Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania by zostac mama w 2016

Zgłoś nadużycie #50091 8 lutego 2016, 11:31

izabela23 Supermama

marluna napisał(a)

Zycze Ci tego Iza ,zeby czas szybko lecial i zebys czasowommogla zaczac ci stymulowac.Wiesz juz czym bedziesz stymulowana.

Puregon będę miała. Nie wiem tylko jeszcze w jakich jednostkach,ale mam już wykupione 2 opakowania po 600j. Już nie mogę się doczekać. Chociaż i tak w miarę szybko leci mi czas :) teraz odliczam dni do soboty i do wyjazdu :)

Zgłoś nadużycie #50092 8 lutego 2016, 11:35

Paola_33 Supermama
Monia - nazwa egz. bezbłędna :-D :-D
Trzymam kciuki za całą sesję !!!

Marluna - zagnieżdżaj bliźniaki !!!

Kamila - tak z Cb. laska, nie wierzę, ze ważysz > niż 50 kg !!
Szczęśliwych testów !!

Izabela - szybkiego zafasolkowania !!

Kiwi - powodzenia w odchudzani i pozyt. zatestowaniu !!

Ja mam, o dziwo mniej niż miałam - bo tylko +3 kg, ale brzuch się powiększył o kolejne 4 cm w 2 tyg. !!
I wreszcie Córka ruchliwa, jestem spokojniejsza.. Zresztą , już tylko ok. 72 g. do CC :-) :-)
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #50093 8 lutego 2016, 12:32

turboslimak Fajna mama

Lidzia28 napisał(a)

Cześć Kochane :) Ja czytam Was cały czas,ale jakoś nie mam weny pisać.Po pierwsze to przeszłam strasznie kilka dni po badaniach prenatalnych gdzie nie mogli znaleźć kości nosowej jednego z maluchów,powiedzieli że jest ryzyko wady genetycznej zespołu Downa.Ale moja pani doktor skierowała mnie do Kliniki w Krakowie i tam lekarz po 50 min USG znalazł kość nosową i stwierdził że jest w porządku...chociaż był wredny strasznie.Teraz znowu wyszedł mi cukier podwyższony i robiłam test obciążenia glukozą...wyszedł kiepsko,trochę ponad normę i mam trzymać dietę. Kiepsko to widzę :( Turbo,Paola,Motylku i wszystkie kobietki na wylocie życzę Wam szczęśliwego rozwiązania,bo już nie długo spotkacie się ze swoimi maluszkami :) Starającym się życzę szybciutkiego zaciążenia!!! A Marluna coś tu doczytuje że możliwe że będą bliźniaki u Ciebie :D SUPER !!! Były by już drugie forumowe :) Który by to był tydzień? Tak poza tym kochane to nie wiem dokładnie co mogę jeść przy wysokim cukrze,jakie owoce,bo za nimi strasznie tęsknie,najbardziej za mandarynkami i pomarańczami :( Buuuuu

boze nie wyobrazam sobie co przezylas z ta koscia nosowa :(
cos strasznego ale najwazniejsze ze wszystko dobrze sie skonczylo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :-)

Zgłoś nadużycie #50094 8 lutego 2016, 12:36

turboslimak Fajna mama
sielanka mysle ze to dobra decyzja choc wiem jak zalezalo ci na drugim dziecku. jednak popracujesz troszke odzyjesz..mala sie zaklimatyzuje w zlobku...i strzelisz szybko bobasa w 2017 :-)

lepiej sie juz czujesz?

u mnie tak: na ktg czynnosc skurczowa znikoma pojedyncze skurcze ...
w zwiazku z tym jak mocno mam opuchniete rece i tak duzy jest obrzek....musze wspommoc ma akcje porodowa bo nie wiadomo czy sie nie robi zakrzepica...a zbadac ciezarnej sie nie da...wiec wielka niepewnosc...a umrzec to ja nie chce :-)

lekarka wymasowala szyjke by pobudzic skurcze i cos mi ruszylo :-)
cieple kapiele masaze brzucha mam robic 3 razy dziennie po 40 minut zeby skurczów dostac noi seks codziennie bez zabezpieczneia bo w spremie są prola...coś tam coś tak i mi pobudzą szyjkę.

popchnelam mi tez mała wyzej- co bolało ale do przezycia.

Zgłoś nadużycie #50095 8 lutego 2016, 12:44

kamila19880 Fajna mama
Turbo juz niedługo ;) jak ten czas leci
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1ph4SmteBn2oDPUu3ilhg5jyza8jUpRkOci1ddP57...

