Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania by zostac mama w 2016

Zgłoś nadużycie #48891 29 stycznia 2016, 9:17

PaulaG Fajna mama
Ja natomiast siedzę u gina i trzese się jak galaretka. Boje się ze coś nie tak się dzieje i dlatego ten cykl się wydłuża ... 😔

Zgłoś nadużycie #48892 29 stycznia 2016, 9:19

werkaa Fajna mama

PaulaG napisał(a)

Ja natomiast siedzę u gina i trzese się jak galaretka. Boje się ze coś nie tak się dzieje i dlatego ten cykl się wydłuża ... 😔

Spokojnie nie denerwuj się będzie dobrze.
Trzymam kciuki :)

Zgłoś nadużycie #48893 29 stycznia 2016, 9:19

Monia82 Fajna mama

Kowy napisał(a)

Angel opisz mi sytuację na priv, jestem adwokatem.

Kowy, podziwiam!!!! ja tu mam problem z ogarnięciem tych przepisów, a Ty musisz mieć je w głowie :) Jak masz jakąś taktykę szybkiej nauki ustaw, rozporządzeń to proszę o porady, bo ja oprócz wiedzy zawodowej muszę do egzaminu opanować dobrze Ustawy, Rozporządzenia ;)
23.02.2016 r. - :( 8 tc cp /  26.12.2015 r. :( 4 tc
Aniołek (*) - 14.08.2015 r. :( 10 tc

Zgłoś nadużycie #48894 29 stycznia 2016, 9:23

sielanka Fajna mama
Grrrr dyrektorka zlobka nie odbiera :/ Monia to co piszesz nie jest okrutne, moim zdaniem, tylko zgodne z natura. Tak to natura sprytnie wymyslila, ze organizm odrzuca zarodek, jesli cos jest nie tak. Na tym polega ewolucja...

Zgłoś nadużycie #48895 29 stycznia 2016, 9:32

murron Supermama
Kowy, jak coś już odpiszesz w sprawie tej darowizny, to ja też bym na priv poprosiła :)
zawsze dobrzeć jest mieć takie info zgromadzone :)

Zgłoś nadużycie #48896 29 stycznia 2016, 9:33

Monia82 Fajna mama

PaulaG napisał(a)

Paula będzie dobrze, pewnie da jakieś leki na wywołanie!

Zgłoś nadużycie #48897 29 stycznia 2016, 9:33

murron Supermama
Sielanka trzymam kciuki za dodzwonienie się.
Natalia może powtórz jutro test albo betę zrób.
no i zależy jakim testem to robiłaś?
bo tu na forum tylko rossmanowski ma poważanie :)
no ja jestem strasznie ciekawa czy płeć dziś będę miała potwierdzoną.

Zgłoś nadużycie #48898 29 stycznia 2016, 10:04

pepitka50 Fajna mama
Witam si e i ja :) widze ze jak narazie wszystko idzie w dobrym kierunku. Motylek frun do domu na klanape- cos czuje ze bedziesz miala urwisa juz przed porodem mamie figle plata :) :) Sielanka powodzenia ze szukaniem zlobka - tylko uwazaj zeby ci nikt tego slodziaka nie porwal w tym zlobku hihi :) monia caly czas trzymam kciuki!!!!!! Nati moze twoja dzidzie zle zmierzyli mnie tak ostatnio nastraszyli jakimis wadami a sie okazalo ze to tylko zly pomiar był- oby tez tak bylo w twojej sytuacji. a ja odstawilam luteine i sie pokazaly te slawne skurcze przepowiadajace- faktycznie nie fajne uczucie ;p trzymam kciuki za wszystkie

Zgłoś nadużycie #48899 29 stycznia 2016, 10:17

motylek1909 Supermama
No kochane lece do domku! Co prawda nie jest idealnie, ale... dalej mam zakazenie ukladu moczowego (prawdopodobnie utrxymuje sie od poczatku stycznia od poprzedniej wizyty w szpitalu). Dostaje znow antybiotyk do.domku i za jakis czas zrobie posiew. W poniedzialek mam zrobic morfologie i odczyn Coombsa. W srode mam wizyte w poradni. W domku nakaz lezenia, nawet prania nie moge robic ani obiadow... nic tylko lezec z. Nogami w gorze. Maly rosnie ladnoe, dostal te sterydy i jest duze prawdopodobienstwo ze urodze przed terminem, ale man sie.nie stresowac bo.ciaza prawie donoszona a maly sterydami zabezpieczony. W razie regularnych skurczow z powrotem na izbe. Cieszymy sie ze szyjka dluga, martwi.nas troche.rozwarcie na 1 cm ale bede pod stala kontrola wiec uszy do. Gory :) hihi, no to czekamy na wypis :)
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1sAKNZYPwP0e_npNL6Netx2lBNfmTFlnd9vO0Y8zE...

