Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania by zostac mama w 2016

Zgłoś nadużycie #52111 25 lutego 2016, 11:30

murron Supermama
Iza mocno trzymam kciuki za 9 :)
Kowy no niedobrze, współczuję.
Kamila, każdy miewa gorszy dzień.
Marluna mam nadzieję, że jednak będziesz miała dwa powody do zadowolenia.
Turbo jak Zosia?
Monika, a Ty dziś się lepiej czujesz?
ja o 8 dziś nie mogłam wstać, no masakra, musiałam jeszcze ponad 15 minut w wyrku poleżeć.
ale cieszę się bo póki co nie mam pieczącego przełyku jak wczoraj.

Zgłoś nadużycie #52112 25 lutego 2016, 11:32

kamila19880 Fajna mama

tandem napisał(a)

kamila bez dołków mi tu! w PL nie masz serio szans na pracę, skoro mieszkanie tam tak Cię stresuje...?
? :)

Moj noe zjedzie dopiero w styczniu fime otworzyliśmy nawet spoko zarabia współscenarzysta nas nic nie czeka pójdę robic do sklepu za 1600 jak nie mniej tutaj przy 30 godzinach zarabiam 1000 e mimo ze życie drogie. A juz 3 lata żyłam w pl bez niego on tu wiec albo sie rozstaniemy albo ja tu musze zostać. Szczerze nie napisze tego państwa. Ale nic nie moge zrobic
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1ph4SmteBn2oDPUu3ilhg5jyza8jUpRkOci1ddP57...

Zgłoś nadużycie #52113 25 lutego 2016, 11:32

gusia85 Gotowa na wszystko

tandem napisał(a)

o ja, to rzeczywiście nieciekawie, że tyle musisz przez to jeździć... A przypomnij, jakie dokładnie miałaś wyniki?
(powoli zaczynam doceniać, że wszystko mam w swoim mieście i mogę sprawdzać różnych lekarzy bez takich podróży...)

TSH
z grudnia 2,662
13 luty 3,40 (inne laboratorium)
z wczoraj 2,667

FT3 - 5,21
FT4 - 19,85
P-ciała anty TPO >1300

Moje miasto ma niespełna 30tyś mieszkańców. Specjalnie zrezygnowałam z Warszawy na rzecz mniejszej przytulniejszej miejscowości... wszystko ma swoje plusy i minusy. A ja i tak dużo jezdze bo pracuje w 3 miastach :)

Zgłoś nadużycie #52114 25 lutego 2016, 11:38

murron Supermama

kamila19880 napisał(a)

Moj noe zjedzie dopiero w styczniu fime otworzyliśmy nawet spoko zarabia współscenarzysta nas nic nie czeka pójdę robic do sklepu za 1600 jak nie mniej tutaj przy 30 godzinach zarabiam 1000 e mimo ze życie drogie. A juz 3 lata żyłam w pl bez niego on tu wiec albo sie rozstaniemy albo ja tu musze zostać. Szczerze nie napisze tego państwa. Ale nic nie moge zrobic

to chyba jedynie musisz ten język szkolić, ale wiem że to niełatwe, bo też znam francuski i wiem, że jest trudny do nauki. ja polecam osłuchiwanie się z nim ile wlezie, oglądanie ile się da po francusku i tak samo ze słuchaniem np. belgijskiego radia.