Zgłoś nadużycie #50096 8 lutego 2016, 12:50

staraczka33 Supermama
Kamila pieknie :-)

Zgłoś nadużycie #50097 8 lutego 2016, 12:57

Kaari Fajna mama
Cześć Dziewczyny :)
My w weekend mieliśmy imprezkę ostatkową u nas w domu a wczoraj w związku z tym cały dzień sobie odsypiałam i leniuchowałam. Ale fajnie było się tak spotkać. My przy okazji takich spotkań lubimy grać w gry planszowe i nie tylko, tym razem na tapecie: Activity. Polecam, świetna zabawa.

Ślimaku - Ty to biedna jesteś z tymi bólami, że nie dziwię się, że już na poród czekasz. Dobrze, że mąż może jakoś pomóc :)
Lidzia - ja nawet nie chcę sobie wyobrażać to co czułaś na tym badaniu, cieszę się, że wszystko dobrze się zakończyło.
Asaguarela - widzę, że ćwiczysz z Chodakowską- ja do poprzedniej ciąży też ćwiczyłam i lubiłam Skalpel. Też bardzo fajny jak dla mnie jest sekret.
Sielanka - rozumiem Twoją decyzję, szkoda by nie skorzystać z takiej szansy. Zostań z nami :) najwyżej Motylek Cę do poczekalni przeniesie.
Usiasia - czy robiłaś teściora?
Marluna- 3mam teraz mocno kciuki żeby były II kreseczki :)
Monia - 3mam kciuki za Twój egzamin i za sąd, no i czekam na wynik bety. W środę masz usg? Dobrze pamiętam?
Motylku - furka Filipa superowa, nic tylko czekać aż będziesz go w niej wozić! :)
Paola - Ty zaraz zobaczysz Różę, myślę że całe forum tu będzie siedzieć w napięciu.

Zgłoś nadużycie #50098 8 lutego 2016, 13:03

murron Supermama
Lidzia, no usg z bliźniakami to wyzwanie, najważniejsze, że wszystko ok
Turbo, musisz być cierpliwa, już niedługo.

Zgłoś nadużycie #50099 8 lutego 2016, 13:22

Basiaa02 Początkująca
Witam wszystkich. Właśnie zarejestrowałam się na fajna mama.pl. Rozpoczęłam starania o drugiego dzidziusia i dlatego zaczęłam szukać w Internecie jakiś forów, gdzie będę mogła dzielić się swoimi spostrzezeniami, doswiadczeniami, ale głównie po prostu poznać inne mamy, które będą miały dzieci w podobnym wieku.Starania rozpoczęłam od lutego więc jeśli dobrze pójdzie mamą zostanę pod koniec tego roku. Ze starszym synem zaszłam w ciążę zaraz jak tylko zechcialam, więc może i teraz się uda. Choć obecnie już młodziutka nie jestem, mam 35 lat.

Zgłoś nadużycie #50100 8 lutego 2016, 13:32

turboslimak Fajna mama

kamila19880 napisał(a)

Turbo juz niedługo ;) jak ten czas leci

kamilka jeszcze troszke.... :-)
a wy ?? ?zaraz wszystkie wy bedziecie sie chwalic 2 kreskami :-)

Zgłoś nadużycie #50101 8 lutego 2016, 13:49

asaguarela Fajna mama

kamila19880 napisał(a)

Tez mam płytki Chodakowskiej ale jeszcze sie za nie nie zAnralam chociaż codziennie Se powtarzam ze zacznę znow z nią ćwiczyć hehe musze sie zmotywować, wiec przydałby sie kopniak od was żeby zacząć

No ja już muszę..bo źle się czuję z tą moją wagą..
Przy 1,67cm,73,a czasem 74kg..😐

Dobija mnie ta niedoczynność 😒

Zgłoś nadużycie #50102 8 lutego 2016, 13:55

kamila19880 Fajna mama

turboslimak napisał(a)

kamilka jeszcze troszke.... :-)
a wy ?? ?zaraz wszystkie wy bedziecie sie chwalic 2 kreskami :-)

Miejmy nadzieje
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1ph4SmteBn2oDPUu3ilhg5jyza8jUpRkOci1ddP57...

Zgłoś nadużycie #50103 8 lutego 2016, 13:56

asaguarela Fajna mama
Sielanka trzymam kciuki za żłobek i malą😃

Paola,wielkie odliczanie 😄

Izus,zaciskam bardzo mocno kciuki 😏,musi się udać 😄

Lidzia,jak dobrze ,że wszystko okazało się dobrze 😊

Juz zapomniałam co dalej 😞

Dziewczyny,a może polecicie,który robić zestaw Chodakowskiej..,zależy mi bardzo na brzuchu,ramionach,no i z twarzy troszkę pucka zrzucić 😌
Tylko nie koniecznie nogi i tyłek...bo się cieszyłam,że mi troszkę przybrało,bo zawsze miałam szczupłe nogi i maly tyłek 😉😐,taką głupią budowę mam...

