Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania by zostac mama w 2016

Zgłoś nadużycie #49991 6 lutego 2016, 21:53

turboslimak Fajna mama

marluna napisał(a)

Witajcie dziewczyny, ja tuz po transferze 2 zarodkow, trzeci w ostatniej chwili zatrzymal sie w rozwoju.Transfer byl o 9 a potem caly dzien przespalam.Moge powiedziec ze transer to nic przyjemnego troche bolalo bo chyba mialam zbyt pelny pecherz.W nadchodzacy wtorek mam przyjsc do kontroli a potem 15 go na bete.
Te dwa zarodki byly dobrze rozwiniete, i lekarz powiedzial ze sa spore szanse ze sie uda, podobnie prawila pani embriolog, wiec mam ogromna nadzieje.Jezeli nie to mamy jeszcze 4 zamrozone.
Aengel, Asa tak mi przykro trzymajcie sie, takie sprawy nie sa latwe.
Motylek sliczny brzuszek.

trzymam kciuki za dwa zarodki :-) moze dwa na raz sie zagniezdza i beda blizniaki :) :) :) )

Zgłoś nadużycie #49992 6 lutego 2016, 21:54

turboslimak Fajna mama

jadzia napisał(a)

Turbo przyjmuje chloste... Mojaa wina zeby poddawac sie na przedbiegach...Bije sie w piers, He dobrze ze was mam. Czuje sie doprowadzona do pionu, musze firanki odszukac.

no ja myśle jadzia! :-)

Zgłoś nadużycie #49993 6 lutego 2016, 21:55

staraczka33 Supermama
Aaaa Slimak brzusio masz cudny tez taki chce :-)

Zgłoś nadużycie #49994 6 lutego 2016, 21:57

staraczka33 Supermama
Jadzia mam nadzieje ze znalazlas firanki i wezmiesz sie ostro za prace :-)

Zgłoś nadużycie #49995 6 lutego 2016, 22:07

asaguarela Fajna mama

marluna napisał(a)

Witajcie dziewczyny, ja tuz po transferze 2 zarodkow, trzeci w ostatniej chwili zatrzymal sie w rozwoju.Transfer byl o 9 a potem caly dzien przespalam.Moge powiedziec ze transer to nic przyjemnego troche bolalo bo chyba mialam zbyt pelny pecherz.W nadchodzacy wtorek mam przyjsc do kontroli a potem 15 go na bete.
Te dwa zarodki byly dobrze rozwiniete, i lekarz powiedzial ze sa spore szanse ze sie uda, podobnie prawila pani embriolog, wiec mam ogromna nadzieje.Jezeli nie to mamy jeszcze 4 zamrozone.

Aengel, Asa tak mi przykro trzymajcie sie, takie sprawy nie sa latwe.
Motylek sliczny brzuszek.

Marluna,kciukam z całych sił 😁

Zgłoś nadużycie #49996 6 lutego 2016, 22:16

marluna Gotowa na wszystko

turboslimak napisał(a)

trzymam kciuki za dwa zarodki :-) moze dwa na raz sie zagniezdza i beda blizniaki :) :) :) )

Bardzo bym chciala zeby zostaly z nami dwa, ale jezeli tylko jeden sie zdecyduje tez bede wdzieczna losowi.

Zgłoś nadużycie #49997 6 lutego 2016, 22:39

jadzia Fajna mama
Marluna powodzenia!!! Toz ty w ciazy juz jestes ja jestem tego pewna. Ale super.Dziewczyny ogarnieta juz jestem.
Turbo Ty to taka zgrabna mamuska jestes. B. Ladnie. Mnie maz pomogl w chwili niedoli i takim to cudem pojecalam na porodowke. Tak wiec metoda sprawdzona godna polecenia, co prawda fajerwerkow z takim brzuchem nie bylo ale na drugi dzien byla Lila z nami.Takze wspolpraca wskazsna w terminie porodu.

