Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania by zostac mama w 2016

Zgłoś nadużycie #51351 20 lutego 2016, 19:31

Usiasia Fajna mama
2,46 to raczej nie jest niedoczynność :/ Moja endo mówiła ze powinnam mieć w okolicach 1,5 najlepiej. Nie wiem jak w przypadku starań bo dopiero z nią to będę teraz konsultować. Moim zdaniem to nie jest niedoczynność no ale lekarzem nie jestem ;)
Wizyte mam we wtorek. Teraz czekam na nią jak na szpilkach... tak bardzo juz bym chciała wiedzieć co dalej.
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1sAKNZYPwP0e_npNL6Netx2lBNfmTFlnd9vO0Y8zEpcs

Zgłoś nadużycie #51352 20 lutego 2016, 19:34

buba131 Fajna mama

Usiasia napisał(a)

2,46 to raczej nie jest niedoczynność :/ Moja endo mówiła ze powinnam mieć w okolicach 1,5 najlepiej. Nie wiem jak w przypadku starań bo dopiero z nią to będę teraz konsultować. Moim zdaniem to nie jest niedoczynność no ale lekarzem nie jestem ;)
Wizyte mam we wtorek. Teraz czekam na nią jak na szpilkach... tak bardzo juz bym chciała wiedzieć co dalej.

Trzymam kciuki :) ja wizytę u gina mam w poniedziałek i też się nie mogę doczekać, choć bardzo się boję...

Zgłoś nadużycie #51353 20 lutego 2016, 19:38

turboslimak Fajna mama

jadzia napisał(a)

Turbo nie nazwalabym tego odwagą tylko zależało mi na pracy i pomyslałam ze muszę spróbować Ale ile mnie to nerwów kosztowało to tylko ja wiem. Jeszcze po tym pierwszym aerobiku co te babki zaczeły sie wypisywać bo im ten raz niezbyt sie spodobał, nawet muzyka była srednia bo płyta sie gdzieś zawieruszyła z normalną muza, moja kierowniczka przyszła mnie sprawdzić jak mi idzie. To była masakra!! Zbłaz i tyle..
A co do bzykanka to ja pracowałam kiedyś z dziewczyną która twierdziła ze on to robią 6 5 razy dziennie!!! Byli małżenstwem(!) Ale potem z kolegą stwierdziliśmy ze raczej to nie mozliiwe i tych opowieści dziwnej tresci słuchaliśmy z przymrużeniem oka.
A co do mojej fizjoterapii to Lilę urodziłam na ostatnim roku magisterki. A czy to taki kierunek przyszłościowy to tego nie powiedziałabym, dziś to trzeba mieć niezłe kursy zeby w konkretne miejsce zachaczyć. Albo mieć niezły portfel i znajomośći. U nas w Rzeszowie jest fizjoterapeutów az za nadto. Dlatego kiedyś bede musiała w siebie jeszcze zainwestować zeby pracować!!!

a u nas mega brakuje fizjiterapeutów...ja mysle zeby pojsc na studia na fizjoterapie bo mnie to zaczelo krecic bardzo :-)
jadzia domyslalam sie ile stresu cie to kosztowało..ale widzisz doswiadczenie jest sumą naszych rozczarowań - teraz wiesz ze kurs by duzo pomogl :)
mi sie smiać chce jak pary sie przechwalają ile to sie nie dungają ze sobą...a tak naprawdę zycie dorosle bardzo ogranicza...
ja naprzyklad z mezem czesto zgrac sie nie moge zeby akurat nam obojgu sie chcialo i zebysmy bylo pelni energii... bo albo ja jestem wykonczona po pracy albo on...albo ja pojde wczesniej spac albo on....a dla mnie seks na mega zmeczeniu rzadko wypala choc zdarzaly sie nam fajne razy ze jedno z nas nagle ożyło :D
zawsz jedna strona ciagnie bardziej druga ;-) no chyba ze jest weekend jestesmy wypoczeci i nie pokłoceni :-)
oczywiscie  opisuję okres po za ciąża i staraniem o bobaska!