Zgłoś nadużycie #50104 8 lutego 2016, 14:03

jadzia Fajna mama
Turbo nic Ci nie pozostalo tylko działać. Mnie wystarczy jeden seksik i porodówka na mnie czekala. trzymam kciuki za miedługo zosia bedzie na sświecie! Pomyśl ze odwrotu nie ma i pójdzieeee.
Lidzia współczuję akcji z lekarzem , bo nie dość ze Ty zdenerwowana to jeszcze lekarz pajac podgrzewała atmosferę swoim zachowaniem. Kocham kocham takich doktorków.
Sielanka rozumiem Twoją decyzję myślę ze madra. Za jakiś czas zatęsknisz za siedzeniem w domu i dzidzius się pojawi a Ty na nowo wrócisz do swoich obowiązków z nowym powerem.
Asaguarela powodzenia w cwiczeniach, wytrwałości Ci zyczę.
Marluna i Iza trzymam kciuki za wasze zarodeczki !!!!
Ja zapowiedziałam mojemu lubemu ze powazne serduszkowanie go czeka w tym cyklu, powiedział ze sobie urlop weźmie zeby mieć siłe. Mnie potrzeba takiego powera do dalszego siedzenia w domu bo mnie to wszystko nuży. Moj Twierdzi zebym korzystała z wolnego bo jak pójde do pracy to bede tęsknić za domem. On jest takim typem ze mógłby siedzieć w domu.Tez jakaś prawda w tym jest,ale ja zawsze miałam szkołe prace coś zawsze się działo a teraz w domu srednio sie dzieje. Dlatego ja popieram takie wyjscia z domu jak u Sielanki!!! No ale ja sobie tłumacze ze to mój czas na dziecko i chce urodzić a potem szukac pracy. Koniec kropka.

Zgłoś nadużycie #50105 8 lutego 2016, 14:15

Monia82 Fajna mama
Izabela - musiałam powiedzieć mężowi o tej skomplikowanej sytuacji, bo w piątek musiał odebrać synka, a ja jechałam do ginki, no i w środę też biorę urlop na badania... ale mój mąż jest mało wylewny i jak się stresuje to w sobie... zawsze mało się odzywa na takie tematy. Po drugie musi wiedziec, bo jakbym tak do szpitala trafiła czy coś...
Ps. Ja się tylko wkurzyłam, bo prawnik z Urzędu odrzucił mój wniosek o egzamin przez takiego faceta, który mi źle napisał świadectwo kwalifikacji w 2014 roku, a teraz już tu nie pracuje. Teraz czeka mnie odkręcanie tego, modyfikacja, a co za tym idzie zmiana wszystkich innych papierów z firmy - załączników zaświadczeń, opinii itp. Dopiero 1 marca mogę ponownie przyjechać z wnioskiem... ale powiedział, że termin i tak 2 połowa marca, więc i tak się muszę uczyć.
23.02.2016 r. - :( 8 tc cp /  26.12.2015 r. :( 4 tc
Aniołek (*) - 14.08.2015 r. :( 10 tc

Zgłoś nadużycie #50106 8 lutego 2016, 14:20

Monia82 Fajna mama
Ja w ogóle jadę dziś na tą betę hcg i progesteron już na skierowanie, więc jak będą wredne babska w laboratorium to mi wyników nie prześlą, bo wyniki na skierowania kierowane są do poradni ginekologicznej i lekarz na wizycie je widzi... chyba, że wcześniej pacjent poprosi o wgląd do kartotetki, także może być tak, że dziś nic się nie dowiem. Zależy na kogo trafię, a tam jest parę takich babsztyli okropnych....Już mi tak zrobili z wynikiem USG kiedyś po poronieniu.... polecieli z tym od razu do poradni, do ręki mi nie dali.
23.02.2016 r. - :( 8 tc cp /  26.12.2015 r. :( 4 tc
Aniołek (*) - 14.08.2015 r. :( 10 tc

Zgłoś nadużycie #50107 8 lutego 2016, 15:22

Leena Fajna mama

turboslimak napisał(a)

sielanka mysle ze to dobra decyzja choc wiem jak zalezalo ci na drugim dziecku. jednak popracujesz troszke odzyjesz..mala sie zaklimatyzuje w zlobku...i strzelisz szybko bobasa w 2017 :-)

lepiej sie juz czujesz?

