Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania by zostac mama w 2016

Zgłoś nadużycie #51011 17 lutego 2016, 11:16

Monia82 Fajna mama

PaulaG napisał(a)

Dziewczyny kupują na allegro za 1 zł ale nie wiem czy są dobre muszą się same wypowiedzieć :D

Tak, ja kupuję te allegrowe http://allegro.pl/30szt-1-test-ciazowy-testy-owulacyjne-owulacyjny-i4837853945.h... i nie narzekam. Robiłam je wcześniej i pik LH wychodził, tylko te gratisowe ciażowe do nich są do dupy.
Jak paczka od jednego sprzedawcy to możecie dobrać sobie takie tanie kasetkowe ciążowe http://allegro.pl/test-ciazowy-plytkowy-testy-ciazowe-kasetowe-w-24h-i5954432506... i one też wykrywają ciążę, są tanie, więc za parę zł macie kilka ich. Mi ten test wyszedł w grudniu w terminie @. Nie jest to bezduskusyjny rossmanowy, ale jak ktoś jest uzależniony od sikania na testy, to za tą cenę warto... 1,40 zł, bo już w terminie @ powinien wyjść.
23.02.2016 r. - :( 8 tc cp /  26.12.2015 r. :( 4 tc
Aniołek (*) - 14.08.2015 r. :( 10 tc

Zgłoś nadużycie #51012 17 lutego 2016, 11:17

PaulaG Fajna mama
Kowy możesz zrobić test nawet teraz ale jak nie wyjdzie to nadal będziesz miała nadzieję ..

Zgłoś nadużycie #51013 17 lutego 2016, 11:23

Usiasia Fajna mama

Kowy napisał(a)

Dziewczyny ja juz tu normalnie świruje. Czuje się inaczej i nie wiem czy dlatego, że bardzo chce czy coś jest na rzeczy, mam wrażenie ze tym razem mogło się udać, ale do testów jeszcze... Najgorsze, ze w sumie nie znam swojego ciała na tyle by stwierdzić, czy coś jest objawem ew ciąży, czy mam tak zawsze.... dopiero od niedawna prowadzę obserwacje temp, śluz i szyjka to już dla mnie czarna magia :p Po prostu jakoś od tygodnia napierdziela mnie krzyż, jestem senna... chciałam sobie delikatnie zbadać szyjkę, ale jestem w stanie tylko stwierdzić że jest mega pulchna (8dpo). Śluz najpierw po owu był kremowy, teraz taki trochę lżejszy jakby lekko żółta wy (sorry za opisy) ale dużo go nie ma. Wiem, że dopiero test coś powie lub beta... Wg owu powinnam mieć @ we wtorek, jak dla mnie bardziej niedziela... do tego dzisiaj lekkie pobolewanie podbrzusza.... ej, wmawiam sobie ? :( kiedy jest sens zateścić? Sorry za takie pewnie głupie pytania, wiem, że rzadko się udzielam, ale podczytuje Was regularnie i za wszystkie trzymam kciuki :)

Kowy ale w następny wtorek?
Moim zdaniem najlepiej testować po terminie @ kilka dni. Za testujesz wcześniej u np. Nic nie wyjdzie to będziesz i tak później pewnie robić jeszcze jeden test :) A istnieje duże prawdopodobieństwo że nic nie będzie jeszcze widać nawet jeśli jesteś w ciąż
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1sAKNZYPwP0e_npNL6Netx2lBNfmTFlnd9vO0Y8zEpcs

Zgłoś nadużycie #51014 17 lutego 2016, 11:25

Monia82 Fajna mama

Kowy napisał(a)

