Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania by zostac mama w 2016

Zgłoś nadużycie #48311 26 stycznia 2016, 10:37

stencel_ka Fajna mama

Leena napisał(a)

ja jak zaczynalam sie starac o dziecko, poszlam do gin na konsultacje z racji PCO, wtedy jeszcze Hashi sie nie uaktywnilo ze tak powiem, i on mi kazal brac anty przez jakis czas ( nie pamietam jaki ) a potem odstawic i od razu sie starac bo to bedzie taki zastrzyk pobudzajacy plodnosc dla organizmu. W sensie duze szanse na zajscie w ciaze...no ale nie zaszlam wtedy i tak sie zaczela moja 3 letnia historia starania o dziecko...

Ooo to też długo się kochana starałaś...tym bardziej nalezy Ci się taka nagroda jaką jest dziecko.

Czytałam o tym twoim swedzeniu bo i ja jakiś tydzien temu czułam takie okropne swędzenie podeszw stóp że myślałam ze zadrapię się do krwi. I tak ze dwa wieczory drapałam aż wokol kostek mam strupki do dziś....ale dzieki Bogu przeszlo. Juz zaczelam czytać o tych próbach wątrobowych....oby juz nie wróciło...

Zgłoś nadużycie #48312 26 stycznia 2016, 10:47

sielanka Fajna mama

stencel_ka napisał(a)

Ja tez sie przyssałam do forum staraczek jak pijawka i was czytam ☺ Ciekawa jestem czy Jadzia Sielanka Monia a może Paula zostanie pierwszą ciążówką z października....

Zostan pijawko i obslin dobrze monitor, bo chce zarazki :p

Zgłoś nadużycie #48313 26 stycznia 2016, 10:52

Leena Fajna mama

stencel_ka napisał(a)

Ooo to też długo się kochana starałaś...tym bardziej nalezy Ci się taka nagroda jaką jest dziecko.

Czytałam o tym twoim swedzeniu bo i ja jakiś tydzien temu czułam takie okropne swędzenie podeszw stóp że myślałam ze zadrapię się do krwi. I tak ze dwa wieczory drapałam aż wokol kostek mam strupki do dziś....ale dzieki Bogu przeszlo. Juz zaczelam czytać o tych próbach wątrobowych....oby juz nie wróciło...

Bardzo dziekuje :* az mi sie lezka wzruszenia w oku zakrecila.... tak dlugo sie staralismy no i przezylismy jedno poronienie :( teraz to codzennie sie modle zeby z Malutka bylo wszytsko w porzadku, zebym donosila ciaze i urodzila zdrowe dziecko... co by mnie w ciazy nie meczylo to nic, byle by dziecko bylo zdrowe :)

Wczoraj rozmawialam z polozna o tym swedzeniu. Po pierwsze jest wyrzut progesteronu i estrogenu jest wysoki ok 3 trymestru a moze juz ok 25 czy nawet 24 tygodnia sie zaczac. Stad swedzenie. Dwa za duzo wit C w organizmie, dlatego mi kazala nie jesc nic co ma wit C i nie kupowac nic co ma ascorbin bo to tez wit C. Ok mandarynki moge jesc ale pomarancze kiwi juz nie.
A po trzecie.. i to ciekawe...pytala czy biore jakies witaminy dla ciezarnych. Ja oczywiscie nie skumalam co pyta wiec mi pokazalo...o dziwo...femibion czyli to co bioreod jakiegos czasu!! pokazala mi sklad i powiezdiala ze tutaj w DE sie tego nie zaleca ( ale to tylko przyklad bo chodzi o wszytskiet ego typu suplmenty) bo to sa same sztuczne witaminy i raczej zwracaja uwage pacjentkom na jedzenie, Jak ktos je zdrowo to nie musi tego brac bo moze miec nadmiar np wit C i dostac swedziawki... w razie takie swedzenia odtsawic na 2 tyg i zobaczyc czy cos pomaga.

Ja tez sie tak drapalam, Na stopach strupy przy palcach i wokol kostek. Plus jak sie drapalam po podeszwach to pod paznkociami zostawala mi skora :( co za koszmar... plus dlonie a potem cale cialo. Kupilam kremy z serii Emolium drogie jak czort, oliwke do mycia zamiast mydla z firmy Ziaja do skory atopowej i sudocrem na te rany. To mi pomaga...a jeszcze mi sie np pod kolanami bo tam tez swedzialo zrobily wielkie siniaki od drapania....koszmar

Juz jest lepiej ake jeszcze mam napady i sie drapie. U mnie dwa tyg temu wyszly proby dwukrotnie przekroczone :( wiec powtorzyli i na szczescie jest ok. Ale tez jem tylko gotowane i na parze nic smazonego... moze to mi pomoglo? grunt ze dziala :D

Zgłoś nadużycie #48314 26 stycznia 2016, 11:08

PaulaG Fajna mama
Monia dwa razy mnie brzuch bolał i myślałam że jednak idzie po czym cisza. Dzisiaj rano mnie bolał znowu przestał a teraz lekkie skurcze bardzo lekkie ..

