Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania by zostac mama w 2016

Zgłoś nadużycie #50651 13 lutego 2016, 22:37

PaulaG Fajna mama
Kamila mi się wydaje na sto procent owulacja .. 😀😀

Zgłoś nadużycie #50652 13 lutego 2016, 22:49

Kaari Fajna mama
Kamila jak dla mnie też pozytywny. Może ten cykl będzie dłuższy :)

Zgłoś nadużycie #50653 13 lutego 2016, 22:54

Monia82 Fajna mama

kamila19880 napisał(a)

Za 6 dni powinnam okres dostać a to chyba znaczy owulacja?

Hehe owulacja albo ciąża, bo pamiętaj, że mi w ciąży wyszedł pozytywny test... i testy owu w okolicy okresu mogą być mylące. Mi do tej pory wychodzą pozytywne. Jeżeli to dopiero owu to okres powinien przyjść dopiero tak 14 dni po niej.. bo ta 3 faza cyklu też powinna wtedy dłużej trwać. W tym cyklu jeszcze nie robiłaś wcześniej testów owu?
23.02.2016 r. - :( 8 tc cp /  26.12.2015 r. :( 4 tc
Aniołek (*) - 14.08.2015 r. :( 10 tc

Zgłoś nadużycie #50654 13 lutego 2016, 23:02

Monia82 Fajna mama
Zrobiłam Wam teraz dla ciekawostki test owulacyjny podczas poronienia. 2 mocne krechy. W ciąży też mi tak wyszły w terminie okresu. Jaki z tego wniosek? Testami owulacyjnymi też można wykryć ciążę i to za złotówkę. Jak jest termin @, a nie macie już testów ciążowych to możecie wykorzystać test owulacyjny.

Zgłoś nadużycie #50655 13 lutego 2016, 23:04

Leena Fajna mama

Monia82 napisał(a)

Leena, samo leżenie w szpitalu po poronieniu jest psychicznie uciążliwe, bo oni kładą takie kobiety na sali wśród ciężarnych. Pamiętam te pytania lasek z sali, który to tydzień, ich miny, jak powiedziałam, że to poronienie i te odgłosy z ktg w około. Myślałam, że oszaleję. Wypisałam się na własne żądanie... i mnie wieczorem wypuścili do domu.

jakie to nieludzkie.... moze te nowe przepisy pomoga .... ja mialam to "szczescie" ze dostalam sama pokoj i izolowano mnie jak tylko sie dalo od ciezarowek... nie wyobrazam sobie jak strasznie musialas sie czuc biedna Ty :( ale teraz nie bedzie zabiegu!! wszytsko sie oczysci i juz. Nie ma innej opcji !

Zgłoś nadużycie #50656 13 lutego 2016, 23:06

Leena Fajna mama

kamila19880 napisał(a)

Za 6 dni powinnam okres dostać a to chyba znaczy owulacja?

a ja obstawiam ciaze a nie kolejna owulacje :D Moni ma racje, testy owulacyjne pokazuja tez ciaze... siknij Ty moze na ten rossmanowski - masz?

Zgłoś nadużycie #50657 13 lutego 2016, 23:07

kamila19880 Fajna mama

Monia82 napisał(a)

Hehe owulacja albo ciąża, bo pamiętaj, że mi w ciąży wyszedł pozytywny test... i testy owu w okolicy okresu mogą być mylące. Mi do tej pory wychodzą pozytywne. Jeżeli to dopiero owu to okres powinien przyjść dopiero tak 14 dni po niej.. bo ta 3 faza cyklu też powinna wtedy dłużej trwać. W tym cyklu jeszcze nie robiłaś wcześniej testów owu?

Robiłam kilka testów kreska 2 dużo jaśniejsza 2 dni temu temp była 36.42 wiec niska znaczy ze owu nie było, pewnie dlatego ze 14 dni po poronieniu dopiero plamienie mi sie skonczylo
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1ph4SmteBn2oDPUu3ilhg5jyza8jUpRkOci1ddP57...

Zgłoś nadużycie #50658 13 lutego 2016, 23:08

Monia82 Fajna mama

kamila19880 napisał(a)

Robiłam kilka testów kreska 2 dużo jaśniejsza 2 dni temu temp była 36.42 wiec niska znaczy ze owu nie było, pewnie dlatego ze 14 dni po poronieniu dopiero plamienie mi sie skonczylo

A tak to mógł się cykl wydłużyć po poronieniu :/

Zgłoś nadużycie #50659 13 lutego 2016, 23:09

kamila19880 Fajna mama

Leena napisał(a)

a ja obstawiam ciaze a nie kolejna owulacje :D Moni ma racje, testy owulacyjne pokazuja tez ciaze... siknij Ty moze na ten rossmanowski - masz?

Nie mam takiego, ale to na bank owu zaginiona
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1ph4SmteBn2oDPUu3ilhg5jyza8jUpRkOci1ddP57...

