Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania by zostac mama w 2016

Zgłoś nadużycie #52191 25 lutego 2016, 17:08

staraczka33 Supermama
Tak bo czasami ludzie nie maja pojecia o hormonach itp.ja niedawno rozmawialam z kolezanka o plemnikach o tym ze w sluzie i dogodnych warunkach kilka dni przezyja to byla wielce zdziwiona ze skad ja to wiem ze ona nie wiedziala a rozmawialismy o tym ze ona sie zabezpiecza tzn.mąż uzywa gumek bo nie chca kolejnego dziecka i ona pewna ze wtedy i wtedy moga bezpiecznie bez gumek :-)

Zgłoś nadużycie #52192 25 lutego 2016, 17:08

izabela23 Supermama

jadzia napisał(a)

Moja mama wie i siostry tesciowa sie raczej domysla ale tam nic nie owilam o klinice czy badaniu nasienia bo oni dziwne maja podejscie do tego. Szwagierce kiedys mowilam o leczeniu niedoczynnoscii i prolaktyny to mi powiedziala ze jak hormony lecze to blizniaki beda. A i mowi ze ja taka duzo wiedzaca na ten temat. Oni tam srednie pojecie maja i mam wrazenie ze uważaj a ze ja sobie choroby szukam. Tesciowa mi powiedziala ze po co tak sie spinac liczyd dni itp. Ze najlepiej nie myslec itp. Wiec same widzivie ze szkoda cokolwiek mowic. Moja mama czasem pyta ja jej mowie gdzie bylam i co zalatwilam itp

Prawda jest taka,że 90% ludzi ktorzy nie mieli problemów z poczeciem dziecka nie ma pojecia co to pecherzyk graffa endometrium itd. Ja np teściowej szczegółów nie zdradzam zawsze mowie a dostalam leki i cos tam,ale nie tlumacze,bo wiem ze dla niej nieplodnosc jest niepojeta. Nie rozumie że mozna być nieplodnym kiedyś wymknelo jej się,że u nich w rodzinie takich rzeczy nie było."

Zgłoś nadużycie #52193 25 lutego 2016, 17:10

staraczka33 Supermama

izabela23 napisał(a)

Wiecie jaka miałam ochote wstać i walnac facetowi w łeb? Rano na izbie przyjęć czekaliśmy a jest to izba ginekologiczno poloznicza i było troche ludzi do przyjecia. I przez izbe przechodzi moj lekarz a gosciu stoi z dwiema kobietami (jedna w ciazy) a ten gość sieje się do tej ciężarnej "o dawca nasienia" i taki ubaw mieli ze mialam ochote uderzyc całą trojke w morde wlacznie z ta ciezarna to było w kontekście wysmiania nas ludzi nieplodnych. Siedziala jeszcze jedna para na punkcje to miałam wrazenie że gdyby ten jeszcze coś powiedzial to chyba tamten pan dalby mu w ryj. Wiecie jakie to było niemiłe?

No masakra ja to bym chyba wybuchla gdybym cos takiego uslyszala ludzie sa chamscy

Zgłoś nadużycie #52194 25 lutego 2016, 17:12

staraczka33 Supermama

izabela23 napisał(a)

Prawda jest taka,że 90% ludzi ktorzy nie mieli problemów z poczeciem dziecka nie ma pojecia co to pecherzyk graffa endometrium itd. Ja np teściowej szczegółów nie zdradzam zawsze mowie a dostalam leki i cos tam,ale nie tlumacze,bo wiem ze dla niej nieplodnosc jest niepojeta. Nie rozumie że mozna być nieplodnym kiedyś wymknelo jej się,że u nich w rodzinie takich rzeczy nie było."