Ja się urodziłam w październiku więc fajnie gdyby moja dzidzia urodziła się też w październiku taki mały prezent dla mamusi 😀😀

Zgłoś nadużycie #48315 26 stycznia 2016, 11:09

asaguarela Fajna mama

sielanka napisał(a)

Asa polecam prof. Roberta Krysiaka z Katowic!!!

Kochana,dzięki,a gdzie On przyjmuje w Katowicach?

Zgłoś nadużycie #48316 26 stycznia 2016, 11:13

asaguarela Fajna mama

Kaari napisał(a)

Swietnie to wytłumaczyłaś z pewnością mi się przyda :) dlatego tak wczoraj jeszcze pytałam Motylka jak to jest możliwe a teraz mi się przypomnialo ze sama byłam na zwolnieniu i tez dostałam ciut więcej niż normalnie :)
Monia faktycznie te testy z allegro to jeden wielki szajs. Jutro wstaw nowy :)
Asaguarela co do tylozgiecia to koleżanka, która je miała uslyszala od gina ze najlepsza jest pozycja od tyłu w takim przypadku. Problemow to nie generuje ogolnie a Ty z 2 dzieci jesteś tego przykładem :)
Kasiu bardzo mi przykro z powodu babci :( 3maj się i wróć do nas gdy będziesz gotowa.
Sielanka te Twoje temperatury napawaja optymizmem.
Paula dziwna ta kreska ale taka hmm obiecująca.
Ja padam na pysk dzisiaj a choinke jeszcze musze rozebrać.

Kaari,jeżeli chodzi o tyłozgięcie,to ja nie wiem,czy miałam to wcześniej...
Przeczytałam,że to się nabywa..

Co do pozycji,to też słyszałam,że od "tylu"😃,wiec,chyba tak musimy spróbować 😊

Zgłoś nadużycie #48317 26 stycznia 2016, 11:14

sielanka Fajna mama

asaguarela napisał(a)

Kochana,dzięki,a gdzie On przyjmuje w Katowicach?

4helth, ul. Zelazna 1. Tam tez przyjmuje babeczka endo-gin, ale nie pamietam nazwy. Przy okazji lecza tam nieplodnosc.

Zgłoś nadużycie #48318 26 stycznia 2016, 11:15

asaguarela Fajna mama
Dzień dobry.
Monia,bardzo mocno trzymam kciuki 😊

Sielanka 😉,ojjj,coś chyba na rzeczy,bardzo mocno i za Ciebie trzymam 😏

Ja za niedługo do pracy 😞,,,ja chyba faktycznie wpadłam w depresję,jak tam mam iść 😢

Dobrego dnia,dziewczyny.

Zgłoś nadużycie #48319 26 stycznia 2016, 11:16

asaguarela Fajna mama

sielanka napisał(a)

4helth, ul. Zelazna 1. Tam tez przyjmuje babeczka endo-gin, ale nie pamietam nazwy. Przy okazji lecza tam nieplodnosc.

Bardzo dziękuję 😊
A długo się czeka?,nie wiesz?

Zgłoś nadużycie #48320 26 stycznia 2016, 11:24

murron Supermama

PaulaG napisał(a)

Monia dwa razy mnie brzuch bolał i myślałam że jednak idzie po czym cisza. Dzisiaj rano mnie bolał znowu przestał a teraz lekkie skurcze bardzo lekkie ..

Ja się urodziłam w październiku więc fajnie gdyby moja dzidzia urodziła się też w październiku taki mały prezent dla mamusi 😀😀

dobrze rozumiem ten tok myślenia, ja jestem z 29 kwietnia, Ninka z 21, a Młody ma być z 13 kwietnia :)

Zgłoś nadużycie #48321 26 stycznia 2016, 11:36

Paola_33 Supermama
Monia trzymam kciuki za betę !!!!

Paula, Ty też obchodzisz dzisiaj imieniny ??
Małż oszalał i kupił.. tort :-O :-o W dodatku z jaką świeczką - petardą :-o :-o Już się boję..

Mój ból zdecydowanie się zmniejszył ale i na bad. morf. nie poszłam, bo to jednak spory kawałek... Wciąż funkcjonuję na Paracetamolu.. Wizytę chyba odwołam, bo bez badań bez sensu troszkę.. A kolejną i tak mam za tydzień.. OSTATNIĄ !!
I zaczynam się zastanawiać nad.. zmianą szapita na cc.. Troszkę się przejęłam 2 przypadkami śmierci przy porodzie w tym szpitalu, pod koniec zeszłego roku, a trochę zaczęłam mieć irracjonalne złe przeczucia.
A TYCH JUŻ WIĘCEJ nie zlekceważę..
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #48322 26 stycznia 2016, 11:37

sielanka Fajna mama

asaguarela napisał(a)

Bardzo dziękuję 😊
A długo się czeka?,nie wiesz?