Zgłoś nadużycie #52115 25 lutego 2016, 11:39

izabela23 Supermama

tandem napisał(a)

kamila bez dołków mi tu! w PL nie masz serio szans na pracę, skoro mieszkanie tam tak Cię stresuje...?

marluna kowy dobrze pisze, co do decyzji, ale mam wciąż nadzieję, że to fałszywy alarm i że jednak czekają na Ciebie fasolki... Musisz podejść do tego na spokojnie, stres szkodzi, wiadomo, że łatwo mówić... Rozumiem w pełni, że nie chcesz przepłacać, ale póki nie ma pewności musisz czekać.

iza świetnie, oby tak dalej i trzymam kciuki! już się tak nie stresujesz jak wczoraj, mam nadzieję? :)

Ja wczoraj bylam raczej niespokojna niz zestresowana. Doktor się śmiał,że oo jaka pani wyluzowana żeby wszystkie pacjentki tak podchodzily a ja się śmiałam,ze bardziej sie bałam wenflonu niz punkchi. Teraz juz wracam do domu... zatrzymalismy sie do sklepu to ledwo szlam bo troche boli ale to najmbiej ważne
Nie

Zgłoś nadużycie #52116 25 lutego 2016, 11:39

kamila19880 Fajna mama

Lidzia28 napisał(a)

Kami jakaś burza hormonów u Ciebie ?? ?

Burza hormonów spowodowana spadkiem temp
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1ph4SmteBn2oDPUu3ilhg5jyza8jUpRkOci1ddP57...

Zgłoś nadużycie #52117 25 lutego 2016, 11:59

Kowy Fajna mama
Gusia- tak jak Ci pisałam, nie martw się, z tym można bez problemu zdrową ciążę donosić.
Niemniej, jeśli lekarz przy ponad 1300 antytpo mówi Ci, że nie masz się leczyć, to zmień lekarza. Poza tym tsh i w ogóle hormony mogą się mieścić w normie, ale już nie być normą dla Ciebie. Moja endo bierze pod uwagę wszystko, łącznie z porą roku i nasłonecznieniem bo to wpływa na tsh. Jednak fakt faktem jest jedną z najlepszych w Pl, a na pewno na pomorzu, mam szczęście, że u niej jestem. Tak więc jak mowiłam- nie jest to powód do zmartwień, ale warto iść do lekarza, który nie będzie Cię zbywał. Gdyby lekarz był poważny to ok, stwierdziłby, że teraz jest dobrze, ale za miesiąc badanie krwi i kontrola, czy zacząć suplementację euthyroxem. Takie jest moje zdanie.

Kamila, rozumiem Cię, wierz mi. Też jestem sfrustrowana swoją pracą, rozręcam biznes, mam doły często. Stąd tak staram się Ciebie pocieszyć, bo i siebie pocieszam na siłę ;) Mam nadzieję, że jutro do Ciebie zajrzy słońce jak w Twojej ikonce i będzie choć trochę lepszy dzień.

Tymczasem łyknęłam sobie no spę i ibuprom bo brzuch mnie napierdziela :/

Iza gratki, wszystko brzmi super :) )

Zgłoś nadużycie #52118 25 lutego 2016, 12:02

kamila19880 Fajna mama
Iza jaki jest koszt ic vitro w białym w sensie za całość z lekami itp. Bo stwierdziłam ze od dzis zacznę odkładać .

Zgłoś nadużycie #52119 25 lutego 2016, 12:19

izabela23 Supermama

kamila19880 napisał(a)

Iza jaki jest koszt ic vitro w białym w sensie za całość z lekami itp. Bo stwierdziłam ze od dzis zacznę odkładać .

Zgłoś nadużycie #52120 25 lutego 2016, 12:26

pepitka50 Fajna mama
aaaaa Iza super wieści!!!! dobrze że chociaż u ciebie dobre bo wchodząc na to forum załamać się można..... kurcze dziewczyny aż nie wiem co napisać;/ strasznie mi przykro że ta nasza dobra passa się zamieniła w zła.... oby na krótko.

Zgłoś nadużycie #52121 25 lutego 2016, 12:26

jadzia Fajna mama
Gusia czyli to dwie opinie endo ze tego się nie leczy? A skaczace tsh a te tpo to nic sie nie robi z tym?

