Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania by zostac mama w 2016

Zgłoś nadużycie #50871 15 lutego 2016, 20:50

asaguarela Fajna mama
A moje ciśnienie..masakra...

Zgłoś nadużycie #50872 15 lutego 2016, 20:50

kamila19880 Fajna mama
Turbo niestety nie zmorze nie mam czym ;/ byłam u sąsiadki i lipa ;/ a w sprzętach na siłowni nie da sie zmierzyć jakoś?
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1ph4SmteBn2oDPUu3ilhg5jyza8jUpRkOci1ddP57...

Zgłoś nadużycie #50873 15 lutego 2016, 20:51

Usiasia Fajna mama
Turbo a oni wogole wiedzą o co się rozchodzi z tymi twoimi rękoma? Skąd ten obrzęk?

Pepitka ładne imię dla synka wybraliście. Teraz wiele imion się powtarza a Tomka małego dawno nie widziałam :)

Monia przykro to mówić i mam nadzieje ze Cię nie urażę, ale dobrze ze wszystko się samo jednak oczyszcza...
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1sAKNZYPwP0e_npNL6Netx2lBNfmTFlnd9vO0Y8zEpcs

Zgłoś nadużycie #50874 15 lutego 2016, 20:53

motylek1909 Supermama

izabela23 napisał(a)

cześć.ja tylko tak pobieżnie przeczytałam,bo nie mam za bardzo czasu.
Motylku, Filipek najwidoczniej trenuje żeby w termonie wyskoczyć w ciągu kilku minut :)

MARLUNA, jakiż był mój uśmiech jak przeczytałam że u ciebie beta piękna mimo krwawienia :) będzie dobrze,bo już jest dobrze :)

Sielanka śliczne obie jesteście :D

Staraczka, przykro mi z powodu @ :-*

kurka i dalej nie doczytałam może potem mi się uda :) my dpiero wróciliśmy z białegostoku o 9 miałam pobranie krwi,ale na lekarza musieliśmy czekać do 14,ale to nic. ;) zrobili nam badania wirusologiczne i żeby było ciekawiej to zaczęły mi się problemy z pobieraniem krwi Pani wkuwała się 2razy i nic nie leciało aż musiała z drugiej ręki pobrać, naszczęście się udało z drugiej, i pomyśleć,że dawniej miałam takie żyły,że można było się wbić bez zaciskania, a potem zrobiło misię słabo :P

No dobra przechodzę do sedna ;) badanie hormonu,prawidłowe, USG też prawidłowe lek zadziałał tak jak powinien i od dzisiaj przyjmuję kolejny zastrzyk tym razem już ten właściwy stymulujący :D :D dostałam niewielkie dawki ze względu na to,że przy PCO jest ryzyko przestymulowania :) w niedzielę kolejne pobranie krwi i wizyta :)

super Iza!ważne, że do przodu ;) trzymam mocno kciuki ;)
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1sAKNZYPwP0e_npNL6Netx2lBNfmTFlnd9vO0Y8zE...

Zgłoś nadużycie #50875 15 lutego 2016, 20:53

Usiasia Fajna mama

kamila19880 napisał(a)

Turbo niestety nie zmorze nie mam czym ;/ byłam u sąsiadki i lipa ;/ a w sprzętach na siłowni nie da sie zmierzyć jakoś?

Kamila tętno możesz sobie sama zmierzyć palcami przykładając do tętnicy szyjnej na przykład i policzyć ilość uderzeń na minutę (ew. Przez 15 sek i pomnożyć x4)
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1sAKNZYPwP0e_npNL6Netx2lBNfmTFlnd9vO0Y8zEpcs

Zgłoś nadużycie #50876 15 lutego 2016, 20:55

Usiasia Fajna mama
Motylku jak Ty się czujesz?

