Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania by zostac mama w 2016

Zgłoś nadużycie #50731 14 lutego 2016, 20:48

Monia82 Fajna mama
Marluna, odezwij się... co u Ciebie ?? ? co z tym krwawieniem...
23.02.2016 r. - :( 8 tc cp /  26.12.2015 r. :( 4 tc
Aniołek (*) - 14.08.2015 r. :( 10 tc

Zgłoś nadużycie #50732 14 lutego 2016, 20:51

Monia82 Fajna mama

Kaari napisał(a)

Monia ja myślę że Twoja gin powiedziała o genetyce bo po 3 poronieniu jest to wskazane i przysługuje darmowe badanie. Z tego co wiem na wynik czeka się 3 miesiące.

Kaari, tak, pewnie po 3 stwierdzonych poronieniach z NFZ kierują, ale mi 2 lekarzy (ginka od USG i endokrynolog) powiedzieli, że u mnie genetyka jest ostatecznością, skoro mam 1 dziecko. Bardziej kazali zwrócić uwagę na te wszystkie przeciwciała, które mogą mi atakować zarodki, albo sprawy insulinowe... ewentualnie bakterie.

Zgłoś nadużycie #50733 14 lutego 2016, 20:54

Monia82 Fajna mama
Artykuł.... dla kobietek z chorobą HASHIMOTO http://www.tarczycahashimoto.pl/blog/hashimoto-i-cia-6-rzeczy-ktre-powinna-wiedz...

Zgłoś nadużycie #50734 14 lutego 2016, 20:56

Kaari Fajna mama

Monia82 napisał(a)

Kaari, zrobiłam tabelkę z badaniami na podstawie tej listy szpitalnej i mniej więcej tak to się kształtuje cenowo (te laboratorium jest dość tanie w porównaniu z innymi), ale te na chlamydie i cytomegalie to chyba nie to, co wpisałam.... Generalnie coś takiego powinnam wykonać. Najdroższy ten antykoagulant toczniowy - ok. 100 zł.
Tam brakuje jeszcze badań na bakterie w pochwie i nasienia męża. Na badania tarczycy już mam skierowanie od endokrynologa - TSH, FT3 i FT4, morfologię i prolaktynę i będę robiła 14 marca, bo wtedy też mam wizytę.

Powiem Ci, że i tak dosyć tanio u Ciebie są :) tak musisz sobie zamienić tą chlamydię plus mykoplazmę i ureaplazmę na tą z posiewu czyli będzie jeszcze taniej. Ja się bardzo bałam tego antykoagulantu bo ja mam wydłużony od zawsze czas krzepnięcia krwi ale na szczęście wyszedł negatywny. Zastanawiałam się czy nie powinnam grzebać w czynnikach krzepnięcia ale ginka powiedziała, że nie ma potrzeby. A może Twoja ginka da Ci jakieś skierowanie?

Paola fajnie, że się odezwałaś :) to zrozumiałe że nie będziesz mieć tyle czasu na forum. Odpoczywaj w miarę możliwości i odzywaj się jak będziesz miała możliwość :)

Zgłoś nadużycie #50735 14 lutego 2016, 20:58

asaguarela Fajna mama
Dziewczyny,czy ciśnienie 130/90,to dużo podwyższone?

Zawsze miałam raczej niskie,nawet bardzo,ale jak zaczęłam letrox zażywać,to raczej było już większe.

Zmierzyłam,bo u teściów,troszkę puściła mi się krew z nosa,tylko,że w ten dziurce mam "zimno",i tak mi się tam jojczy...

Ostatnio,tak mi się jakoś kręci w głowie 😞

Wystraszyłam się...

