Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania by zostac mama w 2016

Zgłoś nadużycie #48711 28 stycznia 2016, 12:31

asaguarela Fajna mama

tandem napisał(a)

jasne, słyszałam o tej chorobie, rzeczywiście musiał mieć niełatwo w szkole; ale nie wiedziałam też, że może mieć ona takie skutki :/

Nio..przeszedł trochę..😞

Zgłoś nadużycie #48712 28 stycznia 2016, 12:31

asaguarela Fajna mama

jadzia napisał(a)

Wiem ze objawy na @ w ciazy moga byc mylace. Ja sie nie nastawiam i tyle...

Czekamy cierpliwie 😃

Zgłoś nadużycie #48713 28 stycznia 2016, 12:46

staraczka33 Supermama
Czesc
Nadrobilam was
Motylek ty sie tam trzymaj i wracaj do domku z Filipkiem w brzuszku :-)
Jadzia trzymam kciuki za test
Monia widze u ciebie sie dzieje,kiedy powtarzasz bete?
kamilka kochana wroc do nas jak bedziesz gotowa czekamy na ciebie :-)
I co jeszcze mialam napisac?zapomnialam
Zycze wszystkim wszystkiego dobrego

Zgłoś nadużycie #48714 28 stycznia 2016, 13:09

jadzia Fajna mama
Staraczka gdzie sie zapodziałaś? Co porabiasz?
Monia a Ty co powtarzasz dziś ta betę?Pola nadal okreu u ciebie brak, idziesz jutro do tego gina?

Zgłoś nadużycie #48715 28 stycznia 2016, 13:31

Leena Fajna mama
Dzien dobry,

U mnie migreny ciag dalszy :( noc nieprzespana. Nad ranem zasnelam ale tak niefortunnie mi sie poduszka ulozyla ze dopadla mnie wieksza migrena jak wczoraj :( mysle juz o odcieciu sobie lba :(

Odezwe sie jak wroce do swiata zywych

Zgłoś nadużycie #48716 28 stycznia 2016, 13:40

buka87 Supermama
Motylku mam nadzieje że leżysz grzecznie i wstajesz tylko na siku :)
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1UeMKsYzzKAMs_AVUDzd9h69QxFTsNDJbFrgZb0ef...

Zgłoś nadużycie #48717 28 stycznia 2016, 13:40

angel Fajna mama

Leena napisał(a)

Dzien dobry,

U mnie migreny ciag dalszy :( noc nieprzespana. Nad ranem zasnelam ale tak niefortunnie mi sie poduszka ulozyla ze dopadla mnie wieksza migrena jak wczoraj :( mysle juz o odcieciu sobie lba :(

Odezwe sie jak wroce do swiata zywych

Biedna a mozesz pic kawe ? Bo slyszalam ze na migrene kawa z sokiem z cytryny pomaga ale nie wiem czy ci w ciazy wolno

Zgłoś nadużycie #48718 28 stycznia 2016, 14:06

staraczka33 Supermama

jadzia napisał(a)

Monia a Ty co powtarzasz dziś ta betę?Pola nadal okreu u ciebie brak, idziesz jutro do tego gina?

Gdzie się zapodzialam?bylam myślałam dużo i w ogóle jakaś taka zrezygnowana juz jestem nawet iui w tym cyklu nie robię dzis mój 9 dc

Zgłoś nadużycie #48719 28 stycznia 2016, 14:11

jadzia Fajna mama
A dlaczego nie podchodzisz do iui? Nie wiem jak dodać Ci otuchy człowiek staje na głowie zeby sie udało a tu co nico?
Leena Ty biedna, mój G ma migreny więc nie wyobrażam sobie jak musisz cierpieć w ciąży.

Zgłoś nadużycie #48720 28 stycznia 2016, 14:16

Monia82 Fajna mama

jadzia napisał(a)

Tak, dziś podjadę, ale nie robię sobie nadziei. Po prostu chcę wiedzieć, czy nie spada, żeby odstawić całkiem duphka, bo po nim mnie piersi bolą. Jak spadła, albo nie wzrosła to zacznę brać te leki na tarczycę w większych dawkach, które odstawiłam. Przekopałam fora i takie niskie przyrosty bety się źle się kończyły. Chyba jeden przypadek był taki, że dziewczynie nagle kolejne wyniki wzrosły o więcej %. Ciężko było znaleźć coś pozytywnego, także dzisiejsza beta będzie decydująca.
Już się umówiłam na 3 lutego do ginki, nie chcieli mnie zapisać, bo brak terminów, ale mówię babie w rejestracji, że ja nie wiem, co się dzieje, bo niskie przyrosty bety mam, a to też ryzyko pustego jaja płodowego i ciąży pozamacicznej... więc przyjadę po prostu i wejdę z wynikami bety, chyba, że wcześniej pojawi się krew i @. Na tego 10 lutego umówiłam się na samo USG, bo i tak chcę sprawdzić tą torbiel, chyba, że będę krwawić, wtedy nici z USG...
Straciłam jakoś chęci na wszystko...
Dzisiaj w ogóle będę późno w domu, więc jak uda mi się przez telefon ściągnąć wyniki itp. bo oni zipują je i na hasło są, to dam Wam napiszę, ile wyszła, a jak nie to dopiero ok. 21-wszej.
Ps. Jadzia trzymam kciuki!!!! Może będziesz 1 październikową mamą! życzę Ci tego z całego serca! :)
23.02.2016 r. - :( 8 tc cp /  26.12.2015 r. :( 4 tc
Aniołek (*) - 14.08.2015 r. :( 10 tc