Zgłoś nadużycie #50877 15 lutego 2016, 21:00

turboslimak Fajna mama
izunia nooo tylko 4 lata :D niektorzy czekaja na wizyte do 2019 roku :D

pojde pepitka prywatnie dam 200 zł i termin sie znajdzie wole to niz 4 lata czekania...prrzez 4 lata to odpadna mi rece...no chyba ze minie z porodem na co licze :-)

ooo motylek jestes!!! :*

Zgłoś nadużycie #50878 15 lutego 2016, 21:00

motylek1909 Supermama

pepitka50 napisał(a)

hejo :) Marluna jakie cudowne wieści!!!!! najlepiej tak z zaskoczenia hi hi beta piękna :) Iza widzę u Ciebie też super zaczyna być tylko ta kwota 600zł maskara!! no ale czego sie nie robi :) ślimak ślimak pokaż rogi.... Mów tak do Zosi moze w końcu wyskoczy ;) a Filipek jak to Filipek lubi mame straszyć- nicpoś jeden ;p a ja dziś miałam wizytę i ginka stwierdziła że mój synek - w końcu się potwierdziła płeć!!!!- jest za mały;/ ale ja jej coś nie wierzę bo się jej sprzęt zacinał i nawet nie powiedziała mi ile waży bo " się nie da" sprawdzić bo się jej wszytsko tnie!!!! ja pierdykam.... brak słów.... dzidziol ułozony dosyć nisko i mam spać z nogami do góry- chyba skisnę ha jakbyście zobaczyły jaką piramidę mi mąż ułożył to byście sikały ze śmiechu- ja nie wiem jak ja usnę ;p ogólnie plan jest taki- jak w piątek na patologii w krakowie stwierdzą że faktycznie jest za mały to idę do szpitala i będą podawać mi sterydy.... a jak się okaże że jest oki to oki. szyjka długa zamknięta i brzuch się nie stawia więc chyba nie jest tak źle... ogólnie mi powiedziała zze z racji cukrzycy będę rodzić zapewne wcześniej ;p wiecie co jakoś się nie przejełam tym co ona gadała... bo wydaje mi się że coś źle pomierzyła -sama zresztą tak mówiła że może nie zrobiła dokłąnych pomiarów. no nic zostało czekać do piątku ;p aaa i jeszcze absurd absurdów- mam wizytę na fundusz na 15 marca ale ale dziś mi mówi że jej nie będzie w marcu ale za to będzie inny lekarz ale on nie będzie przyjmował na fundusz tylko prywtanie!!!!!!!!!! nosz kurde mać zapisuje się człowiek w grudniu żeby mieć wizytę na fundusz a tu dupa!!!!! a oczywiście na kwiecień nie ma już miejsc no i być tu człowieku spokojny i się nie denerwuj!!!!!!!!!!! w kwietniu 9 miesiąc i nie ma miejca dla mnie;/;/;/;/ dobrze że choć w krakowie mam wizyty pewne więc może mną sie tam zajmą w tym ostatnim miesiącu!!!! ale się rozpisałam !!!

o kurka, znów straszą! kocham lekarzy i Polską służbę zdrowia :P ale nie martw się! jestem pewna, że to wina sprzętu i złych pomiarów i bezsensownie Cię tylko nastraszyli ;* synek na pewno ma się w porządku i porządnie rosnie w mamusi brzuszku ;) jak leżałam w szpitalu, to Panie z cukrzycą leżały od 38 tyg, a indukcja porodu była w okolicach 39 tyg :)
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1sAKNZYPwP0e_npNL6Netx2lBNfmTFlnd9vO0Y8zE...

