Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania by zostac mama w 2016

Zgłoś nadużycie #49731 5 lutego 2016, 7:01

kamila19880 Fajna mama

turboslimak napisał(a)

Kamilka jak sie czujesz?

juz dobrze tylko caly czas plamie brazowal krwia a dzis 15 dzien po, maz mnie troche wkurza wczoraj dzialalismy a on nie chce we mnie skonczyc mowi ze nie wie czy moze ja mu powtarzam ze tak :/ bo jezeli mi sie nie poprzestawialo to teraz mam dni plodne (przynajmniej powinnam miec ) na weekend. Zakupilam tez tsety owu na allegro ciekawo czy dobre i zapas testow ciazowych . 
zazdroszcze tez bym chciala juz miec blizej niz dalej :)
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1ph4SmteBn2oDPUu3ilhg5jyza8jUpRkOci1ddP57...

Zgłoś nadużycie #49732 5 lutego 2016, 7:04

murron Supermama

turboslimak napisał(a)

Sielanka dzuekuje bardzo za przekazanie info dziewczynom :*
Bede rodzic to tobie i Marcie napisze! :-)

Leena to dobrze wiedzieć ze puls taki moze byc bo czasem miewam ponad 110...
Dla bobo wszystko juz mam oprócz gazikow maści majerankowej i soli fizjologicznej

Iza moze masz racje te zastrzyki dają takie bóle ??

Monia82- czytałas moj post z podziekowaniem?

Kaaari wiem jak bardzo sie cieszysz! A ludzie potrafią tak dojebczyć .. Ale Jadzia racje ma nie bierz do siebie :-) ciesz sie mimo wszystko ze tak mówią.

Tandem co u ciebie?

Kamilka jak sie czujesz?

Pewnie kogoś pominelam

U mnie poród na dniach mała chyba wchodzi w kanał rodny
Bo prąd w piczce czuje ze az mnie wygina
Myslslam ze wczoraj sie cos zaczyna bo miałam wymioty i bóle a tu po kąpieli cisza
Czekamy :-)

Noo pamiętacie jakis czas temu śmiałam sie se w ciazy brakuje mi tylko hemoroidu?
No kuzwa! To mi sie wczoraj zrobił ... I czym to cholerstwo zwalczyć ?? ??

dużo pij, i jak najwięcej błonnika, musisz jeść jak najbardziej lekkostrawnie.

Zgłoś nadużycie #49733 5 lutego 2016, 7:08

murron Supermama

turboslimak napisał(a)

Jak sie czujesz ?? ?? :)

Turbo zależy od dnia, myślę że w tygodniu pracującym to tez na mnie źle wpływa fakt, iż musze wcześnie wstać bo przed 7, Normalnie Ninka wstaje kolo 8 więc jak mam wolne to zazwyczaj śpię do tej 8. No najważniejsze, że od jutra wolne.

Zgłoś nadużycie #49734 5 lutego 2016, 7:29

tandem Supermama
murron to już z górki! :)

mi udało się wczoraj wcześnie położyć, żeby odespać co się da; przewracałam się z boku na bok długo, ale się udało :)

co u mnie? w tym cyklu mierzę temp nowym termometrem i jest ona zdecydowanie wyższa niż we wcześniejszych... hm. mam nadzieję, że wszystko ok, tylko termometr inny i dlatego zmiana. Czwarty dzień z euthoryxem. Dziewczyny łykające go: czy i kiedy zaobserwowałyście jakieś zmiany dzięki niemu?

Paola co to znaczy tak późno chodzić spać! czy nie po to dziewczynki były na wakacjach, żebyś odpoczęła? :D

dobrego piątku

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #49735 5 lutego 2016, 7:30

sielanka Fajna mama
Dzien dobry!
Slimaczku, nie wiem czy w ciazy cos mozna, bo sama nabawilam sie dopiero po porodzie, ale tak jak murron pisze - duzo blonnika, musisz dbac o regularne wyproznoanie. Koniecznie wez do torby do szpitala czopki glicerynowe, bo po porodzie moze byc z tym ciezko i problem sie poglebi. A jak juz urodzisz, to wszystko miejscowe mozesz stosowac.
A ja choraaa :( gardlo boli, katar, chyba mnie chlop domowy zarazil, oj niefajnie. Mam nadzieje, ze i tym razem cycek nas uratuje i mloda nie zalapie ustrojstwa...

