Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania by zostac mama w 2016

Zgłoś nadużycie #50491 12 lutego 2016, 11:21

gusia85 Gotowa na wszystko

staraczka33 napisał(a)

Dawac dziewczyny pozytywy ktorych dawno nie bylo nie pozwolcie zeby Gusia byla sama na watku pazdziernikowym

Dziekuje Ci! :)

SIKAĆ NA POTĘGĘ DZIEWCZĘTA!

Zgłoś nadużycie #50492 12 lutego 2016, 11:29

staraczka33 Supermama

gusia85 napisał(a)

Dziekuje Ci! :)

SIKAĆ NA POTĘGĘ DZIEWCZĘTA!

No kurcze bo sama zostaniesz na pazdziernikowkach i z kim bedziesz rozmawiac o wizytach o mdlosciach itd.

Zgłoś nadużycie #50493 12 lutego 2016, 11:30

sielanka Fajna mama
Czesc dziewczyny!
Marluna trzymam kciuki, zeby jedna fasolka sie utrzymala, nie zalamuj sie jeszcze. Moim zdaniem troche za szybko na @...
Slimaku, jesli jest zagrozenie, to zgodz sie na cc. Zosia musi miec zdrowa mame! Biedna jestes :(
Kamilka, fajnie, ze w koncu masz dobrego lekarza :)

Ja siedze w domu... sama. Weronika w zlobku. Jak otworzyly sie drzwi i wyszla po nia Pani, to mala od razu wyciagnela do niej raczki. Mimo, ze to nowa pani i mloda jej nie znala! Jakos tak mi smutno, ze tak chetnie mnie opuszcza, mam wrazenie, ze zrobilam cos zle :( za godzine po nia wychodze, a na razie wgapiam sie w telefon, czy beda dzwonic, ze kryzys, bo dzisiaj zostaje na drzemce. Wiem, ze powinnam sie cieszyc, ze to wszystko idzie tak bezbolesnie, ale jakos mi smutno. Kiedy zostalam sama w szatni i slyszalam jak po drugiej stronie drzwi pani opowiada z zachwytem kolezankom, ze malutka tak chetnie do niej poszla, ze bez placzu, a one odpowiadaja, ze ona tak od pierwszego dnia, ze odwazna i w ogole, to prawie sie poplakalam. Wcale nie teskni? :(

Zgłoś nadużycie #50494 12 lutego 2016, 11:32

kiwi Fajna mama
Paola gratuluje

MARLUNA Monia dobrze pisze na bym a Twoim miejscu do kliniki pojechała to za wcześnie na @ 6 dpt

Zgłoś nadużycie #50495 12 lutego 2016, 11:37

staraczka33 Supermama
Sielanka to dobrze ze mloda sie zaaklimatyzowala nie martw sie napewno jestes najlepsza mamą na świecie i mloda o tym wie napewno teskni za Tobą spokojnie bez nerwow

Zgłoś nadużycie #50496 12 lutego 2016, 11:38

Usiasia Fajna mama

motylek1909 napisał(a)

buba, Usiasia - jak tam u Was sytuacja? :)

Motylku ja czekam do niedzieli. Jeśli się nie pojawi @ to testuję.
Zdaje mi się ze owulacja jeśli wogole jest to się przesunęła bo od kilku dni ciągle śluzu dużo raczej takiego plodnego. No ale nie wiem.
Został mi jeden test w domu jeszcze jakiś stary wiec go wykorzystam.
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1sAKNZYPwP0e_npNL6Netx2lBNfmTFlnd9vO0Y8zEpcs

Zgłoś nadużycie #50497 12 lutego 2016, 11:39

sielanka napisał(a)

Czesc dziewczyny!
Marluna trzymam kciuki, zeby jedna fasolka sie utrzymala, nie zalamuj sie jeszcze. Moim zdaniem troche za szybko na @...
Slimaku, jesli jest zagrozenie, to zgodz sie na cc. Zosia musi miec zdrowa mame! Biedna jestes :(

Ja siedze w domu... sama. Weronika w zlobku. Jak otworzyly sie drzwi i wyszla po nia Pani, to mala od razu wyciagnela do niej raczki. Mimo, ze to nowa pani i mloda jej nie znala! Jakos tak mi smutno, ze tak chetnie mnie opuszcza, mam wrazenie, ze zrobilam cos zle :( za godzine po nia wychodze, a na razie wgapiam sie w telefon, czy beda dzwonic, ze kryzys, bo dzisiaj zostaje na drzemce. Wiem, ze powinnam sie cieszyc, ze to wszystko idzie tak bezbolesnie, ale jakos mi smutno. Kiedy zostalam sama w szatni i slyszalam jak po drugiej stronie drzwi pani opowiada z zachwytem kolezankom, ze malutka tak chetnie do niej poszla, ze bez placzu, a one odpowiadaja, ze ona tak od pierwszego dnia, ze odwazna i w ogole, to prawie sie poplakalam. Wcale nie teskni? :(

