Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania by zostac mama w 2016

Zgłoś nadużycie #50591 13 lutego 2016, 15:44

PaulaG Fajna mama
Ja po odstawieniu tabletek czekałam 41 dni.. potem się niby unormowało a po 9 miesiącach znowu 43 dni ... więc jeśli masz negatywny test-poczekaj kilka dni. Jak za dwa dni Ci wyjdzie kolejny negatywny to w ciąży nie jesteś.. ewentualnie idź na tą betę nawet dzisiaj jak Ci dziewczyny mówią i będziesz miała pewność już dzisiaj. :)

Zgłoś nadużycie #50592 13 lutego 2016, 16:06

turboslimak Fajna mama

koko83 napisał(a)

Witam
gusia gratuluję

Leena mam pytanie czy ta skóra swędząca to przez cukrzycę miałaś mnie od jakiegoś czasu właśnie swędzi skóra i strasznie dużo piję
mierzyłam u mamy jakieś 3 tygodnie temu i było ok ale to się może z dnia na dzień zmieniać

ja niby już czuję ruchy ale takie słabe
a przed chwilką się przestraszyłam bo potknęłam się i uderzyłam brzuchem o pralkę mam nadzieję że z dzidzią wszystko ok

koko nic sie nie martw :-)

pociesze cie...jak bylam w zakopcu w pazdzerniku to byl jakis nie wiem nie pamietam cos dwudzisety ktorys tydzen....jak jechalismy wyciagiem liowym maz uderzyl mnie zamykajac od góry właz lokciem....ale to tak ze az z bolu sie poryczalam...
takze te nasze brzuszki dobrze sa chronione :-)

w tyg prasowalam oparzylam sie zelazkiem w brzuch parą....

dwa dni temu nie zmeścilam sie przystole i nadziałam sie na rog stolu....akurat w miejsce gdzie ona miala wypchnieta dupke bo czuc i widac to bylo i oczywiscie moja panika....i nic sie nie stalo...

a mala dzis sie tak rusza ze szok :-)

Zgłoś nadużycie #50593 13 lutego 2016, 16:14

kiwi Fajna mama
Ale tu cisza :)
Turobo nie rodzisz , nic się nie zapowiada?
co do "szklanych" oczu to ja takie mam cały czas i raczej obiawem ciązy nie są co staram sie od zeszłe wiosny :)
Co porabiacie dziewczyny? ja ogarniam troche porządki :)

Zgłoś nadużycie #50594 13 lutego 2016, 16:19

domela Supermama
Chyba kupie drugi test i zobaczę. Ale jak wczoraj robiłam a okres powinnam mieć 10.02 to test powinien chyba już coś pokazać a tu nawet cien cienia drugiej kreski się nie pokazał na szczęście. Może rzeczywiście to odchudzanie plus przeziębienie tak zadziałały na mój organizm? Pije herbatę odchudzająca na spalanie tłuszczu i nie jest węglowodanów ale aż tak się nie znam żeby stwierdzić czy to przez to.

Zgłoś nadużycie #50595 13 lutego 2016, 16:28

kiwi Fajna mama
domela ten Nord Test jest dobry i wykrywa wczesną ciążę ale jeżeli chcesz być pewna na 100% to zrób bete! po za tym jeżeli w terminie @ jest negatyw to moim zdaniem nie jesteś w ciąży. Wiesz i czujesz kiedy masz owu może była później lub cykl bezowu. Zmierz temp rano po przebudzeniu w ciąży jest >37

Zgłoś nadużycie #50596 13 lutego 2016, 17:04

buka87 Supermama

turboslimak napisał(a)

koko nic sie nie martw :-)

pociesze cie...jak bylam w zakopcu w pazdzerniku to byl jakis nie wiem nie pamietam cos dwudzisety ktorys tydzen....jak jechalismy wyciagiem liowym maz uderzyl mnie zamykajac od góry właz lokciem....ale to tak ze az z bolu sie poryczalam...
takze te nasze brzuszki dobrze sa chronione :-)

w tyg prasowalam oparzylam sie zelazkiem w brzuch parą....

dwa dni temu nie zmeścilam sie przystole i nadziałam sie na rog stolu....akurat w miejsce gdzie ona miala wypchnieta dupke bo czuc i widac to bylo i oczywiscie moja panika....i nic sie nie stalo...

a mala dzis sie tak rusza ze szok :-)

To widze Śmilaku ze niezle hartujesz Zoche w brzuchu :D
Ja pamietam jak od 8 do 12 tyg jak mocno mi wbijali USG w brzuch bo mam szerokie biodra i mloda gleboko siedziala ze az lzy w oczach mialam z bólu. Z resztą na połówkowym gość też sie nie pieścił z nami i tylko powiedział, ze jak mi bedzie niedobrze to mam mówić :P A tu człowiek chroni brzuch a oni tak wciskają USG prawie w kręgoslup.
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1UeMKsYzzKAMs_AVUDzd9h69QxFTsNDJbFrgZb0ef...