Zgłoś nadużycie #52122 25 lutego 2016, 12:29

izabela23 Supermama
QUOTE=kamila19880;2961676]Iza jaki jest koszt ic vitro w białym w sensie za całość z lekami itp. Bo stwierdziłam ze od dzis zacznę odkładać .[/QUOTE]
Napisze Tobie jak to wyglada u nas w Artemidzie ile nas wyniosło,
Pierwsza wizyta przed ivf 140+jednorazowo bad.estradiolu 35zl+3800zl (transfer,punkcja,wizyty i badanie estradiolu podczas stymulacjo)+600zlbadania wirusologiczne+ ok400zl cena lekow w moim przypadku malutko za leki zaplacilam bo latwo poszla stymulacja i imialam refundowane leki,bo mi przyslugiwaly. Dojdzie jeszcze troche leków to jesli nic nie pominelam to wynioslo nas w granicach do max 5tys.
W Bocianie maja drozej trochę i troche gorsze osiagniecia bo opublikowali ostatnuo wyniki rzadowego programu to Artemida jest na 3 miejscu w pl a bocIan na 11

Zgłoś nadużycie #52123 25 lutego 2016, 12:31

izabela23 Supermama

jadzia napisał(a)

Gusia czyli to dwie opinie endo ze tego się nie leczy? A skaczace tsh a te tpo to nic sie nie robi z tym?

Ja mam hashimoto i skakalo mi tsh to endo powiedzial ze gdybym nie starala sie o dziecko to nie byloby koniecznosci brania lekow,ale ze w przypadku staran to trzeba brac zeby sie zabezpieczyc

Zgłoś nadużycie #52124 25 lutego 2016, 12:33

kamila19880 Fajna mama

izabela23 napisał(a)

QUOTE=kamila19880;2961676]Iza jaki jest koszt ic vitro w białym w sensie za całość z lekami itp. Bo stwierdziłam ze od dzis zacznę odkładać .

Pierwsza wizyta przed ivf 140+jednorazowo bad.estradiolu 35zl+3800zl (transfer,punkcja,wizyty i badanie estradiolu podczas stymulacjo)+600zlbadania wirusologiczne+ ok400zl cena lekow w moim przypadku malutko za leki zaplacilam bo latwo poszla stymulacja i imialam refundowane leki,bo mi przyslugiwaly. Dojdzie jeszcze troche leków to jesli nic nie pominelam to wynioslo nas w granicach do max 5tys.
W Bocianie maja drozej trochę i troche gorsze osiagniecia bo opublikowali ostatnuo wyniki rzadowego programu to Artemida jest na 3 miejscu w pl a bocIan na 11[/QUOTE]
To bedzie trzeba chyba sie przenieść do tej twojej

Zgłoś nadużycie #52125 25 lutego 2016, 12:34

motylek1909 Supermama

murron napisał(a)

Iza mocno trzymam kciuki za 9 :)
Kowy no niedobrze, współczuję.
Kamila, każdy miewa gorszy dzień.
Marluna mam nadzieję, że jednak będziesz miała dwa powody do zadowolenia.
Turbo jak Zosia?
Monika, a Ty dziś się lepiej czujesz?
ja o 8 dziś nie mogłam wstać, no masakra, musiałam jeszcze ponad 15 minut w wyrku poleżeć.
ale cieszę się bo póki co nie mam pieczącego przełyku jak wczoraj.

Slimak nadal nie urodziła, dziś wychodzi do domku odpocząć i w poniedziałek zgłasza się na ostateczne wywołanie porodu. Oczywiście do poniedziałku codziennie ktg będzie mieć. :)
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1sAKNZYPwP0e_npNL6Netx2lBNfmTFlnd9vO0Y8zE...

Zgłoś nadużycie #52126 25 lutego 2016, 12:36

motylek1909 Supermama

izabela23 napisał(a)

Ja wczoraj bylam raczej niespokojna niz zestresowana. Doktor się śmiał,że oo jaka pani wyluzowana żeby wszystkie pacjentki tak podchodzily a ja się śmiałam,ze bardziej sie bałam wenflonu niz punkchi. Teraz juz wracam do domu... zatrzymalismy sie do sklepu to ledwo szlam bo troche boli ale to najmbiej ważne
Nie

Iza i jak to teraz dalej wygląda? ile musicie czekać? co później?
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1sAKNZYPwP0e_npNL6Netx2lBNfmTFlnd9vO0Y8zE...