Zgłoś nadużycie #49998 6 lutego 2016, 22:44

marluna Gotowa na wszystko
Jadzia, a co ty o tej porze tu robisz, zakladaj firaneczke i dzialaj ,w koncu weekend jest to trzeba meza wykorzystac :)

Zgłoś nadużycie #49999 6 lutego 2016, 22:50

angel Fajna mama
marluna trzymam kciuki bardzo mocno

Zgłoś nadużycie #50000 6 lutego 2016, 22:52

angel Fajna mama
Bilet na prom kupiony

Zgłoś nadużycie #50001 7 lutego 2016, 3:50

turboslimak Fajna mama

staraczka33 napisał(a)

Aaaa Slimak brzusio masz cudny tez taki chce :-)

i bedziesz lada dzien taki miec!!! uda się! :-)

postanowiłam wybrać zycie zombie.
niestety ale wstawanie 6 razy z bólu dretwiejacych rak w ciagu 2 godzin powoduje ze mozna oszaleć.

Zgłoś nadużycie #50002 7 lutego 2016, 8:00

murron Supermama

turboslimak napisał(a)

i bedziesz lada dzien taki miec!!! uda się! :-)
postanowiłam wybrać zycie zombie.
niestety ale wstawanie 6 razy z bólu dretwiejacych rak w ciagu 2 godzin powoduje ze mozna oszaleć.

a ja myślałam, że Ci wody odeszły.
a jaka jest rada lekarzy na te drętwiejące ręcę?

Zgłoś nadużycie #50003 7 lutego 2016, 8:21

turboslimak Fajna mama

jadzia napisał(a)

Marluna powodzenia!!! Toz ty w ciazy juz jestes ja jestem tego pewna. Ale super.Dziewczyny ogarnieta juz jestem.
Turbo Ty to taka zgrabna mamuska jestes. B. Ladnie. Mnie maz pomogl w chwili niedoli i takim to cudem pojecalam na porodowke. Tak wiec metoda sprawdzona godna polecenia, co prawda fajerwerkow z takim brzuchem nie bylo ale na drugi dzien byla Lila z nami.Takze wspolpraca wskazsna w terminie porodu.

dziekuje jadzia mysle ze to zasluga ze malo jadlam przz ogromne mdlosci meczace mnie do konca 7 miesiaca...odpuscily w 8...i potem wrocily..
no wlasnie mezu nie chce,,,,ale udalo mi sie go namowic na srode czyli za 3 dni to bedzie połowa 39 tygodnia :D

murron napisał(a)

a ja myślałam, że Ci wody odeszły.  a jaka jest rada lekarzy na te drętwiejące ręcę?

kochana przez to ze stracilam czucie w prawej rece mysleli w 37 tyg o cesarce ale uznalismy z lekarzem ze moze wytrzymam   
kaza obkladac lodem by obrzek zmniejszyc bo to puchniecie naczyn lifatycznych  i dlatego robi sie ala zatorek i nie doplywa krew ...  

a takto nic nie mozna! nawet masazu... jak dretwieja rece to jest od kregoslupa szyjnego wiec spi sie wowczas na siedzaco wowczas rece tylko ze po okolo 40 minutach a nie po 5 minutach gdyby sie lezało...  pisalam juz ze moje najwieksze marzenie - zasnac na lezaco.
pozostaje jedynie moczyc w misce z zimna woda wstac i pochodzic oraz lodem oblozyc- i nic sie z tym nie zrobi  
u mnie ejst juz taki stan ze ja w prawej rece nie utrzymam przedmotu...nawet jak mam krazenie tak jak teraz to bola mnie palce mega mocno...  

jedyny sposob: URODZIĆ tylko ze jak czulam przez 3 ostatanie tygodnie skurcze bylam pewna ze urodze wczensiej tak teraz nic! dlatego jak do srody nie urodze to sekszę się z mezem. i zaczne chodzic w czwartek po schodach gora dół...normalnie by mi sie nie spieszylo do porodu ale mam dosyc tego cierpienia.  

to spowodowało ze zadnej ciazy w najblizszym czasie - zadnej!  
przepraszam was ze tak piszę ale jesli mam az takie apogeum to pomyslcie jak czlowiek cierpi tego nie zycze najgorszemu wrogowi.
chyba ze malutka mi to wynagrodzi i zapragne kolejngo dziecka ale na chwle obecna to nawet nie chce slyszeć...  
ciaza to nie byl dla mnie super stan przeszlam wszystkie najgorsze objawy ...nawet pisalam ze hemerodiy na koniec mi sie zrobily...jedynie co to zylakow w pochwie nie mam- no ale nie powiedziane ze jeszcze sie nie zrobią....z moim szczesciem :D :D :D :D :D :D  

nie chce juz narzekac ale jest to silniejsze ode mnie....
tak mi w dupe dał ostatani mieisac ciazy ze jak widze ciezarne kobiety to mi ich szkoda.