Paola,supcio,że w domku,życzę szybkiego powrotu do formy,😊,ucaluj Różyczkę 😊

Motylku,życzę lepszego samopoczucia 😊,juz nie długo.😊

A mój podchody robił,ale zła jestem na Niego i..tyle

Zgłoś nadużycie #50736 14 lutego 2016, 21:00

Monia82 Fajna mama

Kaari napisał(a)

Powiem Ci, że i tak dosyć tanio u Ciebie są :) tak musisz sobie zamienić tą chlamydię plus mykoplazmę i ureaplazmę na tą z posiewu czyli będzie jeszcze taniej. Ja się bardzo bałam tego antykoagulantu bo ja mam wydłużony od zawsze czas krzepnięcia krwi ale na szczęście wyszedł negatywny. Zastanawiałam się czy nie powinnam grzebać w czynnikach krzepnięcia ale ginka powiedziała, że nie ma potrzeby. A może Twoja ginka da Ci jakieś skierowanie?

Kaari, no tak.... ja na samą betę hcg i te testy w tym cyklu wydałam tyle kasy, bo z 10 x miałam ją robioną, a to już 200 zł - to mi nic konkretnego nie dało, tylko informację, że źle przyrasta, więc nawet, jak mi nie da skierowania to ten wydatek będzie już na konkretną diagnostykę... i to jest nic! w porównaniu z tym, co dziewczyny muszą wydawać na te wszystkie stymulacje, leki... makabra :(

Zgłoś nadużycie #50737 14 lutego 2016, 21:02

Monia82 Fajna mama

asaguarela napisał(a)

Dziewczyny,czy ciśnienie 130/90,to dużo podwyższone?

Zawsze miałam raczej niskie,nawet bardzo,ale jak zaczęłam letrox zażywać,to raczej było już większe.

Zmierzyłam,bo u teściów,troszkę puściła mi się krew z nosa,tylko,że w ten dziurce mam "zimno",i tak mi się tam jojczy...

Ostatnio,tak mi się jakoś kręci w głowie 😞

Asaguarela, ja mam ciągle takie ciśnienie ;) To nie jest jeszcze tragiczne... ;) a jaki masz puls przy tym ?? ?

Zgłoś nadużycie #50738 14 lutego 2016, 21:04

Monia82 Fajna mama
Asaguarela, to jedno z moich ciśnień i pulsu

Zgłoś nadużycie #50739 14 lutego 2016, 21:06

ashia Gotowa na wszystko

Monia82 napisał(a)

Ashia, a jak robiłaś ten gratisowy test do owulacyjnych to one są do doopy! :) :) więc się nie sugeruj nim!!!! mi nawet przy wyższej becie nie wychodziły za bardzo, także czas na rossmanowy!
Tak, ja jestem konkretnie z Katowic :) i na tej żelaznej 1 kiedyś też robiłam jedną betę w tym laboratorium w Diagnostyce, a tak to Szpital Leszczyńskiego, bo tam należę do Poradni, tam rodziłam i wszystkie badania tam robię.
Ashia, ja nie wiem, czy w naszym przypadku te badanie nasienia też jest wskazaniem, bo ja w ciążę zaszłam już 3 x w ciągu roku, tylko obstawiają bardziej problem z tymi przeciwciałami, bądź tarczycą, skoro obumiera do 8 tc, ale endo tarczycę wstępnie wykluczyła. Zobaczę, co się okaże na piątkowym USG, bo od niego zależy dalsza diagnostyka. Jak to powiedziała, żeby cokolwiek dalej zlecić itp. "musi zakończyć sprawę tej ciąży", a tu podejrzenie pozamacicznej.... bo "ciąży w macicy nie ma", jeszcze jest podejrzenie, że obumarła na wczesnym etapie i "za młoda", żeby na USG zobaczyć. Problemem jest ta rosnąca beta... dlatego USG do powtórki. W połowie tygodnia robię też  betę - jak spadła to dla mnie dobra wiadomość, o ile przy poronieniu może być "coś dobrego..." :/ Krwawię, ale na podpasce nic nie ma, tylko krew wewnątrz, podczas podcierania i nic mnie nie boli. To też jakiś pozytyw w tej całej przykrej sytuacji...

