Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania by zostac mama w 2016

Zgłoś nadużycie #50951 16 lutego 2016, 13:57

kamila19880 Fajna mama

Usiasia napisał(a)

PaulaG najmniejszy koszt j najłatwiej przebadać męża. Tylko ze go kurna namówić najgorzej. Kamila z tymi tabletkami to samo a po co a na co. Staram się chociaż jak najwięcej witamin zapodac mu to jakieś warzywa czy owocki na talerzu pokrojone pod rękę podrzucę - wtedy szama.
Myślę że to tez trochę reakcja obronną z ich strony, pamiętam jak jego siostra nie mogła zajsc opowiadała mojego szwagier ma iść na badanie to odrazu tamten się darł ze nie i nie...
I weź tu chłopu wytłumacz ze to ze kolega jeden z drugim mają odrazu a on nie to tez tak bywa czasem...

Jeśli chodzi o wagę to chyba przydała by się nam dieta. On dość dużo przybrał na wadze. Bo ogólnie wielki jest ale i tak bmi w okolicach 30. Ja to tak jestem posrodku w okolicach 22-23 bmi. Mała dieta by nam nie zaszkodziła musze coś pomyśleć...

Turbo ja Ciebie zloszcze troszkę bo myślałam że może urodzisz szybciej wtedy :p

Miałam napisać dużo więcej ale już nie pamiętam co komu. Wracam do pracy :)

Ok mówisz ze witaminki itd. Moj tez w mistrz drogo staram sie gotować itp ale spermienlekarz powiedział Ze jest dobrze ale mogło być lepiej i dał te witaminy ze tymi sie naprawi. A co do badań moj sie zgodził bez problemu bo widział co sie ze mną dzieje jak dostawałam z każdym miesiącem okresu. Tez chciał sprawdzic czy wszystko ok.
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1ph4SmteBn2oDPUu3ilhg5jyza8jUpRkOci1ddP57...

Zgłoś nadużycie #50952 16 lutego 2016, 13:58

Usiasia Fajna mama
Jadzia to ja musze wywieźć kalendarz mojemu i zaznaczyć kiedy ma być
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1sAKNZYPwP0e_npNL6Netx2lBNfmTFlnd9vO0Y8zEpcs

Zgłoś nadużycie #50953 16 lutego 2016, 14:17

motylek1909 Supermama

Kaari napisał(a)

Cześć. Usiasia przykro mi bardzo :( myślałam, że pozytyw będzie. Nie miej do siebie pretensji, że wcześniej nie robiłaś badań bo na NFZ żeby Ci zrobiłi to musisz rok się starać żeby się zainteresowali.
Monia a Ty jak się czujesz? Cały czas krwawisz?
Asaguarela biedna jesteś z tym ciśnieniem-możliwe, że to wszystko przez stres :( powodzenia u lekarzy.
Angel Twoja wiadomość aż mnie zmroziła. Aż się płakać chce jak się coś takiego czyta- życzę Ci teraz dużo siły.
Marluna jak Twoje krwawienie? Zmniejszyło się?
Ja dziś wieczorem mam wizytę i liczę na dobre wieści choć już stresik lekki jest.

eeee no to trzymam kciuki za wizytę i daj znaka oczywiście po :* czekamy na same dobre wieści ;)
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1sAKNZYPwP0e_npNL6Netx2lBNfmTFlnd9vO0Y8zE...

Zgłoś nadużycie #50954 16 lutego 2016, 14:18

motylek1909 Supermama

Usiasia napisał(a)

Jadzia ja na nfz byłam u trzech różnych i z tego co slyszalam tez od znajomych to u nas nie za bardzo jest kogo polecić. Prywatnie byłam i fajnego gostka ciężko stwierdzić po jednej wizycie czy dobry sprawiał wrażenie ze wie co mówi :p Tylko ze wizyta stówke badania z tego co sprawdzalam w cenniku wszystkie wyniosłyby mnie około 500-600zl. Jakieś pakiety mają w alabie około 300 zł. No to kurna jak sobie to wszystko policze to niestety ale póki co mnie nie stać na to :/

poleciłam Ci już ! dr Przemysław Ciepiela u was przyjmuje - ręczę za niego!
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1sAKNZYPwP0e_npNL6Netx2lBNfmTFlnd9vO0Y8zE...