Zgłoś nadużycie #48900 29 stycznia 2016, 10:20

murron Supermama

motylek1909 napisał(a)

No kochane lece do domku! Co prawda nie jest idealnie, ale... dalej mam zakazenie ukladu moczowego (prawdopodobnie utrxymuje sie od poczatku stycznia od poprzedniej wizyty w szpitalu). Dostaje znow antybiotyk do.domku i za jakis czas zrobie posiew. W poniedzialek mam zrobic morfologie i odczyn Coombsa. W srode mam wizyte w poradni. W domku nakaz lezenia, nawet prania nie moge robic ani obiadow... nic tylko lezec z. Nogami w gorze. Maly rosnie ladnoe, dostal te sterydy i jest duze prawdopodobienstwo ze urodze przed terminem, ale man sie.nie stresowac bo.ciaza prawie donoszona a maly sterydami zabezpieczony. W razie regularnych skurczow z powrotem na izbe. Cieszymy sie ze szyjka dluga, martwi.nas troche.rozwarcie na 1 cm ale bede pod stala kontrola wiec uszy do. Gory :) hihi, no to czekamy na wypis :)

No to ogólnie dobre wieści, cieszę się bardzo, że do domu wracacie.
uważajcie na siebie i stosujcie się do zaleceń.

Zgłoś nadużycie #48901 29 stycznia 2016, 10:32

mala2 Supermama
Elo :)

Motylku moja kumpela chodziła z 2cm rozwarciem ok 2 miesiace i jeszcze urodziła po terminie wiec głowa do góry bedzie dobrze :) Masz leżeć i pachnieć pomyśl sobie ,ze takie beztroskie odpoczywanie jak będzie już dzidzia to będzie marzeniem wiec korzystaj :)

PaulaG trzymam kciuki za dobre wieści :)

Zgłoś nadużycie #48902 29 stycznia 2016, 10:37

Monia82 Fajna mama

motylek1909 napisał(a)

Super wieści!!!! nic się nie martw! teraz troszkę poleżysz, a potem nadrobisz. To czas, kiedy możesz leżeć i pachnieć, a mąż niech usługuje! Co do rozwarcia, to mnie straszyli wczesnym porodem już w styczniu. Termin miałam na 13.03.13.... i tak chodziłam jeszcze ok. 1,5 miesiąca. Na 1 cm zostało, jeszcze mi musieli sztucznie oksytocyną poród wywoływać ;) bo nic nie puściło. Urodziłam 03.03.13 r. Także marcowe mamy są mi baaaaardzo bliskie - mam sentyment do MARCÓWEK ;) Teraz też miałam być MARCÓWKĄ 2016 r., ale niestety... Ciekawe, która z Was urodzi, jak ja 03.03 ;) w urodziny miesiąca ;)

Zgłoś nadużycie #48903 29 stycznia 2016, 10:50

Paola_33 Supermama
Monia - Tygrys przeuroczy!! Poproszę więcej pociesznych fot !!

Motyl - widzisz, wiedźmie Paoli można zaufac 😆
Miłego leżakowania w domku !!

Ja po pobraniu krwi, wyniki odbiorę w pon.
I ost. wizyta.. Tylko się zbadać nie dam, bo spojenie nie odpuszcza.. Nawet zabrałam ze sobą Paracet. 😐
Jadę powalczyć o spotkanie z ordynatorem. Jeśli znajdę siły, do 2 szpitali.
zaspana oooogrimnie. Girls rozrabiały nocą, potem byla afera z przytupem po wstaniu..
I spac tez nie mogłam..

Natalka - baardzo mi przykro ale jak to piszą dziewcz.- póki @ nie ma - PÓTY NADZIEJA. !!!
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #48904 29 stycznia 2016, 10:51

sielanka Fajna mama
Nie ma miejsca w zlobku... musze szukac dalej i miec nadzieje, ze beda przyjmowac dzieci od 6 30...

