Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania by zostac mama w 2016

Zgłoś nadużycie #52511 27 lutego 2016, 18:47

kasia_t Gotowa na wszystko
Buba głowa do góry i lekarz pewnie określi plan działania
Iza hiperstymulacja czyli ze jajniki w tym samym cyklu produkują następne pęcherzyki? A to możliwe?

Zgłoś nadużycie #52512 27 lutego 2016, 18:48

tandem Supermama
Iza gratki i trzymam kciuki za wtorek, a na święta mam nadzieję,że razem będziemy świętować kreseczki...! :)

motylku gratulacje, teraz już z górki, znajdz sobie jakieś długie schody (może w szpitalu od razu?) :)

Buba właśnie,już to konsultowałaś, masz jakieś leki? Jaki masz ten progesteron?

ja dziś z rodzicami i teściową byłam na targach ogrodniczych, obłowiłam się w ulotki i dwie świetne książki :) a pojutrze już wizyta i mam nadzieję że dostanę luteinę i wszystko się już wyprostuje

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #52513 27 lutego 2016, 19:07

gusia85 Gotowa na wszystko

buba131 napisał(a)

witam w sobotnie popołudnie . Turbo gratuluję ślicznej Zosi :D . U mnie wyniki słabe, progesteron niski, owulacji brak... a męża plemniki też nie najlepsze... :(

Buba Ty się tu nie smutkaj ja jestem przykładem że można!
U mnie owulacje nieregularne, jak chciały tak przychodziły, i na dodatek hoshimoto, wysokie tsh a męża plemniki też szału nie było...
A teraz mamy krewetę :) Trzymam kciuki, zadbaj tylko troszkę o siebie zdrowa dieta, basen no i mężowi pomógł fertilman ale nie wiem w jakim stopniu bo zdążył zjeść chyba połowe opakowania :)

Zgłoś nadużycie #52514 27 lutego 2016, 19:18

izabela23 Supermama

kasia_t napisał(a)

Buba głowa do góry i lekarz pewnie określi plan działania
Iza hiperstymulacja czyli ze jajniki w tym samym cyklu produkują następne pęcherzyki? A to możliwe?

Nie to jest jakby skurek uboczny stymulacji, powieksza sie obwod brzucha, zbiera sie woda, powiekszaja jajniki.

Zgłoś nadużycie #52515 27 lutego 2016, 19:45

buba131 Fajna mama

izabela23 napisał(a)

Kochana jeszcze nie ma czego gratulowac :-) kurde przede mną najdłuższe 2 tygodnie w zyciu bedzie.

Buba,kurcze i jakie teraz kroki?kiedy do gina idziesz?

udało mi się zapisać dopiero na 14.03 na 17.30

Zgłoś nadużycie #52516 27 lutego 2016, 19:46

buba131 Fajna mama

kiwi napisał(a)

Iza trzymam kciuki za dwie kreseczki

BUBA dla czego uwazasz ze wyniki meza zle? Nie mieszczą sie w podanej normie? Czy konsultowalas z lekarzem?

jeszcze nie konsultowałam - w sumie się mieszczą w normie, ale tylko w jednym aspekcie jest nie bardzo bo aż 91% ma patologie główki - więc chyba dobrze nie jest ?? ?

Zgłoś nadużycie #52517 27 lutego 2016, 19:51

buba131 Fajna mama

tandem napisał(a)

Iza gratki i trzymam kciuki za wtorek, a na święta mam nadzieję,że razem będziemy świętować kreseczki...! :)

motylku gratulacje, teraz już z górki, znajdz sobie jakieś długie schody (może w szpitalu od razu?) :)

Buba właśnie,już to konsultowałaś, masz jakieś leki? Jaki masz ten progesteron?

ja dziś z rodzicami i teściową byłam na targach ogrodniczych, obłowiłam się w ulotki i dwie świetne książki :) a pojutrze już wizyta i mam nadzieję że dostanę luteinę i wszystko się już wyprostuje

17dc wyszedł mi progesteron 0.82ng.ml a 21dc 0,48ng/ml na wizytę się zapisałam 14.03 na 17.30

