Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania by zostac mama w 2016

Zgłoś nadużycie #49291 1 lutego 2016, 21:46

Monia82 Fajna mama

Kowy napisał(a)

Monia słuchaj u tego malucha to wygląda jak AZS, dermatolog to wykluczył?

Na razie nie postawił ostatecznej diagnozy. Kazał nabiał odstawić, ale nadal te plamy wyskakują, z tym, że ona je za dużo kurczaka i mi koleżanka pisała, że to niewskazane... Te mięso też faszerują świństwami :/
23.02.2016 r. - :( 8 tc cp /  26.12.2015 r. :( 4 tc
Aniołek (*) - 14.08.2015 r. :( 10 tc

Zgłoś nadużycie #49292 1 lutego 2016, 21:49

werkaa Fajna mama

PaulaG napisał(a)

Monia po pierwsze słowa mojej cioci ginekolog ' w ciąży pozamacicznej boli brzuch CHOLERNIE i codziennie '
Po drugie ja jestem dwudziestka i jakiś w ciąży nie jestem od 9 miesięcy ...
Po trzecie kurcze mam nadzieje ze to nie puste jajeczko i będzie okej ...

To dobrze wiedzieć jakby znowu mnie straszyli ciążą pozamaciczną.
Oczywiście mi tego lekarka nie powiedziała i się denerwowałam jak głupia po nocach nie spałam.
Powiedziała tylko że w razie nagłych wymiotów. bólów brzucha albo krwotoku jechać do szpitala.
Ach Ci lekarze. Dobry lekarz to teraz skarb.

Zgłoś nadużycie #49293 1 lutego 2016, 21:50

sielanka Fajna mama

Monia82 napisał(a)

Na razie nie postawił ostatecznej diagnozy. Kazał nabiał odstawić, ale nadal te plamy wyskakują, z tym, że ona je za dużo kurczaka i mi koleżanka pisała, że to niewskazane... Te mięso też faszerują świństwami :/

Monia na efekty diety trzeba poczekac 3-4 tygodnie, bo tyle organizm oczyszcza sie z alergenow. A kuzynka musialaby wyeliminowac wszystko co ma w skladzie mleko, serwatke, mleko w proszku, bialka mleka itp...

Zgłoś nadużycie #49294 1 lutego 2016, 21:53

turboslimak Fajna mama
sielanka jestes naszą skarbnicą wiedzy :-) nie tylko dokształcona ale i doświadczona.

mam duże zaufanie do tego co piszesz.

Zgłoś nadużycie #49295 1 lutego 2016, 22:02

sielanka Fajna mama

turboslimak napisał(a)

sielanka jestes naszą skarbnicą wiedzy :-) nie tylko dokształcona ale i doświadczona.

Turbo - nie miej zaufania, filtruj, sprawdzaj mnie - serio. Zdarza mi się popełnić błąd, coś źle zapamiętać, bądź przeoczyć. Staram się być na świeżo z badaniami naukowymi odnośnie laktacji i karmienia początkowego dzieci w ogóle, ale to nauka która przeżywa swój złoty wiek, a badania w tym kierunku ruszyły z kopyta dopiero 20-30 lat temu, więc cały czas wyskakuje coś nowego. Także filtruj tam :)

Zgłoś nadużycie #49296 1 lutego 2016, 22:02

sielanka Fajna mama

turboslimak napisał(a)

Turbo - nie miej zaufania, filtruj, sprawdzaj mnie - serio. Zdarza mi się popełnić błąd, coś źle zapamiętać, bądź przeoczyć. Staram się być na świeżo z badaniami naukowymi odnośnie laktacji i karmienia początkowego dzieci w ogóle, ale to nauka która przeżywa swój złoty wiek, a badania w tym kierunku ruszyły z kopyta dopiero 20-30 lat temu, więc cały czas wyskakuje coś nowego. Także filtruj tam :)

Zgłoś nadużycie #49297 1 lutego 2016, 22:14

turboslimak Fajna mama

sielanka napisał(a)

oki. ale chce podkreslic  twoja wiedza jest niesamowita i obala wszystkie mity. ja w tej grupie nie moge sie odnaleźć bo tam ciagle ktos wrzuca jakiś post tysiac komentów bo duzo jest dziewczyn wiadomo :-) i nie nadazam .

Zgłoś nadużycie #49298 1 lutego 2016, 22:18

sielanka Fajna mama

turboslimak napisał(a)

oki. ale chce podkreslic  twoja wiedza jest niesamowita i obala wszystkie mity. ja w tej grupie nie moge sie odnaleźć bo tam ciagle ktos wrzuca jakiś post tysiac komentów bo duzo jest dziewczyn wiadomo :-) i nie nadazam .