Zgłoś nadużycie #50879 15 lutego 2016, 21:01

motylek1909 Supermama

Monia82 napisał(a)

U mnie poronienie w toku... szyjka się otwarła. 2 duże fragmenty tkanki (1,5x2 cm) jak wątróbka - bleh :/ przepraszam, że opis...

bardzo mi przykro :( ale z dwojga złego, lepiej, żbyś sama się oczyściła :(

Zgłoś nadużycie #50880 15 lutego 2016, 21:02

turboslimak Fajna mama

Usiasia napisał(a)

Turbo a oni wogole wiedzą o co się rozchodzi z tymi twoimi rękoma? Skąd ten obrzęk?
Pepitka ładne imię dla synka wybraliście. Teraz wiele imion się powtarza a Tomka małego dawno nie widziałam :)
Monia przykro to mówić i mam nadzieje ze Cię nie urażę, ale dobrze ze wszystko się samo jednak oczyszcza...

ciaza i wzrost wagi (niezaleznie jaki by nie byl) spowodowal ze limfa zle krazy w moim organizmie co powoduje obrzek w postaci spuchnietych dloni....zrobila sie ciesn przy nerwach wokol nadgarstków....ale nie moga teraz sprawdzić dokladnie umiejscowienia  bo trzeba zrobic specjalne badanie a ciaza to przecwiskazanie...nie moga tez podac zadnych lekow bo ciaza to przeciwskazanie...

Zgłoś nadużycie #50881 15 lutego 2016, 21:04

pepitka50 Fajna mama

turboslimak napisał(a)

izunia nooo tylko 4 lata :D niektorzy czekaja na wizyte do 2019 roku :D

pojde pepitka prywatnie dam 200 zł i termin sie znajdzie wole to niz 4 lata czekania...prrzez 4 lata to odpadna mi rece...no chyba ze minie z porodem na co licze :-)

ooo motylek jestes!!! :*

no to wiadomo że 4 lata to nierealne żeby czekac z obrzękiem rąk!! ale życzę Ci z całego serducha żeby przeszło zaraz po porodzie:* kurde kobitki to są biedne na tym świecie....

Zgłoś nadużycie #50882 15 lutego 2016, 21:05

motylek1909 Supermama

Usiasia napisał(a)

Motylku jak Ty się czujesz?

a dobrze :) zaliczyłam drzemkę i przed chwilą wstałam na seriale :) coś mnie zgaga złapała - czyli normalka :)

Zgłoś nadużycie #50883 15 lutego 2016, 21:07

pepitka50 Fajna mama

motylek1909 napisał(a)

o kurka, znów straszą! kocham lekarzy i Polską służbę zdrowia :P ale nie martw się! jestem pewna, że to wina sprzętu i złych pomiarów i bezsensownie Cię tylko nastraszyli ;* synek na pewno ma się w porządku i porządnie rosnie w mamusi brzuszku ;) jak leżałam w szpitalu, to Panie z cukrzycą leżały od 38 tyg, a indukcja porodu była w okolicach 39 tyg :)

taaa ja tez podejrzewam że to ściema he he jak leżę na boku a mały się przeciąga to czuję ucisk od jednego biodra do drugiego biodra ;p aż się smieję że mi ciąza bokami wychodzi hi hi ostatnio tez straszyli że nóżki za krótkie a dziś sie dowiedziałam że nóżki bardzo długie ;p trzeba podchodzić z dystansem bo by człowiek oszalał ;p dawniej nasze mamy przez całą ciąże nie miały żadnego usg i jakoś wszytsko było w porz adku ;p a teraz to tylko człowieka nie potrzebnie straszą tylko ;p

Zgłoś nadużycie #50884 15 lutego 2016, 21:12

kamila19880 Fajna mama

Usiasia napisał(a)

Kamila tętno możesz sobie sama zmierzyć palcami przykładając do tętnicy szyjnej na przykład i policzyć ilość uderzeń na minutę (ew. Przez 15 sek i pomnożyć x4)

o to spoko to se policze jutro, jak nie zapomne
turbo to przed wstaniem z luzka czy jak?
gadalam z koleznka ona chodzi tam na zajecia z crosfitu i powiedziala ze moze ze mna raz w tyg chodzic na te silowe itp
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1ph4SmteBn2oDPUu3ilhg5jyza8jUpRkOci1ddP57...