Teskni, jeszcze chwila i zobaczysz. Pamiętaj, że wychowałaś, otwartą na świat i drugiego człowieka córeczkę dla której każdy dzień to nowa przygoda i nowe umiejętności. Brawo mamo :)

Zgłoś nadużycie #50498 12 lutego 2016, 11:43

Usiasia Fajna mama
Sielanka pewnie ze tęskni. Na pewno dla małej mamusia jest najważniejsza :) Rozumiem ze Ci przykro, że to wygląda jakby było wręcz przeciwnie ale wiesz co Ci powiem... Moim zdaniem powinnas być dumna ze tak dobrze udało Ci się ją przystosować do życia wśród ludzi - i to nie tylko tych których zna. Trzymam kciuki za Twoją wytrwałość 👍 pomysl ze to wszystko na pewno wyjdzie jej na dobre :)
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1sAKNZYPwP0e_npNL6Netx2lBNfmTFlnd9vO0Y8zEpcs

Zgłoś nadużycie #50499 12 lutego 2016, 11:43

Usiasia Fajna mama
Dubelek 🐦

Zgłoś nadużycie #50500 12 lutego 2016, 11:45

sielanka Fajna mama

gusia85 napisał(a)

Teskni, jeszcze chwila i zobaczysz. Pamiętaj, że wychowałaś, otwartą na świat i drugiego człowieka córeczkę dla której każdy dzień to nowa przygoda i nowe umiejętności. Brawo mamo :)

Wiem, ze nie powinnam tak myslec, ale naczytalam sie, ze u dzieci, ktore podczas rozstania z rodzicami nie okazuja tesknoty poziom kortyzolu jest znacznie wyzszy i zdecydowanie wolniej spada. To badanie wprawdzie dotyczylo roznicy pomiedzy dziecmi z tzw. zimnego chowu i tymi, ktorych rodzice od razu reagowali na potrzeby, ja staram sie byc przy malej zawsze jak potrzebyje, tulimy sie, karmie piersia, nosze... ale zaczynam sie zastanawiac, czy cos przeoczylam i dlatego tak jest.

Zgłoś nadużycie #50501 12 lutego 2016, 11:47

sielanka napisał(a)

Wiem, ze nie powinnam tak myslec, ale naczytalam sie, ze u dzieci, ktore podczas rozstania z rodzicami nie okazuja tesknoty poziom kortyzolu jest znacznie wyzszy i zdecydowanie wolniej spada. To badanie wprawdzie dotyczylo roznicy pomiedzy dziecmi z tzw. zimnego chowu i tymi, ktorych rodzice od razu reagowali na potrzeby, ja staram sie byc przy malej zawsze jak potrzebyje, tulimy sie, karmie piersia, nosze... ale zaczynam sie zastanawiac, czy cos przeoczylam i dlatego tak jest.

I w ten sposób dałaś jej poczucie bezpieczeństwa, które teraz procentuje :)

Zgłoś nadużycie #50502 12 lutego 2016, 11:47

kiwi Fajna mama
SLIMAKU masz przepis na przyspieszenie porodu
przekroczeniem 40tyg
0,5l sok brzoskwiniowy
3 lyzki olej rycynowy
3lyzecKi olej migdalowy
3 krople wyciag z verbeny pospolitej lub wiesiolka
1 szklaneczka szampan

Zgłoś nadużycie #50503 12 lutego 2016, 11:53

Monia82 Fajna mama

sielanka napisał(a)

Czesc dziewczyny!

sielanka, uwierz mi, że gorzej byłoby Ci rozstać się z córcią, gdybyś widziała ją zapłakaną! ja byłam przeszczęśliwa, jak wróciłam do pracy i synek z uśmiechem szedł do teściowej. Do tej pory czasem jak odbieram go to się chowa, że zostaje u babci... w domu do mnie zdarza mu się zawołać BABCIAAA :D , ale to znaczy, że u babci mu dobrze! a ja nie jestem zazdrosna, ani zła, skoro z nią jest po 10 godzin! to normalne zachowanie u dzieci! W zeszłym roku nawet sam z teściową był na wsi jako 2,5 -latek -  tęskniłam, ale wiedziałam, że się tam dobrze bawi! Także ciesz się Kochana, że Weronika lgnie do tej opiekunki i miej spokojne sumienie, że się tam dobrze czuje! :) :) :) to duży PLUS! NAPRAWDĘ. Mojej koleżance serce wyrywało, jak zamykała drzwi, a małego zostawiała takiego zapłakanego za nią...
Ja w tej chwili nie mam problemu z tym, że się boi ludzi, czy nie chce zostać z kimś... od początku jest towarzystki, mało płaczliwy, a mi psychicznie łatwiej go gdzieś zostawiać, bo wiem, że nie cierpi. W domu jak jesteśmy to się tuli do nas, chce, żeby się z nim bawić itp., więc jednak to nie jest tak, że ma rodziców gdzieś... ;)
Ps. Wczoraj mężowi zabrał z biurka dowód rejstracyjny z auta i jak go szukaliśmy rano to się przyznał "JA GO WZIĄŁEM" i musieliśmy podchody robić,  żeby sobie przypomniał, gdzie go dał, co z nim zrobił... nie znaleźliśmy go, mąż bez papierów jechał. Ciągle gadał, że jakiś żółty koszyk, reklamówka, torba. Udało mi się go znaleźć w białej jednorazówce wciśniętej między meble ;)
23.02.2016 r. - :( 8 tc cp /  26.12.2015 r. :( 4 tc
Aniołek (*) - 14.08.2015 r. :( 10 tc