Hahaha to pomyśl, że ja muszę jeszcze pilnować, żeby ta banda bzdur nie pisała i nie mogę przy tym przeklinać :P

Zgłoś nadużycie #49299 1 lutego 2016, 22:27

turboslimak Fajna mama

sielanka napisał(a)

Hahaha to pomyśl, że ja muszę jeszcze pilnować, żeby ta banda bzdur nie pisała i nie mogę przy tym przeklinać :P

haaaaaaa!!!haa! :-)

no a ile nerwów to ci zjada to ja juz wiem dlaczego taka jestes szczuplutka ;p ;-)

Zgłoś nadużycie #49300 1 lutego 2016, 22:57

jadzia Fajna mama
Monia ja tylko powiem odnosnie tego dziecka kuzynki to bardzo przypomina mi alergia na mleko aka pojawila sie mojej malej
Tylko u mnie byla sprawa prosta bo wystarczylo zmienić mleko z bebiko na bebilon pepti. No ja juz cycem nie karmilam i mama miala 1,5 roku. Plamy były takie same raz bledly raz zaognione. Lekarka stwierdzila atopowe zap skory. Obecnie mamy sytuacje opanowana z grubsza. Teraz ma krostki na pupie nie iem skad a plamy nie wrocily

Zgłoś nadużycie #49301 1 lutego 2016, 23:00

tandem Supermama
Monia biedny maluszek... Oby jak najszybciej udało się zdiagnozować i mu pomóc...

sielanka ja jestem dzieckiem bardzo krótko karmionym przez mamę bo lekarze zabronili jej mnie karmić naturalnie uważając,że jestem uczulona na mleko matki (!); i tak przez kilka pierwszych lat życia ciągle lądowałam w szpitalu z powodu alergii pokarmowej, krwawych biegunek itp... Przy kolejnych dzieciach mama nie dała już sobie tego wmówić.

na kartce od lekarza mam jako diagnozę 'inne postacie niedoczynności tarczycy'. Dostałam euthyrox, za dwa miesiące mam znów zbadać tsh i przyjść na konsultacje. Od rana zaczynam jutro łykać leki. Teraz już musi być wszystko dobrze

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #49302 1 lutego 2016, 23:09

sielanka Fajna mama
Tandem to pamietaj, ze euthyrox na czczo, minimum 30 min przed posilkiem i godzinke przed kawa :)
No niestety, jesli chodzi o kp to mity sa straaaaszne, nie bede Wam tu robic wykladu z.historii nauki o laktacji, bo to bez sensu, ale powiem tyle - problemy z karmieniem zawdzieczamy jednemu facetowi i i miliardom dolarow, ktore koncerny zarabiaja na mm, butelkach, smoczkach itp.

Turbo nawet nie mow, w ciagu 2 tygodni schudlam juz prawie 5 kg, ale to raczej stres zwiazany z tym markerem nowotworowym. Nie zebym narzekala - zawsze marzylam o tym, zeby bylo mi widac obojczyki, no i wylazly :d a i oczy mam wieksze od razu :p

Zgłoś nadużycie #49303 1 lutego 2016, 23:16

ewelina25 Gotowa na wszystko
Jakieś plamienia mi się zaczęły ..pewnie jutro się rozkreci bardziej.. ja uciekam z forum nie będzie to łatwe bo bardzo się przyzwyczaiłam do was kochane ;) musimy troszkę odpocząć bo wczorajszy dzień był dniem trudnym i postanowiliśmy ze odkładamy starania i bierzemy się za weselicho bo tak to tylko skupieni byliśmy na @.. owulacji kiedy i jak ;) a więc dziewczyny szybkich rozwiązań wam życzę abyście się nie męczył za bardzo :) staraczka uprawnionych dwóch kresek !!!😍

Zgłoś nadużycie #49304 1 lutego 2016, 23:23

Paola_33 Supermama
Ewelina, wracaj szybko !! I miłych, bezproblemowych przygotowań do wesela !!
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #49305 2 lutego 2016, 7:07

gusia85 Gotowa na wszystko
Taka niespodziewana niespodziewajka z samego rana :-) ))))
Dwa dni przd terminem @ :-D

Zgłoś nadużycie #49306 2 lutego 2016, 7:19

angel Fajna mama
Gusia gratulacje :-) no jakies poranne pozytywy :-)

Zgłoś nadużycie #49307 2 lutego 2016, 7:20

murron Supermama

gusia85 napisał(a)

Gusia super, gratuluję :)
to już październik tak?

Zgłoś nadużycie #49308 2 lutego 2016, 7:21

tandem Supermama

gusia85 napisał(a)

gusia gratulacje! my tu Ci porady o firankach piszemy, a Ty już sobie sama poradziłaś :)

sielanka dziękuję za wskazówki, lekarz na szczęście też zwrócił mi uwagę, żeby łykać na czczo; przez pięć dni mam po pół tabletki, potem całą. No a kawy to ja w ogóle nie piję, więc na szczęście nie muszę przez tabletki wstawać wcześniej :)

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #49309 2 lutego 2016, 7:24

angel napisał(a)

Gusia gratulacje :-) no jakies poranne pozytywy :-)

murron napisał(a)

Gusia super, gratuluję :)
to już październik tak?

Dzieki dziewczyny ! :) sama uwierzyć w TO nie mogę ! :)
Wszystko pięknie, nastawiłam się na dłuższe czekanie, a teraz zwyczajnie nie wiem co mam zrobić :) )))

Pierwsza myśl to taka, że muszę to potwierdzić polecanym przez Was rossmanowskim testem :) ))

Zgłoś nadużycie #49310 2 lutego 2016, 7:25

tandem napisał(a)

gusia gratulacje! my tu Ci porady o firankach piszemy, a Ty już sobie sama poradziłaś :)

Dzieki dzieki :) )))

sielanka dziękuję za wskazówki, lekarz na szczęście też zwrócił mi uwagę, żeby łykać na czczo; przez pięć dni mam po pół tabletki, potem całą. No a kawy to ja w ogóle nie piję, więc na szczęście nie muszę przez tabletki wstawać wcześniej :)