Zgłoś nadużycie #49736 5 lutego 2016, 7:31

Monia82 Fajna mama

turboslimak napisał(a)

monia82!!!!
przychodzi do mnie dziś listonosz daje mi paczkę...a ja do niego ,że na nic nie czekam!
pyta czy ja to ja mowię ze tak ;p
strasznie dziekuje ci za bodziaczki i za chustke dla maluszka!
śliczne! dziś wypiore ALE TY WIESZ ,ŻE NIE TRZEBA BYŁO!!!! :-) a liścik zostawiam na pamiatke i wsadzam do swojego magicznego pudełka gdzie przechowuję wszystkie kartki :)

Turbo, mam nadzieję, że wystroisz w nie Zosinkę i prześlesz fotkę :D Liścik dołączyłam na szybko, żebyś wiedziała od kogo, bo mogłabyś nie skojarzyć, więc wymiętolony w tej kopercie i na małej karteczce :)
23.02.2016 r. - :( 8 tc cp /  26.12.2015 r. :( 4 tc
Aniołek (*) - 14.08.2015 r. :( 10 tc

Zgłoś nadużycie #49737 5 lutego 2016, 7:35

Monia82 Fajna mama

kamila19880 napisał(a)

juz dobrze tylko caly czas plamie brazowal krwia a dzis 15 dzien po, maz mnie troche wkurza wczoraj dzialalismy a on nie chce we mnie skonczyc mowi ze nie wie czy moze ja mu powtarzam ze tak :/ bo jezeli mi sie nie poprzestawialo to teraz mam dni plodne (przynajmniej powinnam miec ) na weekend. Zakupilam tez tsety owu na allegro ciekawo czy dobre i zapas testow ciazowych . 

kamilka, a robili Ci USG jeszcze po... czy się endometrium złuszczyło itp.? mi po poronieniu robili USG i miałam bardzo cienkie endometrium po tym, więc sugerowali, że mam odczekać ze staraniem, bo może się nie zagnieździć. Ja też czekam z niecierpliwością, czy nie zacznę krwawić... co idę do toalety to oglądam podpaskę z nadzieją, że zobaczę krew - to chore jakieś, bo zawsze mnie ten widok denerwował, a teraz jest pożądany. Dziś będę próbowała się dostać do ginki, bo mam wrażenie, że szyjka mi się rozwarła, a to 6 tc...

Zgłoś nadużycie #49738 5 lutego 2016, 7:37

Monia82 Fajna mama

sielanka napisał(a)

A ja choraaa :( gardlo boli, katar, chyba mnie chlop domowy zarazil, oj niefajnie. Mam nadzieje, ze i tym razem cycek nas uratuje i mloda nie zalapie ustrojstwa...

Zdrówka!!! Ten obłożnie chory mężczyzna w domu Cię pozarażał... ale koło facetów zazwyczaj trzeba skakać, a kobieta chora musi ogarnąć dom - dziecko, męża ;)

Zgłoś nadużycie #49739 5 lutego 2016, 7:38

jadzia Fajna mama
Turbo ja wiem kiedy wystepuje u mnie owu od trzech miesiecy testy pokazuja ze w granicy 15-17 dc wiec to raczej nie to ze nie trafiamy w owu. Ale zeczywiscie trzeba zwiekszyc częstotliwość. Serduch.Tandem ja nie czulam zmiany samopoczucia po euthyroxie.