Zgłoś nadużycie #50504 12 lutego 2016, 11:53

sielanka Fajna mama

gusia85 napisał(a)

I w ten sposób dałaś jej poczucie bezpieczeństwa, które teraz procentuje :)

Dziekuje, bardzo potrzebne mi takie slowa teraz, tak bardzo sie boje, ze zrobie cos zle, co bedzie potem rzutowac na jej dalsze zycie... bycie swiadoma mama to ciezki orzech :)

Zapomnialam, cholera! Paola, gratulacje!!!

Zgłoś nadużycie #50505 12 lutego 2016, 12:00

kamila19880 Fajna mama

Monia82 napisał(a)

kamilka - super, że znalazłaś odpowiedniego lekarza! mam nadzieję, że szybko Cię zdiagnozuje i poprowadzi ku Szczęściu! tylko u Ciebie chyba też nie było problemu z samym zajściem w ciążę?.... tylko jak u mnie z utrzymaniem... :/ może też jakieś badania Ci zlecą i się czegoś konkretnego dowiesz.

Mam nadzieje ze po naszych badaniach będziemy obie z brzuchami latały ;)
Marluna, Monika ma racje ze to tez mozne oznaczać co innego. Biegiem do lekarza zgłoś sie i powiedz
Sielanka nie bądź zazdrosna o panie z przeczkola i dzieci, powinnaś sie cieszyć ze tak dobrze to znosi gorzej by było gdyby nie chciała chodzić tylko płakała, mama nie zostawiaj mnie. To wtedy powinnaś sie martwić nie teraz, mała jest szczęśliwa tyle dzieci ma do zabawy. Do mnie jak sąsiadki mała przychodzi 3,5 roku to jak ja zabierają nie chce isc ona z ciocia zostanie do domu nie pójdzie mamy nie kocha i temu nie chce isc tak gada heheheh
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1ph4SmteBn2oDPUu3ilhg5jyza8jUpRkOci1ddP57...

Zgłoś nadużycie #50506 12 lutego 2016, 12:03

tandem Supermama
sielanka ja też przyłączam się do opinii gusi, że mała tak dobrze reaguje, bo wie, że nie zostawiłabyś jej w złym miejscu, ufa Ci i korzysta w żłobku z nowości :)

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #50507 12 lutego 2016, 12:13

Usiasia Fajna mama
Kiwi ten olejek rycynowy to tak nie za bardzo...
https://parenting.pl/portal/olej-rycynowy-a-porod

Zgłoś nadużycie #50508 12 lutego 2016, 12:20

tandem Supermama
właśnie zapadła klamka - w przyszły weekend piątek-niedziela będziemy spędzać weekend w Zakopanem (który wygrał mąż podczas sylwestra) :D

znów mi przypada termin teściku w Zakopanem, nie wiem, chyba poczekam na powrót :)

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #50509 12 lutego 2016, 12:21

jadzia Fajna mama
Paola gratuluje.
Marluna ja nie wierze ze sie nie udalo. Jak nie bedziesz miec wyniku bety to nic nie jest przesadzone.
Sielanka ja wiem ze ci przykro ale pomysl jakbys musiala zostawic ja placzaca to dopiero serce by ci krwawilo. Ona cie potrzebuje ale potrzebuje tez innych dzieci a do ciebie zawsze wroci.
Ja ide na 15 30 do gina. Potem sie odezwe

Zgłoś nadużycie #50510 12 lutego 2016, 12:31

motylek1909 Supermama

tandem napisał(a)

właśnie zapadła klamka - w przyszły weekend piątek-niedziela będziemy spędzać weekend w Zakopanem (który wygrał mąż podczas sylwestra) :D

znów mi przypada termin teściku w Zakopanem, nie wiem, chyba poczekam na powrót :)

ooooo jak fajnie! zazdroszczę wyjazdu :) hihi :)
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1sAKNZYPwP0e_npNL6Netx2lBNfmTFlnd9vO0Y8zE...