Zgłoś nadużycie #51354 20 lutego 2016, 19:41

turboslimak Fajna mama

Usiasia napisał(a)

uasia a ta prolaktyna bez obciazenia taka wysoka czy po obciazeniu?

Zgłoś nadużycie #51355 20 lutego 2016, 19:41

turboslimak Fajna mama

Usiasia napisał(a)

uasia a ta prolaktyna bez obciazenia taka wysoka czy po obciazeniu?

Zgłoś nadużycie #51356 20 lutego 2016, 19:43

turboslimak Fajna mama

Usiasia napisał(a)

Aaa i czy ktoś wie jak tam motylek? Zdaje mi się ze jednak pewnie cc jej zrobią...
Sorry ze milion postów ale skołowana przez to wszystko jestem

motylek juz mial miec cc i nagle filip ulozyl sie glowka w dol!!! wazy ponad 3 kilo maluszek. dali jej kolejna kroplowke paracetamol i meczyla sie ze skurczami 12h...bo widac ze daza zeby rodzila naturalnie...i nie wiadomo czy zostanie w szpitalu czy nie...jak to lekarz mowi ze jak zacznie rodzic to rodzimy...(najgorsze ze te skurcze nie spowodowaly wiekszego rozwarcia a sie umeczyla ) albo puszcza ja do domu z mysla: nie wykluczone ze Pani tu wroci za tydzień...
 jest wykonczona, załamana. szkoda mi jej strasznie.

Zgłoś nadużycie #51357 20 lutego 2016, 19:45

buba131 Fajna mama

turboslimak napisał(a)

motylek juz mial miec cc i nagle filip ulozyl sie glowka w dol!!! wazy ponad 3 kilo maluszek. dali jej kolejna kroplowke paracetamol i meczyla sie ze skurczami 12h...bo widac ze daza zeby rodzila naturalnie...i nie wiadomo czy zostanie w szpitalu czy nie...jak to lekarz mowi ze jak zacznie rodzic to rodzimy...(najgorsze ze te skurcze nie spowodowaly wiekszego rozwarcia a sie umeczyla ) albo puszcza ja do domu z mysla: nie wykluczone ze Pani tu wroci za tydzień...
 jest wykonczona, załamana. szkoda mi jej strasznie.

aj kurcze a już myślałam że Filipek jest po drugiej stronie brzuszka...

Zgłoś nadużycie #51358 20 lutego 2016, 19:50

kiwi Fajna mama
Monia ale się porobiło i powiem Ci, że z tego co piszesz nie wygląda to optymistycznie :( te Twoje lekarki to są dobre? zaczym zdecydujesz się na ingerencje , zabiegi itp może skonsultuj to za jakims dobrym ginem prywatnie :(
Lepiej zapytać 3 czy 5 niż później żałować żedecyzja pochopna.

Zgłoś nadużycie #51359 20 lutego 2016, 19:50

Usiasia Fajna mama
Cholera ja nie rozumiem po ci Ci lekarze tak męczą Motylka... Dziecko już jest w pełni rozwinięte, ona zmęczona to chyba bez sensu trzymać na sile :/

Turbo prolaktyna bez obciążenia na czczo. Poszlam zrobić tsh i sobie stwierdziłam ze mam jakieś takie objawy hiperprolaktynemi wiec sobie zabule te 24 zł jak lekarze mają z tym taki wielki problem. I proszę !
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1sAKNZYPwP0e_npNL6Netx2lBNfmTFlnd9vO0Y8zEpcs

