Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania by zostac mama w 2016

Zgłoś nadużycie #49051 30 stycznia 2016, 11:25

ewelina25 Gotowa na wszystko

izabela23 napisał(a)

A gdzie mieszkasz ?? ogólnie wyjazd miał być tylko na tydzień,ale że będę przygotowywać się do stymulacji itd to trochę dłużej 2 tygodnie to minimum... potem mąż wraca do DE a ja będę musiała zostać w Pl na trochę jeszcze

teraz to już Pl ale kiedyś w De fajne czasy zero stresu A teraz cały czas cos ;)

Zgłoś nadużycie #49052 30 stycznia 2016, 11:26

A mi się śniło ze @ dostałam i byłam w ciąży tak się cieszyłam :) a tu rano negatywny!!

Zgłoś nadużycie #49053 30 stycznia 2016, 11:28

izabela23 Supermama

motylek1909 napisał(a)

Hej hej, Izunia dobrze że jesteś :* już się martwiłam, że się nie odzywasz! :*

Ja się wyspałam w łóżku, dzisiaj mąż domaluje w sypialni kawałek podrapanej ściany, bo pokój musi być gotowy dla Filipka, potem posprząta, obiadek i leżakowanie wspólne :) no i babcia wpadnie z upieczonym jabłecznikiem :D mniaaaaaaaam

pogoda brzydka, ciepło, ale deszcz pada :(

i u nas brzydko,wiejr jak diabli i pada deszcz :-/

Zgłoś nadużycie #49054 30 stycznia 2016, 11:40

A U mnie piękna pogoda :) :*

Zgłoś nadużycie #49055 30 stycznia 2016, 12:08

turboslimak Fajna mama
Iza to ja tak naparzalam tez i pytalam co sie z toba dzieje :D

Super ze sie odezwałas :-)
No to by było na tyle co zapamiętałam z twojej wiadomości :-(
Jakas masakra z moja pamięcią :-(

Ktos pisał ze kazdy decyduje sam o sobie -oczywiscie sie zgadzam :-)
Ja sie tylko zmartwilam ze paola tyle łyka patacetamolu
Ale to racja ze kazdy jest dorosły :-)
To bardziej była moja troska

A co do tej Agnieszki dobrze rozumiem ze jest w 11 tyg ciazy? To ta co tak pisała o stracie syna ?? ??
Co była z nią taka awantura ?? ?
Czy chodzi o kogoś innego ?

Paola dostalas sie do tych dwoch szpitali? :-) do ordynatora?

Zgłoś nadużycie #49056 30 stycznia 2016, 12:13

jadzia Fajna mama
Turbo ja mysle ze wlasnie. O Ta Agnieszke chodzi co tak przezywala i dawala sprzeczne informacje😝

Zgłoś nadużycie #49057 30 stycznia 2016, 12:23

Monia82 Fajna mama

gusia85 napisał(a)

Dziewczyny co mi sie snilo dzisiaj to nawet pojecia nie macie jaki koszmar!
Snilo mi sie, ze robilam test! I zamias dwoch kresek co widze? ROWNANIE MATEMATYCZNE! A tak ulamki, pierwiastki itd! Szok! :-)
Moj mozg, typowo humanistyczny odrzuca wszystko co ma liczby! :-)

Aaaaaaahahahaha padłam :D już moja wyobraźnia narysowała sobie ten test w głowie z jakimiś całkami, macierzami :D ja pitole, ale jazda! :)
23.02.2016 r. - :( 8 tc cp /  26.12.2015 r. :( 4 tc
Aniołek (*) - 14.08.2015 r. :( 10 tc

Zgłoś nadużycie #49058 30 stycznia 2016, 12:27

Tak o tą ale ona miała córeczkę nie synka..

Zgłoś nadużycie #49059 30 stycznia 2016, 12:48

Kaari Fajna mama
Hej Dziewczyny :) ja to się nie dziwię, że pytania o starania wkurzają bo sama też byłam rozdrażniona jak się ludzie pytali albo głupie podchody robili. Taka sytuacja: w pracy jem kanapke i wyciągam papryke i słysze: "proszę jak się zdrowo odzywiasz" i juz zaczynał się skan czy w ciąży nie jestem. Za to jak w zeszłym roku im powiedzialam ze jednak jestem to ich scieło bo chyba się zawiedli, że ich radary tego nie wychwyciły :D choć byli i tacy co twierdzili, że wiedza od DAWNA podczas gdy ja sama wiedziałam o tym ledwo od tygodnia ;)
Gusia padłam z Twojego snu, on pasuje mi do mojej koleżanki matematyczki :) ostatnio dałyśmy jej zegar gdzie zamiast godzin były równania i bardzo się cieszyła. Pewnie i taki test by ja ucieszył ;)
Iza wreszcie się do nas odezwałaś :) co do walentynek to my nie obchodzimy.

