Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania by zostac mama w 2016

Zgłoś nadużycie #48071 25 stycznia 2016, 7:14

koko83 Fajna mama
Witam

motylku śliczne królestwo Filipka

ja wczoraj oglądałam wózki spodobał mi się firmy tako ale nie zapamiętałam konkretnej nazwy i nie moge go znaleźć na internecie
Lilianka 35 tc 19.04.2014-20.04.2014

Zgłoś nadużycie #48072 25 stycznia 2016, 7:43

Monia82 Fajna mama

turboslimak napisał(a)

Monia nie odpowiedziałas mi na pytanko Miedzy Beta 2,1 a ta co masz 30 to kiedy była owulka twoim zdaniem? Niezle ty masz pezygody i jestes dla mnie niezła zagadka

Turbo - przyznam szczerze, że się nad tym nie zastanawiałam, nie liczyłam, bo ja miałam trochę cykl styczniowy pogmatwany po grudniowej wczesnej stracie - prawdopodobnie ciąży biochemicznej, bo miałam betę już ponad 30 w grudniu i spadła. Dostałam krwistych plamień w Święta Bożego Narodzenia i ja takiego normalnego okresu 5-dniowego nie miałam już, tylko krótki z 1,5-2 dni i mało obfity... więc tak mniej więcej do tego 27 stycznia policzyłam 28 dni i mi tak wyszedł termin następnej @ nas ok. 24/25 stycznia. Odliczając 14 dni od 25, to by TEORETYCZNIE owulacja mogła wystąpić ok. 11 stycznia. My tylko raz serduszkowaliśmy przed weekendem, bo mimo, że miałam potem śluz płodny to nic nie robiłam przez branie tych leków na tarczycę.
23.02.2016 r. - :( 8 tc cp /  26.12.2015 r. :( 4 tc
Aniołek (*) - 14.08.2015 r. :( 10 tc

Zgłoś nadużycie #48073 25 stycznia 2016, 8:01

Monia82 Fajna mama
Licząc czysto teoretycznie, jeżeli 11 stycznia byłaby owulacja, a implantacja może nastąpić nawet do 10 dni to beta zrobiona 20 stycznia mogła być za wcześnie i dało to wynik 2,1.... bo 11 + 10 to już daje 21 stycznia. Tylko cholera dlaczego już od 18 stycznia te kreski na testach wychodziły blade i to WIECZORAMI, a rano nie.... potem w ogóle już, co mnie skłoniło do odstawienia duphka. Tego nie pojmuję. Pomijam już fakt, że brak objawów, a cycki się ujawniły trochę po wczorajszym duphastonie.
Po drugie myślałam, że jak ma test czułość 25 ml... to przy takiej niskiej becie nie wyjdzie ?? albo na odwrót, jak wychodzi bladzioch to chociaż beta ok. 20 powinna być, a tam tak niski wynik 20 stycznia. Dziś kupię jeszcze rossmanowskie i rano zrobię, wieczorem już nie, bo zbankrutuję na tym... mam te daremne z allegro za 1 zł jeszcze. Jak @ nie będzie to betę powtórzę może w środę, jak zdążę po pracy, bo mam z babcią do kardiologa jechać jeszcze.

Zgłoś nadużycie #48074 25 stycznia 2016, 8:04

stencel_ka Fajna mama

motylek1909 napisał(a)

Wklejam wam zrzut ze strony zusu, z portalu PUE. Zakryłam tylko nazwisko i nr konta :) to co jest wyliczone, to tak mam obliczoną każdą ich wypłatę dla mnie. Otworzyłam dla przykładu jedną wypłatę.

Dziewczyny ale podatek dochodowy zawsze byl jest i bedzie odtracany...Te 18% ktore teraz odprowadza ZUS, przed zasiłkiem odprowadzał pracodawca...Pierwsze słyszę zeby ten podatek był do zwrotu...Można co najwyżej odliczyń od niego w PIT rocznym ulgi np darowizny internet na dziecko itd...Ja juz druga ciaze jestem na L4 w ciazy i o zwrocie podatku pierwsze slysze...

Zgłoś nadużycie #48075 25 stycznia 2016, 8:06

gusia85 Gotowa na wszystko
PaulaG my nie mielismy hucznego wesela ze statkiem, golebiami, orkiestra itd, jedynie fontanna czekoladowa byla bo sie oprzec nie moglam :-) oczywiscie rodzice nie moga mi tego wybaczyc po dzis dzien. Wiec skoro chcecie byc razem to moze cos skromniejszego? A skoro on nie chce to zarzuc focha? :-)
Usiasia skoro masz srodek bmi to te 5℅ raczej Cie nie dotyczy. Zmuś przyszlego tate do badan.
Monia jestes niesamowita zgadka.
A gdzie jest nasza lazienkowa szpagadzistka PAOLA?

