Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania by zostac mama w 2016

Zgłoś nadużycie #49451 2 lutego 2016, 20:26

marluna Gotowa na wszystko

izabela23 napisał(a)

Cześć. Ja tylko na chwilkę, nadrobiłam wszystko,ale nie zapamiętałam nic :P
ja ostatnio nie udzielam się,bo przyznam Wam się,że jestem na jakimś dziwnym etapie,że czytam,ale nie mam chęci pisać... Przepraszam, to nie wasza wina mam jakiś taki czas ciężki...

Moje drogie dzisiaj zrobiłam pierwszy zastrzyk w brzuch :D możecie być ze mnie dumne,bo nawet nie modliłam się nim hehe. ;) i proszę trzymajcie z całych sił kciuki...

Witam Iza, ja podobnie jak ty malo udzielam sie na tym watku ale czytam i wszystkim dziewczynom kibicuje
Ja juz po calej stymulacji i wczoraj po punkcji.Teraz czekam na transwer, mam nadzieje ze do niego dojdzie i zarodeczki przetrwaja do transweru.
Iza zycze Ci udanej stymulacji i po niej duzej ilosci dojrzalych pecherzykow.
Pozdrawiam wszystkie staraczki.

Zgłoś nadużycie #49452 2 lutego 2016, 20:26

turboslimak Fajna mama
kaaari odezwij się.

monia82 sytuacja losowa :( mi sie wydaje ze te wieksze wartosci bety od 100-pary tysiecy to dotyczna blizniakow ciaz trojaczych chodzi o ten osiagalny wynik w 8 tygodniu

gusia gratulejszyn!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
dzasta88 witamy - potwerdzam tu są super ddziewczyny
koko- slicznie!!!!!!

sielanka ja tez nie moge patrzec na dzieci obzerajace sie mcdonaldem
iza zaciskam kciuki.....zatrzyki nic przyjemnego.
CO DZIEJE SIE Z KAMILKA ?? ?? ?? ?? ?? ?? ?? ?? ?? ?? ?? ?? ?? ?
kogos pominelam przepraszam.....

Zgłoś nadużycie #49453 2 lutego 2016, 20:28

Paola_33 Supermama
Policzyłam, że dzisiaj wypada środek zimy. Czyli kasżdy dzień przybliza nas do ciepla !!

Mam skier. do sxpit. Ju-huuu !!
I bakterie w pochwie, nie ju-huu..
Lekarz poradził wszcząć leczenie po cc..
Więcej nowin Brak 😁

Ja po UW, Gusia 😊
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #49454 2 lutego 2016, 20:32

kiwi Fajna mama
Gusia wiem to o czym piszesz zdaje sobie sprawę ze problem może być w "głowie" ale wydaje mi się że wcześniej trzeba wykluczyć te zdrowotne a np ja amh mam 9 to nie jest dobry wynik! lepszy niż gdyby było poniżej 1a wg mojej gin jest ok i ona nie widzi żadnego problemu. Dlatego dajemy sobie czas do maja a później będziemy szukać pomocy u specjalistów co ja mam 31 lat i gdyby coś wymagało leczenia to może to kolejne lata zając. Chyba ze odpuścimy starania zdamy się na los i spełnimy marzenia o rejsie po antylach :)

Zgłoś nadużycie #49455 2 lutego 2016, 20:42

sielanka Fajna mama
Murron, Turbo, a dajcie spokój, ten maluch mógł mieć góra 1,5 roku i miał swoją własną porcję. I obok butelka ze smoczkiem. No szlag mnie trafia, dziecko wg rodziców nie jest na tyle duże, żeby pić z normalnej butelki, czy czegokolwiek innego, ale żeby wiperniczać ociekające niewiadomego pochodzenia tłuszczem fryty, to już tak. Wiem, że mam dość rygorystyczne podejście do żywienia mojego dziecka, rozumiem, że inni mogą do tego inaczej podchodzić, ale błagam - fryty z maka dla dziecka, które nie potrafi jeszcze tego wypowiedzieć? A potem płacz, że dziecko ma nadwagę/cukrzycę/pruchnicę/niedobory witamin/często choruje. No droga mamusiu, dieta jest podstawą zdrowia, więc czego się spodziewasz?

Paola no to fajnie, że już wszystko załatwione, niefajnie, że bakterie. No ale już zaraz będzie Róża :)

Marluna to trzymam kciuki, żeby wszystko się udało! Wykorzystujecie teraz jeden zarodek, czy więcej?

Zgłoś nadużycie #49456 2 lutego 2016, 20:51

Usiasia Fajna mama
Gusia - uśmiałam się z tą rączką :D Ale swoją drogą to się zastanawiam czy to jest mit, czy prawda że po powinno się unieść trochę miednice do góry żeby lepiej tam się wszystko dostało.

