyrozumiali. A jak jest u Was z macierzyńskim? Ile czasu po porodzie?

Zgłoś nadużycie #52728 29 lutego 2016, 12:03

tandem napisał(a)

to trzymam kciuki, żeby choć w pracy byli wyrozumiali. A jak jest u Was z macierzyńskim? Ile czasu po porodzie?

Jak sie nie myle to dwanascie tygidni, urlopu wychowawczego nie ma niestety.Jednak jak dojdzie do szczesliwego finalu to do pracy nie mam zamiaru jakis czas wracac przy dwojce maluchow.

Zgłoś nadużycie #52729 29 lutego 2016, 12:10

tandem Supermama

marluna napisał(a)

Jak sie nie myle to dwanascie tygidni, urlopu wychowawczego nie ma niestety.Jednak jak dojdzie do szczesliwego finalu to do pracy nie mam zamiaru jakis czas wracac przy dwojce maluchow.

:) no tak, w takim razie nam pozostaje tylko trzymać kciuki! a Ty wysyłaj nam tu fluidki ciążowe!! :D

Zgłoś nadużycie #52730 29 lutego 2016, 12:13

Leena Fajna mama

marluna napisał(a)

Marluna, super wiesci!! Dwa serduszka :D cudownie! Gratulacje :* zycze Ci abys szczesliwie i bezproblemowo przeszla ciaze.

Sluchaj ja mieszkam w DE, tutaj tez laski prawie do konca pracuja. Ja mialam 6 tygodni zwolenia ( czyli max dlugosc) bo non stop wymiotowalam i zaliczylam nawet szpital. Potem dostalam Beschäftigungsverbot do czasu rozpoczecia Macierzynskiego. Tylko ze ja dostalam indywidualne BV bo mi wystawila lekarka ze wzgledu na moj stan zdrowia ( wymioty, bole glowy, cisnienie, bole plecow itd). ALe wiem ze normalnie taki papier wystawia pracodawca jesli warunki pracy moga narazic kobiete i dziecko na utrate zdrowia/ zycia. Moze jednak dostaniesz taki papier i Ty choc nie wiem czy u Ciebie sa takie reguly jak w DE. Moze poczytaj na forach?