Ja czekalam 2 tygodnie

Zgłoś nadużycie #48323 26 stycznia 2016, 11:43

PaulaG Fajna mama
Paola nie obchodze imienin 😀 ale Tobie życzę wszystkiego najlepszego ! Zdrowiutkich dzieci 😙

Zgłoś nadużycie #48324 26 stycznia 2016, 11:48

Paola_33 Supermama
Dzięki. Mam miłe imieniny, bo tylko jedno dziecko na głowie do południa, nie licząc konia w brzuchu ;-)
A jutro już obydwie do przedszkola, i to na Bal Karnawałowy !!
W weekend wreszcie gdzie wychodzimy, do Pijalni Czekolady :-)
A potem teściowa bierze obydwie na tydzień, bo przedszkole zrobiło sobie tydzień ferii ;-/ ;-/
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #48325 26 stycznia 2016, 11:48

murron Supermama

Paola_33 napisał(a)

Monia trzymam kciuki za betę !!!!

Paula, Ty też obchodzisz dzisiaj imieniny ??
Małż oszalał i kupił.. tort :-O :-o W dodatku z jaką świeczką - petardą :-o :-o Już się boję..

Mój ból zdecydowanie się zmniejszył ale i na bad. morf. nie poszłam, bo to jednak spory kawałek... Wciąż funkcjonuję na Paracetamolu.. Wizytę chyba odwołam, bo bez badań bez sensu troszkę.. A kolejną i tak mam za tydzień.. OSTATNIĄ !!
I zaczynam się zastanawiać nad.. zmianą szapita na cc.. Troszkę się przejęłam 2 przypadkami śmierci przy porodzie w tym szpitalu, pod koniec zeszłego roku, a trochę zaczęłam mieć irracjonalne złe przeczucia.
A TYCH JUŻ WIĘCEJ nie zlekceważę..

Paula a gdzie Ty planujesz rodzić?

Zgłoś nadużycie #48326 26 stycznia 2016, 11:49

Monia82 Fajna mama

PaulaG napisał(a)

Paula, oby @ nie przyszła! trzymam kciuki ogromnie! bóle mogą być, byle krwi nie było. Kupiłaś sobie nowy test ?? ?
Tak się składa, że ja też z października, 14-stego i gdyby to była Fasolka to bym miała najpiękniejszy prezent urodzinowy w życiu...
Leena - strasznei przykra Twoja historia... w ogóle tutaj sporo dziewczyn ma takie przejścia, że płakać się chce, jak się czyta, ile to nerwów, żalu, smutku kosztuje, żeby dzieciątko mieć... Najważniejsze, że po tylu latach, w końcu Fasolka zagościła na zawsze i niebawem utulisz Kruszynkę!
23.02.2016 r. - :( 8 tc cp /  26.12.2015 r. :( 4 tc
Aniołek (*) - 14.08.2015 r. :( 10 tc

Zgłoś nadużycie #48327 26 stycznia 2016, 11:52

sielanka Fajna mama
Leena co do suplementow, to mam takie samo zdanie. Kij z tym, ze jest tam pelno wszystkiego, jak ro wszysko syntetyki a jedno zaburza wchlanianie drugiego. Jak dla mnie suple tylko w przypadku niedoborow no i dha jak je sie malo ryb morskich.

Paulinom wszystkim zycze zdrowych malenstw z okazji imienin :)

Zgłoś nadużycie #48328 26 stycznia 2016, 11:53

sielanka Fajna mama
Monia udalo Ci sie zrobic bete?

Zgłoś nadużycie #48329 26 stycznia 2016, 11:55

Paola_33 Supermama

murron napisał(a)

Paula a gdzie Ty planujesz rodzić?

Planowałam w Piasecznie, pod Warszawą, ale może jednak pomylę o lepiej ocenianym i na wyższym poziomie referencyjności szp. na Starynkiewicza w W.
( NO i jak ten ofermowaty ordyn. wyliczył.. 39 tydzień ?? ! 16 lutego to ja 40 tygodni kończę prawie.. )
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #48330 26 stycznia 2016, 12:04

Monia82 Fajna mama

sielanka napisał(a)

Monia udalo Ci sie zrobic bete?

e nieeeee dopiero wieczorem, jak coś, ale muszę młodego ze sobą zabrać, a on się pochwali babci - teściowej, że mamie krew brali ;) bo to taka papla mała. Beta hcg nie musi być robione na czczo na szczęście, a w szpitalu pobierają chyba do 20-stej. Najlepiej, jakby mu się udało zrobić przed odebraniem go od teściowej, ale w godzinie szczytu przepchać się przez centrum Katowic graniczy z cudem. Już nie wspomnę o miejscach parkingowych ;)
23.02.2016 r. - :( 8 tc cp /  26.12.2015 r. :( 4 tc
Aniołek (*) - 14.08.2015 r. :( 10 tc