Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania by zostac mama w 2016

Zgłoś nadużycie #51571 22 lutego 2016, 16:41

tandem Supermama
to trzymam kciuki, byś wykorzystała co się da :)

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #51572 22 lutego 2016, 16:45

PaulaG Fajna mama
Ja mimo że nie jertem w ciąży chodzę na NFZ do wielu lekarzy..
Zależy na jakiego trafisz.. są mendy którym coś w życiu nie poszło i karaja pacjentów ..
Przykład zaczynając brać tabletki poszłam do zwykłego lekarza na NFZ zbadala mnie cytologia i morfologia. Przepisał a tabletki jak po pół roku dalej się źle czułam zmieniła. Za każdym razem jak u niej byłam robiła mi usg i dokładnie badała. A moja przyjaciółka nie wierzyła nity tym na NFZ i chodziła prywatnie. Od kiedy bierze tabletki dwa lata ani razu nie miała cytologii usg !!!! A płaci co trzy miesiące 130 zł.

Zgłoś nadużycie #51573 22 lutego 2016, 16:49

staraczka33 Supermama

werkaa napisał(a)

A gdzie się podziewa Staraczka33 ? :)

Melduje ze jestem :-)

Zgłoś nadużycie #51574 22 lutego 2016, 16:50

kamila19880 Fajna mama
Ja kiedyś chodziłam na NFZ jak pracowałam w przechodni ale jak tylko skonczylam przezucilam sie na prywatnych czy dermatolog czy gin itp i jestem zdania ze w prywatnej bardziej im zależy i nie maja cb w du.... Tak jak było jak na fundusz nie ważne ile kosztowało ale liczy sie komfort jak dla mnie i, i szczerze powiem ze jak chciałam do dermatologa państwowo to gow... Wiedziały te lekarki jak by nie douczone albo wyrzucili z medycznej hehehe a prywatnie odrazu mi pomogły. Teraz to i tak w pl nie mam ubezpieczenia wiec prywatnie ale gdybym miała to państwowo nie chciałabym.
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1ph4SmteBn2oDPUu3ilhg5jyza8jUpRkOci1ddP57...

Zgłoś nadużycie #51575 22 lutego 2016, 16:52

staraczka33 Supermama
Natalia gratuluje
Kowy trzymam kciuki za przyrost bety za dwa dni bedzie dobrze nie martw sie na zapas :-)
Monia dobrze ze jestes w szpitalu tam napewno cie przebadaja i pomoga
Slimak jak samopoczucie?a moze juz urodzilas :-)
Motylek wszystkiego najlepszego :-) !!! :-)

Zgłoś nadużycie #51576 22 lutego 2016, 17:42

Kaari Fajna mama

gusia85 napisał(a)

Wiecie w sumie to poszłam do przychodni z czysto finansowych powódek :) Badania na dzień dobry dla kobiet w ciąży to koszt około 350zł. Gdybym była mądrzejsza i nie leciała jak głupia od razu do mojego prywatnego lekarza a ten z radością nie wypisałby mi jakie badania mam zrobić to pewnie teraz byłabym bogatsza o te 350zł :) nie mam pojęcia jakie jeszcze zlecą mi badania... te tsh mnie niepokoi...
Prowadząc działalność co miesiąc płacę składkę zdrowotną jeszcze nigdy mi się nie zdarzyło żebym musiała korzystać z usług nfz więc próbuję odzyskać :)

Gusia ja bym się zastanowiła czy warto odzyskiwać coś z nfz po takiej wizycie. Nie mówię żeby nie dać przychodni szansy ale porównaj sobie właśnie w innym miejscu.
Widzę, że bardzo dużo zapłaciłaś za badania-u mnie było to ok. 200 zł.
Kurcze Kowy przyrost taki na 50% ale może jeszcze odbije.
Motylku wszystkiego dobrego z okazji imienin :) szybkiego porodu i jak najmniej bolesnego porodu :)
Natalia gratulacje pochwal się testem :)
U mnie dziś pogoda pod psem. Byłam się przejść trochę i na zakupach ale cały czas towarzyszył mi parasol.