Dziewczyny ja juz tu normalnie świruje. Czuje się inaczej i nie wiem czy dlatego, że bardzo chce czy coś jest na rzeczy, mam wrażenie ze tym razem mogło się udać, ale do testów jeszcze... Najgorsze, ze w sumie nie znam swojego ciała na tyle by stwierdzić, czy coś jest objawem ew ciąży, czy mam tak zawsze.... dopiero od niedawna prowadzę obserwacje temp, śluz i szyjka to już dla mnie czarna magia :p Po prostu jakoś od tygodnia napierdziela mnie krzyż, jestem senna... chciałam sobie delikatnie zbadać szyjkę, ale jestem w stanie tylko stwierdzić że jest mega pulchna (8dpo). Śluz najpierw po owu był kremowy, teraz taki trochę lżejszy jakby lekko żółta wy (sorry za opisy) ale dużo go nie ma. Wiem, że dopiero test coś powie lub beta... Wg owu powinnam mieć @ we wtorek, jak dla mnie bardziej niedziela... do tego dzisiaj lekkie pobolewanie podbrzusza.... ej, wmawiam sobie ? :( kiedy jest sens zateścić? Sorry za takie pewnie głupie pytania, wiem, że rzadko się udzielam, ale podczytuje Was regularnie i za wszystkie trzymam kciuki :)

Kowy, szansa zawsze jest, bo te objawy mogą wskazywać na ciążę :) - trzymam kciuki, żeby tak było, ale i ja miałam typowe objawy ciążowe przez parę miesięcy przed okresem, szczególnie mocny ból piersi, a okazała się podwyższona prolaktyna. Różnie to bywa, choć teraz nie miałam żadnych, a też test pozytywny. Teraz testu nie ma sensu robić, bo Ci tylko namiesza w głowie, troszkę za wcześnie, warto poczekać chociaż do tych 12po - tak jak było z moją betą hcg - widocznie za wcześnie poszłam na badanie i wyszła ujemna, a ciąża była. TRZYMAM KCIUKI!!!! :)
Ps. W 2 ciążach, 1 donoszonej i 1 bardziej zaawansowanej, pierwszym objawem wskazującym na ciążę był mocny ból piersi i czułam się jakbym miała stan podgorączkowy, jakby mnie na chorobę zbierało, a piersi były takie ciężkie, twardawe aż i bolały nawet podczas chodzenia. Miałam też bardziej mokro niż zazwyczaj, taki żółtawo-kremowy śluz, myślałam, że @ przyszedł.

Zgłoś nadużycie #51015 17 lutego 2016, 11:27

kamila19880 Fajna mama

PaulaG napisał(a)

Dziewczyny kupują na allegro za 1 zł ale nie wiem czy są dobre muszą się same wypowiedzieć :D

Ja mam z Allegro 1 raz kupiłam za 50 szt dałam 30 zł byłam sceptycznie nastawiona ale chciałam sie przekonać moje działają jak apteczne ładnie pokazały owu różnicy w kreskach nie było, wiec widać kiedy wyraźnie jest ow potwierdzone rym ze wtedy miałam tez duzobsluzu Jak ktoś bedzie chciał moge linka wysłać gdzie kupiłam. A co do inofolic ktoś sie pytał czy po tym zauważyłyśmy śluzu ja pisałam ze nie u mnie juz prawie 2 miesiące pije 2x dziennie i w tym cyklu zalewa mnie. Nawet teraz biały śluz po owulacyjny gdzie wcześniej susza
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1ph4SmteBn2oDPUu3ilhg5jyza8jUpRkOci1ddP57...

Zgłoś nadużycie #51016 17 lutego 2016, 11:31

Kowy Fajna mama
Dzięki Dziewczyny tak zrobię i poczekam. W ogóle jesli nie wyjdzie pójdę zrobić badania bo dawno nie byłam, a mam hashi. Monia dzięki że piszesz o tej prolaktynie, nie wiem czy miałam kiedyś badana, a chyba warto sprawdzić. Zwłaszcza że teraz takie objawy, zwłaszcza ten krzyż.

Zgłoś nadużycie #51017 17 lutego 2016, 11:33

buka87 Supermama
Jezeli macie nieregularne @ albo nie znacie swojego organizmu polecam kupic stos tych testow owulacyjnych na allegro i robic je od 6dc az do pozytywnego. U mnie raz byl pozytywny w 23dc, raz w 13dc a w szczesliwym cyklu w 18dc. Takze jak widzicie roznie z tym bywa. testy z allegro nie sa drogie a mi pomogly :)
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1UeMKsYzzKAMs_AVUDzd9h69QxFTsNDJbFrgZb0ef...