Zgłoś nadużycie #48721 28 stycznia 2016, 14:28

buka87 Supermama

Monia82 napisał(a)

Tak, dziś podjadę, ale nie robię sobie nadziei. Po prostu chcę wiedzieć, czy nie spada, żeby odstawić całkiem duphka, bo po nim mnie piersi bolą. Jak spadła, albo nie wzrosła to zacznę brać te leki na tarczycę w większych dawkach, które odstawiłam. Przekopałam fora i takie niskie przyrosty bety się źle się kończyły. Chyba jeden przypadek był taki, że dziewczynie nagle kolejne wyniki wzrosły o więcej %. Ciężko było znaleźć coś pozytywnego, także dzisiejsza beta będzie decydująca.
Już się umówiłam na 3 lutego do ginki, nie chcieli mnie zapisać, bo brak terminów, ale mówię babie w rejestracji, że ja nie wiem, co się dzieje, bo niskie przyrosty bety mam, a to też ryzyko pustego jaja płodowego i ciąży pozamacicznej... więc przyjadę po prostu i wejdę z wynikami bety, chyba, że wcześniej pojawi się krew i @. Na tego 10 lutego umówiłam się na samo USG, bo i tak chcę sprawdzić tą torbiel, chyba, że będę krwawić, wtedy nici z USG...
Straciłam jakoś chęci na wszystko...
Ps. Jadzia trzymam kciuki!!!! Może będziesz 1 październikową mamą! życzę Ci tego z całego serca! :)

Czyli nie odstawilas calkiem dupka? Czemu? Bez odstwienia @ nie przyjdzie raczej.
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1UeMKsYzzKAMs_AVUDzd9h69QxFTsNDJbFrgZb0ef...

Zgłoś nadużycie #48722 28 stycznia 2016, 14:32

angel Fajna mama
Dziewczyny jakie badenia powinnam zrobic? Bo znalazlam polska przychodnie leczenia nieplodnosci tu u nas ceny z kosm9su dlatego chcialabym miec gotowe badania jak pujde na pierwsza wizyte bo tak zaplace 90f po to zeby mi powiedzial jakie mam zrobic i przyjsc jeszcze raz

Zgłoś nadużycie #48723 28 stycznia 2016, 14:32

Monia82 Fajna mama

buka87 napisał(a)

Czyli nie odstawilas calkiem dupka? Czemu? Bez odstwienia @ nie przyjdzie raczej.

Odstawiłam 2 tabletki, biorę tylko 1.. muszę mieć kolejny wynik po 48 h, żeby być pewną, że dalej nie rośnie. Dziś postaram się zrobić.
Ja drugiej w ciąży mimo brania duphka miałam w śluzie krew, a teraz na razie czysto. Po dzisiejszym wyniku będę wiedziała, co z betą.. jeżeli wzrośnie o ok. 50% to do wizyty nie będę mogła go odstawić, jeżeli będą to bardzo niskie wartości to odstawię wszystko i będę czekać na @, bo opcji jest wiele:
1. Ciąża źle się rozwija i skazana na niepowodzenie.
2. Obumarcie.
3. Puste jajo płodowe.
4. Ciąża pozamaciczna.
5. Cud...
Szczerze mówiąc, ja w tamtych ciążach nie robiłam tak bety nigdy po 48 h, nawet ginka mi nie kazała... Raz zrobiłam, jak mi 2 krechy wyszły i tylko do okazania gince, że ciąża jest.

Zgłoś nadużycie #48724 28 stycznia 2016, 14:36

gusia85 Gotowa na wszystko

angel napisał(a)

Dziewczyny jakie badenia powinnam zrobic? Bo znalazlam polska przychodnie leczenia nieplodnosci tu u nas ceny z kosm9su dlatego chcialabym miec gotowe badania jak pujde na pierwsza wizyte bo tak zaplace 90f po to zeby mi powiedzial jakie mam zrobic i przyjsc jeszcze raz

To jest moja lista :) Może dziewczyny coś dorzucą :)

MORFOLOGIA (b)
Różyczka IgG
GLUKOZA (s)
TSH
PROLAKTYNA
PROGESTERON
Toksoplazmoza I
Toksoplazmoza I
CMV IgM (cytome
CMV IgG (cytome
Różyczka IgM

I pamiętaj, że druga strona również musi się przebadać :)

Zgłoś nadużycie #48725 28 stycznia 2016, 14:38

Monia82 napisał(a)

Odstawiłam 2 tabletki, biorę tylko 1.. muszę mieć kolejny wynik po 48 h, żeby być pewną, że dalej nie rośnie. Dziś postaram się zrobić.
Ja drugiej w ciąży mimo brania duphka miałam w śluzie krew, a teraz na razie czysto. Po dzisiejszym wyniku będę wiedziała, co z betą.. jeżeli wzrośnie o ok. 50% to do wizyty nie będę mogła go odstawić, jeżeli będą to bardzo niskie wartości to odstawię wszystko i będę czekać na @, bo opcji jest wiele:
1. Ciąża źle się rozwija i skazana na niepowodzenie.
2. Obumarcie.
3. Puste jajo płodowe.
4. Ciąża pozamaciczna.
5. Cud...

