Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania by zostac mama w 2016

Zgłoś nadużycie #51291 20 lutego 2016, 7:55

Kowy Fajna mama
U mnie wczoraj wieczorem plamienie, jasnoczerwone, jadę na IP. ..

Zgłoś nadużycie #51292 20 lutego 2016, 7:59

kiwi Fajna mama
Przykro mi , wez wynik bety co na tym etapie nic na usg nie bedzie widac moze dadza Ci na podtrzymanie progesteron.

Zgłoś nadużycie #51293 20 lutego 2016, 8:38

gusia85 Gotowa na wszystko

Kowy napisał(a)

U mnie wczoraj wieczorem plamienie, jasnoczerwone, jadę na IP. ..

Licze, ze jest wszystko dobrze. Bardzo

Zgłoś nadużycie #51294 20 lutego 2016, 8:43

turboslimak Fajna mama
Witam się i ja!

melduję ,że wciąż sie tocze i koncze 40 tydzień ciaży jutro termin porodu zrobia mi usg i ktg. dowiem sie chociaz ile mója mała smerfetka waży.

nie ukrywam ze wsciekla ejstem jak osa ze nie urodzilam tak bylam na podtrzymaniu...a teraz przenosze :( i drzec bede bo brzuch mam mega maly w stosunku do jej wagi..widze to ze ona nie ma cholera wogole miejsca!

juz myslalam ze wczoraj sie cos zaczyna bo wymiotowalam i kibelek byl grany a tu nic...

Iza- pieknie wygladasz z reszta mowilam ci juz ze ladnemu we wszystkim ladnie!

maaga ciekawa jestem co odpisze sielanka bo tez czeka mnie karmienie piersia.

kowy mialam gratulowac ale chwilke zaczekam bo sie wystraszylam jaknapsialas ze plamisz.... :-(

pepitka- leż kobieto leż...byleby dociagnac do 37 tygodnia a potem niech się rodzi maluszek.

monia82- mam nadzieje ze nabierzesz sil i nam napiszesz co sie dzieje i jak urosla beta...twoja sytuacja jest bardzo skomplikowana i ja jej nie ogarniam patrzac na nasza naturę..naukę...i nie wiem co jeszcze....

jadzia kochana mam nadzieje ze twoje bole krzyza oznaczaja jedno :-)

wiem ze napewno kogos pominelam przeprszam.

nie odzywalam sie dwa dni bo z nowej pracy bylam na szkoleniu....prace zaczynam w polowie marca...dopiero ale skzolenie bylo...wrcalam taka padnieta ze tylko o spaniu myslalam....

MOTYLEK dostała skurczow w szpitalu jest maly poprzecznie ulozony 8 h meczy sie ze skurczami....mozliwe ze zrobia jej dzis cesarkę...dali jej jakis zastrzyk ale skurcze nie ustaly noi wew i zew rozwarcie sie zrobilo na 1,5 cm....czekamy jak na szpilkach co dalej. mały jest duzy wiec juz spokojnie da sobie rade :-)

Zgłoś nadużycie #51295 20 lutego 2016, 8:49

murron Supermama
Kowy trzymam kciuki!
Zosia Turbowa no wyłaź kochane dziecko!
Motylek mocno za Ciebie też trzymam kciuki, dużo siły!
Kiwi mam nadzieję, że w końcu trafisz na normalnego lekarza i się uda.
U nas noc lepsza, niby Ninka kaszel ma, ale spokojniej noc przespała i lepszy ma głosik z rana, a do lekarza jak po 8.30 się dodzwoniłam to się okazało, że juz na dziś nie ma miejsc, wziął numer i jakby co będzie dzwonił.
no i oczywiście powiedział, że epidemia, a ale spytał się czy rodzina zdrowa, to na szczęście powiedziałam, że tak, to powiedział, że jest szansa, że samo przejdzie w dobrych warunkach :)

Zgłoś nadużycie #51296 20 lutego 2016, 8:59

kiwi Fajna mama
Muron mam taka nadziej :) )

Zgłoś nadużycie #51297 20 lutego 2016, 9:19

kamila19880 Fajna mama
kowy 3maj sie, daj znac jak bedziesz wiedziala co i jak
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1ph4SmteBn2oDPUu3ilhg5jyza8jUpRkOci1ddP57...

Zgłoś nadużycie #51298 20 lutego 2016, 9:39

jadzia Fajna mama
Turbo jak szkolenie teraz? To kiedy do pracy wracasz? Zaraz po porodzie a co z małą?
Kowy trzymam kciuki ! Daj znać jak wrócisz.
Motylek dasz radę sił zyczę!!!!!!!

Zgłoś nadużycie #51299 20 lutego 2016, 9:57

tandem Supermama
Murro zdrowia dla Ninki

turboslimak dziękujemy za informacje o motylku, oby się szybko rozpakowała i Ty też!