Zgłoś nadużycie #50597 13 lutego 2016, 17:16

turboslimak Fajna mama

izabela23 napisał(a)

no właśnie tylko bolą, a żeby przy tym chociaż trochę podrosły.
Tak 12 mam już za sobą a niedługo dojdzie jeszcze kolejny zastrzyk i będę brała 2 dziennie to pewnie w sumie ze 30 się nazbiera :D a wiesz że już sobie pomyślałam,że nic tylko mi pielęgniarką zostać :P może to kwestia wprawy,bo często mężowi robię zastrzyki z insuliny

iza jak nie bede umiala sobie zrobic zastrzyku zglosze sie do ciebie hihihih
czesto dobre pielegniarki doswiadczone tak kuja w zyle ze normalnie zyłka pierdząca w dupie pęka!
trzeba miec czuja i tyle.
izunia zaciskam kciuki za ciebie , wiem ze teraz sie meczysz ...
iza jeszcze tak mysle na ta twoja luszczyce probowalas sie kapac w krochmalu? moze przestanie tak sswedziec? niemowlaczki sie kapie tak jak maja alergie i je swędzi....

Zgłoś nadużycie #50598 13 lutego 2016, 17:19

turboslimak Fajna mama

buka87 napisał(a)

To widze Śmilaku ze niezle hartujesz Zoche w brzuchu :D
Ja pamietam jak od 8 do 12 tyg jak mocno mi wbijali USG w brzuch bo mam szerokie biodra i mloda gleboko siedziala ze az lzy w oczach mialam z bólu. Z resztą na połówkowym gość też sie nie pieścił z nami i tylko powiedział, ze jak mi bedzie niedobrze to mam mówić :P A tu człowiek chroni brzuch a oni tak wciskają USG prawie w kręgoslup.

buka racja :-) wiadomo ostroznosci nigdy za wiele...ale wody plodowe naprawde dobrze chronia nasze dzieci...

jak bylam na wyjezdzie baba w 9 mieisacu ciazy w 30 stopniach upalu opala brzuch!!!!!
mialam ochote podejsc i ja trzepnać...

mialam to samo raz na usg w 17 tyg jak mala sie nie ruszlaa co pisaalam wam ze wzielam kapiel...skulila sie tak ze lekarz mnie bil w brzuch mocno az lzy mialam w oczach...

Zgłoś nadużycie #50599 13 lutego 2016, 19:49

staraczka33 Supermama
Jej jaka cisza weekend :-)
A ja dzisiaj 25 dzien cyklu i juz zanosi sie na @ nawet nie zdazylam wyciagnac testu pewnie jutro dostane

Zgłoś nadużycie #50600 13 lutego 2016, 20:21

turboslimak Fajna mama
kiwi cisza tu straszna az mnie to dobija :D bo zawsze nasmarujecie stronic wtedy kiedy mnie nie ma i potem mam tyleee nadrabiania....

ja dzis sie nudze...chalupa lsni...pranie poprasowane...wszyskoo do porodu gotowe - jajko znosze...
u mnie zadnych bóli nic....

jakby tak chociaz mi wody chlusnely!

staraczka33 a po czym wnoskujesz/ ?? ? temeperatura spadla?