Zgłoś nadużycie #50885 15 lutego 2016, 21:13

Monia82 Fajna mama

Usiasia napisał(a)

Usiasia, ja też tak do tego podchodzę, także mimo wszystko "cieszę się", że coś się zaczęło w końcu dziać i ta cholerna szyjka się otwarła.... może uniknę tego szpitala, łyżeczkowania, a w najgorszym wypadku grzebania w jajowodach. Boję się tylko takich skurczów, mroczków i krwotoku, który miałam w sierpniu, ale już męża poinstruowałam, co ma robić, gdzie mam nospę forte i ewentualnie pogotowie, bo ja wtedy miałam ciemno przed oczami i mdlałam, ale ta ciąża jest młodsza. Ciekawa jestem też spadku bety hcg, w czwartek bym zrobiła ją, ale znowu te babska mi wyniku nie będą chciały podać, bo to ze skierowania, a ja mam już w piątek na godz. 9-tą USG.
Ty rano robisz test ?? ? zakupiłaś Rossmanowy?
Pepitka - gratuluję synka! :) dobrze, że nie bierzesz tego do serca, co Ci te babsko powiedziało... jak taka rozkojarzona była. Będzie dobrze, zobaczysz!
Turbo - a co Ty tu jeszcze robisz!!!, patrze na Twój suwak i 39,1! :O nie do wiary... a groził wcześniejszy poród. Ja urodziłam 10 dni przed terminem.
W załączeniu fotki małego w szpitalu... z 03.03.13 r. Ze względu na podwyższony poziom bilirubiny - żółtaczka i fakt, że urodził się zimą musiałam zostać w szpitalu 3 dni dłużej i naświetlać go specjalną lampą. Nie spałam 3 noce przez tą opaskę na oczach, bo zażądałam przywiezienia tej lampy na salę, a ona nie dosyć, że dawała takie ostre światło to jeszcze trochę buczała... Te laski ze mną na sali też miały przez to przewalone, ale oczy mojego dziecka były wtedy dla mnie najważniejsze. Wkurzyłam się, jak zobaczyłam, że pielęgniarki olały sprawę i zostawiły małego na sali z noworodkami z nakrytą lampą i mu ta opaska z oczu zjeżdżała. Lampa prosto w oczy mu świeciła, a one miały to w dupie.
23.02.2016 r. - :( 8 tc cp /  26.12.2015 r. :( 4 tc
Aniołek (*) - 14.08.2015 r. :( 10 tc

Zgłoś nadużycie #50886 15 lutego 2016, 21:15

turboslimak Fajna mama

pepitka50 napisał(a)

no to wiadomo że 4 lata to nierealne żeby czekac z obrzękiem rąk!! ale życzę Ci z całego serducha żeby przeszło zaraz po porodzie:* kurde kobitki to są biedne na tym świecie....

pepitka...jak sie czujesz na wiesc o synku? :D czulas ze synek bedzie?

Zgłoś nadużycie #50887 15 lutego 2016, 21:36

pepitka50 Fajna mama

turboslimak napisał(a)

pepitka...jak sie czujesz na wiesc o synku? :D czulas ze synek bedzie?

ja od samego poczatku czułam że syn będzie ;) nawet wyprawka już kupiona dla chłopczyka he he niby w 17 tygodniu mi powiedziano że chyba chłopczyk ale za każdym razem się tak chował że nie było szans potwierdzić ;p ale na szczęscie dzisiaj ukazał swego pisiorka :) :) :) wstydniś jeden mały he he

Zgłoś nadużycie #50888 15 lutego 2016, 21:39

jadzia Fajna mama
Moja tez miala fototerapie tylko ona lezala na takiej macie ale okulary tez miala i trz sie jej zsuwaly.
Monia zycze Ci zeby wszystko sie ladnie oczyscilo i nie potrzebny byl zabieg.
Pepitka gratuluję synusia

Usiasia czekam na Twoj test z rana.
Mowie dzis do mojej małej: Lila zapytaj taty czy chce sie z mamusia poprzytulac? Mala poszla i pyta: tata bedziesz sie calowac z mama? Oboje zdziwieni skad ona to wie. Ona tak wszystko rejestruje ze szok. Mowi tez dzis tata nie kloc sie z mama a mysmy tylko rozmawiali...