Zgłoś nadużycie #51018 17 lutego 2016, 11:45

tandem Supermama
Kowy zdecydowanie poczekaj, test między 12 a 16 dpo będzie już miarodajny, nie ma się co stresować robiąc test wcześniej chyba... :)

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #51019 17 lutego 2016, 11:46

Monia82 Fajna mama

Kowy napisał(a)

Dzięki Dziewczyny tak zrobię i poczekam. W ogóle jesli nie wyjdzie pójdę zrobić badania bo dawno nie byłam, a mam hashi. Monia dzięki że piszesz o tej prolaktynie, nie wiem czy miałam kiedyś badana, a chyba warto sprawdzić. Zwłaszcza że teraz takie objawy, zwłaszcza ten krzyż.

Progesteron powinno się badać tak ok. 7 dni po terminie owulacji - ok. 21 - 22 dc, w zależności, jak długie cykle, a prolaktynę tak ok. 2 - 3 dc.... i ona może się wahać w zależności od tego, czy jesteś w stresie, czy się wyspałaś itp. Przed badaniem nie serduszkować, wyspać się itp. żeby wynik był miarodajny ;) Ja miałam objaw podwyższonej prolaktyny w postaci mocnego bólu piersi od owulacji... po naciśnięciu piersi była kropelka jakby siary.

Zgłoś nadużycie #51020 17 lutego 2016, 12:17

Dzasta.88 Zadomowiona

kamila19880 napisał(a)

Ja mam z Allegro 1 raz kupiłam za 50 szt dałam 30 zł byłam sceptycznie nastawiona ale chciałam sie przekonać moje działają jak apteczne ładnie pokazały owu różnicy w kreskach nie było, wiec widać kiedy wyraźnie jest ow potwierdzone rym ze wtedy miałam tez duzobsluzu Jak ktoś bedzie chciał moge linka wysłać gdzie kupiłam. A co do inofolic ktoś sie pytał czy po tym zauważyłyśmy śluzu ja pisałam ze nie u mnie juz prawie 2 miesiące pije 2x dziennie i w tym cyklu zalewa mnie. Nawet teraz biały śluz po owulacyjny gdzie wcześniej susza

To ja poproszę o tego linka do testów owu :)

Zgłoś nadużycie #51021 17 lutego 2016, 12:40

Monia82 Fajna mama
Właśnie sobie uświadomiłam, że dziś muszę jechać na betę po pracy, bo jutro nie będę miała samochodu, żeby tam dotrzeć... i tak mi wyniku pewnie nie dadzą babsztyle, mimo, że wieczorem będzie już wynik. Spróbuję zagadać z Kierowniczką, jak będzie, albo dopiero jutro w poradni mi może babka poda telefonicznie, jak jej te wyniki dostarczą. Kurcze, u mnie z każdym coraz więcej krwi. Muszę jakieś żelazo sobie uzpełnić, bo po ostatnim miałam za niską hemoglobinę.

Zgłoś nadużycie #51022 17 lutego 2016, 12:41

Usiasia Fajna mama
Boże dziewczyny ratujcie... nie dość że humor do dupy po tym wczorajszym teście to jeszcze stary mnie wkurza - chyba zamiast mnie on ma PMSa... marudzi, wszystko mu źle i wogole ja to tylko na niego krzyczę :/ Az zaczęłam się zastanawiać czy naprawdę jestem aż taką zła...
Nie wiem chyba powinnam go zostawić skoro ciągle tylko krzyczę, czepiam się i tak mu ze mną źle. Żeby tego było mało to nawet dziecka nie mogę mu czy raczej nam dać :/ Normalnie siedzę w tej pracy i chce mi się wyć.