Bardzo Ci współczuję tych przeżyć :/ to nie mogą być przypadki, na pewno trzeba znaleźć przyczynę... oby udało Ci się jak najszybciej trafić na lekarza, który będzie umiał pokierować Cię na badania, które ujawnią co jest nie tak i szybkie leczenie sprawi, że następna ciąża będzie szczęśliwa. A co do słów lekarki odnośnie "zakończenia sprawy z tą ciążą"... aż szkoda komentować.
A co do badania nasienia tak właśnie pomyślałam, że u Was problemu z zapłodnieniem nie ma, tylko z
utrzymaniem, więc "na chłopski rozum" plemniki są ok. Ale czy medycyna
też tak uważa, to nie wiem :-)
Ja nie jestem z Katowic, ale dość często tam bywam (mam około 40 km).
A co do mojego testu... postaram się wytrwać do 35 dc i iść na betę. Chyba, że przez noc zdecyduję się nie wytrwać i pojadę jutro :-) oczywiście zależy to też od stanu zdrowia mojego syna, bo katar ma okrutny.

Zgłoś nadużycie #50740 14 lutego 2016, 21:06

asaguarela Fajna mama

Monia82 napisał(a)

Asaguarela, ja mam ciągle takie ciśnienie ;) To nie jest jeszcze tragiczne... ;) a jaki masz puls przy tym ?? ?

Monia,no też masz..i puls wysoki..

Mój puls ..67

Zgłoś nadużycie #50741 14 lutego 2016, 21:14

Usiasia Fajna mama
Asa - trochę za wysokie ale jeśli to taki jednorazowy wybryk z tym ciśnieniem to nic się nie dzieje. Może spróbuj sobie jak masz możliwość sprawdzic częściej je.

Dziewczyny tak piszecie o tych testach gratisowych - ja też właśnie tako robilam. Chociaż nie wiem po co bo wyszedł negatyw a ja i tak cały czas chodzę i wypatruje na nim drugiej kreski 😭 oczywiście co setne spojrzenie na test coś na nim widzę :/ Chyba skoczy jutro po pracy po ten rossmanowski facelle niech sobie leży w szafce na zaś...
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1sAKNZYPwP0e_npNL6Netx2lBNfmTFlnd9vO0Y8zEpcs

Zgłoś nadużycie #50742 14 lutego 2016, 21:19

Monia82 Fajna mama

asaguarela napisał(a)

Monia,no też masz..i puls wysoki..

Mój puls ..67

Ten wysoki puls charakterystyczny przy nadczynności. Po zajściu w tą ciążę puls mi się trochę unormował i przestałam odczuwać te przyspieszone bicie serca, ale po poronieniu jest możliwy nawrót, więc mogę się znowu fatalnie czuć.

Zgłoś nadużycie #50743 14 lutego 2016, 21:21

asaguarela Fajna mama

Usiasia napisał(a)

Asa - trochę za wysokie ale jeśli to taki jednorazowy wybryk z tym ciśnieniem to nic się nie dzieje. Może spróbuj sobie jak masz możliwość sprawdzic częściej je.

Dziewczyny tak piszecie o tych testach gratisowych - ja też właśnie tako robilam. Chociaż nie wiem po co bo wyszedł negatyw a ja i tak cały czas chodzę i wypatruje na nim drugiej kreski 😭 oczywiście co setne spojrzenie na test coś na nim widzę :/ Chyba skoczy jutro po pracy po ten rossmanowski facelle niech sobie leży w szafce na zaś...

Usiasia,powtórz jutro,ten facelle..
Wiem co czujesz,ja tak miałam ostatnio..tyle,że dziewczyny wypatrzyły tam drugą kreskę..chyba

byl jakiś felerny

A co do ciśnienia,może skoki mam..ostatnio we wtorek byłam na okresowych i po ćwiczeniach i wk....na odsyłanie mnie tam i spowrotem,podobno było niskie..

Mam nadzieję,że nie mam tak cały czas..

Zgłoś nadużycie #50744 14 lutego 2016, 21:23

asaguarela Fajna mama

Monia82 napisał(a)

Ten wysoki puls charakterystyczny przy nadczynności. Po zajściu w tą ciążę puls mi się trochę unormował i przestałam odczuwać te przyspieszone bicie serca, ale po poronieniu jest możliwy nawrót, więc mogę się znowu fatalnie czuć.

