Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania by zostac mama w 2016

Zgłoś nadużycie #51031 17 lutego 2016, 13:41

Usiasia Fajna mama
Hahaha Monia ten tekst z dylizansem mnie rozwalił 😆
Pasuje nawet do sytuacji xD
Siedzę i się śmieje sama do siebie.
Mojemu to tam ciągle gierki w głowie ja nie wiem niby dorośli ludzie a jak dzieci...
Z nim nie da rady pogadać bo wtedy nic nie powie jedynie podstępem cos czasem się uda wyciągnąć jak się zagalopuje i wygada :p
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1sAKNZYPwP0e_npNL6Netx2lBNfmTFlnd9vO0Y8zEpcs

Zgłoś nadużycie #51032 17 lutego 2016, 13:43

koko83 Fajna mama
Dzasta.88 nie wiem czy można łączyć wydaje mi się że tak (nigdy tego drugiego nie brałam -chyba) piłam chyba 8 miesięcy i jedyne w czym pomógł to uregulował cykl a miałam też różnie czasami i po dwa miesiące było brak

u mnie temperatura w udanym cyklu nie wzrosła ani razu do 37

a co do testów najlepiej robić po spodziewanej @ u mnie nawet ten z allegro dodawany do testów owulacyjnych wyszedł pozytywny

w udanym cyklu brałam jeszcze jakiś olejek stosowałam dietę i mąż brał selen z cynkiem
Lilianka 35 tc 19.04.2014-20.04.2014

Zgłoś nadużycie #51033 17 lutego 2016, 13:43

turboslimak Fajna mama

murron napisał(a)

Turbo trzymam kciuki aby Zosia lada dzień wyszła.
Kaari super wieści.
Asa jak wyniki?
jeszcze miałam coś do kogoś pisać, ale naprawdę nie pamiętam, przepraszam.

kopiuje z marcówek :-)

Do niedzieli nie urodze bez szans glowka sie cofa. mala nie napiera brak rozwarcia tylko na 1 palec. idę na kontrolne ktg 21 lutego i usg...jak wszystko będzie ok to do domu i wracam sobie co drugi dzien na ktg czyli we wtorek kolejne ktg w czwartek kolejne ktg i w sobote kolejne jak przez 7 dni nie urodzę to w poniedziałek 29 lutego zgłaszam się zostaje na oddziale i wywołuja mi poród. SUPER DATA NIE ? :-( i nie da sie zmienic daty urodzin dziecka w papierach.

MOJA ZOSIA BĘDZIE MIEĆ TAKTO URODZINY CO 4 LATA.

położna zapytała jak długie miewalam cykle...mowie ze 33-34 dni....i wszystko się zgadza....dlatego nie mam jeszcze rozwarcia...

Zgłoś nadużycie #51034 17 lutego 2016, 13:52

Usiasia Fajna mama
O kurde Turbo ale lipa..
Mam nadzieje ze jednak wcześniej jakieś skurcze się pojawią. Mogliby juz dać na luz ten jeden dzień i wywołać dzień przed lub dzień po a nie taka do dupy data :/
Z drugiej strony będzie wyjątkowa...
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1sAKNZYPwP0e_npNL6Netx2lBNfmTFlnd9vO0Y8zEpcs

Zgłoś nadużycie #51035 17 lutego 2016, 14:00

Usiasia Fajna mama
Aaa Monia dopiero doczytałam. U mnie dzisiaj już 34dc. Myślę że gdyby to była ciaza jednak to wczorajszy test by to pokazał nawet przy opóźnionej owu także nie wiem czy będzie sens jeszcze testować.
Poczekam jeszcze i pewnie endo mnie wyślę na dodatkowe badania bo ostatnio 3 cykle były krótkie w okolicach 17 dni teraz ponad 30 wiec juz widać jakieś nieprawidłowości. Najdłuższy cykl byl w maju zeszłego roku trwal 40 dni. Poszlam do gina nic złego nie zauważył tylko ze endometrium grube i owulacja juz była i dzien pozniej przyszla @. Potem bylo jak w zegarku okolo 28d i teraz znow cos...Po konsultacji z endo przejdę się jeszcze do tego gina którego Motylek poleca.

Zgłoś nadużycie #51036 17 lutego 2016, 14:03

Monia82 Fajna mama

Usiasia napisał(a)

Aaa Monia dopiero doczytałam. U mnie dzisiaj już 34dc. Myślę że gdyby to była ciaza jednak to wczorajszy test by to pokazał nawet przy opóźnionej owu także nie wiem czy będzie sens jeszcze testować.
Poczekam jeszcze i pewnie endo mnie wyślę na dodatkowe badania bo ostatnio 3 cykle były krótkie w okolicach 17 dni teraz ponad 30 wiec juz widać jakieś nieprawidłowości. Najdłuższy cykl byl w maju zeszłego roku trwal 40 dni. Poszlam do gina nic złego nie zauważył tylko ze endometrium grube i owulacja juz była i dzien pozniej przyszla @. Potem bylo jak w zegarku okolo 28d i teraz znow cos...Po konsultacji z endo przejdę się jeszcze do tego gina którego Motylek poleca.