Zgłoś nadużycie #50889 15 lutego 2016, 21:40

Usiasia Fajna mama
Monia wtedy pewnie nie było Ci do śmiechu jak te super pielęgniarki tak zaniedbany oczka. Ale muszę Ci powiedzieć ze to zdjęcie jest super. Przez te opaskę mały wygląda jak giga mucha :D
O naszej służbie zdrowia niestety można wiele mówić. Kiedy mój tata był w szpitalu to przez pół roku dzień w dzień musiałam się z nimi użerać. Masakra :/

A testy kupiłam tylko właśnie nie wiem który mam robić bo były jakieś 2 różne facelle to wzięłam oba :D Błądziłam po tym Rossmanie jak dziecko we mgle a te testy schowane w kącie na samiuśkim dole :p

Zgłoś nadużycie #50890 15 lutego 2016, 21:43

pepitka50 Fajna mama

Monia82 napisał(a)

Usiasia, ja też tak do tego podchodzę, także mimo wszystko "cieszę się", że coś się zaczęło w końcu dziać i ta cholerna szyjka się otwarła.... może uniknę tego szpitala, łyżeczkowania, a w najgorszym wypadku grzebania w jajowodach. Boję się tylko takich skurczów, mroczków i krwotoku, który miałam w sierpniu, ale już męża poinstruowałam, co ma robić, gdzie mam nospę forte i ewentualnie pogotowie, bo ja wtedy miałam ciemno przed oczami i mdlałam, ale ta ciąża jest młodsza. Ciekawa jestem też spadku bety hcg, w czwartek bym zrobiła ją, ale znowu te babska mi wyniku nie będą chciały podać, bo to ze skierowania, a ja mam już w piątek na godz. 9-tą USG.
Ty rano robisz test ?? ? zakupiłaś Rossmanowy?
Pepitka - gratuluję synka! :) dobrze, że nie bierzesz tego do serca, co Ci te babsko powiedziało... jak taka rozkojarzona była. Będzie dobrze, zobaczysz!
Turbo - a co Ty tu jeszcze robisz!!!, patrze na Twój suwak i 39,1! :O nie do wiary... a groził wcześniejszy poród. Ja urodziłam 10 dni przed terminem.
W załączeniu fotki małego w szpitalu... z 03.03.13 r. Ze względu na podwyższony poziom bilirubiny - żółtaczka i fakt, że urodził się zimą musiałam zostać w szpitalu 3 dni dłużej i naświetlać go specjalną lampą. Nie spałam 3 noce przez tą opaskę na oczach, bo zażądałam przywiezienia tej lampy na salę, a ona nie dosyć, że dawała takie ostre światło to jeszcze trochę buczała... Te laski ze mną na sali też miały przez to przewalone, ale oczy mojego dziecka były wtedy dla mnie najważniejsze. Wkurzyłam się, jak zobaczyłam, że pielęgniarki olały sprawę i zostawiły małego na sali z noworodkami z nakrytą lampą i mu ta opaska z oczu zjeżdżała. Lampa prosto w oczy mu świeciła, a one miały to w dupie.

no widzisz monia tak to jest jak się samemu nie przypilnuje to reszta ma w du.... ale za to Twój synuś ma takie piękne oczy :) :) jak widzę takie zdjęcia maluszków to się rozpływam i chciałabym już takiego mieć :) eh jeszcze minimum 7 tygodni :D