Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania by zostac mama w 2016

Zgłoś nadużycie #51271 19 lutego 2016, 21:28

izabela23 Supermama

kamila19880 napisał(a)

monia nie odzywala sie, marluna tez nie

Marluna to niezbyt często pisze,ale z Monia to faktycznie dziwne

Zgłoś nadużycie #51272 19 lutego 2016, 21:37

kamila19880 Fajna mama

izabela23 napisał(a)

Marluna to niezbyt często pisze,ale z Monia to faktycznie dziwne

tak ale miala dzis bete powtórzyć i tak si zastanawiam tez nad nia
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1ph4SmteBn2oDPUu3ilhg5jyza8jUpRkOci1ddP57...

Zgłoś nadużycie #51273 19 lutego 2016, 21:45

kiwi Fajna mama
Iza świetna fryzura za mną też chodzi ombre dobrze pisze? tyle że boje się że zniszcze sobie włosy mam ciemy brąz wieć trzeba by rozjaśniać a moje włosy na końcach i tak są słabe łamią sie i rozdwajają.

lekarzem nie jestem ale Pepitka myślę,że u Ciebie to skurcze przepowiadające a wode to pij na zdrowie :) ja pije za mało w pracy 8 h to tylko jedna szklanke yerby w domu wypije 2-3 szk wody, kawę szału nie ma chciałabym pić częściej ale jakoś nie umiem sie nauczyć ;)

Też czekam na inf od dziewczyn może przeczytają że sie o nie martwimy. Dzisiaj to i tak tu straszny spokój :)

Tandem a TY masz jakies przeczucia? obawy?

pochwale się wam że umówiła się na wizytę w klinice niepłodności jak nie uda się do kwietnia to mam już zaklepany termin.

Zgłoś nadużycie #51274 19 lutego 2016, 21:48

izabela23 Supermama

kamila19880 napisał(a)

tak ale miala dzis bete powtórzyć i tak si zastanawiam tez nad nia

A no faktycznie.

Zgłoś nadużycie #51275 19 lutego 2016, 21:50

izabela23 Supermama
Kiwi mialam kiedys czarne wlosy i na ciemnych mialam imbre tylko trzeba ostroznie rozjasniac zeby nie popalic

Zgłoś nadużycie #51276 19 lutego 2016, 22:00

mala2 Supermama
Dziewczyny bo mam takie pytanko moze głupie ale nie daje mi to spokoju jednak wy to takie wyedukowane jesteście a ja zielona...
Bo jak wiecie mam synka za chwile 4 lata bedzie miał ciąża wręcz książkowa trafiona w 1 cyklu starań(strzał w 10 ;) )i tak te nasze próby zmajstrowania mu rodzeństwa kiepsko ida jak sie w końcu udało to poroniłam w 6tc wg gina albo sie nie zagnieździło albo obumarło na wczesnym etapie i kolejna walka o ciąże i chyba znowu to samo w grudniu po tym teście z 2 kreskami ale który wyszedł po czasie ale już nie zdążyłam zrobić bety jak poprzednim razem.Ale po tym teście było podobnie z moimi cyklami jak tymi z lipcu wiec chyba jednak to coś tam sie działo.I tak mnie nurtuje to dlaczego tak sie dzieje jestem "niby zdrowa" tsh i prolaktyna w normie inne takie podstawowe też.Maż w przyszłym tygodniu jeszcze pojedzie profilaktycznie nasienie zbadać ale skoro mamy już 1 dziecko to chyba aż tak by mu sie ono nie pogorszyło przez ten czas?!Sama już nie wiem co myśleć.Umówiła sie do nowego gina (bo mój mnie zlewa)ale dopero w kwietniu mam wizyte i niby staram sie o tym nie myślec ale czasami mnie nachodzi myśl co jest nie tak ,ze sie udaje ale sie nie zadomowi fasolka ?!

Zgłoś nadużycie #51277 19 lutego 2016, 22:09

kiwi Fajna mama
Mała żeby odpowiedzieć na Twoje pytanie to trzeba by chyba monitorować od owu,robić badania itp przyczyną poronien na wczesnym etapie mogą być wady genetyczne, wady chromatyny itp. Jeżeli idziesz prywatnie to od razu do lekarza który zna się na leczeniu niepłodności. Gin "pierwszego kontaktu " taki do którego chodzi się na kontrole z infekcją albo ciąża raczej Ci nie pomoże.