Sielanka toż to jak katar ma to on umierający... Faceci i ich przeziębienia, jak przeżyją to chyba powinnyśmy wręczać im Virtuti militari za to że nie polegli...
Jeśli chodzi o żywienie dzieci to mimo że nie mam swoich i jak to większość znajomych twierdzi "co ja tam wiem" to tez jestem przeciwna zdecydowanie. Nie rozumiem jak mozna dzieci zywic mcdonaldem, zupkami chinskimi itp. I po co dzieci kiedy sie bawia musza niby miedzy posilkami jesc ciagle jakies chrupki chipsy i inne zapchajdziury? Niestety jestem chyba jakas starej daty bo tak tak samo jestem ogromną przeciwniczką grania dzieci na komputerze, tablecie oglądania tv bez przerwy itd. Choć wiele osób które mają dzieci mówią ze jk będę miała swoje to zmienię zdanie bo dla rodzica to chwila spokoju... Póki co uważam inaczej ale ok jak będę miała własne dzieci to się przekonam (mam nadzieje :) )
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1sAKNZYPwP0e_npNL6Netx2lBNfmTFlnd9vO0Y8zEpcs

Zgłoś nadużycie #49457 2 lutego 2016, 20:51

motylek1909 Supermama

jadzia napisał(a)

Motylek wpisz mi datę następnej małpy na 2. marca

przyszła?! przykro mi jadzia kochana :*
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1sAKNZYPwP0e_npNL6Netx2lBNfmTFlnd9vO0Y8zE...

Zgłoś nadużycie #49458 2 lutego 2016, 20:56

Usiasia Fajna mama
Aaa ja zapomniałam ze @ się zbliża i się dziwie co tak wpieprzam dzisiaj czekoladę jak dzik... Dobrze ze jest nasza tabelka :p Wychodzi na to ze @ będzie o czasie.
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1sAKNZYPwP0e_npNL6Netx2lBNfmTFlnd9vO0Y8zEpcs

Zgłoś nadużycie #49459 2 lutego 2016, 20:57

motylek1909 Supermama
Kaari - odezwij się!

Paola - to trzymam kciuki za jutrzejsze powodzenie w szpitalu ;)
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1sAKNZYPwP0e_npNL6Netx2lBNfmTFlnd9vO0Y8zE...

Zgłoś nadużycie #49460 2 lutego 2016, 20:57

sielanka napisał(a)

Murron, Turbo, a dajcie spokój, ten maluch mógł mieć góra 1,5 roku i miał swoją własną porcję. I obok butelka ze smoczkiem. No szlag mnie trafia, dziecko wg rodziców nie jest na tyle duże, żeby pić z normalnej butelki, czy czegokolwiek innego, ale żeby wiperniczać ociekające niewiadomego pochodzenia tłuszczem fryty, to już tak. Wiem, że mam dość rygorystyczne podejście do żywienia mojego dziecka, rozumiem, że inni mogą do tego inaczej podchodzić, ale błagam - fryty z maka dla dziecka, które nie potrafi jeszcze tego wypowiedzieć? A potem płacz, że dziecko ma nadwagę/cukrzycę/pruchnicę/niedobory witamin/często choruje. No droga mamusiu, dieta jest podstawą zdrowia, więc czego się spodziewasz?

Paola no to fajnie, że już wszystko załatwione, niefajnie, że bakterie. No ale już zaraz będzie Róża :)

Marluna to trzymam kciuki, żeby wszystko się udało! Wykorzystujecie teraz jeden zarodek, czy więcej?

Sielanka mialam 11 dojrzalych jajek z czego zaplodnilo sie 7 trzy zostaly zostawione do dalszego rozwoju pozostale zostaly zamrozone bo tu w Szwajcarii jest takie durne prawo ze zarodki ktore sie nie podaje trzeba mrozic juz po pierwszej dobie po zaplodnieniu.
Zdecydowalismy sie na 3 bo embriolog sugerowala ze raczej trzy sie nie rozwina takze ostatecznie bedzie dwa lub jeden do podania albo wcale.
Sielanka ja trzymam kciuki zeby z twoja praca sie udalo.

Zgłoś nadużycie #49461 2 lutego 2016, 20:59

sielanka Fajna mama

Usiasia napisał(a)

Gusia - uśmiałam się z tą rączką :D Ale swoją drogą to się zastanawiam czy to jest mit, czy prawda że po powinno się unieść trochę miednice do góry żeby lepiej tam się wszystko dostało.

Sielanka toż to jak katar ma to on umierający... Faceci i ich przeziębienia, jak przeżyją to chyba powinnyśmy wręczać im Virtuti militari za to że nie polegli...
Jeśli chodzi o żywienie dzieci to mimo że nie mam swoich i jak to większość znajomych twierdzi "co ja tam wiem" to tez jestem przeciwna zdecydowanie. Nie rozumiem jak mozna dzieci zywic mcdonaldem, zupkami chinskimi itp. I po co dzieci kiedy sie bawia musza niby miedzy posilkami jesc ciagle jakies chrupki chipsy i inne zapchajdziury? Niestety jestem chyba jakas starej daty bo tak tak samo jestem ogromną przeciwniczką grania dzieci na komputerze, tablecie oglądania tv bez przerwy itd. Choć wiele osób które mają dzieci mówią ze jk będę miała swoje to zmienię zdanie bo dla rodzica to chwila spokoju... Póki co uważam inaczej ale ok jak będę miała własne dzieci to się przekonam (mam nadzieje :) )

Wiesz mi tez mowili, ze mi sie odwidzi. Ale jakos mala je stale posilki juz ponad rok i ani razu nie dostala nic niezdrowego, nigdy nie dalam jej zarcia ze sloiczka, wszystko gotuje sama, do roku nie jadla nic z sola, cukru nie je do tej pory i pije tylko wode, ewentualnie ziola. I nie uwazam, zeby to bylo meczace, przynajmniej sie nie zamartwiam, ze dziecko chce tylko slodkie i nie je warzyw, bo mloda je wszystko ze smakiem.