Monia tak czytam Cię, śledzę Twoje zmagania i muszę Ci powiedzieć że jesteś niesamowicie dzielną dziewczyną. Nie wyobrażam sobie siebie w Twojej sytuacji.

Zgłoś nadużycie #48726 28 stycznia 2016, 14:42

Monia82 Fajna mama

gusia85 napisał(a)

Monia tak czytam Cię, śledzę Twoje zmagania i muszę Ci powiedzieć że jesteś niesamowicie dzielną dziewczyną. Nie wyobrażam sobie siebie w Twojej sytuacji.

Przychodzi taki czas, że człowiek już obojętnieje... i poddaje się.

Zgłoś nadużycie #48727 28 stycznia 2016, 14:43

angel Fajna mama
Dzieki gusia tak wiem ale on to chyba tylko nasienie tak? Kurde tyle czasu sie staramy ale nigdy takich konkretnych badan w tym kierunku nie robilismy wiem wstyd i glupota ale myslelismy raz drugi sie udalo zajsc tylko pierwszy raz udalo sie w pierwszym cyklu ciaza z problemami ale donoszona o druga gdzies z poltora roku sie staralismy ciaza z problemami zaniklo tetno i teraz juz tyle czasu i nic

Zgłoś nadużycie #48728 28 stycznia 2016, 14:45

staraczka33 Supermama

jadzia napisał(a)

A dlaczego nie podchodzisz do iui? Nie wiem jak dodać Ci otuchy człowiek staje na głowie zeby sie udało a tu co nico?
Leena Ty biedna, mój G ma migreny więc nie wyobrażam sobie jak musisz cierpieć w ciąży.

Nie podchodzę do iui bo tak zdecydowałam jakos straciłam wiarę w to ze może akurat jakimś sposobem się uda
Monia bidulko jak ty radzisz sobie z tym wszystkim?podziwiam cie

Zgłoś nadużycie #48729 28 stycznia 2016, 14:56

angel napisał(a)

Dzieki gusia tak wiem ale on to chyba tylko nasienie tak? Kurde tyle czasu sie staramy ale nigdy takich konkretnych badan w tym kierunku nie robilismy wiem wstyd i glupota ale myslelismy raz drugi sie udalo zajsc tylko pierwszy raz udalo sie w pierwszym cyklu ciaza z problemami ale donoszona o druga gdzies z poltora roku sie staralismy ciaza z problemami zaniklo tetno i teraz juz tyle czasu i nic

My u lekarza zjawiliśmy się po około 6ciu cyklach. Ja też nie robiłam badań i również czułam się podobnie co Ty. Też troszkę było mi niezręcznie przed lekarzem, że nie pomyślałam chociażby o różyczce czy toksoplazmozie. Moje wyniki mieszczą się w normach, ale za to okazało się, że mimo iż okres dostaję regularnie to owulacja przychodzi kiedy chce! Przecież w życiu sama bym się nie domyśliła :) U męża jest troszkę gorzej, jego wyniki są niskie ale nie tragiczne. Dostaje Fertilman pożarł już połowę opakowania mamy nadzieję, że to trochę wzmocni jego stronę :) Też nigdy nie palił, z piwem widziałam go raz w zeszłoroczne wakacje :) To on pilnuje naszej diety, bo ja to uwielbiam chadzać na skróty :) Ale jest informatykiem i tu też można dopatrywać się problemu.
Z tego co piszesz faktycznie gdzieś jest problem. Ale najważniejsze, że podjęliście decyzje, że chcecie się temu przyjrzeć od strony medycznej. Skoro już się będzie wiedziało na czym się stoi to dalsza droga będzie bardziej konkretna :)

Zgłoś nadużycie #48730 28 stycznia 2016, 14:57

Monia82 Fajna mama

staraczka33 napisał(a)

Nie podchodzę do iui bo tak zdecydowałam jakos straciłam wiarę w to ze może akurat jakimś sposobem się uda
Monia bidulko jak ty radzisz sobie z tym wszystkim?podziwiam cie

Staraczka33 obiecuję, że będę walczyć, jak Ty bėdziesz!!! Nie rezygnuj z tej szansy, proszę. Nie spisuj od razu na niepowodzenie iui! bo dużo dziewczyn tak zafasolkowało. Trzymam kciuki, żebyś jednak spróbowała!!!