Zgłoś nadużycie #50004 7 lutego 2016, 8:27

turboslimak Fajna mama

marluna napisał(a)

Bardzo bym chciala zeby zostaly z nami dwa, ale jezeli tylko jeden sie zdecyduje tez bede wdzieczna losowi.

wiesz nie powiedziane ze ten jednen  sie tez nie podzieli :-)
moze sie zagniezdzic i podzielic bylby drugie blizniaki na forum :) bo nasza Lidzia ma

Zgłoś nadużycie #50005 7 lutego 2016, 8:28

buba131 Fajna mama

motylek1909 napisał(a)

progesteron

kiedy badać ten progesteron ?? ? Mam wrażenie, że może dochodzi do zapłodnienia ale zarodek się nie zagnieżdża - sytuacja pojawia się już któryś cykl

Zgłoś nadużycie #50006 7 lutego 2016, 8:58

kiwi Fajna mama
Buba w takim razie w 12 dpo zbadaj bete jezeli dojdzie do zapłodnienia to bedzie dodatni wynik

Zgłoś nadużycie #50007 7 lutego 2016, 9:38

Tauriel Fajna mama
Motylku nie przedłuża. Będziesz ma urlopie macierzyńskim do 31.12, potem za ostatni okres otrzymasz zasiłek macierzyński. W kwesti finansowej nic sie nie zmieni ale po macierzyńskim będziesz bezrobotna

Zgłoś nadużycie #50008 7 lutego 2016, 9:52

Usiasia Fajna mama

stencel_ka napisał(a)

Usiasia nie skusisz się na testa ?? :)

Stencel_ka jeszcze poczekam, niby taką datę @ wyznaczył mi OvuF ale dzisiaj dopiero 24dc. To pewnie przez te ostatnie krótkie cykle wzięło średnią i tak wyszło... Poczekam jeszcze z tydzień żeby był chociaż ten 30 dc.
Na marginesie jeszcze złapała mnie chyba jakas grypa żołądkowa wiec nie wiem czy coś się znów nie pomieszało :/
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1sAKNZYPwP0e_npNL6Netx2lBNfmTFlnd9vO0Y8zEpcs

Zgłoś nadużycie #50009 7 lutego 2016, 10:11

Usiasia Fajna mama

motylek1909 napisał(a)

Mam pytanie głownie do księgowych lub dziewczyn znających się na prawie pracy! Otóż chodzi mi o to, czy mój pracodawca ma obowiązek przedłużyć mi umowę po urlopie macierzyńskim? Opisuję jak wyglądało moje zatrudnienie.

24.03.2014-31.05.2014 - umowa na okres próbny
1.06.2014-31.12.2014 - umowa na czas określony
1.01.2015-31.12.2016 - umowa na czas określony

do około 1.04.2017 będę na urlopie macierzyńskim. I co w tej sytuacji? Jak to wygląda prawnie, skoro teoretycznie umowę miałam do końca roku 2016?

Motylku nie wiem czy ktoś już się wypowiedział (zapewne tak) ale pracodawca nie ma obowiązku przedłużenia umowy z Tobą.
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1sAKNZYPwP0e_npNL6Netx2lBNfmTFlnd9vO0Y8zEpcs

Zgłoś nadużycie #50010 7 lutego 2016, 10:19

jadzia Fajna mama
Turbo zapomnisz o wszystkim zlym. Ja przez pierwszy rok po porodzie nie chcislam o drugim slyszec. Mnie tez braly dretwienia rak ale na pewno nie w takim stopniu. Wszystko przechodzi na szczescie i myslenie tez sie zmienia.