Zgłoś nadużycie #52518 27 lutego 2016, 19:54

buba131 Fajna mama

gusia85 napisał(a)

Buba Ty się tu nie smutkaj ja jestem przykładem że można!
U mnie owulacje nieregularne, jak chciały tak przychodziły, i na dodatek hoshimoto, wysokie tsh a męża plemniki też szału nie było...
A teraz mamy krewetę :) Trzymam kciuki, zadbaj tylko troszkę o siebie zdrowa dieta, basen no i mężowi pomógł fertilman ale nie wiem w jakim stopniu bo zdążył zjeść chyba połowe opakowania :)

a jakie wyniki miał mąż ?? ?

Zgłoś nadużycie #52519 27 lutego 2016, 20:43

buba131 napisał(a)

a jakie wyniki miał mąż ?? ?

wiesz, nie powiem Ci dokładnie bo akurat nie ma nas w domu. Ale miał 24% prawidłowych plemników gdzie 30% uznają za normę i też byliśmy bardzo rozczarowani.

Zgłoś nadużycie #52520 27 lutego 2016, 20:57

tandem Supermama
buba no to rzeczywiście niziutko... ale dostaniesz dupka i będzie dobrze, na pewno! widzisz co dziewczyny piszą. trzymam kciuki za wizytę w takim razie, dwa tygodnie przelecą raz-dwa.

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #52521 27 lutego 2016, 20:57

buba131 Fajna mama

gusia85 napisał(a)

wiesz, nie powiem Ci dokładnie bo akurat nie ma nas w domu. Ale miał 24% prawidłowych plemników gdzie 30% uznają za normę i też byliśmy bardzo rozczarowani.

ale mąż ma tyko 7%

Zgłoś nadużycie #52522 27 lutego 2016, 21:00

buba131 Fajna mama

tandem napisał(a)

buba no to rzeczywiście niziutko... ale dostaniesz dupka i będzie dobrze, na pewno! widzisz co dziewczyny piszą. trzymam kciuki za wizytę w takim razie, dwa tygodnie przelecą raz-dwa.

ale wiesz ja to się stresuję, chciałabym jakoś szybciej się dostać i wiedzieć co dalej... I tak się teraz zastanawiam czy robić inne badanie ( te co się robi w 3-5dc) bo na wizycie będę ok 6dc jeśli okres przyjdzie normalnie

Zgłoś nadużycie #52523 27 lutego 2016, 21:05

buba131 napisał(a)

ale mąż ma tyko 7%

To bierzesz się za męża! zabraniasz mu siedzieć niech się porusza, zainwestujcie w inne gatki, my zrobiliśmy zamianę bielizny na luzne bokserki marudził marudził i długo nie marudził ;-) BASEN BASEN i jeszcze raz basen! Zero alkoholu, papierosów i witaminy naprawdę polecam fertilman to duże niebieskie tabletki...
Zmiana trybu życia ma ogromny wplyw! aaa i pamietaj ze moze maz sie mogl stresowac badaniem, zastosuj kilka moich rad i powtorzcie badanie za 3 miesiace zobaczysz roznice!

Zgłoś nadużycie #52524 27 lutego 2016, 21:07

buba131 Fajna mama

gusia85 napisał(a)

To bierzesz się za męża! zabraniasz mu siedzieć niech się porusza, zainwestujcie w inne gatki, my zrobiliśmy zamianę bielizny na luzne bokserki marudził marudził i długo nie marudził ;-) BASEN BASEN i jeszcze raz basen! Zero alkoholu, papierosów i witaminy naprawdę polecam fertilman to duże niebieskie tabletki...
Zmiana trybu życia ma ogromny wplyw! aaa i pamietaj ze moze maz sie mogl stresowac badaniem, zastosuj kilka moich rad i powtorzcie badanie za 3 miesiace zobaczysz roznice!

wiesz on nie prowadzi siedzącego trybu życia, nie pali, alkoholu nie pije (czasem piwo ale nie jest tego dużo) a nosi slipy - bo tak był nauczony, a badaniem to on się stresował i to na 100% ( heh samą masturbacją)