No wlasnie ci ktorym latwo wychodzi zachodzenie w ciaze nie maja pojecia o pecherzykach itp.mysla ze jedno.bzykniecie i bach jest ciąża

Zgłoś nadużycie #52195 25 lutego 2016, 17:16

izabela23 Supermama

staraczka33 napisał(a)

No wlasnie ci ktorym latwo wychodzi zachodzenie w ciaze nie maja pojecia o pecherzykach itp.mysla ze jedno.bzykniecie i bach jest ciąża

Kiedyś jak z siostrą rozmawiałam to sama mi powiedziala,że aż jej wstyd że nie wie za wiele o jakich pecgerzykach mówię itd. Dopiero z czasem troszkę zalapala,ale zawsze mi mówi,że nie wie co to niepłodność ale mnie wspiera

Zgłoś nadużycie #52196 25 lutego 2016, 17:16

buba131 Fajna mama

motylek1909 napisał(a)

asaguarela - jak tam u Ciebie ?? ? na kiedy wpisać Ci @?
buba - przyszła @ czy nie? bo nieaktualne dane w tabeli :)
Usiasia - u Ciebie dalej @się nie pojawiła?

okres był 7.02 następny 9.03 tylko chyba owulacji nie ma :( (

Zgłoś nadużycie #52197 25 lutego 2016, 17:17

jadzia Fajna mama
Wlasnie mnie to troszke dziwi bo ta moja szwagierka tez cos w ciaze zajsc nie moze. Od prawie dwoch lat sie niezabezpieczaja w lipcu miala puste jajo kiedys lekarka podejrzewala pco. I ona nic nie robi. Mowi a musze na badania soe wybrac czyt. Bad. Ogolne. Ja tam wczesniej pytalam a teraz nie pytam bo nie wiele chciala mowic. Nie wiem czy to niewiedza czy na razie taka syt im odpowiada bo sie buduja. Ja kiedys powiedzialam ze ja lubie dzialac a nie czekać. Ja mam plany chce do pracy isc itp. Takze oni sobie tak probuja i probuja. Mowilam jej idz do dobrego gina a nie do jakiejs baby co srednio sie zna..

Zgłoś nadużycie #52198 25 lutego 2016, 17:19

staraczka33 Supermama

izabela23 napisał(a)

Kiedyś jak z siostrą rozmawiałam to sama mi powiedziala,że aż jej wstyd że nie wie za wiele o jakich pecgerzykach mówię itd. Dopiero z czasem troszkę zalapala,ale zawsze mi mówi,że nie wie co to niepłodność ale mnie wspiera

Dobrze ze cie wspiera
A ja mialam sie nie spinac odpuscic dzisiaj 10 dzien cyklu i sluzu duzo kurcze a maz moze jutro dopiero wroci :-(

Zgłoś nadużycie #52199 25 lutego 2016, 17:19

izabela23 Supermama

jadzia napisał(a)

Wlasnie mnie to troszke dziwi bo ta moja szwagierka tez cos w ciaze zajsc nie moze. Od prawie dwoch lat sie niezabezpieczaja w lipcu miala puste jajo kiedys lekarka podejrzewala pco. I ona nic nie robi. Mowi a musze na badania soe wybrac czyt. Bad. Ogolne. Ja tam wczesniej pytalam a teraz nie pytam bo nie wiele chciala mowic. Nie wiem czy to niewiedza czy na razie taka syt im odpowiada bo sie buduja. Ja kiedys powiedzialam ze ja lubie dzialac a nie czekać. Ja mam plany chce do pracy isc itp. Takze oni sobie tak probuja i probuja. Mowilam jej idz do dobrego gina a nie do jakiejs baby co srednio sie zna..

Wiesz to moze wynikac z tego,ze sie staraja ale jeszcze nie ma wielkiego parcia na ciążę

Zgłoś nadużycie #52200 25 lutego 2016, 17:20

izabela23 Supermama

staraczka33 napisał(a)

Dobrze ze cie wspiera
A ja mialam sie nie spinac odpuscic dzisiaj 10 dzien cyklu i sluzu duzo kurcze a maz moze jutro dopiero wroci :-(

Tto akurat pasuje jak jutro :-) :-) :-)

Zgłoś nadużycie #52201 25 lutego 2016, 17:20

staraczka33 Supermama

jadzia napisał(a)

Moze uwaza ze nie ma problemu i ze sie uda

Zgłoś nadużycie #52202 25 lutego 2016, 17:23

staraczka33 Supermama

izabela23 napisał(a)