No oby nie kochana..

Zgłoś nadużycie #50745 14 lutego 2016, 21:30

Monia82 Fajna mama

Usiasia napisał(a)

Usiasia! to sobie daruj ten test, ja Wam parę postów wcześniej pokazywałam wynik tego testu, gdzie betę hcg miałam już podwyższoną i to znacznie. Jak znajdę ten post to Ci pokażę, co mi wyszło...

Zgłoś nadużycie #50746 14 lutego 2016, 21:32

Usiasia Fajna mama

asaguarela napisał(a)

Usiasia,powtórz jutro,ten facelle..
Wiem co czujesz,ja tak miałam ostatnio..tyle,że dziewczyny wypatrzyły tam drugą kreskę..chyba

byl jakiś felerny

A co do ciśnienia,może skoki mam..ostatnio we wtorek byłam na okresowych i po ćwiczeniach i wk....na odsyłanie mnie tam i spowrotem,podobno było niskie..

Mam nadzieję,że nie mam tak cały czas..

Kupie jutro ten facelle i zrobię we wtorek, żeby nie robić sobie wymówek ze wynik nie tako bo nie robilam go rano :p
Zobaczymy co tam się okaże. Ja juz chyba na sile sobie wmawiam ze jestem w tej ciąży choć wiem ze nie jestem. Jaki ludzki umysł potrafi być durny :/
Jeśli dalej będą jakieś wątpliwości to zrobię betę bo i tak w tyg. Musze iść na bad krwi żeby miec świeże tsh dla endo.
Nie orientujecie się jak to jest ze skierowaniami na krew? Ile czasu są ważne?
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1sAKNZYPwP0e_npNL6Netx2lBNfmTFlnd9vO0Y8zEpcs

Zgłoś nadużycie #50747 14 lutego 2016, 21:36

Monia82 Fajna mama

Monia82 napisał(a)

Test z all... zrobiony dziś rano! Ta kreska ledwo widoczna, a wczorajsza beta 138,8. Albo ten test jest taki do doopy, że nawet takiej bety hcg nie wykrywa, tak bardzo albo ta beta mi tak spadła przez noc ?? ?? To jakieś chore, bo krwawienia nie mam nadal, chyba, że dziś @ przyjdzie. Uwierzcie mi, że przy obecnej sytuacji czekam na @, jak na zbawienie, byle tylko dłużej tak nie chodzić w tej niepewności i stresie. Jeszcze, jak pisałaś Motylek, że przy pustym jaju są takis skoki hcg. Przecież nawet taki zwykły test wykryłby taką betę hcg 138,8!!! i uwidocznił jako mocniejszą kreskę, a nie takiego cienia.

znalazłam tego posta!

Zgłoś nadużycie #50748 14 lutego 2016, 21:50

Usiasia Fajna mama

Monia82 napisał(a)

znalazłam tego posta!

Lol faktycznie... ten mój jest niby trochę inny ale w środku i tak to samo. Można odrazu do smietnika go wywalić...

Zgłoś nadużycie #50749 14 lutego 2016, 22:02

asaguarela Fajna mama

Monia82 napisał(a)

znalazłam tego posta!

No dokladnie,do niczego jest

Zgłoś nadużycie #50750 14 lutego 2016, 22:03

asaguarela Fajna mama

Usiasia napisał(a)

Kupie jutro ten facelle i zrobię we wtorek, żeby nie robić sobie wymówek ze wynik nie tako bo nie robilam go rano :p
Zobaczymy co tam się okaże. Ja juz chyba na sile sobie wmawiam ze jestem w tej ciąży choć wiem ze nie jestem. Jaki ludzki umysł potrafi być durny :/
Jeśli dalej będą jakieś wątpliwości to zrobię betę bo i tak w tyg. Musze iść na bad krwi żeby miec świeże tsh dla endo.
Nie orientujecie się jak to jest ze skierowaniami na krew? Ile czasu są ważne?

A powiedz,jak tam z plamieniem?
Cisza?