Zgłoś nadużycie #49740 5 lutego 2016, 7:39

Monia82 Fajna mama

tandem napisał(a)

co u mnie? w tym cyklu mierzę temp nowym termometrem i jest ona zdecydowanie wyższa niż we wcześniejszych... hm. mam nadzieję, że wszystko ok, tylko termometr inny i dlatego zmiana. Czwarty dzień z euthoryxem. Dziewczyny łykające go: czy i kiedy zaobserwowałyście jakieś zmiany dzięki niemu?

tandem, nie wiem, jak z euthyroxem, ale ja po thyrozolu już różnicę widziałam po 2 tygodniach zażywania... inne samopoczucie, a wyniki już po miesiącu potrafią się normować, potem te dawki stopniowo zmieniają, dają podtrzymujące itp.

Zgłoś nadużycie #49741 5 lutego 2016, 7:40

Monia82 Fajna mama

Paola_33 napisał(a)

Nowa fura śmierdzi nieziemsko 😁
Zapomniałam, jak śmierdzą takie nówki 😁
Jakiś nowy serial mi mąż wrzucil.. Colony.. Lubisz s-f ??

Paola, coś mnie ominęło, że już powóz kupiłaś. Nowy to na mrozik.... których na razie nie ma ;) przynamniej u mnie.

Zgłoś nadużycie #49742 5 lutego 2016, 7:41

Monia82 Fajna mama
Angel, jak test ?? ??

Zgłoś nadużycie #49743 5 lutego 2016, 7:43

Monia82 Fajna mama

jadzia napisał(a)

Poczytałam o tej cytomegalii i mam mętlik w gówie, bo mój wynik igg pokazuje ze ja kiedyś przeszłam ale nie.

Jadzia, a jakie miałaś wskazania do badania na tą cytomegalię ?? objawy jakieś, czy po prostu problemy z zajściem... Ja się zastanawiam nad zrobieniem badania na ten antykoagulant tocznia, który sugerowała laborantka i może być powodem poronień.

Zgłoś nadużycie #49744 5 lutego 2016, 7:49

kamila19880 Fajna mama

Monia82 napisał(a)

kamilka, a robili Ci USG jeszcze po... czy się endometrium złuszczyło itp.? mi po poronieniu robili USG i miałam bardzo cienkie endometrium po tym, więc sugerowali, że mam odczekać ze staraniem, bo może się nie zagnieździć. Ja też czekam z niecierpliwością, czy nie zacznę krwawić... co idę do toalety to oglądam podpaskę z nadzieją, że zobaczę krew - to chore jakieś, bo zawsze mnie ten widok denerwował, a teraz jest pożądany. Dziś będę próbowała się dostać do ginki, bo mam wrażenie, że szyjka mi się rozwarła, a to 6 tc...

Jeszcze nie 2 tyg temu kazała mi zapisać za moesiac na usg wiec mam jeszcze 2 tygodnie do niego a czekac nie chcem, kolejny miesiac stracony bedzie ale i tak czuje ze w tym lipa bedzie zawita okres pewnie za 2 tyg i bede czekac kolejne 7 miesięcy na zajście a pózniej poronienie ;/
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1ph4SmteBn2oDPUu3ilhg5jyza8jUpRkOci1ddP57...

Zgłoś nadużycie #49745 5 lutego 2016, 8:01

Usiasia Fajna mama

tandem napisał(a)

mi udało się wczoraj wcześnie położyć, żeby odespać co się da; przewracałam się z boku na bok długo, ale się udało :)

Paola co to znaczy tak późno chodzić spać! czy nie po to dziewczynki były na wakacjach, żebyś odpoczęła? :D

dobrego piątku

Tandem jaka dawke dostałaś? Ja biorę euthyrox juz parę ładnych lat ale powiem Ci ze to nie jest tak że nagle odmieni on Twoje życie ;) przynajmniej u mnie tak nie bylo :p
W połączeniu z dietą pomógł trochę schudnąć ale to oczywiście przez wyregulowanie pracy tarczycy niż sam lek. Skóry juz nie mam takiej jak papier choć nadal strasznie taka jakąś nie taka jak trzeba jest...
Ja właściwie miałam wszelkie książkowe objawy i wszystkie trochę się złagodzily ale naprawdę trochę to trwało...
Zależy czego się po nim spodziewasz ?
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1sAKNZYPwP0e_npNL6Netx2lBNfmTFlnd9vO0Y8zEpcs