Zgłoś nadużycie #48076 25 stycznia 2016, 8:06

murron Supermama

Monia82 napisał(a)

Licząc czysto teoretycznie, jeżeli 11 stycznia byłaby owulacja, a implantacja może nastąpić nawet do 10 dni to beta zrobiona 20 stycznia mogła być za wcześnie i dało to wynik 2,1.... bo 11 + 10 to już daje 21 stycznia. Tylko cholera dlaczego już od 18 stycznia te kreski na testach wychodziły blade i to WIECZORAMI, a rano nie.... potem w ogóle już, co mnie skłoniło do odstawienia duphka. Tego nie pojmuję. Pomijam już fakt, że brak objawów, a cycki się ujawniły trochę po wczorajszym duphastonie.
Po drugie myślałam, że jak ma test czułość 25 ml... to przy takiej niskiej becie nie wyjdzie ?? albo na odwrót, jak wychodzi bladzioch to chociaż beta ok. 20 powinna być, a tam tak niski wynik 20 stycznia. Dziś kupię jeszcze rossmanowskie i rano zrobię, wieczorem już nie, bo zbankrutuję na tym... mam te daremne z allegro za 1 zł jeszcze. Jak @ nie będzie to betę powtórzę może w środę, jak zdążę po pracy, bo mam z babcią do kardiologa jechać jeszcze.

Monia a próbowałaś dziś rano robić test?
Motylek super królestwo.

Zgłoś nadużycie #48077 25 stycznia 2016, 8:15

murron Supermama
Motylek co do finansów, to najlepiej chyba od razu kupować jak coś jest w promocji, np. pieluchy, warto kartę rossnę w rossmannie założyć, przetestować tańsze pieluchy - czy dady z biedronki czy te rossmanowskie a tak to dużo rzeczy przez internet zamawiać, bo wychodzi chyba najtaniej. a jak potrzebujesz ubranek czy jakiś innych konkretnych rzeczy to zawsze się pytaj po znajomych czy nie mają do pożyczenia czy odsprzedania. plus jak ktoś będzie do Was przychodził w odwiedziny, nakierowywuj go co ma konkretnie kupić i będziesz miała jeden wydatek z głowy, bo kolekcjonowanie np. 4 grzchotek jest bez sensu. i najlepiej niech to będą praktyczne prezenty, tym bardziej, że do minimum pół roku zabawek wcale nie trzeba kupować.

Zgłoś nadużycie #48078 25 stycznia 2016, 8:30

sielanka Fajna mama
Witam :)
Dzis 9dpo, tempka 37,0 :D

Zgłoś nadużycie #48079 25 stycznia 2016, 8:34

Monia82 Fajna mama

murron napisał(a)

Monia a próbowałaś dziś rano robić test?
Motylek super królestwo.

Tak, 18 stycznia, czyli, jakiś tydzień przed terminem @ pierwszy raz na popołudniowym teście zobaczyłam drugą niteczkę, 19 stycznia rano już nie było nic, znowu 19 stycznia popołudniu ta nitka i 20 stycznia (środa) rano nic... pojechałam na betę, a tam 2,1. Odstawiłam duphka czekając na okres i w sobotę wieczorem chciałam testem ciążowym z allegro zobaczyć, czy jeszcze wychodzą kreski, pomyliłam test ciążowy z owulacyjnym i na tym owulacyjnym nagle 2 mocne krechy, więc zrobiłam test ciążowy, boo czytałam i Angel napisała też, że na owulacyjnych może też wychodzić ciąża... zrobiłam ciążowy też wieczorem, ale z rossmana i znowu taka blada krecha... w niedzielę już rano byłam w szpitalu - beta ponad 30. Oczywiście w międzyczasie zaliczyłam też przed zrobieniem 1 bety, endokrynologa i pytałam, czy leki mogą tak zaburzać, czy choroba... Powiedziała mi, że to beta hcg może obniżać TSH, ale tsh nie powoduje wzrostu bety i wykluczyła mi ten powód. Kazała natomiast pojawić się 10 lutego, a jakbym @ nie dostała to zmniejszyć dawkę leku do 10 mg i natychmiast odstawić bromka... ale ja po wizycie u niej, jak zrobiłam w środę betę i była tak niska to te leki nadal brałam, a duphka odstawiłam....