Zgłoś nadużycie #51360 20 lutego 2016, 20:11

sielanka Fajna mama
Dziewczyny z ta tarczyca to jest tak, ze tsh nie daje pelnegp obrazu, trzeba brac tez pod uwage ft3 i ft4. U buby tsh jeeeeeeszcze by oblecialo (chociaz do staran powinno byc ok 1, ale ft4 jest w dolnych granicach normy, co swiadczy o niedoczynnosci tarczycy, prawdopodobnie spowodowanej niedoborem jodu. Zalaczam obrazek jak to wyglada graficznie (nie patrzcie na liczby, bo chodzi o to jak to procentowo powinno wygladac)
Biedny Motylek... ale z drugiej strony rozumiem lekarzy, lepiej dla Filipka, zeby urodzil sie sn... Cc to jednak operacja, to, ze wykonywana w Pl tak czesto nie umniejsza faktu, ze jest to rozciecie powlok brzusznych i grzebanie w bebechach. Takze tego... trzymam kciuki, zeby sie Motylek nie meczyla!

Zgłoś nadużycie #51361 20 lutego 2016, 20:17

izabela23 Supermama
Cześć kobietki,ale tu sie dzieje...
MONIA chyba nie ma sen zebym Cię pocieszala,bo nawet nie wiem conmiałabym napisać.. jednak z calych sił trzyma kciuki za Ciebie...

Slimaku, Ty nadal w dwupaku ?? Podejrzewam,że Filip tak się pcha na świat żeby być starszym od Zosi jakby sie chcieli pobrac kiedyś :-) a tak seriio powinni zrobić Motylkowi te cesarke i nie męczyć dziewczyny,ciąża jest juz praktyczniedonosona filip jest duzy nic mu nie grozi. Ehhehh trzymam kciuki za Ciebie i Motylka.

USIASIA pewnie dostaniesz bromka i zbijesz prolaktyne. I bedzie bobo :-)

Przepraszam komu nie odpisalam ale ciężko się czyta i pisze z telefonu. Ja mam jutro wizytę u gina badanie krwi i USG. Chyba coś juz sobie rośnie,bo czuje dyskomfort boli podbrzusze i tam w srodku jak siadam...

Zgłoś nadużycie #51362 20 lutego 2016, 20:18

buba131 Fajna mama

sielanka napisał(a)

Dziewczyny z ta tarczyca to jest tak, ze tsh nie daje pelnegp obrazu, trzeba brac tez pod uwage ft3 i ft4. U buby tsh jeeeeeeszcze by oblecialo (chociaz do staran powinno byc ok 1, ale ft4 jest w dolnych granicach normy, co swiadczy o niedoczynnosci tarczycy, prawdopodobnie spowodowanej niedoborem jodu. Zalaczam obrazek jak to wyglada graficznie (nie patrzcie na liczby, bo chodzi o to jak to procentowo powinno wygladac)
Biedny Motylek... ale z drugiej strony rozumiem lekarzy, lepiej dla Filipka, zeby urodzil sie sn... Cc to jednak operacja, to, ze wykonywana w Pl tak czesto nie umniejsza faktu, ze jest to rozciecie powlok brzusznych i grzebanie w bebechach. Takze tego... trzymam kciuki, zeby sie Motylek nie meczyla!

jak chodziłam do endokrynologa, nie kazała mi oznaczać ft3 i ft4 jesli tsh było w normie :(

Zgłoś nadużycie #51363 20 lutego 2016, 20:20

izabela23 Supermama

sielanka napisał(a)

Z ta tarczyca to ilu lekarzy tyle teorii. Jedni mowia ze ma być 1 drudzy ponizej 2. Mi endokrynolog mówił,że nie może przekroczyć 2,5

Zgłoś nadużycie #51364 20 lutego 2016, 20:24

izabela23 Supermama

buba131 napisał(a)

jak chodziłam do endokrynologa, nie kazała mi oznaczać ft3 i ft4 jesli tsh było w normie :(

Mi też kazał badać tylko tsh moja siostra jest u innego endo i też jej badać każe tylko tsh także idzie zdurniec z tym wszystkim... jak nie zapomne to jutro zapytam mojego lekarza jest gin-endo

Zgłoś nadużycie #51365 20 lutego 2016, 20:26

Usiasia Fajna mama
Buba moja endo tez co jakiś czas każe robić te inne poza tsh. Zwłaszcza na początku pamiętam ciągle mnie na jakieś badania wysłała.