Zgłoś nadużycie #49060 30 stycznia 2016, 14:14

PaulaG Fajna mama
Motylku, proszę wpisz mi następną @ na 1 marca. A właściwie przerzuć mnie na poczekalnię. :)

Zgłoś nadużycie #49061 30 stycznia 2016, 15:30

pepitka50 Fajna mama
hejo :) mimo weekendu widzę że i tak dużo drukujecie :) Iza no w końcu dałaś znak życia :) luty już tuż tuż :) :) :) a do do ludzi i wtrącania się i wtykania nos w nie swoje sprawy to aż szkoda słów! bezczelność i tyle! co to kogo obchodzi czy ktoś plauje dzieci czy nie ! eh ale niestety nie da się tego uniknąć! ludzie są bez serca i cieszą ich czyjeś niepowodzenia. ja juz dziś mam wolne i odpoczywam ;) oszczędzam się i nie sprzątam- męża i tatę zagoniłam he he mamę mam po operacji i się biedna kuruje więc faceci muszą nam pomóc ;p ja teraz tylko od gotowania obiadków :) ogólnie bardzo daje sie mi we znaki kręgosłup i łydki. nie mogę za dlugo chodzić bo mam wrażenie że mi pęka kręgosłup- a brzusio jeszcze niewielki co będzie jak urośnie ho ho dlatego też w poniedziałek jedziemy na zakupy wyprawkowe bo boję się że później nie dam rady już nigdzie jechac i łazić po sklepach. Może jakieś rady co do wyprawki ?? niby mam taką listę ale wiadomo od doświadczonych mamusiek lepiej sie dowiedzieć co jak :) :) także jak któras będzie tak miła i coś dorazila to będę wdzięczna!

Zgłoś nadużycie #49062 30 stycznia 2016, 15:33

stencel_ka Fajna mama
Hej. Super motylku ze juz w domku jestes ☺

Tak patrze w tabele staraczek i wydaje mi sie że Hypatia nie udziela sie juz na forum. Nie czy przypadkiem nie usunela juz konta bo nie odnalazlam jej konta na FM ??

Zgłoś nadużycie #49063 30 stycznia 2016, 15:52

tandem Supermama
pepitka ja Ci nie doradzę, ale trzymam kciuki za przyjemne i owocne zakupy! super, że masz pomoc w domu :)
ja na szczęście kończę już pracę, śmigam do domu, potem ogarnąć go trochę muszę i na zakupy spożywcze, jutro znów gości: kawa i kolacja, więc muszę i piec, i gotować

stencel_ka też ostatnio zauważyłam, że jej nie ma

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #49064 30 stycznia 2016, 16:00

Monia82 Fajna mama

pepitka50 napisał(a)

hejo :) mimo weekendu widzę że i tak dużo druujecie :) Może jakieś rady co do wyprawki ?? niby mam taką listę ale wiadomo od doświadczonych mamusiek lepiej sie dowiedzieć co jak :) :) także jak któras będzie tak miła i coś dorazila to będę wdzięczna!

Pepitka, jeśli chodzi o ubranka to body ma krótki rękaw jako bielizna pod pajacyki, ale fajne są te zapinane z boku na zatrzaski, bo wiekszosc tych bodziaków rozciąga się pod szyją aż ramiona wychodzą i pół klatki piersiowej ;) . Także u nas głównie dla noworodka to bodziak krótki + pajacyk lub bodziak długi i śpiochy. Nie lubiałam kaftaników, bo się podwijały i plecy ma wierzchu potem.
Co do kąpieli to polecam dla noworodka emoilenty do wody, wystarczy nakrętkę wlać i umyć malucha, potem powycierać. Wtedy nie trzeba dodatkowo natłuszczać, bo one mają ciekłą parafinę w składzie, a tego nie uczulają, są bezzapachowe. Mi lekarka nawet powiedziała, że mam nie oliwkować dziecka, jak ma dobrą skórę bo to dodatkowo zayyka pory. Także Oilatum te droższe najpierw polecam, potem Oillan. Oczywiście żadnych j&j, bo to co pachnie ładnie często uczula. Pranie tylko w proszkach dla dzieci, bez płukania w tych zapachowych płynach. Chusteczek do pupy używałam tylko, jak byłam gdzieś na zewnątrz, w domu pupę myłam wodą i dobrze osuszałam, bo po tych chusteczkach robiły mu się odparzenia, też mają jakieś substancje zapachowe itp. i po tym ciągle miał krostki. Co do kremów do do pupy to nie radzę tych z marketów, tylko w formie maści np. Bepanthen, alantan plus, krem sudocrem z cynkiem, a na silne odparzenia dobrze mieć w domu tormentiol. Super maść na odparzenia.
NIE POLECAM kupowania jakichś wiaderek do mycia, gąbek do leżenia w wanience, bo to nieużyteczne, a taka duża standardowa wanienka służy na długo. Do tego stelaż można kupić, jak ma się miejsce.
DO PĘPKA żeby szybko odpadł polecam sposób naszych babć, trochę spirytusu rozcięczać z wodą w odpowiedniej proporacji 2 woda 1 spirol i przemywać pępol. Odpadł nam tydzień po porodzie ;) nic się nie ślimaczyło itp. Jak masz jakieś pytania to pisz ;) co do pampersów to na początku schodziło tak z 10 na fzień i te new born - 1-dynki szybko wyrósł. Z miesiąc je nosił tylko.
Przypomniało mi się - 1 kąpiel. Cały ewkipunek przygotowany do mycia, woda przegotowana osobno do twarzy, osobno sól do przemywania oczu itp. Przyszła położna do domu, wpieprzyła go do tej wody z emoilentem i tą wodą wymyła go od stopy po głowę. Żadnego chrzanienia się z osobną wodą do twarzy itp. Od tego czasu go tak myłam ;) nie cackałam się z tym.
Co do butelek polecam Avent, bo z Lovi od raz mi się te miarki starły, a avent ma tłoczone. Smoczki z lovi pasują też do butelek z aventu ;)
23.02.2016 r. - :( 8 tc cp /  26.12.2015 r. :( 4 tc
Aniołek (*) - 14.08.2015 r. :( 10 tc

