Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania by zostac mama w 2016

Zgłoś nadużycie #48611 27 stycznia 2016, 20:33

Paola_33 Supermama
Tandem, to raczej db. nowiny 😁
Czekamy na resztę Tw. badań i na wieści od Motyla..
Ja się wybieram na morf. w pt. ale wyniki dopiero na wizycie, 2. 2. 😊
Też fajna data, Róża wyłaź we wtorek !! 😆
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #48612 27 stycznia 2016, 20:36

asaguarela Fajna mama

sielanka napisał(a)

Asa to mit. Okropny mit. Kazdy dzien, tydzien, miesiac jest wazny dla wczesniaka. Im blizej terminu, tym bezpieczniej. Ostatnio nawet o tym z moim ginem gadalam i on sam nie moze zrozumiec skad sie ten mit wzial, kto i dlaczego to wymyslil.

Oo.,no widzisz 😐,tego nie wiedziałam..

Zgłoś nadużycie #48613 27 stycznia 2016, 20:41

asaguarela Fajna mama

tandem napisał(a)

Hej, ja po wizycie. W usg wszystko ładnie. Mam iść do endo (prawdopodobnie euthoryx), wygląda na to, że wszystko tylko przez tarczycę, tsh za wysokie a niedoczynność powoduje to lekkie podwyższenie prolaktyny. Gin uznała, że nie ma sensu osobno regulować prolaktyny, bo jak będę regulować tabletkami tarczycę to już wystarczy. Będę jeszcze badać hormony w różnych fazach cyklu. Więc w sumie czekam na endo. Ale cieszę się, że usg ok.

Tandem,cieszę się,że dobre wiadomości 😊,super,dostaniesz euthoryx ,tsh zacznie ładnie spadać 😉

Zgłoś nadużycie #48614 27 stycznia 2016, 20:41

Usiasia Fajna mama

sielanka napisał(a)

Usiasia ja chodze prywatnie i na wizyte czekam ok 2 tygodni. Na nfz jak pytalam, to terminy byly na rok do przodu...

Rok?! Kurcze a ja narzekam ze 3 miechy musze czekać... Nie wiem jak teraz będzie z terminami jak na kolejną wizytę będę chciała się umówić zaraz po tej. Ogólnie kontrolę mam bardzo rzadko ale w razie starań będą te kontrole częściej z tego co endo mówiła.
Jeśli chodzi o jod to ja np. na początku ptzez kilka lat też brałam euthyrox na przemian z letroxem i do tego jod (jodid). Później wyniki się ustabilizowały i jod endo mi odstawiła ale mam większą dawke tyroksyny . Teraz pewnie przepisze mi znów jod bo cos wspominala ze w razie ciazy czy staran bedzie potrzebny.
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1sAKNZYPwP0e_npNL6Netx2lBNfmTFlnd9vO0Y8zEpcs

Zgłoś nadużycie #48615 27 stycznia 2016, 20:45

sielanka Fajna mama

Usiasia napisał(a)

Rok?! Kurcze a ja narzekam ze 3 miechy musze czekać... Nie wiem jak teraz będzie z terminami jak na kolejną wizytę będę chciała się umówić zaraz po tej. Ogólnie kontrolę mam bardzo rzadko ale w razie starań będą te kontrole częściej z tego co endo mówiła.
Jeśli chodzi o jod to ja np. na początku ptzez kilka lat też brałam euthyrox na przemian z letroxem i do tego jod (jodid). Później wyniki się ustabilizowały i jod endo mi odstawiła ale mam większą dawke tyroksyny . Teraz pewnie przepisze mi znów jod bo cos wspominala ze w razie ciazy czy staran bedzie potrzebny.

Jadzia bralas euthyrox na przemian z letroxem? Wtf? To mi wbilas klina, kto to wymyslil? Przeciez to ten sam lek, tylko w letroxie nie ma laktozy.

Zgłoś nadużycie #48616 27 stycznia 2016, 20:51

buba131 Fajna mama

kordelia napisał(a)

Cześć wszystkim :) Mam na imię Kornelia, mam 25 lat i dopiero co postanowiliśmy starać się o dziecko. Trzymajcie kciuki :P

cześć Kornelia :) witaj rówieśniczko...

Zgłoś nadużycie #48617 27 stycznia 2016, 21:24

motylek1909 Supermama
dziewczyny... nylo goraco.mialam skurcze porodowe ale wycisxaja je skutecznie kroplowkami. Dostalam w razie czego sterydy dzis i jutro. Zrobili dzis badanie i usg. Szyjka dluga i zamknieta ma okolo 45mm. Zostal ten 1 cm rozwarcia. Na usg niespodzianka! Fifi obrocil sie glowka w dol i mofle sie zeby tak.zostal bo wtedy mamy szanse na porod naturalny. Wazy 2300 i wszystko z nim dobrze, AFI 11 CM. No to tyle, trxymajcie kciuki zeby skurcze nie wrocily. Poza tym juz wiem jak bola skurcze.i uwierzcie ze sram w gacie na mysl porodu ;)
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1sAKNZYPwP0e_npNL6Netx2lBNfmTFlnd9vO0Y8zE...