Zgłoś nadużycie #49462 2 lutego 2016, 21:01

jadzia napisał(a)

Motylek wpisz mi datę następnej małpy na 2. marca

Jadzia przykro mi,byc moze nastepny miesiac bedzie twoj.Myslalas nad jakims dobrym ginekologiem endikrynologiem, albo nad sprawdzeniem droznosci jajowodow?

Zgłoś nadużycie #49463 2 lutego 2016, 21:01

Paola_33 Supermama
Marluna a kiedy będzie wiadomo o sukcesie ??
Trzymam kciuki za jajeczka !!!
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #49464 2 lutego 2016, 21:02

sielanka Fajna mama

marluna napisał(a)

Sielanka mialam 11 dojrzalych jajek z czego zaplodnilo sie 7 trzy zostaly zostawione do dalszego rozwoju pozostale zostaly zamrozone bo tu w Szwajcarii jest takie durne prawo ze zarodki ktore sie nie podaje trzeba mrozic juz po pierwszej dobie po zaplodnieniu.
Zdecydowalismy sie na 3 bo embriolog sugerowala ze raczej trzy sie nie rozwina takze ostatecznie bedzie dwa lub jeden do podania albo wcale.
Sielanka ja trzymam kciuki zeby z twoja praca sie udalo.

No to miejmy nadzieje, ze wszystko pojdzie dobrze i zaraz nam sie bedziesz chwalic krechami i narzekac na mdlosci :D

Zgłoś nadużycie #49465 2 lutego 2016, 21:06

Kaari Fajna mama
Juz jestem :) powiem Wam ze do września to ja osiwieje. Bylo usg-jest maluch i jest serduszko :) zwiekszamy ilosc dupka. Dostałam zwolnienie na 2 tygodnie a potem zobaczymy co dalej. Dziękuje Wam bardzo za wsparcie dzięki glosom rozsądku dotrwałam do wizyty.No ale jak to tu na fm mówimy lepiej sprawdzic za dużo niż za mało.

Zgłoś nadużycie #49466 2 lutego 2016, 21:06

sielanka napisał(a)

No to miejmy nadzieje, ze wszystko pojdzie dobrze i zaraz nam sie bedziesz chwalic krechami i narzekac na mdlosci :D

SIielanka oby, mam tez taka cicha nadzieje, ale narazie czekam na info od embiologa czy zarodki sie dobrze dziela i na transwer.
Kurcze ile to nerwow kosztuje, a moglo by byc naturalnie czyli swiece, winko, truskawki a tu dopa blada z tego eh :)

Zgłoś nadużycie #49467 2 lutego 2016, 21:10

sielanka Fajna mama

Kaari napisał(a)

Juz jestem :) powiem Wam ze do września to ja osiwieje. Bylo usg-jest maluch i jest serduszko :) zwiekszamy ilosc dupka. Dostałam zwolnienie na 2 tygodnie a potem zobaczymy co dalej. Dziękuje Wam bardzo za wsparcie dzięki glosom rozsądku dotrwałam do wizyty.No ale jak to tu na fm mówimy lepiej sprawdzic za dużo niż za mało.

Cudnie!!! Teraz ustawiac ten suwak prosze! :* (poplakalas sie jak uslyszalas serducho? Ja wylam ;p )

Zgłoś nadużycie #49468 2 lutego 2016, 21:12

Paola_33 Supermama
Kaari - ufff. Jaka ulga !! Super !! Teraz luuuz i nie strasz nas !!!

Marlunaa- To kiedy Ew. transfer ? Bo zakładam, ze wszystko się udała !!
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #49469 2 lutego 2016, 21:15

Paola_33 napisał(a)

Kaari - ufff. Jaka ulga !! Super !! Teraz luuuz i nie strasz nas !!!

Marlunaa- To kiedy Ew. transfer ? Bo zakładam, ze wszystko się udała !!

Jezeli zarodki dalej beda dobrze sie dzielic to moze byc juro, pojutrze albo ostatecznie w piatek, wszystko zalezy od decyzji embriologa.Szczerze wolalabym w piatek bo starsze blastocyty lepiej sie zagniezdzaja tak gdzies w necie wyczytalam.

Zgłoś nadużycie #49470 2 lutego 2016, 21:17

Paola_33 Supermama
Marluna to juuuż !! Kurczę ale ekscytujące!! Mam nadzieję, ze załapią się bliźniaki !!!
Melissa    
Idalia