Tto akurat pasuje jak jutro :-) :-) :-)

Mam nadzieje ze jutro wroci :-) przez caly weekend zamierzam serduszkowac zobaczymy chociaz w poprzednim cyklu tez serduszkowalismy w te dni utrafilam wyliczylam i co ?? ?i nic z tego nie wyszlo

Zgłoś nadużycie #52203 25 lutego 2016, 17:25

izabela23 Supermama

staraczka33 napisał(a)

Mam nadzieje ze jutro wroci :-) przez caly weekend zamierzam serduszkowac zobaczymy chociaz w poprzednim cyklu tez serduszkowalismy w te dni utrafilam wyliczylam i co ?? ?i nic z tego nie wyszlo

Kciuki zaciśnięte :-) leżę w łóżku to mam jak popisać :-)

Zgłoś nadużycie #52204 25 lutego 2016, 17:25

staraczka33 Supermama
Ja mam kolezanke ktora tez ma problem z zajsciem i tak sie w sumie nawzajem wspieramy i rozmawiamy dzielimy doswiadczeniami chociaz ona zaszla jakis czas temu ale niestety ciaza pozamaciczna byla :-(

Zgłoś nadużycie #52205 25 lutego 2016, 17:26

jadzia Fajna mama
No niby tak ale kiefys powiedziala ze bardzoby sie ucieszyla z ciazy

Zgłoś nadużycie #52206 25 lutego 2016, 17:27

staraczka33 Supermama

izabela23 napisał(a)

Kciuki zaciśnięte :-) leżę w łóżku to mam jak popisać :-)

Zobaczymy co z tego wszystkiego wyniknie,ja tez lezakuje kawka ciasteczko mmm tak lubie odpoczywac po pracy

Zgłoś nadużycie #52207 25 lutego 2016, 17:29

staraczka33 Supermama
A jutro firanka i wino :-)

Zgłoś nadużycie #52208 25 lutego 2016, 17:36

kamila19880 Fajna mama
U mnie siostra wie wszystko w sumie mama wie ze chcemy ale nie wie jak długo myśli ze od grudnia chyba bo mówiłam ze do lekarza jade ale noe wiedziała ze do kliniki jedziemy. I z rodziny to w sumie wszytko wszyscy myślą ze tako sie staramy bez spiny bo nie wiedza ile to trwa. I tak noe zrozumieli by siostra jak pisze ze mam dość to mi pisze zebym odpuściła itp itd E wtedy zajdę sama za pierwszym razem Zaskoczyła i wkurza mnie takie gadanie. Albo pisze jak mam dola ze nie jestem sama na tym świecie ze mam problem ze inni tez ze jej koleżanka ta jej koleżanka to.... Ale denerwuje mnie strasznie tym bo troche zrozumienia mogła by wykazać czy cos każdemu sie zdarZa. A mama nie wie z tego względu ze nie chcem jej martwić tym ze mam problemy bo sporo ostatnio sama ich ma wiec noe bede jej jeszcze dokładać
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1ph4SmteBn2oDPUu3ilhg5jyza8jUpRkOci1ddP57...

Zgłoś nadużycie #52209 25 lutego 2016, 17:37

tandem Supermama
jadzia czyli wychodzi na to, że zdecydowanie dzieli się takie rozmowy z kobiecą częścią rodziny, fajnie, że się pytają, są na bieżąco.

iza super, że siostra mimo wszystko chce być w temacie dla Ciebie i wspierać jak może :) bardzo przykre to o teściowej, ale to tak jest, że niepłodność jest teraz o wiele bardziej powszechna niż kiedyś, więc starsi mogą tego zupełnie nie zrozumieć...

staraczka dokładnie też to widzę, że często dopiero jak ktoś ma problemy, to się zaczyna trochę interesować tematem, ale to chyba i tak nie zawsze.

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #52210 25 lutego 2016, 17:40

staraczka33 Supermama
O jestescie dziewczyny myslalam ze zostalam tu sama :-) mam popoludnie wolne wiec moge nadrobic zaleglosci w rozmowie z wami :-) ciekawe jak Paola i Różyczka :-)