Kopnijcie mnie w dupę bo oszaleje niedługo.
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1sAKNZYPwP0e_npNL6Netx2lBNfmTFlnd9vO0Y8zEpcs

Zgłoś nadużycie #51023 17 lutego 2016, 12:45

Monia82 Fajna mama

Usiasia napisał(a)

Boże dziewczyny ratujcie... nie dość że humor do dupy po tym wczorajszym teście to jeszcze stary mnie wkurza - chyba zamiast mnie on ma PMSa... marudzi, wszystko mu źle i wogole ja to tylko na niego krzyczę :/ Az zaczęłam się zastanawiać czy naprawdę jestem aż taką zła...
Nie wiem chyba powinnam go zostawić skoro ciągle tylko krzyczę, czepiam się i tak mu ze mną źle. Żeby tego było mało to nawet dziecka nie mogę mu czy raczej nam dać :/ Normalnie siedzę w tej pracy i chce mi się wyć.
Kopnijcie mnie w dupę bo oszaleje niedługo.

Witaj w Klubie Usiasia... ja wczoraj się z moim pokłóciłam, bo ja tutaj poronienie, przy garach stałam, żeby obiad na dziś już ugotować, ta głowa mnie bolała, miałam się uczyć, a ten sobie zasiadł do kompa do gierek... powiedziałam mu, że jak go dziś zobaczę przed tym kompem to ma przekichane!!! Kazałam mu podłogi powycierać zanim przyjadę :D , bo sam od siebie nic nie zrobi, aż go do pionu nie ustawię, a ja służącą nie jestem. Są faceci, którzy w domu zrobią wszystko, pomogą,  a niektórymi trzeba wstrząsnąć... efekt wychowania przez mamusię, która robiła w domu za 3 chłopów! Jak mnie takie coś drażni... kobiety w dzisiejszych czasach też pracują itp. a w domu mają 2 etat! Normalnie kable mu wezmę z monitora i ich nie ujrzy :> Eh u Was ta nerwowa atmosfera przez tą sytuację... :/

Zgłoś nadużycie #51024 17 lutego 2016, 12:53

Usiasia Fajna mama

Monia82 napisał(a)

Witaj w Klubie Usiasia... ja wczoraj się z moim pokłóciłam, bo ja tutaj poronienie, przy garach stałam, żeby obiad na dziś już ugotować, ta głowa mnie bolała, miałam się uczyć, a ten sobie zasiadł do kompa do gierek... powiedziałam mu, że jak go dziś zobaczę przed tym kompem to ma przekichane!!! Kazałam mu podłogi powycierać zanim przyjadę :D , bo sam od siebie nic nie zrobi, aż go do pionu nie ustawię, a ja służącą nie jestem. Są faceci, którzy w domu zrobią wszystko, pomogą a niektórymi trzeba wstrząsnąć... efekt wychowania przez zbyt troskliwą mamusię. Normalnie kable mu wezmę z monitora i ich nie ujrzy :> Eh u Was ta nerwowa atmosfera przez tą sytuację... :/

Monia on nawet nie wie ze ja testowalam ze coś tam mi się spóźnia itp. Właśnie nie chciałam wprowadzać nerwowej atmosfery przez to żeby chociaż on nie myślał o tym ze znów się nie udało.
To ten się wczoraj już zaczął boczyc bo coś mu się w głowie urodziło...
Powiem do niego coś miłego to zaraz słyszę dobra weź nie cukruj. Co nie zrobię jest wiecznie źle. Ale widzę mają coś wspólnego bo mój też wiecznie siedzi przed komputerem tylko ze kurna laptopa ma to kabli nie zabiorę :p Ja wiem ze to pewnie przejściowe ale wkurza mnie to na maksa czuje ze kiedyś wybuchne bo się kurka staram większość rzeczy robie sama a temu jeszcze źle i mi marudzi jak stara panna na wydaniu (a ja Wam :p )

Zgłoś nadużycie #51025 17 lutego 2016, 13:09

Monia82 Fajna mama

Usiasia napisał(a)