Cykle są krótsze - poniżej 25 lub znacznie wydłużone często z powodu podwyższonej prolaktyny... więc, jak teraz by się pojawił @, to w 2 -3 dc zrób sobie prolaktynę.
23.02.2016 r. - :( 8 tc cp /  26.12.2015 r. :( 4 tc
Aniołek (*) - 14.08.2015 r. :( 10 tc

Zgłoś nadużycie #51037 17 lutego 2016, 14:04

Monia82 Fajna mama

turboslimak napisał(a)

Do niedzieli nie urodze bez szans glowka sie cofa. mala nie napiera brak rozwarcia tylko na 1 palec. idę na kontrolne ktg 21 lutego i usg...jak wszystko będzie ok to do domu i wracam sobie co drugi dzien na ktg czyli we wtorek kolejne ktg w czwartek kolejne ktg i w sobote kolejne jak przez 7 dni nie urodzę to w poniedziałek 29 lutego zgłaszam się zostaje na oddziale i wywołuja mi poród. SUPER DATA NIE ? :-( i nie da sie zmienic daty urodzin dziecka w papierach.
położna zapytała jak długie miewalam cykle...mowie ze 33-34 dni....i wszystko się zgadza....dlatego nie mam jeszcze rozwarcia...

o rany Turbo! będzie miała wyjątkowy dzień narodzin!, a i tak urodzinki co roku będziecie jej robić 28 lutego lub 1 marca! a co 4 lata z większą pompą! :) :) Mam jednak nadzieję, że nie będziesz musiała mieć tego wywołania... i szybciej się pojawi!
23.02.2016 r. - :( 8 tc cp /  26.12.2015 r. :( 4 tc
Aniołek (*) - 14.08.2015 r. :( 10 tc

Zgłoś nadużycie #51038 17 lutego 2016, 14:22

buka87 Supermama

turboslimak napisał(a)

Ja słyszałam, ze w przypadku takiej daty lekarze pytają czy mają wpisać 28luty czy 1 marca. Mam nadzieje, ze u Ciebie bedzie podobnie albo mala sie jednak zdecyduje i wyjdzie wczesniej!
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1UeMKsYzzKAMs_AVUDzd9h69QxFTsNDJbFrgZb0ef...

Zgłoś nadużycie #51039 17 lutego 2016, 14:30

Dzasta.88 Zadomowiona
Co do dziecięcego zachowania facetów (unikanie obowiązków) to faktycznie wynoszą to z domu :( ja dziękuję mojemu teściowi) mój K b. dużo mi pomaga, czasami czuję się jak H. Pani Domu bo ciągle tylko nauka, siłownia itp. a obiad się sam gotuje... ;p ale w zamian jakbym Go nie pochwaliła to bym miała wyrzuty, że nie doceniam ;p więc go chwalę (wiem, że tego potrzebuje bo teściowie byli b. rygorystyczni i nie doceniali wysiłków) a mi z racji tego nie spada korona z głowy, i żyjemy w swoistej symbiozie ;p ;p heheh
Moim zdaniem wspólne zainteresowania są b. dobrym rozwiązaniem - my tak mamy i się dzięki temu dogadujemy - uważam, że dobrze. A tak btw to dużo też zależy od charakterów :) ja jestem raczej ugodowa ;p ;p on też unika konfliktów :D

Zgłoś nadużycie #51040 17 lutego 2016, 14:42

kamila19880 Fajna mama

Dzasta.88 napisał(a)

To ja poproszę o tego linka do testów owu :)

Wieczorem wrzucę jak z pracy wroce
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1ph4SmteBn2oDPUu3ilhg5jyza8jUpRkOci1ddP57...

Zgłoś nadużycie #51041 17 lutego 2016, 14:49

kamila19880 Fajna mama

Usiasia napisał(a)

Z tego co pamietam u mnie pozytyw wyszedł chyba 35 dc lub 36 gdzie najdłuższy cykl moj 31.
Co do facetów moj non stop gra fife masakra z pomocą słabo jak nakrzycze ze nie pomaga to focha strzela. Ale jak sie wku..... To strajkuje nakrzycze i przestaje cokolwiek robic ani obiadu ani sprzątania piorę tylko swoje po ok 2 tyg zmienia sie na tydzien hahaha i tak w kółko ;) chociaż nie powiem ostatnio zaczęłam w kuchni sprzątać a on sie za otkurzacz wzia ;) ? Wiec zdążają mu sie przebłyski ;)
Turbo super data wyjątkowa ;)
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1ph4SmteBn2oDPUu3ilhg5jyza8jUpRkOci1ddP57...