Zgłoś nadużycie #50660 13 lutego 2016, 23:11

Leena Fajna mama

kamila19880 napisał(a)

Nie mam takiego, ale to na bank owu zaginiona

kurcze...ej to firanka i mecz swojego chlopa ;) trzymam kciuki- powodzenia :D

Zgłoś nadużycie #50661 13 lutego 2016, 23:11

kamila19880 Fajna mama

Monia82 napisał(a)

Zrobiłam Wam teraz dla ciekawostki test owulacyjny podczas poronienia. 2 mocne krechy. W ciąży też mi tak wyszły w terminie okresu. Jaki z tego wniosek? Testami owulacyjnymi też można wykryć ciążę i to za złotówkę. Jak jest termin @, a nie macie już testów ciążowych to możecie wykorzystać test owulacyjny.

Tak kiedyś Monia słyszałam ze tez mogą wykryć.

Zgłoś nadużycie #50662 13 lutego 2016, 23:29

asaguarela Fajna mama

Monia82 napisał(a)

Asaguarela ze strony wynika, że jest!!! Poradnia Endokrynologiczna dla Dzieci (32)603-25-40
ZESPÓŁ WOJEWÓDZKICH PRZYCHODNI SPECJALISTYCZNYCH 
W KATOWICACH
Tam jest o tyle fajnie, że właśnie tam też robią usg i biopsje i nawet, jak ktoś gdzie indziej chodzi do endo to i tak na Powstańców jeździ na USG ze skierowania.

Monia,bardzo dziękuję za info...😊
Będzie trzeba spróbować...,tylko może najpierw zaliczę wizytę w BB,bo i tak musiała bym mieć nowe skierowanie..

Zgłoś nadużycie #50663 13 lutego 2016, 23:33

asaguarela Fajna mama

Monia82 napisał(a)

Faktycznie 😉
Też czytałam o tym kiedyś,a Ty jesteś przykładem 😏

Zgłoś nadużycie #50664 13 lutego 2016, 23:34

asaguarela Fajna mama

kamila19880 napisał(a)

To teraz do roboty 😉

Zgłoś nadużycie #50665 13 lutego 2016, 23:39

asaguarela Fajna mama

Leena napisał(a)

A mnie cos dzis napadlo i posprzatalam caly dom... tylko podlog nie umylam zeby wiadra nie dzwigac... no i teraz napieprza mnie kregoslup :P

Na jutro planuje ulubiony obiadek meza i gofry ( znalazlam przepis dla cukrzykow! ) - ale cos czuje ze jednak przyjedzie pozno z PL i z walentynek nic nie bedzie ehhh

Monia no wlasnie...u mnie ciagle cos... teraz ta cukrzyca a przeciec czekam na wyniki watrobowe bo jednak ta cholestaza mnie dopadla tylko jakims cudem watroba sama z siebie wrocila do normy...nie wiem juz nie rozumiem o co chodzi a moja gin tez zwariowala.... no ale grunt ze chce badac i kontrolowac :)
Zycze Ci tego zebys sie oczyscila sama. Ja po poronieniu modlilam sie zeby to sie samo oczyscilo. W sumie mocno krwawilam ale ze akurat nadchodzily swieta Wielkiej Nocy lekarka podjela decyzje o lyzeczkowaniu zeby nie ryzykowac zadnego stanu zapalnego...i z dnia na dzien na stol...sam zabieg pod narkoza wiec idzie przezyc ale te uczucia ktore sie ma dookola...no mi bylo ciezko i nie chcialabym zebys tez to przechodzila wiec trzymam kciuki. Pij tego red bulla ile serce wytrzyma ;) jak cos to jestesmy z Toba

Turbo Ty jak cos napiszesz to ja sie tu smieje jak glupia do kompa!! teksty masz powalajace ...haha zylka pierdzaca!! no padlam... Molestuj meza zebysmy jutro wszytskie, a przede wszystkim Wy, mieli piekny prezent. Bardzo Ci tego zycze. Wiec teraz goraca kapiel i do roboty ;)

Usiasa - sikaj sikaj sikaj! jutro rano wstane i jeszcze przed cukrem wpadne na forum obejrzec Twoje dwie krechy :D wiec tam nie spij jutro za dlugo bo tu na zawal padniemy ;)

Asa...jejku biedne Twoje dzieciaczki z ta tarczyca. Mam nadzieje ze znajdziesz w koncu dobrego lekarza dla nich, A Twoja corcia ma migreny? boshe jak mi jej zal... sama mam od 11 roku zycia wiec wiem co to znaczy...caly dzien w ciemnym pokoju z ciezkim zimnym recznikiem na lbie.... poczytaj o krwawniku, bo pomaga tylko ma jakies przeciwskazania o ktorych nie pamietam... byc moze ciaza :P wiec moze Twoja corka moglaby pic taka herbatke? no i mi pomagala herbata z naparem ze swiezego imbiru pita rano i wieczorem. A najlepiej pojsc do neurologa bo czasem to od oczu moze byc np. Moze by jakies leki przypisal?