Zgłoś nadużycie #51278 19 lutego 2016, 22:18

mala2 Supermama

kiwi napisał(a)

Mała żeby odpowiedzieć na Twoje pytanie to trzeba by chyba monitorować od owu,robić badania itp przyczyną poronien na wczesnym etapie mogą być wady genetyczne, wady chromatyny itp. Jeżeli idziesz prywatnie to od razu do lekarza który zna się na leczeniu niepłodności. Gin "pierwszego kontaktu " taki do którego chodzi się na kontrole z infekcją albo ciąża raczej Ci nie pomoże.

Ta nowa gin niby wg opisu na stronie swojej kliniki tez zajmuje sie leczeniem niepłodności i opninie na necie tez ma bardzo dobre ale bede u niej po raz pierwszy wiec sie przekonam.
Jak robiłam monitoring cyklu 3mieciace po poronieniu u mojego obecnego gina to wg niego wszystko ok (cokolwiek co znaczy)ale nie byłam czy pęcherzyk pękł bo nie kazał przyjeżdżać wiecej tylko działać olał mnie i tyle.Wiec dlatego szukałam nowego.

Zgłoś nadużycie #51279 19 lutego 2016, 22:30

jadzia Fajna mama
Mala trzeba szukac gina od bezplodnosci i tyle. Ja za trzecim podejsciem trafilam. Jeden bal sie hormonow drugi porazka zupelna. Dopiero w szpitalu prywatnie tragilam na takiego co skierowal mnie do kliniki bezplodnosci. I tak wizyte mam 14 marca gdzie wezmie wymaz na chlamydie mycoplezme ueroplazme i posiew z pochwy. Jesli to ok to droznosc jajnikow potem hormony a na koncu monitoring. No i oczywiscie badanie nasienia. Jest ogromna roznica miedzy takim przypadkowym ginem a takim od bezplodnosci. A i wtedy bylam u niego przed owu wiec pecherzyki byly i dal mi zastrzyk na wzmocnienie owu. Mozliwe ze przyczyna jest bakteria? Dobry lekarz ktory ma plan to polowa sukcesu. Javtakiego Ci zycze!

Zgłoś nadużycie #51280 19 lutego 2016, 22:31

Kaari Fajna mama
Pepitka nie zazdroszczę leżenia ale tak jak mówisz dla malucha się zrobi wszystko :) w ogóle dobrze, że wspomniałaś o piciu bo mi przypomniałaś, że ja za mało piję ;)
Iza bardzo ładne włoski :)
Wiecie co martwię się o Monię, że nic nie pisze. Mam nadzieję, że jej w szpitalu nie zatrzymali. No i Marluna też nic się nie odzywa.
Mała bardzo dobrze, że szukasz innego gina skoro ten ma takie podejście. Co do badań nasienia i jego ewentualnego pogorszenia to na to pytanie odpowie tylko...badanie nasienia :) ja wychodzę z założenia, że organizm to jedna wielka machina i to, że było kiedyś tak, nie znaczy, że obecnie jest tak samo, także warto to sprawdzić i trzymam kciuki żeby nic tam się nie pogorszyło :)

Zgłoś nadużycie #51281 19 lutego 2016, 22:32

Monia82 Fajna mama
Rozprawa - dobrze, wyrok pozytywny, a ta moja ciąża.... nie będę nic pisać - przepraszam - nie mam sił i pół dnia ryczę. Od połowy przyszłego tygodnia mogę być w szpitalu. Napiszę do Was na pewno, ale nie teraz - przerosła mnie ta sytuacja. Moja beta ciągle rośnie. Módlcie się, żebym nie trafiła na onkologię ;( Dziękuję za wsparcie!
23.02.2016 r. - :( 8 tc cp /  26.12.2015 r. :( 4 tc
Aniołek (*) - 14.08.2015 r. :( 10 tc

Zgłoś nadużycie #51282 19 lutego 2016, 22:33

jadzia Fajna mama
Powiedzial ze to ze mam dziecko nie musi swiadczyc ze jajniki sa drozne.3 lata temu moglbyc drozny jeden z ktorego ajko sie wuklulo i ciaza byla a obecnie zeden nie musi byc drozny.