Zgłoś nadużycie #52127 25 lutego 2016, 12:37

motylek1909 Supermama

Kowy napisał(a)

Gusia- tak jak Ci pisałam, nie martw się, z tym można bez problemu zdrową ciążę donosić.
Niemniej, jeśli lekarz przy ponad 1300 antytpo mówi Ci, że nie masz się leczyć, to zmień lekarza. Poza tym tsh i w ogóle hormony mogą się mieścić w normie, ale już nie być normą dla Ciebie. Moja endo bierze pod uwagę wszystko, łącznie z porą roku i nasłonecznieniem bo to wpływa na tsh. Jednak fakt faktem jest jedną z najlepszych w Pl, a na pewno na pomorzu, mam szczęście, że u niej jestem. Tak więc jak mowiłam- nie jest to powód do zmartwień, ale warto iść do lekarza, który nie będzie Cię zbywał. Gdyby lekarz był poważny to ok, stwierdziłby, że teraz jest dobrze, ale za miesiąc badanie krwi i kontrola, czy zacząć suplementację euthyroxem. Takie jest moje zdanie.

Kamila, rozumiem Cię, wierz mi. Też jestem sfrustrowana swoją pracą, rozręcam biznes, mam doły często. Stąd tak staram się Ciebie pocieszyć, bo i siebie pocieszam na siłę ;) Mam nadzieję, że jutro do Ciebie zajrzy słońce jak w Twojej ikonce i będzie choć trochę lepszy dzień.

Tymczasem łyknęłam sobie no spę i ibuprom bo brzuch mnie napierdziela :/

Iza gratki, wszystko brzmi super :) )

Kowy, właśnie zauważyłam, że nie ma Cię w naszej tabelce staraczek! podaj mi proszę dane do niej, to Cię z chęcią dopiszę :)

Zgłoś nadużycie #52128 25 lutego 2016, 12:39

izabela23 Supermama

kamila19880 napisał(a)

W Bocianie maja drozej trochę i troche gorsze osiagniecia bo opublikowali ostatnuo wyniki rzadowego programu to Artemida jest na 3 miejscu w pl a bocIan na 11

To bedzie trzeba chyba sie przenieść do tej twojej[/QUOTE]

Ja byłam pacjentka Bociana,ale jestem bardziej zadowolona z Artemidy. I wydaje mi sie ze sa bardziej sklonni iść na reke pacjentce

Zgłoś nadużycie #52129 25 lutego 2016, 12:41

gusia85 Gotowa na wszystko

jadzia napisał(a)

Na to wyglada... widocznie na mazurach sie tego nie leczy... Dwóch lekarzy endo zupelnie niezaleznych z innych miast.
Ciagle slysze ze nie ja jedna i nie ostatnia i zebym wiecej nie czytala w INTERNETACH.

Jak jutro uslysze to samo to wybiore sie na pomorze! Kowy szykuj sie nadciagam!

Zgłoś nadużycie #52130 25 lutego 2016, 12:43

izabela23 Supermama

motylek1909 napisał(a)

Iza i jak to teraz dalej wygląda? ile musicie czekać? co później?

Teraz będą zapladniali moje komórki z tego co wiem moga zaplodnic 6. I jesli się zaplodnia to beda hodowac zarodek do pewnego stadium i będę miała podany zarodek do macicy... w sobote bede wiedziała bo lekarz bedzie dzwonił zeby poinformować mnie czy sie zaplodnilo i ile i kiedy transfer. Jesli beda sie ladnie dzielily zarodki to niedziela lub wtorek transfer i pozniej czekać na test :-)