Zgłoś nadużycie #51577 22 lutego 2016, 17:57

gusia85 Gotowa na wszystko

Kaari napisał(a)

Gusia ja bym się zastanowiła czy warto odzyskiwać coś z nfz po takiej wizycie. Nie mówię żeby nie dać przychodni szansy ale porównaj sobie właśnie w innym miejscu.
Widzę, że bardzo dużo zapłaciłaś za badania-u mnie było to ok. 200 zł.
Kurcze Kowy przyrost taki na 50% ale może jeszcze odbije.
Motylku wszystkiego dobrego z okazji imienin :) szybkiego porodu i jak najmniej bolesnego porodu :)
Natalia gratulacje pochwal się testem :)
U mnie dziś pogoda pod psem. Byłam się przejść trochę i na zakupach ale cały czas towarzyszył mi parasol.

Kaari ja jestem zniesmaczona całą sytuacją i chyba za stara na takie "akcje" Jutro mam wizytę u mojego lekarza. Ilekolwiek by to nie kosztowało spokój ważniejszy :)

Zgłoś nadużycie #51578 22 lutego 2016, 18:08

tandem Supermama

kamila19880 napisał(a)

Ja kiedyś chodziłam na NFZ jak pracowałam w przechodni ale jak tylko skonczylam przezucilam sie na prywatnych czy dermatolog czy gin itp i jestem zdania ze w prywatnej bardziej im zależy i nie maja cb w du.... Tak jak było jak na fundusz nie ważne ile kosztowało ale liczy sie komfort jak dla mnie i, i szczerze powiem ze jak chciałam do dermatologa państwowo to gow... Wiedziały te lekarki jak by nie douczone albo wyrzucili z medycznej hehehe a prywatnie odrazu mi pomogły. Teraz to i tak w pl nie mam ubezpieczenia wiec prywatnie ale gdybym miała to państwowo nie chciałabym.

no właśnie niestety nie zawsze tak jest, że lekarz prywatnie bardziej się przykłada... mąż poszedł do endo prywatnie, to go wyzywał, że wydziwia, że chce sobie tarczycę zbadać...

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #51579 22 lutego 2016, 18:12

buba131 Fajna mama
heja
właśnie wróciłam od gina i powiem Wam, że mam mieszane uczucia, kazał zbadać progesteron i nasienie i nic w sumie więcej nie powiedział :(

Zgłoś nadużycie #51580 22 lutego 2016, 18:16

motylek1909 Supermama
A ja wam powiem tak... chodziłam prywatnie tylko do gina, i teraz chodzę do NFZ do poradni przyszpitalnej. I szczerze mówiąc wolę tu na NFZ. Prywatnie facet (z najelpszymi opiniami w mieście) był opryskliwy i niegrzeczny, malo co wytlumaczyl, recepte dal i tyle... a wizyta 150 zł. A tutaj? regularne wizyty, badania na NFZ (oprócz GBS) i fachowa opieka... :) także nie jest powiedziane, że prywatnie=lepiej...
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1sAKNZYPwP0e_npNL6Netx2lBNfmTFlnd9vO0Y8zE...

Zgłoś nadużycie #51581 22 lutego 2016, 18:26

buba131 napisał(a)

heja
właśnie wróciłam od gina i powiem Wam, że mam mieszane uczucia, kazał zbadać progesteron i nasienie i nic w sumie więcej nie powiedział :(

Buba, spokojnie, pamiętaj, żeby móc coś powiedzieć musi mieć wyniki badań... zrobicie i może język mu się rozplącze... :)
Następnym razem przygotuj sobie karteczkę z pytaniami :)

Zgłoś nadużycie #51582 22 lutego 2016, 18:26

PaulaG Fajna mama
Tu motylku mam takie same zdanie i doświadczenie ☺

Zgłoś nadużycie #51583 22 lutego 2016, 18:28

motylek1909 napisał(a)

A ja wam powiem tak... chodziłam prywatnie tylko do gina, i teraz chodzę do NFZ do poradni przyszpitalnej. I szczerze mówiąc wolę tu na NFZ. Prywatnie facet (z najelpszymi opiniami w mieście) był opryskliwy i niegrzeczny, malo co wytlumaczyl, recepte dal i tyle... a wizyta 150 zł. A tutaj? regularne wizyty, badania na NFZ (oprócz GBS) i fachowa opieka... :) także nie jest powiedziane, że prywatnie=lepiej...