Zgłoś nadużycie #49065 30 stycznia 2016, 16:01

motylek1909 Supermama

PaulaG napisał(a)

Motylku, proszę wpisz mi następną @ na 1 marca. A właściwie przerzuć mnie na poczekalnię. :)

to wpisać czy przerzucić? i dlaczego przerzucić?
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1sAKNZYPwP0e_npNL6Netx2lBNfmTFlnd9vO0Y8zE...

Zgłoś nadużycie #49066 30 stycznia 2016, 16:02

motylek1909 Supermama

stencel_ka napisał(a)

Hej. Super motylku ze juz w domku jestes ☺

Tak patrze w tabele staraczek i wydaje mi sie że Hypatia nie udziela sie juz na forum. Nie czy przypadkiem nie usunela juz konta bo nie odnalazlam jej konta na FM ??

o dziękuję, właśnie się zastanawiałam co z nią i chyba masz rację :) dobrze, że jesteś czujna :D
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1sAKNZYPwP0e_npNL6Netx2lBNfmTFlnd9vO0Y8zE...

Zgłoś nadużycie #49067 30 stycznia 2016, 16:04

motylek1909 Supermama
ewelina25 - teraz zaciskam kciuki za Twój teścior :) teścisz w poniedziałek w dniu @?

Zgłoś nadużycie #49068 30 stycznia 2016, 16:38

tymama Fajna mama
Hej dziewczyny, widzę, że po wielkim szale dwóch kreseczek teraz większość ma jakieś zawirowania.. no nic.. trzymam kciuki za wszystkie i za Twoją walczącą fasolkę Monia :)

Pepitka Ty już tak daleko, ale ten czas leci :)
Co do wyprawki to zgadzam się z Monią co do ubranek- u nas kaftaniki kompletnie się nie sprawdziły, za to body jak najbardziej :)
Do kąpieli i dla Tymka i teraz dla Krzysia kupuję płyn natłuszczający z ziajki, nie trzeba po nim niczym dzieciaczka smarować. Ogólnie im mniej kosmetyków tym lepiej :)
Chusteczki do tyłka- wiele podrażnia i lepiej na zapas nie kupować, tak samo z pampersami. Jak nie spasują to potem problem co zrobić ze zgromadzonym zapasem :P
Jak chcesz to poczytaj sobie na tym blogu o składzie chusteczek i są tam wymienione te które mają ten skład w miarę ok http://www.srokao.pl/2015/06/analiza-chusteczki-nawilzane.html?m=1

A o tormentiolu było jakiś czas temu dość głośno, ale nie zagłębiałam się w temat- pierwszy lepszy link http://www.sosrodzice.pl/tormentiol-dla-niemowlaka-i-malego-dziecka/#article
Jak dziecko nie ma odparzeń to polecam zwykłą maść linomag, a sudocrem dopiero przy odparzeniach :)

Zgłoś nadużycie #49069 30 stycznia 2016, 16:39

PaulaG Fajna mama
Motylku przerzucić. Musze przeczekać umowę trzy miesięczną w pracy. Po za tym musze odpocząć psychicznie. Będę was czytać na bieżąco i wrócę. Mam nadzieje ze jak wrócę wszystkie będą na ciężarówkach !! 😙

Zgłoś nadużycie #49070 30 stycznia 2016, 16:59

motylek1909 Supermama

PaulaG napisał(a)

Motylku przerzucić. Musze przeczekać umowę trzy miesięczną w pracy. Po za tym musze odpocząć psychicznie. Będę was czytać na bieżąco i wrócę. Mam nadzieje ze jak wrócę wszystkie będą na ciężarówkach !! 😙

już :)