Zgłoś nadużycie #51283 19 lutego 2016, 22:35

mala2 Supermama
Przeraża mnie to coraz bardziej .Pierwsza ciąża od razu a teraz jakieś cuda ,niepłodność zawsze kojarzyła mi sie z problemem ,ze w ogóle nie można miec dzieci (wiecie o co mi chodzi)a tu jednak jest inaczej.A mój gin wychodzi z założenia ,ze tak sie zdarza, selekcja naturalna,natura wie co robi i weź bądź tu mądrym...ach...

Zgłoś nadużycie #51284 19 lutego 2016, 22:35

jadzia Fajna mama
Monia trzymaj sie kochanie!!!

Zgłoś nadużycie #51285 19 lutego 2016, 22:36

mala2 Supermama

Monia82 napisał(a)

Rozprawa - dobrze, wyrok pozytywny, a ta moja ciąża.... nie będę nic pisać - przepraszam - nie mam sił i pół dnia ryczę. Od połowy przyszłego tygodnia mogę być w szpitalu. Napiszę do Was na pewno, ale nie teraz - przerosła mnie ta sytuacja. Dziękuję za wsparcie

Monia tule mocno....

Zgłoś nadużycie #51286 19 lutego 2016, 22:37

jadzia Fajna mama
Mala nie przejmij sie ja tez. I tak samo pierwsza ciaza to bylo chcesz masz!!

Zgłoś nadużycie #51287 19 lutego 2016, 22:55

izabela23 Supermama
Dziewczyny,ktore maja już dzieci pamietajcie ze istnieje jeszcze cos takiego jak niepłodność wtorna.
Monia tule mocno :-*

Zgłoś nadużycie #51288 19 lutego 2016, 23:41

tandem Supermama
Pepitka życzę wytrwałości :) i byś jednak mogła się jeszcze poruszać przed porodem :)

kiwi życzę Ci byś do kliniki już nie musiała iść. :) co do przeczuć: szczerze,to pierwsze dwa cykle myślałam,że się uda za każdym razem, teraz to już się nie nastawiam, choć z tylu głowy głosik jest... Grunt,że tarczyca się już podlecza, więc z każdym dniem jestem bliżej pozytywu,nawet jeśli to nie tym razem. Tak sobie tłumaczę. Temperatura nie spada póki co, po owu miala jeden dzień w dół i znów do góry, więc chociaż to wygląda dobrze. Mąż bardzo liczy,że tym razem się uda, ja juz się 'znieczuliłam' na porażki...

monia dobrze,że rozprawa pozytywnie przynajmniej jedną troskę masz z głowy....
jeśli tylko będziesz w stanie lub w potrzebie,to pisz do nas,martwimy się o Ciebie...

mala też kiedyś nie wiedziałam,że jest niepłodność wtórna. Mało tego, myslalam, że jak w usg i podstawowych badaniach wszystko ok to dziecko to kwestia decyzji i już jest fasolka... Nawet historie znajomych i kuzynek mnie nie zrażały. Cieszę się, że znalazłam to forum, choć początkowo nie spodziewałam się,że będzie ono aż tak pomocne...

cały dzień padał deszcz, jak się za meldowaliśmy w pokoju zaczął padać śnieg i teraz jest zupełnie biało :) dobrej nocy dziewczyny!

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #51289 20 lutego 2016, 0:24

murron Supermama
Monia, cieszę się, że w sądzie pozytywnie.
a za zdrowie mocno trzymam kciuki.

Zgłoś nadużycie #51290 20 lutego 2016, 6:33

kiwi Fajna mama
MONIA trzymam kciuki.

Tandem podobnie jak Ty myslalm ze raz dwa bez zabezpieczenia i bedzie ciaza a w podświadomości z tylu głowy zawsze miałam mysl i nie raz sie smialam do meza ze lykam tab. A pewnie dzieci nie bede mogla miec :(

U mnie nie to nie tarczyca w sumie to nie wiem co mam wysokie amh i może za duzo jest pęcherzyków i żaden nie niedojrzewa... raz tylko bylam u gin przed owu i pęcherzyk byl duzy 2,5 cos kolo tego a później juz nie monitroalam co gin nie widział takiej potrzeby. W marcu minie rok jak odstawilam tab. A gin twierdzi zs płodność powinna odarazi wrocic , a u mnie ani przed ani po tabsach regularne cykle nie sa wiec moze cos z hormonami.za duzo testosteronu ;) cholesterol ponad norma , cukier na granicy ale moja gin nic z tym nie zrobiła. Dobrze by bylo co pewnie jak sie zaczna badania to sporo kasy wydamy a mozna by te pieniadze dla fasoli przeznaczyc.