Motylku też mi się wydaje, że nie ma reguły... Mnie spotkało takie szczęście :) układu zębów położnej nie mogę sobie wymazać z pamięci... to musi jeszcze troszkę potrwać... :)

Zgłoś nadużycie #51584 22 lutego 2016, 18:33

buba131 Fajna mama

gusia85 napisał(a)

Buba, spokojnie, pamiętaj, żeby móc coś powiedzieć musi mieć wyniki badań... zrobicie i może język mu się rozplącze... :)
Następnym razem przygotuj sobie karteczkę z pytaniami :)

no tak - ale przecież skoro wie, że jestem w 16dc to powinien widzieć czy jest owulacja czy też nie ?? ? a on mi kazał progesteron zbadać, mężowi plemniki i tyle...

Zgłoś nadużycie #51585 22 lutego 2016, 18:52

Usiasia Fajna mama

tandem napisał(a)

no właśnie niestety nie zawsze tak jest, że lekarz prywatnie bardziej się przykłada... mąż poszedł do endo prywatnie, to go wyzywał, że wydziwia, że chce sobie tarczycę zbadać...

Tandem ja jak poszłam pierwszy raz do rodzinnego zeby mi dal skierowanie na tsh bo czułam ze coś mam nie tak z tarczycą to tez mi tam zaczął gadać ze wymyślam ze po co no ale w końcu dał. Jak poszłam do niego z wynikiem to mu się trochę dowcip utemperowal i odrazu do endo mnie wysłał. Zła jestem na tych lekarzy bo z tą prolaktyną teraz to samo wyszło czułam ze coś jest nie tak, nieraz mówiłam o tym lekarzowi ale oni mądrzejsi.
Do endo chodzę na NFZ i jedyna wada jest taka, że trzeba czekać na wizytę około 3m-cy ale poza tym na każdej wizycie robi wywiad, usg zawsze o wszystko można zapytać, choć po pierwszej wizycie miałam bardzo mieszane uczucia...

Aaa wogole wyczytałam dzisiaj ze u nas w szpitalu chcą otworzyc specjalistyczna poradnie niepłodności u mężczyzn. Oby się nie przydała ale w razie czego to może będzie pod nosem...
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1sAKNZYPwP0e_npNL6Netx2lBNfmTFlnd9vO0Y8zEpcs

Zgłoś nadużycie #51586 22 lutego 2016, 18:54

buba131 napisał(a)

no tak - ale przecież skoro wie, że jestem w 16dc to powinien widzieć czy jest owulacja czy też nie ?? ? a on mi kazał progesteron zbadać, mężowi plemniki i tyle...

Hmm Buba odczekaj troszkę, ochłoń może to tylko taki stan przygnębienia Cię owładną bo może miałaś większe oczekiwania odnośnie tej wizyty?

Zgłoś nadużycie #51587 22 lutego 2016, 19:13

PaulaG Fajna mama
A mi znowu nie dobrze ... co ja zlapalam 😔😔

Zgłoś nadużycie #51588 22 lutego 2016, 19:23

PaulaG Fajna mama
Myślicie że robienie testu 10 dpo ma sens ?

Zgłoś nadużycie #51589 22 lutego 2016, 19:27

kamila19880 Fajna mama

PaulaG napisał(a)

Myślicie że robienie testu 10 dpo ma sens ?

mozna sprobowac, ale lepiej poczekac ale jak 10 dpo to z porannnego , jak wyjdzie naeatywny to nic nie znaczy jeszcze
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1ph4SmteBn2oDPUu3ilhg5jyza8jUpRkOci1ddP57...

Zgłoś nadużycie #51590 22 lutego 2016, 19:31

PaulaG Fajna mama
To poczekam 😀