u mnie tak: na ktg czynnosc skurczowa znikoma pojedyncze skurcze ...
w zwiazku z tym jak mocno mam opuchniete rece i tak duzy jest obrzek....musze wspommoc ma akcje porodowa bo nie wiadomo czy sie nie robi zakrzepica...a zbadac ciezarnej sie nie da...wiec wielka niepewnosc...a umrzec to ja nie chce :-)

lekarka wymasowala szyjke by pobudzic skurcze i cos mi ruszylo :-)
cieple kapiele masaze brzucha mam robic 3 razy dziennie po 40 minut zeby skurczów dostac noi seks codziennie bez zabezpieczneia bo w spremie są prola...coś tam coś tak i mi pobudzą szyjkę.

popchnelam mi tez mała wyzej- co bolało ale do przezycia.

Slimaczku współczuję Ci tego puchniecia, dretwienia i bolu. Ale to już tylko parę dni. Mecz swojego meza, siedź w gorącej wodzie a Zosia zaraz wyskoczy na świat :)

Ja też ciążę mam z wieloma dolegliwościami wiec rozumiem co czujesz. Rano tez nie mam czucia w prawej dłoni a za to od ramienia do nadgarstka mega bol. Takze aż boję się sobie wyobrażać co czujesz. Myślę że Zosia Ci to wnagrodzi i za jakiś czas i ty i ja wrócimy na orum żeby się starać o drugie Maleństwo :) nawet jeśli teraz to dla Ciebie abstrakcja :P

Mnie za to nekaja bolesne skurcze ale trwają max 45 sek i są w nieregularnych odstępach czasu wiec to chyba tylko macica cwiczy... ale już się boje tych porodowych o partych nie 2spomne :( dobrzeżach ze ZZO jest tu na życzenie ....

Zgłoś nadużycie #50108 8 lutego 2016, 15:25

Leena Fajna mama

izabela23 napisał(a)

Puregon będę miała. Nie wiem tylko jeszcze w jakich jednostkach,ale mam już wykupione 2 opakowania po 600j. Już nie mogę się doczekać. Chociaż i tak w miarę szybko leci mi czas :) teraz odliczam dni do soboty i do wyjazdu :)

Izunia szybko zleci :) trzymam kciuki jak zawsze :*

Zgłoś nadużycie #50109 8 lutego 2016, 15:32

Leena Fajna mama
Lidzia współczuję tego stresu. Grunt ze trafiłaś na lekarza który nie ola sprawy tylko zbada dokładnie i znalazł ta kosc. Ciesze się ze Maluchy są zdrowe :) a jak Ty bliźniaczą ciążę znosisz? Jak się czujesz i fizycznie i psychicznie ?

Sielanka to jest dobra decyzja. Pójdziesz do pracy, do ludzi. Odetchniesz od starań i wtedy raz dwa zajdziesz ;) życzę Ci sukcesów i zadowolenia z pracy :)

Asa ty wcale gruba nie jestes. Ja przez hashi i pco doszłam do wagi 72 kg przy wzroście 161 :( i ani ćwiczenia ani sport ( 5 x w tygodniu ) mi nic nie dały buuu a tylko tylam ;(
Juz nie marze o wadze 55 kg tak 63 by mi wystarczyło ...ale wątpię żebym po ciąży do takiej wagi doszla... tAK czy siak powodzenia :) wydaje mi się ze Skalpel najlepszy na początek i marszo biegi z np obiazeniem po 0.5 kg na każdą rękę. To lepsze i zdrowsze jak bieganie :)

Paola to odliczamy :)

Zgłoś nadużycie #50110 8 lutego 2016, 15:33

Leena Fajna mama

Monia82 napisał(a)

Ja w ogóle jadę dziś na tą betę hcg i progesteron już na skierowanie, więc jak będą wredne babska w laboratorium to mi wyników nie prześlą, bo wyniki na skierowania kierowane są do poradni ginekologicznej i lekarz na wizycie je widzi... chyba, że wcześniej pacjent poprosi o wgląd do kartotetki, także może być tak, że dziś nic się nie dowiem. Zależy na kogo trafię, a tam jest parę takich babsztyli okropnych....Już mi tak zrobili z wynikiem USG kiedyś po poronieniu.... polecieli z tym od razu do poradni, do ręki mi nie dali.

Monia przepraszam bo nie jestem w stanie nadrobić ... czy ja dobrze myślę że jest szansa ze fasolinka u Ciebie w brzuszku siedzi ? Tak bym chciała żeby tak było