Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania by zostac mama w 2016

Zgłoś nadużycie #51591 22 lutego 2016, 19:35

kamila19880 Fajna mama
ty to masz cierpliwosc ja to juz 8 dpo potrafilam robic heheh
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1ph4SmteBn2oDPUu3ilhg5jyza8jUpRkOci1ddP57...

Zgłoś nadużycie #51592 22 lutego 2016, 19:38

PaulaG Fajna mama
Nie mam cierpliwości ale nie chce zobaczyć negatywu i nadal mieć nadzieję. Bez sensu 😊

Zgłoś nadużycie #51593 22 lutego 2016, 19:51

Usiasia Fajna mama
Paula mi się wydaje ze lepiej poczekać i mieć pewność, choć tej w zasadzie nigdy nie ma... Z drugiej strony dziewczyny robiły testy juz 10dpo i komu miało wyjść to wyszło :) Jak jesteś cierpliwa / nie chcesz się denerwować ze za wcześnie to czekaj. Trzymam kciuki za Twoją cierpliwość i oby to była fasola :)
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1sAKNZYPwP0e_npNL6Netx2lBNfmTFlnd9vO0Y8zEpcs

Zgłoś nadużycie #51594 22 lutego 2016, 20:05

murron Supermama

tandem napisał(a)

Motylku wszystkiego najlepszego z okazji imienin, najpiękniejszego roku w życiu!

koko powodzenia na badaniach!

murron dobrze Ci idzie z przygotowaniami :) trzymam kciuki za dalszy ciąg

Prania to ta łatwiejsza część, teraz trzeba będzie to wszystko poprasować :) no i jeszcze pokombinować z miejscem, bo Ninki rzeczy tyle miejsca zajmują a jakoś Młodego rzeczy muszą się zmieścić :)

Zgłoś nadużycie #51595 22 lutego 2016, 20:14

marluna Gotowa na wszystko
Monia jak bedziesz miec chwilke czasu i odrobine sily napisz co u Ciebie.

Zgłoś nadużycie #51596 22 lutego 2016, 20:15

buba131 Fajna mama

gusia85 napisał(a)

Hmm Buba odczekaj troszkę, ochłoń może to tylko taki stan przygnębienia Cię owładną bo może miałaś większe oczekiwania odnośnie tej wizyty?

no myślałam, że coś konkretnie powie... a nie wizyta 8min i 90zł :(

Zgłoś nadużycie #51597 22 lutego 2016, 20:21

PaulaG Fajna mama
Usiasia myślę że poczekam bo teraz do czwartku mam na 5 do pracy wie nie będzie mi się chciało 😔😔

Zgłoś nadużycie #51598 22 lutego 2016, 20:21

Kowy Fajna mama
Paula mów wyszedł bladzioch 10 dpo ale z tych testów które wygrywają od bety 10 np. Bobocośtam niebieskie strumieniowe.

Zgłoś nadużycie #51599 22 lutego 2016, 20:27

PaulaG Fajna mama
Bobo test strumieniowy. Ale ja mam z firmy doz tez 10 ale chyba poczekam ze trzy dni jeszcze

Zgłoś nadużycie #51600 22 lutego 2016, 20:55

izabela23 Supermama
Widze,że rozmawiacie o lekarzach. Ja obeszlam mnóstwo lekarzy zwyczaj prywatnie,bo podobnie jak Wy nie mialam dobrych doświadczeń,ale wsumie i prywatnie i na nfz mialam pecha. Po porodzie chciałam za wszelką cenę dojść co było przyczyną smierci Michała lekarz z kliniki,w tylko,ze tak ie zdarza i jedyne badanie ktore nam wykonał to były kariotypy za 700zł. Poszłam do lekarza,ktorego poznałam przy porodzie bo bardzo zainteresowal sie moja historia. Fakt na pierwszej wizycie bylam prywatnie ale tylko dlatego,że na nfz był ogromna kolejka. Zlecil mi mnistwo badan,nawet u reumatologa sie znalazłam tak zawziecie szukał. Niestety nie pomoglby mi zajsc w ciążę i zostawiłam go na chwile. Jeśli uda sie to wrócę do biego w ciąży bez mrugniecia okiem... to jedyny lekarz ktorego poznalam i ma takie same podejscie do pacjentki prywatnie jak i na nfz.

Ja dopiero wrocilam z zakupow pojechalismy z mezem na male zakupy :-) kupiłam sobie parę łaszkòw :-)

Zgłoś nadużycie #51601 22 lutego 2016, 21:11

jadzia Fajna mama
Ja takze mysle ze zarowno na nfz jak i prywatnie mozna trafic na dobrego jak i złego. Ja w ciazy chodzilam prywatnie i ogolnie ok ale przegapil moje problemy z tarczyca. A nie powinien. A teraz tez zaczelam na nfz do dwoch i musialam zmienic bo jeden moze i mial pomysly na badania i widac bylo ze powaznie bierze moja sprawe. Ale co z tego jak wylozyl sie na tsh . A drugi wypisal recepte i do widzenia. A gdzie badanie czy usg.
Ja slyszalam o lekarzach na nfz z powolaniem i wierze ze tacy sa ale ja na takich nie trafilam.
Buba a Ty idziesz na ten progesteron? Kurcze powinien dac ci cos na to tsh.( o ile pamietam masz 2 cos). Przemysl go moze poszukaj kogos innego. A badanie czy usg mialas?