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #51300 20 lutego 2016, 9:58

Kaari Fajna mama
Monia tulę mocno. Jak będziesz miała chęci i siły to się do nas odezwij.
Turbo Ty jesteś prawdziwe turbo, że już w połowie marca do pracy wracasz :) nadal ta sama branża czy coś nowego?
Motylku trzymam za Was kciuki!
Kowy daj znać co u Ciebie.

Zgłoś nadużycie #51301 20 lutego 2016, 10:03

tandem Supermama
Kowy trzymaj się, oby wszystko było dobrze!

kiwi życzę dobrej diagnozy i szybko dwóch kresek! Ja nigdy anty nie łykałam, cykle miałam regularne po 28dni. Zaczynamy myśleć o maluszku a tu nagle średnio po 31, raz 42 a raz 50 (!) i bądź człowieku mądry... Teraz łykam na obniżenie tsh, ale jeszcze latem miałam je 1,3 więc też nie rozumiem dlaczego nagle się zmieniło :( teraz żałuję, że nie zaczęliśmy starań od razu po ślubie,tylko po roku... Ale z drugiej strony potrzebowaliśmy tego czasu dla siebie, naszej relacji, ale też naukowo, zawodowo... Ech

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #51302 20 lutego 2016, 10:27

Kowy Fajna mama
Turbo wiem że to taki frustrujacy czas, chciałabyś już rodzic a tu nic. Nie przejmuj się, czasem tak bywa, Staskowi też się nie spieszylo. Odpoczywaj poki możesz.
Dziewczyny przepraszam, nadrobię Was powoli, po prostu były takie emocje, płacz. ..
Teraz już nie plamie, na razie to było jednorazowe, zobaczymy co będzie. Lekarz zbadał ale ofukał że po co w ogóle przyszłam w tak wczesnej ciąży. Leków nie dostałam, mam sobie zrobić betę (oczywiście sama ). Myślę że w poniedziałek nie pójdę do pracy jeszcze odpoczne i zobaczymy co będzie. Czy w te czy we wte, beta dużo powie.

Zgłoś nadużycie #51303 20 lutego 2016, 10:35

tandem Supermama
Dokładnie kowy, odpoczywaj, musimy poczekać na betę. Trzymam kciuki!

Zgłoś nadużycie #51304 20 lutego 2016, 11:01

Monia82 Fajna mama
Mimo poronienia beta nadal rośnie, a powinna spadać. Dwie lekarki rozłożyły ręce. Miałam robione bardzo długo usg, bo beta urosła z ok. 500 na ok. 1500... w ciągu 9 dni, a wczoraj jeszcze do ponad 1900. Ginka z usg powiedziała, że może te 1500 to pomyłka laboratorium, dlatego zrobiłam kolejną betę hcg wczoraj po wyjściu z USG i mi mailem przesłali wynik przed samą rozprawą. Na rozprawie stałam, jak zamroczona po tym wyniku, jeszcze prawie się tam rozryczałam przed sędziną, bo pytała mnie o dzieciństwo, moją matkę, która mnie zostawiła i musiałam całą historię opowiadać na przesłuchaniu i wspominać tą traumę itp. Co do usg to NIC nie widać na macicy i jajowodach. Endometrium ścienione po tym krwawieniu, nadal krew jest, ale szyjka się zamyka. Decydujący będzie przyszły tydzień, kolejna beta. Jak beta nadal będzie rosła to zostanę skierowana na oddział na laparoskopię w celu szukania ciąży poza macicą lub jest podejrzenie choroby torfoblastycznej, a wtedy już czeka mnie w najgorszym wypadku onkologia i chemia, bo jeszcze jest coś takiego jak rak kosmówki, który też powoduje wzrost hcg :( Te dziadostwo może się pojawić po ciąży lub poronieniu. W ciągu 2 dni beta hcg urosła z 1500 do ponad 1900. Gdyby nie ta beta hcg to po usg by uznali, że już po poronieniu, ale obie lekarki zdziwione tym przyrostem.
23.02.2016 r. - :( 8 tc cp /  26.12.2015 r. :( 4 tc
Aniołek (*) - 14.08.2015 r. :( 10 tc

Zgłoś nadużycie #51305 20 lutego 2016, 11:04

Monia82 Fajna mama

Kowy napisał(a)

Turbo wiem że to taki frustrujacy czas, chciałabyś już rodzic a tu nic. Nie przejmuj się, czasem tak bywa, Staskowi też się nie spieszylo. Odpoczywaj poki możesz.
Dziewczyny przepraszam, nadrobię Was powoli, po prostu były takie emocje, płacz. ..
Teraz już nie plamie, na razie to było jednorazowe, zobaczymy co będzie. Lekarz zbadał ale ofukał że po co w ogóle przyszłam w tak wczesnej ciąży. Leków nie dostałam, mam sobie zrobić betę (oczywiście sama ). Myślę że w poniedziałek nie pójdę do pracy jeszcze odpoczne i zobaczymy co będzie. Czy w te czy we wte, beta dużo powie.