Zgłoś nadużycie #49746 5 lutego 2016, 8:11

sielanka Fajna mama
Monia jak Ci sie szyjka rozwiera, to moze sie zaczyna...
Kamilko nie czas na pesymizm, nie wolno tak myslec!
Tandem z tym euthyroxem to chyba zalezy od wyjsciowego poziomu hormonow i objawow. Ja poczulam ogromna zmiane po niecalym miesiacu, ale mi tsh schodzilo z 31 i po 3 miesiacach spadlo ponad trzykrotnie.

Zgłoś nadużycie #49747 5 lutego 2016, 8:15

turboslimak Fajna mama

kamila19880 napisał(a)

Czemu maz nie chce? Przeciez chcecie dzidziusia moze to jakis jego strach?
U mnie owulacyjne z Allegro sie sprawdziły :-)

Monia wstawie fotkę małej na forum :-)

Jadzia moze u ciebie owu występuje duzo duzo pózniej?
Pisałam wiele razy moja mama zaszła pod koniec okresu ze mną w ciaze co wydaje sie niemożliwe
Ten jeden raz seksila sie z ojcem mym noi oto jestem :-)

Sielanka współczuje ci choroby nienawidze chorować wtedy mam jeszcze większy syf w domu niz teraz :p

Dziekuje wam za rady z tym badziewiem odbytniczym
Myslalam ze teraz moge czyms smarować jeszcze znajoma mnie pocieszyła ze pęknie przy porodzie i bede z bólu potem umierać . Fajnie - marzyłam o tym :-)

Zgłoś nadużycie #49748 5 lutego 2016, 8:17

Monia82 Fajna mama

sielanka napisał(a)

Monia jak Ci sie szyjka rozwiera, to moze sie zaczyna...
Kamilko nie czas na pesymizm, nie wolno tak myslec!
Tandem z tym euthyroxem to chyba zalezy od wyjsciowego poziomu hormonow i objawow. Ja poczulam ogromna zmiane po niecalym miesiacu, ale mi tsh schodzilo z 31 i po 3 miesiacach spadlo ponad trzykrotnie.

Tak, tylko ja mam wrażenie, że ona 1 dnia jest otwarta, a 1 zamknięta i nadal wysoko... i mam taki śluz ciągle, jak w dni płodne, kurze jajko przezroczyste. Ja nawet podczas owulacji takiego nie mam!

Zgłoś nadużycie #49749 5 lutego 2016, 8:19

turboslimak Fajna mama

tandem napisał(a)

dobrego piątku

Ciekawe czy to kwestia nowego termometra :-) a moze cos sie kroi ? :-)
U mnie na cisniomierzu mam zawsze niższe ciśnienie niz u lekarza czy w szpitalu
Hmmmm a wydałam na moj nie mało co prawda jest domowy ale jednak

Murron super ze juz wolne bedziesz miec :-) odpoczniesz tyle o ile bo przy dziecku rożnie bywa ale przynajmniej od pracy!!!!!!!! :-)

Zgłoś nadużycie #49750 5 lutego 2016, 8:23

turboslimak Fajna mama

Monia82 napisał(a)

Jadzia, a jakie miałaś wskazania do badania na tą cytomegalię ?? objawy jakieś, czy po prostu problemy z zajściem... Ja się zastanawiam nad zrobieniem badania na ten antykoagulant tocznia, który sugerowała laborantka i może być powodem poronień.

Zgadzam sie! To badanie w pierwszej kolejności mi ginek zalecił i jeszcze ciała kardiolipinowe (o ile pamietam w tym stanie :p - masakra )
Powiedział ze wtedy ciaza sie zdusza i dlatego sie roni...