Zgłoś nadużycie #50601 13 lutego 2016, 20:25

Monia82 Fajna mama
hej a ja do Was napisałam długą wiadomość na telefonie i mi się skasowała... ale mam nerwa. U mnie plamienia ustały, a to zły znak, bo do piątku jak się nie oczyści to szpital... nic mnie nie boli. Wypiłam celowo już 2 redbulle i trochę krwi się pojawiło, bo one rozrzedzają krew.. Kiwi pytalaś co robimy... ;) . Dziś miałam maraton po sklepach z młodym w poszukiwaniu kolejnego fotelika do auta i w pepco przymierzyć mu kurtkę na jesień, ale za długie rękawy i nic nie kupiliśmy, a ja się tylko spociłam goniąc go między regałami...
Marluna jak te krwawienie ?? ? Ustało ?? ? Byłaś gdzieś u lekarza ?? ?
Leena - rany jak nie swędzenie to znowu ta cukrzyca pieprzona, ciągle jakieś problemy w ciąży, ale to już ponad 30 tydzień i coraz bliżej końca!!!
Jadzia - fajny ten lekarz!! Mi się wydaje, że ta wysoka prolaktyna mogła być powodem niepowodzeń, ale super, że tyle badań zlecił. Ty je robisz prywatnie czy na nfz one są? bo mam nadzieję, że ona też mi już jakieś konkrety zleci do badań, a jak nie to na własną rękę coś zrobię, choć ja uważam, że w grudniu to nadczynność tarczycy byla powodem, bo miałam bardzo złe wyniki.
Turbo - wykończysz tego męża przed samym porodem hahha niech korzysta, bo potem 6 tyg abstynencji, jak krocze natną itp. Trzymam kciuki za szybki, mało bolesny poród. Też się nacierpisz z powodu tych dłoni. Nikt mi nie powie, że ciąża jest super stanem. Chyba tylko psychicznie ;) i jak się czuje ruchy dzidzi. Poza tym to kupa dolegliwości i cierpienia dla kobiety. 
Iza - jestem w szoku, że tyle leków, cudów trzeba pozażywać przed iv :/ jakieś wprowadzanie w menopauzę itp. Kosmos po prostu i tak dzielnie to wszystko znosisz! Podziwiam!!! Czego się nie robi dla posiadania dzieciątka!
Staraczka33 - czasem objawy @ i ciążowe są tak podobne, że ciężko pomylić eięc póki jej nie ma jest nadzieja!
Koko - spokojnie. WODY płodowe amortyzują ;) ja też mialam różne akcje w ciąży i z małym ok ;)
Tandem - znowu te Taterki!!! Zazdroszcze prezentu!!! Super! Baw sie dobrze!
Asaguarela - rany!!! Straszne te wyniki tsh Twoich dzieciaczkow!! Dobrze ze porobilas te badania. Wiem ze sa problemy z endokrynologami. Gdzie chodzilas do Katowic ?? ?. Ja na Powstancow do Wojewodzkiej Poradni.
23.02.2016 r. - :( 8 tc cp /  26.12.2015 r. :( 4 tc
Aniołek (*) - 14.08.2015 r. :( 10 tc

Zgłoś nadużycie #50602 13 lutego 2016, 20:38

staraczka33 Supermama

turboslimak napisał(a)

kiwi cisza tu straszna az mnie to dobija :D bo zawsze nasmarujecie stronic wtedy kiedy mnie nie ma i potem mam tyleee nadrabiania....

ja dzis sie nudze...chalupa lsni...pranie poprasowane...wszyskoo do porodu gotowe - jajko znosze...

Po czym wnioskuje?po pierwsze nie mierze temperatury a po drugie tam w srodku jakby sie zaczynalo

Zgłoś nadużycie #50603 13 lutego 2016, 20:39

Monia82 Fajna mama

turboslimak napisał(a)

ja dzis sie nudze...chalupa lsni...pranie poprasowane...wszyskoo do porodu gotowe - jajko znosze..

Nie chcij chlustania wód w domu bez skurczów i rozwarcia... ja tak mialam. Poród na sucho z pomocą oksytocyny. Bardzo bolesny! Masuj sutki do wydzielenia oksytocyny naturalnej ;)

Zgłoś nadużycie #50604 13 lutego 2016, 20:41

staraczka33 Supermama
Monia przystojniak z twojego synusia jej jakie oczy :-)

Zgłoś nadużycie #50605 13 lutego 2016, 20:54

Monia82 Fajna mama

staraczka33 napisał(a)

Monia przystojniak z twojego synusia jej jakie oczy :-)

Dzieki. U mnie duże oczy są rodzinne. Ja mam, mój ojciec, kuzynki i w zależności od ciuchów raz ma niebieskie bardziej, a raz szare. Przez te wielkie gały miał podejrzenie jaskry, bo wtedy jest duża rogówka oka!
Na tej fotce niżej już jak szare, bo szara bluzka.
Ps. Dziewczyny, które nie są w ciąży i czekają na okres polecam Wam machnąć 2 energy drinki! U mnie pojawiła się wyczekiwana krew po wypiciu redbulli. Szału nie ma, ale krew jest ;)

Zgłoś nadużycie #50606 13 lutego 2016, 20:59

domela Supermama
Nie wytrzymałam i zrobiłam test drugi. Znów wynik negatywny. 3 dni po terminie a na ulotce pisze ze.juz 3 dni przed spodziewana @ by wykrył.