Motylku dobre wiesci :) rozwarciem sie nie martw mialam takie same plus zaczal mi odchodzic czop w 34 t.c. a mloda wyszla punktualnie :) Szyjke masz dlugasna wiec luz blues. Lez i pachnij, bo juz niedlugo bedziesz miala mase roboty przy Filipie :p wylecz stan zapalny szybciutko, zeby Cie do basenu podczas porodu wpuscili :) i magnez lykaj w domku :*

Zgłoś nadużycie #48905 29 stycznia 2016, 11:06

Kowy Fajna mama
Monia dzięki :) Ja staram się zawsze uczyć na skojarzenia, potem mam książki i kodeksy całe porysowane w dziwnych rysunkach. Poza tym robię tak, że jednego dnia się uczę, a następnego "przepytuję" sama siebie z tego tak jak na egzaminie, bez zaglądania do książki. Jak czegoś zapomnę, to doczytuję i odpowiadam jeszcze raz, żeby było poprawnie. I tak do skutku ;) Super ten twój Tygrysek !!! :) Słodziak!
Murron jasne, na razie Angel nie napisała, ale generalnie, gdybyście miały jakiś problem to piszcie, postaram się pomóc na tyle ile mogę tak na odległość. Wolę tylko indywidualnie, bo możemy się umówić na jakiś skan dokumentów, żebym wiedziała co dokładnie się w sprawie dzieje. Jakby co tu są też prywatne namiary na mnie www.gromada-wasko.pl
Motylku, super, że wychodzisz i jeszcze nie rodzisz :) Nie przejmuj się, też mam koleżankę która chodziła z rozwarciem 1,5 cm i też rodziła ostatecznie po terminie :p Nie miała co prawda skurczy, ale samo rozwarcie jeszcze nie przesądza.
Natalia, jeśli ciąża jest wczesna to może nie wyjść na teście. Jak mówi Paola, nadzieja jest :)

Zgłoś nadużycie #48906 29 stycznia 2016, 11:09

kamila19880 Fajna mama
Werka fizycznie czaje sie dobrze juz myslalam ze krwawienie przeszło ale jeszcze nie. Psychicznie troche gorzej ale jak tylko skończy sie krwawienie to odrazu sie sie bede starać nie czekam.
Monia zgadzam sie cześciowo z tobą ze selekcja naturalna ale idąc tym tropem żadna ciąża ktora wymaga jakiejkolwiek ingerencji lekarza czy tabletki czy inne zabiegi jest selekcja naturalna, bo skoro natura tak chce to mozna stracić fasolkę i pózniej znaczy ze miało jakieś wady które nie koniecznie sie ukazują odrazu po porodzie. Czy dziecko zachoruje na raka to tez selekcja jest bo ma wadliwy gen ale my nie poddajemy sie tylko walczymy zebu wyzdrowiało i jak tak sie dzieje, ale te dziecko pózniej przekazuje gen swoim dzieciom i tak w kółko. Kiedyś tak nie było kiedyś każdy umierał zostali najsilniejs złych genów nie było praktycznie medycyna nie była tak rozwinięta a teraz niestety jest i dlatego tyle osób choruje, bo lekarze lecza zamiasts czekac na naturę. Moja mama tez miała ze mną problemy chciałam sie urodzić w 6 mies ale lekarze zaradzili pózniej strasznie chorowałam tez byłam tum wadliwym i nie mam pewności czy to np teraz sie nie odbija na mnie ze ja niemoge zajść. Tak samo ty bierzesz progesteron jak i połowa forum naszego... Wiec dlatego poczyscila sie zgadzam z tobą a po części nie mam nadzieje zrozumiecie o co mi chodzi bez żadnych zgrzytów NATURA TO SUKA
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1ph4SmteBn2oDPUu3ilhg5jyza8jUpRkOci1ddP57...

Zgłoś nadużycie #48907 29 stycznia 2016, 11:19

murron Supermama
dziewczyny jedna z książek, która mnie ostatnio mega pochłonęła

http://ukryteterapie.pl/

właśnie jestem w trakcie czytania rozdziału o jodzie i tarczycy, myślę, że warto chorując na różne odmiany zapalenia tarczycy się z tą książką zapoznać, aby może spojrzeć na problem z innej strony. Ja na szczęście nigdy problemów z tarczycą nie miałam.