Monia on nawet nie wie ze ja testowalam ze coś tam mi się spóźnia itp. Właśnie nie chciałam wprowadzać nerwowej atmosfery przez to żeby chociaż on nie myślał o tym ze znów się nie udało.
To ten się wczoraj już zaczął boczyc bo coś mu się w głowie urodziło...
Powiem do niego coś miłego to zaraz słyszę dobra weź nie cukruj. Co nie zrobię jest wiecznie źle. Ale widzę mają coś wspólnego bo mój też wiecznie siedzi przed komputerem tylko ze kurna laptopa ma to kabli nie zabiorę :p Ja wiem ze to pewnie przejściowe ale wkurza mnie to na maksa czuje ze kiedyś wybuchne bo się kurka staram większość rzeczy robie sama a temu jeszcze źle i mi marudzi jak stara panna na wydaniu (a ja Wam :p )

hehe, ja tam już się nie krępuję wybuchać po 13 latach związku i 5 małżeństwa, bo inaczej by nie dotarło nic, źadne metafory itp na facetów nie działają, trzeba prostym językiem i wprost! :) żeby coś dotarło... a z tym ciężko. Mój to nawet nie marudzi, ale milczy, jak coś tam robi, to nawet pogadać nie można... :> bo nie ma podzielnej uwagi... albo czymś mnie wkurzy, a potem się wycofuje, że o co mi chodzi, że co taka nerwowa, że pewnie to moja tarczyca, albo @... a wtedy mam ochotę mu zasadzić kopa w dupę! :D bo mnie wyprowadzi z równowagi, a potem udaje głupka i ze mnie robi winną.
Usiasia, czyli u Ciebie już po terminie @ i nadal go nie ma? a kolejny test kiedy zrobisz ?? ? może miałaś owu przesuniętą i za wcześnie testowałaś ??

Zgłoś nadużycie #51026 17 lutego 2016, 13:14

Kowy Fajna mama
Usiasia, Monia, mój ma gry na komórce :D Usiasia a gadaliśmy z nim szczerze o co mu chodzi? Może Ma gorszy okres w pracy i odreagowuje? Chłop to sam z siebie zazwyczaj nie powie o co mu chodzi. ... Może zorganizuj jakiś wieczór razem, wspólne wyjście, może coś nowego? Wiesz, może wyjście na ściankę, albo escape room, coś nowego do jedzenia- obojętnie, byle przełamać rutynę.

Zgłoś nadużycie #51027 17 lutego 2016, 13:15

Monia82 Fajna mama
Kowy, mój jest informatykiem, więc ja go widzę ciągle z laptopami, tabletami przy tyłku... ale wczoraj mnie z równowagi już wprowadził, bo chyba z 3 raz przechodzi Wiedźmina w jakiejś innej wersji, a ja tu wczoraj taka padnięta, obolała w tej kuchni, a on nawet nie zapytał, czy mi pomóc - miarka się przebrała :D

Zgłoś nadużycie #51028 17 lutego 2016, 13:21

Kowy Fajna mama
Monia witaj w klubie, mój też :D akurat w wiedzmina lubię z nim grać, ale jak widzę kolejna grę w komórce to mnie trafia,bo w to można grać cały czas bo masz przy sobie :p

Zgłoś nadużycie #51029 17 lutego 2016, 13:26

Monia82 Fajna mama

Kowy napisał(a)

Monia witaj w klubie, mój też :D akurat w wiedzmina lubię z nim grać, ale jak widzę kolejna grę w komórce to mnie trafia,bo w to można grać cały czas bo masz przy sobie :p

Kowy gra jest świetna i sceneria - super efekty, ale jak ja umęczona po pracy, przy garach, tutaj nauka, poronienie to mnie drażni jeszcze tym codziennym graniem haha. Po czym zasiadam do nauki Ustaw, Rozporządzeń... czytam, a on zamiast słuchawki założyć to słyszę w tle te wulgarne teksty z gry.... np. "-Jesteś wolna? -Nie, zap*****lam jak dyliżans!" ;D i jak tu się skupić.

Zgłoś nadużycie #51030 17 lutego 2016, 13:38

Kowy Fajna mama
Hahaha nieźle :D A tak serio to Ci się nie dziwię, też by mnie trafiło, poza tym powinnaś odpoczywać i nie musieć się o to prosić. Ja się wkurzam jak cały weekend z telefonem bo jest turniej za który zbiera podwójne złoto, albo udaje ze się opiekuje Stasiem, nie słucha mnie w ogóle i tylko klika bo jest promocja na gobliny :p Ale mamy za todużo wspólnych zainteresowań, więc staram się trochę przymykac oko na gobliny. Nie zawsze się udaje ;)