Domela... co by nie bylo dziecko to cud i powie Ci to kazda z nas bo wiele z nas stara sie o ten Cud dlugo i przechodzi czesto bolesna droge zeby to dziecko miec. Jednak nie wydaje mi sie zeby to byla ciaza. Testy juz by cos pokazaly. Dla spokoju ducha poszlabym na bete w pona.

jejku kogos pominelam :( przepraszam ale zapomnialam juz co mialam napisac

Leena,no biedne .😞..
Mam nadzieję,że to ogarniemy.
Jeżeli chodzi o migreny,Ty też masz bidulko ?? ojj,to współczuję Ci bardzo..,a masz przy tym wymioty też ??
Wiesz co,możemy spróbować tych herbatek,my chodzimy do neurologa,dal tabletki dotleniające,ale po 3 mies.trzeba przerwać,musimy iść teraz na wizytę..

Zgłoś nadużycie #50666 14 lutego 2016, 0:22

Monia82 Fajna mama
Sielanka, co u Ciebie ?? Pewnie nadrabiasz te rozstania z córcią i godzicie się ze swoim facetem ;P Walentynkowe przeprosiny. Powtarzałaś te badanie kalcytoniny?

Zgłoś nadużycie #50667 14 lutego 2016, 0:37

jadzia Fajna mama
Monia co Ty badania dostalam od lekarza prywatnego wiec ide na nie oczywiście prywatnie do kliniki leczenia niepłodności. Nie wiem czy one sa na nfz bo ta ureaplazme to juz drugi lekarz proponowal ale prywatnie poza tym wymaz z pochwy i mycoplazme i chlamydie to sa podrjrzewam jakies z szyjki macicy . Mnie po tym dzisiejszym zastrzyku tak glowa rozbolala ze szok. Poza tym moj dzis u teściowej powiedzial ze wzielam zastrzyk to zaraz mnie pytali na co. Myslalam ze go ukatrupie bo oni wiedza tyle ile powinni a zastrzyki czy leczenie czy badanie nasienia to szukanie chorob wiec nie mowie a ten papla malo co nie wypaplal. Cos wymijajaco powiedzialam i jakos zapomnieli o temacie. He he mniectez po zabiegu polozyli z ciezarnymi i nawet im ktg podlaczyli.
Monia trzymam kciuki za Twoje krwawienie zeby bylowszystko wporzo. Co do prl to nie wiem czy tak do konca ona stoi na przeszkodzie bo. W tamtym roku 3 miesiace po odstawieniu dziecka od cyca zaszlam. No chyba ze organizm odrzucil fasolke wlasnie przez nia. Dzis malzon sie sprawdzil mialam sobie wybrac prezent i tak oto mam nowe buty bo poprzednie tak lubilam ze az zniszczylam. Chyba mu serce ruszylo jak widzial moje ostatnie rozterki z lekarzami . Jutro dzialamy.!!!

Zgłoś nadużycie #50668 14 lutego 2016, 2:04

izabela23 Supermama
Hej :-) witam z polskiej ziemi, potem was nadrobie :-) do domu zostało około 600km :-)
Pozdrowionka :-)

Zgłoś nadużycie #50669 14 lutego 2016, 5:05

Leena Fajna mama

izabela23 napisał(a)

Hej :-) witam z polskiej ziemi, potem was nadrobie :-) do domu zostało około 600km :-)
Pozdrowionka :-)

Witaj w domu slicznotko :)

Zgłoś nadużycie #50670 14 lutego 2016, 5:12

Leena Fajna mama

asaguarela napisał(a)

Leena,no biedne .😞..
Mam nadzieję,że to ogarniemy.
Jeżeli chodzi o migreny,Ty też masz bidulko ?? ojj,to współczuję Ci bardzo..,a masz przy tym wymioty też ??
Wiesz co,możemy spróbować tych herbatek,my chodzimy do neurologa,dal tabletki dotleniające,ale po 3 mies.trzeba przerwać,musimy iść teraz na wizytę..

Niestety migreny to tez moja specjalnośc i w ciąży tez męczą :(
Mi pomogły zredukować liczbę napadów opiera beta blokery. Ale w ciąży trzeba odstawić ...
Tak wymioty tez... nawet pod kroplowkami leżałam taki ból i nie przechodził wcale. Mi pomagal z reguły solpadeine ale trzeba z nim uważać żeby się nie uzaleznic. Zresztą w pewnym momencie miałam jazdy - migreny dzień w dzień i lek pomagał tylko np na 4 godziny i znowu jazda...stąd szukanie alternatyw.
Tylko imbir świeży jak coś, nie herbata gotowa z imbirem ;)
A potem na bardzo silny ból wyczailam tryptany ale to b silne leki i można tylko 3 w miesiacu. .. no ale mnie ratowały w pracy - 15 mon i po bólu. W Polsce chyba tylko na receptę

Idę jeszcze dospac... wstałam jak zwykle na siusiu. ..a i śniło mi się ze mnie mąż zostawił bo nie chciałam zostać na baletach ?? !! Masakra obudziłam się z mega plusem :(