Zgłoś nadużycie #50607 13 lutego 2016, 21:01

asaguarela Fajna mama

Monia82 napisał(a)

hej a ja do Was napisałam długą wiadomość na telefonie i mi się skasowała... ale mam nerwa. U mnie plamienia ustały, a to zły znak, bo do piątku jak się nie oczyści to szpital... nic mnie nie boli. Wypiłam celowo już 2 redbulle i trochę krwi się pojawiło, bo one rozrzedzają krew.. Kiwi pytalaś co robimy... ;) . Dziś miałam maraton po sklepach z młodym w poszukiwaniu kolejnego fotelika do auta i w pepco przymierzyć mu kurtkę na jesień, ale za długie rękawy i nic nie kupiliśmy, a ja się tylko spociłam goniąc go między regałami...
Marluna jak te krwawienie ?? ? Ustało ?? ? Byłaś gdzieś u lekarza ?? ?
Leena - rany jak nie swędzenie to znowu ta cukrzyca pieprzona, ciągle jakieś problemy w ciąży, ale to już ponad 30 tydzień i coraz bliżej końca!!!
Jadzia - fajny ten lekarz!! Mi się wydaje, że ta wysoka prolaktyna mogła być powodem niepowodzeń, ale super, że tyle badań zlecił. Ty je robisz prywatnie czy na nfz one są? bo mam nadzieję, że ona też mi już jakieś konkrety zleci do badań, a jak nie to na własną rękę coś zrobię, choć ja uważam, że w grudniu to nadczynność tarczycy byla powodem, bo miałam bardzo złe wyniki.
Turbo - wykończysz tego męża przed samym porodem hahha niech korzysta, bo potem 6 tyg abstynencji, jak krocze natną itp. Trzymam kciuki za szybki, mało bolesny poród. Też się nacierpisz z powodu tych dłoni. Nikt mi nie powie, że ciąża jest super stanem. Chyba tylko psychicznie ;) i jak się czuje ruchy dzidzi. Poza tym to kupa dolegliwości i cierpienia dla kobiety. 
Iza - jestem w szoku, że tyle leków, cudów trzeba pozażywać przed iv :/ jakieś wprowadzanie w menopauzę itp. Kosmos po prostu i tak dzielnie to wszystko znosisz! Podziwiam!!! Czego się nie robi dla posiadania dzieciątka!
Staraczka33 - czasem objawy @ i ciążowe są tak podobne, że ciężko pomylić eięc póki jej nie ma jest nadzieja!
Koko - spokojnie. WODY płodowe amortyzują ;) ja też mialam różne akcje w ciąży i z małym ok ;)
Tandem - znowu te Taterki!!! Zazdroszcze prezentu!!! Super! Baw sie dobrze!
Asaguarela - rany!!! Straszne te wyniki tsh Twoich dzieciaczkow!! Dobrze ze porobilas te badania. Wiem ze sa problemy z endokrynologami. Gdzie chodzilas do Katowic ?? ?. Ja na Powstancow do Wojewodzkiej Poradni.

Hej Monia,no straszne te wyniki mają 😞

I młoda była na euthyroxie 😞,proszę Cię,nawet jednego usg jej nie zrobiła,szyi nie zbadała..nic 😞
A przy Hashi,przecież mogą być guzki,tarczyca maleje i w ogóle!!!!
Beznadzieja😞,a synciowi zrobiłam od siebie,bo spytałam mojego endokrynologa,bo poczytałam troszkę,a On też czasem taki nerwus,uparciuch...powiedział,że jak najbardziej zrobić,...
Mam nadzieję,że ta nowa Endo,okaże się w porządku..,a jeździłam Monia do Katowic,do tego szpitala dziecięcego,zapomniałam ulicę...

Kurczę,żeby tylko nie musieli robić Ci tego łyżeczkowania😞,masz czekać do piątku ??

Zgłoś nadużycie #50608 13 lutego 2016, 21:04

asaguarela Fajna mama

turboslimak napisał(a)

Ojj bidulka 😞,,..może faktycznie Zosia zrobi prezent 🎁 rodzicom jutro ❤❤❤😁

A Twoja koleżanka,"czarownica"😆,nic nie widzi 😏 ?? ?

Zgłoś nadużycie #50609 13 lutego 2016, 21:05

asaguarela Fajna mama

domela napisał(a)

Nie wytrzymałam i zrobiłam test drugi. Znów wynik negatywny. 3 dni po terminie a na ulotce pisze ze.juz 3 dni przed spodziewana @ by wykrył.

Myślę,że możesz być spokojna

Zgłoś nadużycie #50610 13 lutego 2016, 21:06

staraczka33 Supermama
Kurcze Monia piekne ma te oczy :-)
Dzieki za rade z redbullem jutro wypije moze @ sie pokaze bo jak ma byc juz niech bedzie niech sie nie bawi w chowanego