Zgłoś nadużycie #50955 16 lutego 2016, 14:23

motylek1909 Supermama
hej hej, ja dziś byłam na krwi i na wizycie u endo. Wszystko pod kontrolą :) a następna wizyta dopiero 4 tyg po porodzie :) jupiiii ;)

Zgłoś nadużycie #50956 16 lutego 2016, 14:37

motylek1909 Supermama
staraczka - dziś termin @... zateściłaś? :D

Zgłoś nadużycie #50957 16 lutego 2016, 14:48

Lidzia28 Gotowa na wszystko
Cześć dziewczyny. Monia bardzo mi przykro :( Nie tak miało być bidulko :( Trzymaj się Kochana!!! Marluna trzymam kciuki za Twoje dzieciaczki bo mam przeczucie że będą dwa!!! Usia cholercia ja już myślałam że wejdę a tu pozytyw...wierzę ze kolejny raz się uda więc nie poddawaj się!!! Turbo ja myślałam że jak czop wypadnie to już nie długo zaczyna się akcja porodowa,ja tak miałam że jak wypadł to tej samej nocy chlusnęły wody i poród się zaczął ale widzę ze nie jestem doświadczona w tych sprawach...biedne te Twoje ręce,życzę Ci aby wszystko się ułożyło jak Zosieńka przyjdzie na świat!!!Motylku a Ty tam zaciskaj nogi mocno bo Filipcio już by się chętnie wymknął, mały łobuziak :D Angel życzę Tobie dużo siły,bo będziesz wsparciem dla swojej mamy,ona będzie bardzo tego potrzebować...trzeba mieć nadzieję i wierzyć że będzie dobrze.Trzymaj się Słonko!!! Asa a Ty to leć do lekarza i zrób badania,takie ciśnienie to nic dobrego!!! Ja wiem że mało się udzielam,ale ostatnio sama ze sobą nie mogę wytrzymać,strasznie nerwowa jestem i płaczę ciągle,wszystko i wszyscy mnie drażnią...co się ze mną dzieje? Masakra jakaś!

Zgłoś nadużycie #50958 16 lutego 2016, 14:50

Lidzia28 Gotowa na wszystko
Motylku cieszę się że wyniki dobre :) A mam pytanie,kiedy zaczęłaś kompletować wyprawkę dla dziecka?

Zgłoś nadużycie #50959 16 lutego 2016, 16:01

staraczka33 Supermama

motylek1909 napisał(a)

staraczka - dziś termin @... zateściłaś? :D

Motylek prosze wpisz nastepna @ na 14 marca :-( :-( :-(

Zgłoś nadużycie #50960 16 lutego 2016, 16:05

sielanka Fajna mama
Hej dziewczyny!
Moniu mam nadzieje, ze Twoj organizm sam sobie poradzi, bardzo mi przykro :(
Angel... zycze Tobie i mamie duzo sily... ech. Zycie jest niesprawiedliwe :(
Codziennie wchodze na watek z nadzieja na jakies dobre wiesci...

Ciezarowki drogie, dobrze, ze przynajmniej u Was jest dobrze!

Ja jutro bede miala wyniki tej nieszczesnej kalcytoniny.

Zgłoś nadużycie #50961 16 lutego 2016, 16:41

PaulaG Fajna mama
Motylku wpisz mnie proszę do tabelki z powrotem. Termin @ na 26 lutego 😙

Zgłoś nadużycie #50962 16 lutego 2016, 17:31

turboslimak Fajna mama

Lidzia28 napisał(a)