Zgłoś nadużycie #51602 22 lutego 2016, 21:16

izabela23 Supermama

jadzia napisał(a)

Ja takze mysle ze zarowno na nfz jak i prywatnie mozna trafic na dobrego jak i złego. Ja w ciazy chodzilam prywatnie i ogolnie ok ale przegapil moje problemy z tarczyca. A nie powinien. A teraz tez zaczelam na nfz do dwoch i musialam zmienic bo jeden moze i mial pomysly na badania i widac bylo ze powaznie bierze moja sprawe. Ale co z tego jak wylozyl sie na tsh . A drugi wypisal recepte i do widzenia. A gdzie badanie czy usg.
Ja slyszalam o lekarzach na nfz z powolaniem i wierze ze tacy sa ale ja na takich nie trafilam.
Buba a Ty idziesz na ten progesteron? Kurcze powinien dac ci cos na to tsh.( o ile pamietam masz 2 cos). Przemysl go moze poszukaj kogos innego. A badanie czy usg mialas?

No ja trafiłam na takiego i mam zamiar wrócić w ciąży do Niego nawet i prywatnie jeśli na Nfz nie będzie terminu :-)

Ale się nie mogę doczekać wizyty jutrzejszej :-) :-) :-)

Zgłoś nadużycie #51603 22 lutego 2016, 21:18

buba131 Fajna mama

jadzia napisał(a)

usg miałam... tsh zrobiłam prywatnie wcześniej i powiedział, że jest ok, kazał zrobić ten progesteron jutro ale jutro dopiero 17dc ? a czytam i czytam na necie a tam pisze żeby robić ok 21dc i już sama nie wiem...

Zgłoś nadużycie #51604 22 lutego 2016, 21:20

gusia85 Gotowa na wszystko

jadzia napisał(a)

ja mialam 2,66 i zaszlam w ciaze... teraz mam ponad 3 i czekam na jutrzejsza wizyte u lekarza prywatnie.
Bo dzis od lekarza nfz dostalam informacje ze mieszcze sie w normie, mimo takiego wyniku....

Zgłoś nadużycie #51605 22 lutego 2016, 21:30

izabela23 Supermama
Oo widzisz buba zapomnialam zapytać lekarza octe badania. Ale to z wrazenia zapomnialam bo eszcze przed wejsciem do gab pamietalam

Zgłoś nadużycie #51606 22 lutego 2016, 21:32

buba131 Fajna mama

izabela23 napisał(a)

Oo widzisz buba zapomnialam zapytać lekarza octe badania. Ale to z wrazenia zapomnialam bo eszcze przed wejsciem do gab pamietalam

nic nie szkodzi, ten u którego ja byłam ma specjalizacje ginekologia i położnictwo, endokrynologia ginekologiczna i rozrodczość i mówił, że ok - ale tym progesteronem to mnie zaskoczył w 17dc

Zgłoś nadużycie #51607 22 lutego 2016, 21:37

izabela23 Supermama

buba131 napisał(a)

nic nie szkodzi, ten u którego ja byłam ma specjalizacje ginekologia i położnictwo, endokrynologia ginekologiczna i rozrodczość i mówił, że ok - ale tym progesteronem to mnie zaskoczył w 17dc

No i ja w sumie jestem zaskoczona tym progesteronem

Zgłoś nadużycie #51608 22 lutego 2016, 21:38

izabela23 Supermama

gusia85 napisał(a)

ja mialam 2,66 i zaszlam w ciaze... teraz mam ponad 3 i czekam na jutrzejsza wizyte u lekarza prywatnie.
Bo dzis od lekarza nfz dostalam informacje ze mieszcze sie w normie, mimo takiego wyniku....

No mógłby być trochę niższy chociaz 2

Zgłoś nadużycie #51609 22 lutego 2016, 21:38

jadzia Fajna mama
Gusia ja w ciazy mialam 4 ,4 i Nic nie dostalam a chodzilam prywatnie! Twoj wynik nie jest zly ale pewnie dostamiesz euthyrox. Przynajmniej powinnas!
Buba rzeczywiscie wczesnie progesteron to nawet w 7 dpo. A Ty kiedy owu masz? Teraz? Powinien powiedziec ze pecherzyki sa czy nie ma a nie tak nic

Zgłoś nadużycie #51610 22 lutego 2016, 21:40

tandem Supermama

murron napisał(a)

Prania to ta łatwiejsza część, teraz trzeba będzie to wszystko poprasować :) no i jeszcze pokombinować z miejscem, bo Ninki rzeczy tyle miejsca zajmują a jakoś Młodego rzeczy muszą się zmieścić :)

o takie wyzwania to rozumiem :) my wciąż się urządzamy na nowym mieszkanku, a dwójkę i właśnie się ostatnio zastanawiałam, gdzie by ta fasolka miała trzymać swoje rzeczy; chyba specjalnie daje nam więcej czasu, żebyśmy się ogarnęli.

próbowałam poczytać coś w prawie pracy. i rzeczywiście jest, że ciężarna nie może pracować nadgodzin, nie może między 21 a 7 rano i nie może więcej niż 4 godziny na dobę przed komputerem.... hm, jestem bardzo ciekawa, czy do tego ostatniego pracodawcy się stosują... miała któraś doświadczenie w tym temacie?

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0