Zgłoś nadużycie #51042 17 lutego 2016, 14:58

tandem Supermama

Dzasta.88 napisał(a)

Co do dziecięcego zachowania facetów (unikanie obowiązków) to faktycznie wynoszą to z domu :( ja dziękuję mojemu teściowi) mój K b. dużo mi pomaga, czasami czuję się jak H. Pani Domu bo ciągle tylko nauka, siłownia itp. a obiad się sam gotuje... ;p ale w zamian jakbym Go nie pochwaliła to bym miała wyrzuty, że nie doceniam ;p więc go chwalę (wiem, że tego potrzebuje bo teściowie byli b. rygorystyczni i nie doceniali wysiłków) a mi z racji tego nie spada korona z głowy, i żyjemy w swoistej symbiozie ;p ;p heheh
Moim zdaniem wspólne zainteresowania są b. dobrym rozwiązaniem - my tak mamy i się dzięki temu dogadujemy - uważam, że dobrze. A tak btw to dużo też zależy od charakterów :) ja jestem raczej ugodowa ;p ;p on też unika konfliktów :D

u mnie akurat inaczej, w domu był obsługiwany, dlatego po ślubie się docieramy i ostatnio to tylko ciągle go chwalę, tak się angażuje w nasze mieszkanko, jak w walentynki w pracy byłam, to przywiózł mi i śniadanie, i obiad, a w domu jeszcze pyszna tarta czekała :) więc dla pocieszenia tych, które mają źle przez teściowe wychowanych - jest nadzieja! diament by stać się brylantem potrzebuje szlifu! :)

turbo nie przejmuj się na zapas, a 29.02. nie jest zły, mieliśmy nauczyciela w podstawówce, który zawsze się chwalił, że jest młodszy 4 razy :D

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #51043 17 lutego 2016, 15:21

turboslimak Fajna mama

buka87 napisał(a)

Ja słyszałam, ze w przypadku takiej daty lekarze pytają czy mają wpisać 28luty czy 1 marca. Mam nadzieje, ze u Ciebie bedzie podobnie albo mala sie jednak zdecyduje i wyjdzie wczesniej!

pytałam wlasnie nie da rady.... :D

tandem...ajjj juz mam to gdzieś...teraz bede codziennie lezec i pachnieć...juz nie doszukuje sie symptomów porodu....telefonow juz od nikogo nie odbieram....i nie odpisuje na wiadomosci znajomym na fb..
zaszywam się z wami i marcókami pod kołdrą.

Zgłoś nadużycie #51044 17 lutego 2016, 15:26

kamila19880 Fajna mama
Moj w domu zabardzo nie był rozpieszczany. Matka jebnienta mówiłam wam kiedyś nawet nie gotowała obiadów sam musiał Se radzić. A to dIwne bo matka przecież jak sie klucila ze mną to mówiła ze ona taka dobra była. Ze mam sie zajmować wszystkim. Od kad skończył liceum mieszkał sam na szkole po licealna poszedł i w wawie mieszkał pózniej 3 lata w Bxl zanim ja przyjechałam ale nagle jak ka tubjestrm to on sierota boska jak by mi mózg sie zresetował ;) nic nie potrafi robic kurzy nie wytrze bo jak to on mówi "nienawidzi wycierać" tak jak ja bym uwielbiała moje hobby Hihi i moja wymarzona praca sprzątanie u ludzi pralkę tez nagle zapomniał hak sie obsługuje odkąd w domu mamy wcześniej do pralni chodził bo w domu nie mieliśmy.

Zgłoś nadużycie #51045 17 lutego 2016, 15:27

Kowy Fajna mama
Turbo data fajna i jaka oryginalna! :D Zresztą nie wiem jak będzie u ciebie, ale ja jak trafiłam na patologie ciąży z przenoszona ciąża to dopiero drugiego dnia wywoływali, dostałam cewnik foleya i poszło :D

Zgłoś nadużycie #51046 17 lutego 2016, 15:27

kamila19880 Fajna mama

turboslimak napisał(a)

pytałam wlasnie nie da rady.... :D

tandem...ajjj juz mam to gdzieś...teraz bede codziennie lezec i pachnieć...juz nie doszukuje sie symptomów porodu....telefonow juz od nikogo nie odbieram....i nie odpisuje na wiadomosci znajomym na fb..
zaszywam się z wami i marcókami pod kołdrą.

Podsun sie i zrób miejsce dla mnie tez z chęcią zaszyje sie pod kołderka ;)

Zgłoś nadużycie #51047 17 lutego 2016, 15:37

tandem Supermama
turbo i bardzo dobrze, widocznie nie chce jeszcze wychodzić, to nic nie poradzisz, czekaj i tyle...

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #51048 17 lutego 2016, 15:45

sielanka Fajna mama
Oglaszam wszem i wobec, ze kalcytonina

Zgłoś nadużycie #51049 17 lutego 2016, 15:45

sielanka Fajna mama
Oglaszam wszem i wobec, ze kalcytonina

Zgłoś nadużycie #51050 17 lutego 2016, 15:46

sielanka Fajna mama
Urwalo mi posta ;/ nie mam raka :D