Cześć dziewczyny. Monia bardzo mi przykro :( Nie tak miało być bidulko :( Trzymaj się Kochana!!! Marluna trzymam kciuki za Twoje dzieciaczki bo mam przeczucie że będą dwa!!! Usia cholercia ja już myślałam że wejdę a tu pozytyw...wierzę ze kolejny raz się uda więc nie poddawaj się!!! Turbo ja myślałam że jak czop wypadnie to już nie długo zaczyna się akcja porodowa,ja tak miałam że jak wypadł to tej samej nocy chlusnęły wody i poród się zaczął ale widzę ze nie jestem doświadczona w tych sprawach...biedne te Twoje ręce,życzę Ci aby wszystko się ułożyło jak Zosieńka przyjdzie na świat!!!Motylku a Ty tam zaciskaj nogi mocno bo Filipcio już by się chętnie wymknął, mały łobuziak :D Angel życzę Tobie dużo siły,bo będziesz wsparciem dla swojej mamy,ona będzie bardzo tego potrzebować...trzeba mieć nadzieję i wierzyć że będzie dobrze.Trzymaj się Słonko!!! Asa a Ty to leć do lekarza i zrób badania,takie ciśnienie to nic dobrego!!! Ja wiem że mało się udzielam,ale ostatnio sama ze sobą nie mogę wytrzymać,strasznie nerwowa jestem i płaczę ciągle,wszystko i wszyscy mnie drażnią...co się ze mną dzieje? Masakra jakaś!

Lidzia chociaz fajnie za nas poczytujesz...tez miewam dni ze nie chce mi sie nic napisac ale czytam... ach te hormony ciazowe co?trzeba to przezyć i tojest najgorsze :-( .......tez dzis jakas taka mega zla bez humoru bylam rozdrazniona mocno i maz mi na poprawe humoru kupił róże :-) i dwa ulubione wafelki....
stwerdzilam ze mam fajnego meza!!
lidzia fascynuje mnie twoja ciaza blizniacza ostatatnio rozmawialam z polozna mowila ze blizniacze ciaze sie cesarkami rozwiazuje ..... :-)

sielanka trzymam kciuki za ciebie i zeby wynik byl w porzadku.

monia nie masz dalej krwawienia?

Zgłoś nadużycie #50963 16 lutego 2016, 17:45

izabela23 Supermama
Cześć :)
usiasia, przeofromnie mi przykro,że jednak negatyw :* i nie stresuj się tym,że wcześniej nie porobiłaś badań,bo Kochana nikt nie wychodzi od razu z założenia,że będzie coś nie tak. głowa do góry :*
Monia,mam nadzieję,że wszystko pięknie się oczyści i beta będzie już dobra,bo nawet nie chcę sobie wyobrażać co Ty czujesz ,bidulko! :(
TANDEM, Ty leczysz się w klinice napro dobrze pamiętam? To jak tam byłaś to nie zbadali nasienia męża? wybacz nie chcę aby zabrzmiało to,że jestem źle nastawiona do naprotechnologii,ale tak się sławią,że najpierw tak wszystko badają a nie zbadali nasienia jako badania podstawowego ?? ??  
Angel,tak mi przykro. wiem co to znaczy nowotwór,bo miało kilka osób w rodzinie i nie chcę sobie wyobrażać jak się martwisz... :* mam nadzieję,że mamusia twoja znajdzie w sobie tę siłę do walki i stawi czoła temu paskudztwu.
motylku, jejku u Ciebie już ostatnia wizyta :) czekamy na filipka :) tylko niech się nie śpiesz i przyjdzie w terminie
Lidzia, co się z Tobą dzieje? to ciąża moja droga,ciąża :D
A jak chodzi o badania to powiem Wam,że też uważam,że najłatwiej i najszybciej przebadać mężczyznę,ale nawet gdyby okazało się,że problem jest z nasieniem to nie oznacza,że kobieta nie musi wykonać jakiś podstawowych badań. Czasami okazać się może,że problem leży po obu stronach!!! Nie rozumiem podejścia niektórych mężczyzn,którzy nie chcą poddać się badaniu nasienia!!! Oni muszą wykonać jedne jedyne badanie i jeszcze co uważają,że to ujma na honorze,że muszą oddać nasienie?! Mój mąż badał kilka razy i nigdy nie powiedział,że nie zbada zawsze badał,bo mówił że to normalne

Zgłoś nadużycie #50964 16 lutego 2016, 18:15

motylek1909 Supermama

Lidzia28 napisał(a)

Motylku cieszę się że wyniki dobre :) A mam pytanie,kiedy zaczęłaś kompletować wyprawkę dla dziecka?

ja kochana praktycznie od początku.. koło8 tyg zaczęłam kupować ciuszki, a tak to co miesiąc coś kupowaliśmy ;)

Zgłoś nadużycie #50965 16 lutego 2016, 18:15

motylek1909 Supermama

staraczka33 napisał(a)