Zgłoś nadużycie #48908 29 stycznia 2016, 11:30

PaulaG Fajna mama
Motylku super że wracasz do domu !! 😊

Dala mi skierowanie na betę. Mam zrobić w poniedziałek a w piątek do niej przyjść na wizytę. Ciąży z tego nie będzie ale żeby dala mi na wywołanie musi być pewna.

Zgłoś nadużycie #48909 29 stycznia 2016, 11:31

Monia82 Fajna mama

kamila19880 napisał(a)

Werka fizycznie czaje sie dobrze juz myslalam ze krwawienie przeszło ale jeszcze nie. Psychicznie troche gorzej ale jak tylko skończy sie krwawienie to odrazu sie sie bede starać nie czekam.
Monia zgadzam sie cześciowo z tobą ze selekcja naturalna ale idąc tym tropem żadna ciąża ktora wymaga jakiejkolwiek ingerencji lekarza czy tabletki czy inne zabiegi jest selekcja naturalna, bo skoro natura tak chce to mozna stracić fasolkę i pózniej znaczy ze miało jakieś wady które nie koniecznie sie ukazują odrazu po porodzie. Czy dziecko zachoruje na raka to tez selekcja jest bo ma wadliwy gen ale my nie poddajemy sie tylko walczymy zebu wyzdrowiało i jak tak sie dzieje, ale te dziecko pózniej przekazuje gen swoim dzieciom i tak w kółko. Kiedyś tak nie było kiedyś każdy umierał zostali najsilniejs złych genów nie było praktycznie medycyna nie była tak rozwinięta a teraz niestety jest i dlatego tyle osób choruje, bo lekarze lecza zamiasts czekac na naturę. Moja mama tez miała ze mną problemy chciałam sie urodzić w 6 mies ale lekarze zaradzili pózniej strasznie chorowałam tez byłam tum wadliwym i nie mam pewności czy to np teraz sie nie odbija na mnie ze ja niemoge zajść. Tak samo ty bierzesz progesteron jak i połowa forum naszego... Wiec dlatego poczyscila sie zgadzam z tobą a po części nie mam nadzieje zrozumiecie o co mi chodzi bez żadnych zgrzytów NATURA TO SUKA

Kamilka, tu raczej chodzi o poronienia wczesne, których przyczyną są "błędy" powstałe na etapie samego zapłodnienia, związane z podziałem komórkowym... dlatego często dochodzi do poronień, jak już zaczynają się kształtować narządy wewnętrzne Fasolek. Gdyby natura eliminowała zarodki z każdą inną wadą to rodziłyby się tylko zdrowi ludzie, a tak nie jest.... Moja "'przezorna gin" nawet nie zakłada karty ciąży do usg prenatalnego i oficjalnie mówi, że do 12 tc jest duże ryzyko poronienia, choć dla potencjalnej matki to, jak nóż w plecy.
U mnie ten progesteron jest raczej teraz profilaktyczny, bo ja po poronieniu miałam go w niższych wartościach, ale mieścił się w normach i musiałam walczyć o to, żeby mi go ginka przepisała... a celem było nie tyle podtrzymanie ciąży, bo w niej nie byłam, tylko regulacja cykli, bo występowały plamienia międzyokresowe i we wrześniu wyszła mi duża torbiel. Sztuczny progesteron niestety nie zapobiegł mojemu poronieniu, bo przyczyna musiała być inna. Jeżeli znowu się nie udało i stracę tą ciążę to moja sytuacja podchodzi pod poronienia nawykowe - 3 z rzędu, ale pewnie badań mi nie zrobią, bo przecież "zaszłam i urodziłam już 1 dziecko". Wszelkie badania genetyczne itp. są bardzo kosztowne i zlecanie ich nie jest na rękę, dlatego najłatwiej powiedzieć "wadliwy zarodek", bez doszukiwania się przyczyny... a człowiek sam musi dociekać, w czym tkwi problem.

Zgłoś nadużycie #48910 29 stycznia 2016, 11:37

ewelina25 Gotowa na wszystko
A ja nie wytrzymałam i zrobiłam test no i negatywny!!!