Rany Kowy jeszcze nie zdążyłam Ci pogratulować, a Ty już z plamieniem w szpitalu!!! :( (( współczuję i trzymam kciuki, żeby Fasolka się utrzymała!
23.02.2016 r. - :( 8 tc cp /  26.12.2015 r. :( 4 tc
Aniołek (*) - 14.08.2015 r. :( 10 tc

Zgłoś nadużycie #51306 20 lutego 2016, 11:05

murron Supermama

Monia82 napisał(a)

Mimo poronienia beta nadal rośnie, a powinna spadać. Dwie lekarki rozłożyły ręce. Miałam robione bardzo długo usg, bo beta urosła z ok. 500 na ok. 1500... w ciągu 9 dni, a wczoraj jeszcze do ponad 1900. Ginka z usg powiedziała, że może te 1500 to pomyłka laboratorium, dlatego zrobiłam kolejną betę hcg wczoraj po wyjściu z USG i mi mailem przesłali wynik przed samą rozprawą. Na rozprawie stałam, jak zamroczona po tym wyniku, jeszcze prawie się tam rozryczałam przed sędziną, bo pytała mnie o dzieciństwo, moją matkę, która mnie zostawiła i musiałam całą historię opowiadać na przesłuchaniu i wspominać tą traumę itp. Co do usg to NIC nie widać na macicy i jajowodach. Endometrium ścienione po tym krwawieniu, nadal krew jest, ale szyjka się zamyka. Decydujący będzie przyszły tydzień, kolejna beta. Jak beta nadal będzie rosła to zostanę skierowana na oddział na laparoskopię w celu szukania ciąży poza macicą lub jest podejrzenie choroby torfoblastycznej, a wtedy już czeka mnie w najgorszym wypadku onkologia i chemia, bo jeszcze jest coś takiego jak rak kosmówki, który też powoduje wzrost hcg :( Te dziadostwo może się pojawić po ciąży lub poronieniu. W ciągu 2 dni beta hcg urosła z 1500 do ponad 1900. Gdyby nie ta beta hcg to po usg by uznali, że już po poronieniu, ale obie lekarki zdziwione tym przyrostem.

Monia mam nadzieję, że to jednak nic poważnego, trzymaj się mocno!

Zgłoś nadużycie #51307 20 lutego 2016, 11:08

pepitka50 Fajna mama
witam :) kurcze trzymam kciuki za naszego motylka - może wkrótce zobaczymy zdjęcie Filipka!!!! szkoda mi jej że się tak męczy - chyba lepiej żeby już wyszedł. Dziękuję dziewczyny za wsparcie:* ja dziś się już duzo lepiej czuję ;p brzuchol się nie spina a to najważniejsze ;) magnez, luteina i leżenie chyba pomogły ;) Kowy trzymam kciuki żeby to tylko jednorazowy wybryk z tym plamieniem był! Monia strasznie mi przykro.... ślimaczku wytrwałości!!!!!! z każdym dniem coraz bliżej!!!!

Zgłoś nadużycie #51308 20 lutego 2016, 11:13

turboslimak Fajna mama

jadzia napisał(a)

Turbo jak szkolenie teraz? To kiedy do pracy wracasz? Zaraz po porodzie a co z małą?
Kowy trzymam kciuki ! Daj znać jak wrócisz.
Motylek dasz radę sił zyczę!!!!!!!

ja pracuje w specyficznej branzy  dogadalam sie z pracodawca ze bede miec nienormowany czas pracy i sama sobie bede wyznaczac ile przychodze a  ile pracuje z domu :-)
całe dnie bede z mała tylko  wieczorami umowilam sie z mezem ze bede mala karmic i bede jechac do pracy  na 3-4 h  on bedzie ja kladl spac bedzie sie nia zajmowal a gdyby  zglodniala to dokarmi  ją z kubeczka odciagnietym pokarmem a ja jak wroce kolo 22 to rzuce sie na nia z cycem :)
za dnia jak bede miec jakies  spotkanie to maz zostanie z mała albo moge ja zabierac do biura do pracy :-) pracodawca nie widzi problemu 
jesli nie uda mi sie pogodzic tego wszystkiego wiadomo-zrezygnuje z roboty nic na sile ale chce sprobować. 
a mała bedzie codziennie minimumm 4 h z ojcem czas spedzac i mega mnie to cieszy - on ma wlasna dzialanosc i moze sobie tez ustawiac dowolnie godziny pracy....

Kowy napisał(a)

jak mnie tacy lekarze irytują...nie rozumieja ze dla nas starajacych się to jest wazne! i nie istotne czy to wczesna czy zaawansowana ciaza...

Zgłoś nadużycie #51309 20 lutego 2016, 11:16

tandem Supermama
Monia przykro mi, szczególnie, że to się tak złożyło, nie wyobrażam sobie jak musiało być Ci ciężko na tej rozprawie. Życzę by jednak beta spadła, byś nie musiała tej chemii...

Zgłoś nadużycie #51310 20 lutego 2016, 11:53

turboslimak Fajna mama

Monia82 napisał(a)

no to monia mnie zmartwilas cholernie...