Zgłoś nadużycie #48618 27 stycznia 2016, 21:27

gusia85 Gotowa na wszystko
uff całe szczescie, ze u Ciebie spokojniej :)
Kciuki trzymamy!

Zgłoś nadużycie #48619 27 stycznia 2016, 21:41

sielanka Fajna mama

motylek1909 napisał(a)

dziewczyny... nylo goraco.mialam skurcze porodowe ale wycisxaja je skutecznie kroplowkami. Dostalam w razie czego sterydy dzis i jutro. Zrobili dzis badanie i usg. Szyjka dluga i zamknieta ma okolo 45mm. Zostal ten 1 cm rozwarcia. Na usg niespodzianka! Fifi obrocil sie glowka w dol i mofle sie zeby tak.zostal bo wtedy mamy szanse na porod naturalny. Wazy 2300 i wszystko z nim dobrze, AFI 11 CM. No to tyle, trxymajcie kciuki zeby skurcze nie wrocily. Poza tym juz wiem jak bola skurcze.i uwierzcie ze sram w gacie na mysl porodu ;)

Trzymamy kciuki moooocno! Motylku ja Ci powiem tak - jesli nie zesralas sie w znaczenou doslownym, to nie bylo tak zle :p spokojnie tam i wracajcie do domku w dwupaku :* na pocieszenie dodam, ze moja kolezanka chodzila 8 tygodni z rozwarciem na 3 cm :D

Zgłoś nadużycie #48620 27 stycznia 2016, 21:42

asaguarela Fajna mama
Super Motylku 😊,trzymamy kciuki 😊,bardzo mocno 😉

Zgłoś nadużycie #48621 27 stycznia 2016, 21:45

jadzia Fajna mama
Sielanka ja biore sam euthytox. Nic nie mowilam o letroxie. He to nie ja wbilam Ci klina. A powiedz mi po co ten jod jest potrzebny. Dlaczego sie to zaleca?
Tandem zapytaj endo jeszcze o ta prolaktyne bo ja tez mam podwyzszona 26,3 i obecnie tsh mam w normie (choc nie idealnie) i mi gin bromka przepisal na ten poziom prolaktyny. Czyli tsh od lipca spadlo a mimo to prolaktyna zostala podwyzszona. Nie wiem jak prolaktyna zachowalaby sie jakby gin zwiekszyl mi dawke euthyroxu i tsh spadlo jeszcze z tego poziomu co mam czyli 2,6 do np 1 czy rzeczywiście by spadla? Dlatego badaj sie isprawdzaj czy masz dobra dawke czy tsh ladnie spada i czy prl tez leci w dol.

Zgłoś nadużycie #48622 27 stycznia 2016, 21:46

Paola_33 Supermama
Hehe, Ciocia Paula miała znowu rację, czuje, ze jeszcze przed weekendem wrócisz do domku !! Będzie db., najgorsze za Wami !! Teraz leż i opowiadaj bajki na dobranoc Fifkowi !!
(nie bez powodu więcej nie chciałam rodzic SN. Na szczęście nie kazda rodzi.. 33 g. w bólach..). I nie wierzę żadnej dziewczynie, która twierdzi, że zapomniala o bólu widząc dziecko. TEGO SIĘ NIE ZAPOMINA..
Nie boli rozrywających na pół..
Bo ale Ty Motyl możesz urodzić i w kwadrans.. Zdarza się. 😊
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #48623 27 stycznia 2016, 21:46

Paola_33 Supermama
Hehe, Ciocia Paula miała znowu rację, czuje, ze jeszcze przed weekendem wrócisz do domku !! Będzie db., najgorsze za Wami !! Teraz leż i opowiadaj bajki na dobranoc Fifkowi !!
(nie bez powodu więcej nie chciałam rodzic SN. Na szczęście nie kazda rodzi.. 33 g. w bólach..). I nie wierzę żadnej dziewczynie, która twierdzi, że zapomniala o bólu widząc dziecko. TEGO SIĘ NIE ZAPOMINA..
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #48624 27 stycznia 2016, 21:51

angel Fajna mama
Motylku trzymam mocno ale w napieciu to nas tu trzymalas :-) dobrze ze sytulacja sie normuje i oby bylo lepiej odpoczywaj :-)