Motylek prosze wpisz nastepna @ na 14 marca :-( :-( :-(

buuuuuuu szkoda! :( ale listopad jest Twój :*

Zgłoś nadużycie #50966 16 lutego 2016, 18:17

turboslimak Fajna mama

izabela23 napisał(a)

Cześć :)
usiasia, przeofromnie mi przykro,że jednak negatyw :* i nie stresuj się tym,że wcześniej nie porobiłaś badań,bo Kochana nikt nie wychodzi od razu z założenia,że będzie coś nie tak. głowa do góry :*
Monia,mam nadzieję,że wszystko pięknie się oczyści i beta będzie już dobra,bo nawet nie chcę sobie wyobrażać co Ty czujesz ,bidulko! :(
TANDEM, Ty leczysz się w klinice napro dobrze pamiętam? To jak tam byłaś to nie zbadali nasienia męża? wybacz nie chcę aby zabrzmiało to,że jestem źle nastawiona do naprotechnologii,ale tak się sławią,że najpierw tak wszystko badają a nie zbadali nasienia jako badania podstawowego ?? ??  
Angel,tak mi przykro. wiem co to znaczy nowotwór,bo miało kilka osób w rodzinie i nie chcę sobie wyobrażać jak się martwisz... :* mam nadzieję,że mamusia twoja znajdzie w sobie tę siłę do walki i stawi czoła temu paskudztwu.
motylku, jejku u Ciebie już ostatnia wizyta :) czekamy na filipka :) tylko niech się nie śpiesz i przyjdzie w terminie
Lidzia, co się z Tobą dzieje? to ciąża moja droga,ciąża :D
A jak chodzi o badania to powiem Wam,że też uważam,że najłatwiej i najszybciej przebadać mężczyznę,ale nawet gdyby okazało się,że problem jest z nasieniem to nie oznacza,że kobieta nie musi wykonać jakiś podstawowych badań. Czasami okazać się może,że problem leży po obu stronach!!! Nie rozumiem podejścia niektórych mężczyzn,którzy nie chcą poddać się badaniu nasienia!!! Oni muszą wykonać jedne jedyne badanie i jeszcze co uważają,że to ujma na honorze,że muszą oddać nasienie?! Mój mąż badał kilka razy i nigdy nie powiedział,że nie zbada zawsze badał,bo mówił że to normalne

iza popieram....maz mojej znajomej od 6 lat nie chce przebadac nasienia....a staraja sie ponad 6 lat ona ma wyniki super a on? uwaza ze nie ma potrzeby sie badać!!!!

Zgłoś nadużycie #50967 16 lutego 2016, 18:17

motylek1909 Supermama

PaulaG napisał(a)

Motylku wpisz mnie proszę do tabelki z powrotem. Termin @ na 26 lutego 😙

wpisana :*

Zgłoś nadużycie #50968 16 lutego 2016, 18:19

motylek1909 Supermama
A ja zaliczyłam znów popołudniową drzemkę :P czuję się jak na początku ciąży - zupełnie bez sił :P

kasia_t - teraz czekamy na Twój teścik i zaciskamy kciuki :*

Zgłoś nadużycie #50969 16 lutego 2016, 18:28

tandem Supermama
Hej iza dobrze pamiętasz. Jak najbardziej kazali mężowi się zbadać, nawet taki specjalny zestaw do pobrania nasienia w domu mamy. Jako, że byliśmy tam w trakcie naszego trzeciego cyklu starań, to stwierdziliśmy, że damy sobie jeszcze jedną szansę i poczekamy dalej.
Poza tym robimy sobie też inne badania, ja m.in. hormonalne w różnych fazach cyklu. Na szczęście możemy je robić za darmo (pakiet ubezpieczenia zdrowotnego), więc dlatego zaczęliśmy od tego, co nam bardziej pasuje. A przed kolejną wizytą, to także żołnierzyki już będą zbadane. :)

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #50970 16 lutego 2016, 18:32

tandem Supermama
staraczka przykro mi...

paulaG miło, że wracasz do tabelki :)

motylku to życzę przypływu energii, takiej wiosennej :)

turboslimak popieram, to straszne, gdy mężczyźni się migają od badań; ale to chyba nie tylko w tym temacie, zwykle zwlekają z wizytami u lekarza...Jak tam Twoje ręce?

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0