Zgłoś nadużycie #48080 25 stycznia 2016, 8:35

murron Supermama

Monia82 napisał(a)

Tak, 18 stycznia, czyli, jakiś tydzień przed terminem @ pierwszy raz na popołudniowym teście zobaczyłam drugą niteczkę, 19 stycznia rano już nie było nic, znowu 19 stycznia popołudniu ta nitka i 20 stycznia (środa) rano nic... pojechałam na betę, a tam 2,1. Odstawiłam duphka czekając na okres i w sobotę wieczorem chciałam testem ciążowym z allegro zobaczyć, czy jeszcze wychodzą kreski, pomyliłam test ciążowy z owulacyjnym i na tym owulacyjnym nagle 2 mocne krechy, więc zrobiłam test ciążowy, boo czytałam i Angel napisała też, że na owulacyjnych może też wychodzić ciąża... zrobiłam ciążowy też wieczorem, ale z rossmana i znowu taka blada krecha... w niedzielę już rano byłam w szpitalu - beta ponad 30.

ale dziś nie robiłaś?

Zgłoś nadużycie #48081 25 stycznia 2016, 8:37

Monia82 Fajna mama

murron napisał(a)

ale dziś nie robiłaś?

nie miałam porządnego testu, ten daremny z allegro, ale one są do d. i nie robiłam. Jutro rano zrobię rossmanowy.

Zgłoś nadużycie #48082 25 stycznia 2016, 8:40

sielanka Fajna mama

Monia82 napisał(a)

nie miałam porządnego testu, ten daremny z allegro, ale one są do d. i nie robiłam. Jutro rano zrobię rossmanowy.

Monia, trzymam kciuki, zeby, jesli to ciaza, to zeby sie utrzymala juz! A jak sie czujesz?

Zgłoś nadużycie #48083 25 stycznia 2016, 8:41

murron Supermama

Monia82 napisał(a)

ok to trzymam kciuki za jutro!

Zgłoś nadużycie #48084 25 stycznia 2016, 8:43

Monia82 Fajna mama

sielanka napisał(a)

Monia, trzymam kciuki, zeby, jesli to ciaza, to zeby sie utrzymala juz! A jak sie czujesz?

Właśnie bardzo dobrze - nie mam zawrotów, uderzeń gorąca, puls nagle po ok. 85..., a nie ok. 100, ale to zasługa leków na tarczycę też, bo ciągle brałam po 30 mg do wczoraj i ten bromergon. Ft3 i ft4 weszło w normy po miesiącu brania leków i ciekawe, co teraz po zmniejszeniu dawki się stanie. Nie dziwię się, że w grudniu poroniłam, jak ja miałam ft3 i ft4 3x przekroczone i ten rzut nadczynności spowodowała wczesna ciąża, bo w listopadzie te wyniki miałam w normie.

Zgłoś nadużycie #48085 25 stycznia 2016, 8:45

sielanka Fajna mama

Monia82 napisał(a)

Właśnie bardzo dobrze - nie mam zawrotów, uderzeń gorąca, puls nagle po ok. 85..., a nie ok. 100, ale to zasługa leków na tarczycę też, bo ciągle brałam po 30 mg do wczoraj i ten bromergon. Ft3 i ft4 weszło w normy po miesiącu brania leków i ciekawe, co teraz po zmniejszeniu dawki się stanie.

No mam nadzieje, ze tak zostanie. Durna tarczyca!

Zgłoś nadużycie #48086 25 stycznia 2016, 8:46

turboslimak Fajna mama

koko83 napisał(a)

Witam
motylku śliczne królestwo Filipka
ja wczoraj oglądałam wózki spodobał mi się firmy tako ale nie zapamiętałam konkretnej nazwy i nie moge go znaleźć na internecie

o koko!!! jak sie czujesz?
wejdz na stronę tako mają mnostwo wózeczkow :-)
co do placy Zusu- to dlaczego np u pracodawcy dostawało sie 1392 zł netto zawsze a nagle na 100% platnym zwolnenniu od 1392 zł potroacaja podatek?
dzwonilam do Zus i Pani sama powiedziala ze jeszcze podatek potracaja od wlasnie kwoty netto jak pozabieraja sobie z brutto skladki....
wiec defakto jak zarabiało sie w firmie 1392 zł to teraz na zwolnienniu ma sie ta kwote minus 18%....sama jestem zadziwiona.
tak samo jeste z Zusem na dzialanosci :(

Monia82 napisał(a)