Zgłoś nadużycie #52525 27 lutego 2016, 21:14

buba131 napisał(a)

wiesz on nie prowadzi siedzącego trybu życia, nie pali, alkoholu nie pije (czasem piwo ale nie jest tego dużo) a nosi slipy - bo tak był nauczony, a badaniem to on się stresował i to na 100% ( heh samą masturbacją)

no widzisz stres też ma niesamowity wpływ :) mój bał się usiąść,zabrał biedak tableta bo bał się dotknąć gazetki :) samo "pobranie materiału" to połowa sukcesu :) U nas są dwie możliwości albo na nfz w ogolnodostępnej toalecie albo prywatnie w specjalnym pokoju :) slipy to zło! tak samo jak obcisłe bokserki, zainwestujcie w luzne gatki co to by chłodzenie było ;-) no i ten basen... i bmi. Można o to wszystko zadbać, rozpracować co mogłoby polepszyć stan plemniczków :)

Zgłoś nadużycie #52526 27 lutego 2016, 21:16

kiwi Fajna mama
Buba maz musi za 3 miesiace powtórzyć badanie ale to juz lekarz Was pewno skieruje

Zgłoś nadużycie #52527 27 lutego 2016, 21:27

ashia Gotowa na wszystko
Witam. Przepraszam, że się wtrące, ale chciałam napisać do buba131, żeby sprawdziła czy czasem norma dla prawidłowych plemników w jej laboratorium nie jest 4%? Wyników nasienia nie da się odczytywać patrząc na jeden parametr. Mój mąż ma 4%prawidlowych i pani w laboratorium powiedziała, że biorąc pod uwagę liczbę wszystkich plemników w badanej próbce (10 razy więcej niz dolna wartość normy) i pozostałe parametry to wynik jest ok. Dodam, że mamy już dziecko. W Twoim przypadku progesteron wskazuje na brak owulacji i raczej to jest priorytetem do leczenia.

I wszystkiego dobrego dla Zosi!

Zgłoś nadużycie #52528 27 lutego 2016, 21:28

buba131 Fajna mama

gusia85 napisał(a)

no widzisz stres też ma niesamowity wpływ :) mój bał się usiąść,zabrał biedak tableta bo bał się dotknąć gazetki :) samo "pobranie materiału" to połowa sukcesu :) U nas są dwie możliwości albo na nfz w ogolnodostępnej toalecie albo prywatnie w specjalnym pokoju :) slipy to zło! tak samo jak obcisłe bokserki, zainwestujcie w luzne gatki co to by chłodzenie było ;-) no i ten basen... i bmi. Można o to wszystko zadbać, rozpracować co mogłoby polepszyć stan plemniczków :)

na luźne bokserki to go nie namówie bo powie, że ptak nie będzie mu latał z jednej do drugiej nogawki ... hehe bmi on ma raczej w porządku - bo jest szczupły - 21,91- mu wyszło jak przed chwilą obliczyłam

Zgłoś nadużycie #52529 27 lutego 2016, 21:32

buba131 Fajna mama

ashia napisał(a)

Witam. Przepraszam, że się wtrące, ale chciałam napisać do buba131, żeby sprawdziła czy czasem norma dla prawidłowych plemników w jej laboratorium nie jest 4%? Wyników nasienia nie da się odczytywać patrząc na jeden parametr. Mój mąż ma 4%prawidlowych i pani w laboratorium powiedziała, że biorąc pod uwagę liczbę wszystkich plemników w badanej próbce (10 razy więcej niz dolna wartość normy) i pozostałe parametry to wynik jest ok. Dodam, że mamy już dziecko. W Twoim przypadku progesteron wskazuje na brak owulacji i raczej to jest priorytetem do leczenia.

I wszystkiego dobrego dla Zosi!

no jest norma 4% ale on ma tylko 7% a aż 93% patalogicznych - to nie jest najlepszy wynik ?? ? a liczba plemników wyszło 39mln na ml

Zgłoś nadużycie #52530 27 lutego 2016, 21:32

ha jakbym słyszała mojego ;-) ))
I najwazniejsze pytanie czy Wy tylko odebraliscie wyniki czy moze konsultowaliscie je juz z lekarzem?