Zgłoś nadużycie #48625 27 stycznia 2016, 21:53

sielanka Fajna mama

jadzia napisał(a)

Sielanka ja biore sam euthytox. Nic nie mowilam o letroxie. He to nie ja wbilam Ci klina. A powiedz mi po co ten jod jest potrzebny. Dlaczego sie to zaleca?
Tandem zapytaj endo jeszcze o ta prolaktyne bo ja tez mam podwyzszona 26,3 i obecnie tsh mam w normie (choc nie idealnie) i mi gin bromka przepisal na ten poziom prolaktyny. Czyli tsh od lipca spadlo a mimo to prolaktyna zostala podwyzszona. Nie wiem jak prolaktyna zachowalaby sie jakby gin zwiekszyl mi dawke euthyroxu i tsh spadlo jeszcze z tego poziomu co mam czyli 2,6 do np 1 czy rzeczywiście by spadla? Dlatego badaj sie isprawdzaj czy masz dobra dawke czy tsh ladnie spada i czy prl tez leci w dol.

Jadzia to do Usiasi było :D
A jod zaleca się przy niedoczynności tarczycy wywołanej niedoborem jodu - a właśnie to najprawdopodobniej dotknęło Tandem, wnioskując po wysokim aTg. Przy hashimoto z kolei odradza się jod (chociaż niektórzy lekarze już od tego odchodzą i twierdzą, że wysoki poziom jodu w organizmie nie ma wpływu na przeciwciała przeciwtarczycowe). Jeśli chodzi o prolaktynę, to bardzo możliwe, że by spadło. Ale to, czy zwiększyć dawkę, to się powinno ustalać po wolnych hormonach - ft3 i ft4, które powinny być powyżej 40% normy. TSH jest raczej tylko obrazem tego, jak przysadka mózgowa reaguje na działania tarczycy i może być wskazaniem do oznaczenia TRAb.

Zgłoś nadużycie #48626 27 stycznia 2016, 21:55

sielanka Fajna mama

Paola_33 napisał(a)

Też nie wierzę. Tzn z drugiej strony trochę wierzę. Bo ten ból jest na tyle NIEWYOBRAŻALNY, że w sumie pamiętasz, że chciałaś umrzeć, że to było okropne, ale konkretnie JAK to boli, to nie...

Zgłoś nadużycie #48627 27 stycznia 2016, 22:09

Paola_33 Supermama
Ja naprawdę pamiętam nie tylko natężenie ale i rodzaj..
Jest tysiąc krotnością bólu miesisczk.
Plus bole krzyżowe..
Ale przynajmniej kolejne porodu są zwykle szybsze..
Współczuję Wam tych wszystkich problemów z tarczycą.. Ja o dziwo tez mam zlecone bad. hormonalne..
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #48628 27 stycznia 2016, 22:13

jadzia Fajna mama
O widzisz Sielanka to sie troche dowiedzialam bo moja endo mi cos mowila ze jak bede w ciazy to jod. Ft3 ft4 mialam w normie ale nie wiem jak to procentowo sie ukladalo. I endo mowila ze te ft3 ft4 dobrze wspolgraja i to nie tarczyca byla powodem poronienia. Tylko dlaczego to tsh zatrzymala sie na poziomie ok 2,6 i nie chce spasc nizej. I tak jest od wrzesnia.

Zgłoś nadużycie #48629 27 stycznia 2016, 22:15

sielanka Fajna mama

Paola_33 napisał(a)

Ja naprawdę pamiętam nie tylko natężenie ale i rodzaj..
Jest tysiąc krotnością bólu miesisczk.
Plus bole krzyżowe..
Ale przynajmniej kolejne porodu są zwykle szybsze..
Współczuję Wam tych wszystkich problemów z tarczycą.. Ja o dziwo tez mam zlecone bad. hormonalne..

Paola i dobrze! I po ciąży też OBOWIĄZKOWO się zbadaj! Na prawdę, te badania powinny być obowiązkowe, wiele tragedii się dzieje przez tą cholerną tarczycę ;/ A ciąża tak miesza w gospodarce hormonalnej, że mogą wychodzić potem przeróżne świństwa...

Zgłoś nadużycie #48630 27 stycznia 2016, 22:18

jadzia Fajna mama
Paola o krzyzowych to wole nie pamietac. Moja siora ich nie miala a ja zdruga siostra mialam i mowimy jej ze najlepsze ja ominelo. Opowiadala mi jak masaz szyjki ja bolal jak czula ze tylek jej urywalo. A ja mowie ze badanie szyjki to byla pieszczota a tylka to nie kojarze zeby mi urywalo. Owszem bolalo ale i tak na pierwszym planie byl bol krzyzy.