Licząc czysto teoretycznie, jeżeli 11 stycznia byłaby owulacja, a implantacja może nastąpić nawet do 10 dni to beta zrobiona 20 stycznia mogła być za wcześnie i dało to wynik 2,1.... bo 11 + 10 to już daje 21 stycznia. Tylko cholera dlaczego już od 18 stycznia te kreski na testach wychodziły blade i to WIECZORAMI, a rano nie.... potem w ogóle już, co mnie skłoniło do odstawienia duphka. Tego nie pojmuję. Pomijam już fakt, że brak objawów, a cycki się ujawniły trochę po wczorajszym duphastonie.Po drugie myślałam, że jak ma test czułość 25 ml... to przy takiej niskiej becie nie wyjdzie ?? albo na odwrót, jak wychodzi bladzioch to chociaż beta ok. 20 powinna być, a tam tak niski wynik 20 stycznia. Dziś kupię jeszcze rossmanowskie i rano zrobię, wieczorem już nie, bo zbankrutuję na tym... mam te daremne z allegro za 1 zł jeszcze. Jak @ nie będzie to betę powtórzę może w środę, jak zdążę po pracy, bo mam z babcią do kardiologa jechać jeszcze.

no to bede trzymac kciuki zeby to ciaza była ale byly by jajca jak berety!!
noi szczesliwy ten jeden raz hihih.....

gusia85 napisał(a)

PaulaG my nie mielismy hucznego wesela ze statkiem, golebiami, orkiestra itd, jedynie fontanna czekoladowa byla bo sie oprzec nie moglam :-) oczywiscie rodzice nie moga mi tego wybaczyc po dzis dzien. Wiec skoro chcecie byc razem to moze cos skromniejszego? A skoro on nie chce to zarzuc focha? :-) Usiasia skoro masz srodek bmi to te 5℅ raczej Cie nie dotyczy. Zmuś przyszlego tate do badan.Monia jestes niesamowita zgadka.A gdzie jest nasza lazienkowa szpagadzistka PAOLA?

my tez chcemy we wrzesnjiu zrobic przyjecie...bez balowania do bialego rana...nie przepadam za weselami i popijawka i ogladaniem polowy gosci jak spia o 1 w nocy juz na stole...
po za tym zauwazylam tendencje ze goscie w dziesiejszych czasach zwijaja sie okolo 3 do domu...bylam na kilka weselach w ciagu dwóch lat nawet tych bardzo udanych i tak było...
no wlasnie SZPAGADZISTKO PAOLA gdzie jesteś ? :D

Zgłoś nadużycie #48087 25 stycznia 2016, 9:02

werkaa Fajna mama
Dzień dobry :)
Tandem hula hop z masażerem fajna sprawa tylko do kręcenia z głową. Widziałam zdjęcia małolat które chciały się szybko odchudzić dorwały hula hop i od razu po godzinie kręciły. Później tylko siniak na siniaku.
Buka ale ten twój suwaczek zasuwa :D Dopiero był 12tydzień :D Jak się czujesz? :)
Monia Ty zagadka jesteś.
A ten ovufriend zwariował już mi owulacje zaznaczył.

Zgłoś nadużycie #48088 25 stycznia 2016, 9:08

Monia82 Fajna mama
Przez te roztargnięcie wzięłam se do pracy zamiast jogurtu naturalnego... śmietane 18% taką dużą :D już ją do polowy otwarłam hahaha 330 g :D

Zgłoś nadużycie #48089 25 stycznia 2016, 9:09

sielanka Fajna mama
Poprosze kopa :) zaczyna mnie testowanko kusic. Na razie sie trzymam, ale nie wiem co bedzie jak wejde do rossmana :p

Zgłoś nadużycie #48090 25 stycznia 2016, 9:10

Monia82 Fajna mama

werkaa napisał(a)

Dzień dobry :)
Tandem hula hop z masażerem fajna sprawa tylko do kręcenia z głową. Widziałam zdjęcia małolat które chciały się szybko odchudzić dorwały hula hop i od razu po godzinie kręciły. Później tylko siniak na siniaku..

Ja mam takie hula hoop.... mąż powiedział, że to przyrząd sado-maso i mam tym nie kręcić, bo go posądzą o pobicie :D Miałam krwiaki dookoła bioder... po 1 kręceniu i spać nie mogłam z bólu, ale potem się skóra przyzwyczaja ;) Kręciłam sporo przed ślubem, żeby być piękną i szczupłą haha
Już je 2x reklamowałam, bo mi ten plastik jeden odpadł :>