Iza z tym bromkiem to mam nadzieje ze tak będzie. Chociaż jak tak wysoko ta prl to wolałabym chyba żeby dokładnie to sprawdzili czy żadnego guzka nie ma... A Ty Iza w niedziele na te wszystkie badania idziesz?

Zgłoś nadużycie #51366 20 lutego 2016, 20:27

buba131 Fajna mama

izabela23 napisał(a)

Mi też kazał badać tylko tsh moja siostra jest u innego endo i też jej badać każe tylko tsh także idzie zdurniec z tym wszystkim... jak nie zapomne to jutro zapytam mojego lekarza jest gin-endo

zapytaj zapytaj i daj znać bo ja już sama nie wiem..

Zgłoś nadużycie #51367 20 lutego 2016, 20:29

Usiasia Fajna mama
Z tym tsh to faktycznie ile lekarzy tyle teorii... tak naprawdę dopóki jest w normie to teoretycznie nia niedoczynność czy nad-. Moj endo zawsze mówi ze dla mojego wieku mniej więcej 1.5 jest optymalne. Teraz ładnie spadło ciekawe czy będzie kazała zmieniać dawke czy zostawi. No i czy na usg nic sie nie zmieniło.

Zgłoś nadużycie #51368 20 lutego 2016, 20:30

Monia82 Fajna mama
Pakuję się do szpitala, bo trochę mnie brzuch pobolewa. Na razie do zniesienia, jak przy okresie. Jak zacznie mocniej to wyląduję na IP nawet w środku nocy.
Ps. Co do tarczycy to dla starających się optymalnie powinno być poniżej 2, najlepiej tak ok. 1,5, bo wtedy ft3 i ft4 ma optymalne wartości  korzystne dla zarodka. Jak jest za wysokie tsh to automatycznie za niskie ft4, a zarodek korzysta z hormonu mamy dopóki nie wytworzy własnej tarczycy, dlatego w 1 trymestrze nawet lepiej mieć hormony w kierunku nadczynności (ft3 i ft4 w górnych granicach, a tsh niższe) niż niedoczynności, bo w ciężkich przypadkach to może powodować niedorozwój. Tak ogólnie to nadczynność jest bardziej szkodliwa dla samej matki, grozi wczesnym porodem itp., a niedoczynność dla dziecka, ale ją łatwiej leczyć. Lekarze każą zbijać tsh do optymalnej wartości ok. 1. Ja mam teraz tsh 3,3 i za wysokie mimo, że w normie, bo ft4 mi spadło poniżej normy.
23.02.2016 r. - :( 8 tc cp /  26.12.2015 r. :( 4 tc
Aniołek (*) - 14.08.2015 r. :( 10 tc

Zgłoś nadużycie #51369 20 lutego 2016, 20:34

izabela23 Supermama

Usiasia napisał(a)

Buba moja endo tez co jakiś czas każe robić te inne poza tsh. Zwłaszcza na początku pamiętam ciągle mnie na jakieś badania wysłała.

Iza z tym bromkiem to mam nadzieje ze tak będzie. Chociaż jak tak wysoko ta prl to wolałabym chyba żeby dokładnie to sprawdzili czy żadnego guzka nie ma... A Ty Iza w niedziele na te wszystkie badania idziesz?

Tak w niedzielę :-) większość klinik jest czynna w niedziele bo wiadomo wypada tak jak u mnie kontrol na ten dzien i badają :-)

Zgłoś nadużycie #51370 20 lutego 2016, 20:35

izabela23 Supermama

Monia82 napisał(a)

Pakuję się do szpitala, bo trochę mnie brzuch pobolewa. Na razie do zniesienia, jak przy okresie. Jak zacznie mocniej to wyląduję na IP nawet w środku nocy.

Daj znać jak bedziesz mogła :-*