Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania by zostac mama w 2016

Zgłoś nadużycie #47931 24 stycznia 2016, 14:06

tandem Supermama
Hej dziewczyny, ja po dwóch dniach imprez, ciągle na antybiotykach i przeciwbólowych, głowa mi pęka.
Ale za to -odpowiadając na pytanie asaguareli- po 50dc (życiowy rekord) i bez spadku temp, @ przyszła (idealnie, na imprezy....) i dziś mam 3dc. A więc jutro lecę na badania, które miałam zrobić 3-5dc, a w środę gin.
Tyyle miałam do nadrabiania.

Kazia przykro mi z powodu negatywu, rozumiem, że masz dość, ale wiesz, że jesteśmy tu po to by Cię wspierać :)

asaguarela u Ciebie to taka huśtawka negatyw-cień-negatyw, kurczę o co chodzi? przykro mi, ale wierzę, że jeszcze będzie dobrze!

lidzia jak przetrwałaś podróż pociągiem z córką z Wawy? Podobało jej się na feriach?

karolina55 witam i gratuluję 5 tygodnia, trzymam kciuki za przyjemną ciążę :)

kamila ogormnie mi przykro z powodu fasolki i wujka! zaopiekują się sobą wzajemnie, ale rozumiem, że teraz żadna pociecha nie pomoże...

sielanka filmik o tacie bardzo pozytywny :) te azjatyckie reklamy i filmiki są takie ładne ;) temp u Ciebie obiecująca, trzymam kciuki!

kaari super, że u lekarza pozytywnie i dobrze, że znasz takie mikstury, które przeganiają katar, może następnym razem skorzystam :)

jadzia ale masakra z tym kontem babci, niektórzy ludzie są niereformowalni po prostu :/ gratuluję poprawy wyników i trzymam kciuki by dietka pomogła tak, by jednak cukrzyca ciążowa Cię ominęła.

pepitka ta historia badań w Krk to zupełna masakra! jak tak można stresować pacjenta... Dobrze, że wszystko się jednak pozytywnie skończyło.

werkaa daj znać jak tam hula hop :) czy jesteś zadowolona z zakupu?

paola słodkie skarpetusie :) ja kiedyś kupilam jednego bodziaka i sukieneczkę, zdecydowanie dla dziewczynki :) Mój mąż też często zasypia przy puszczonym wieczorem filmie, na szczęście nie chrapie. Twój to ewenement jakiś,że te operacje nie pomogły! No i kurczę uważaj na siebie, a nie akrobacje łazienkowe wyczyniasz.

usiasia też uważam, że najłatwiej sprawdzić wagę według BMI; jeśli jest w normie ale górnej granicy to można jeszcze trochę w dół próbować.

Leena jaki kolor pokoiku wybraliście? jakieś fotki? :)

stencel_ka dziękuję za życzenia :)

paulaG kurczę, przykro mi z powodu negatywów; wiem co przechodzisz, mi też cykl się wydłużył i to aż do 50dc, nadal nie wiem dlaczego... ale może u Ciebie owu się przesunęła i pozytyw jeszcze będzie? trzymam kciuki!

monia rzeczywiście to masakra ile pieniedzy na te testy się zużywa... O tym jak szkodliwy może być jod znad morza nie słyszałam, dobrze, że piszesz. Jejku nie wiedziałam, że tak u Ciebie wygląda z tą opcją operacji. No i co się dzieje, że tak Ci ta beta skacze... Trzymam kciuki, żeby jednak fasolka sobie poradziła! no i szybko musisz jakiegoś mądrego endo znaleźć...

turboślimak trzymam kciuki, by jednak skurcze ustąpiły i poród jeszcze troszkę się odsunął w czasie. Patent na niepicie piwa świetny, wykorzystałabym podobny kiedyś w przyszłości z mężem, z tym, że my mamy szpital 5 minut pieszo od domu no i nie mamy auta, tylko rowery ;)

No to chyba tyle. Dodam jeszcze,że podczas jednej z imprez gadałam sobie z koleżanką, która przyznała się,że ma pcos i obiecałyśmy wspierać się w staraniach. Więc wierzę,że będzie pozytywnie :)

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #47932 24 stycznia 2016, 14:06

turboslimak Fajna mama

Monia82 napisał(a)

Hej, po wczorajszych jazdach testowych, rano pojechałam na betę i oczy przecieram ze zdziwienia, bo intensywność testów się nie zmieniła... takie same blade były przy becie 2,1. Najgorsze jest to, że odstawiłam duphaston i brałam te leki na tarczycę. Jak @ nie przyjdzie to znowu muszę powtórzyć betę, bo żadnych objawów. W grudniu też dobiłam do wyniku ponad 30 i nagle spadła do 20...

Nosz ja pieprze to nie do wiary .... A w jakim czasie mogłas miec owulacje od czasu wyniku 2,1?
Wogole to ktory to dzien cyklu?

Asa ja wspolczuje swoim sąsiadom teraz :D bedzie mała sie Darla to zobaczą jak to jest hihihi

Zgłoś nadużycie #47933 24 stycznia 2016, 14:09

turboslimak Fajna mama

tandem napisał(a)

Hej dziewczyny, ja po dwóch dniach imprez, ciągle na antybiotykach i przeciwbólowych, głowa mi pęka.
Ale za to -odpowiadając na pytanie asaguareli- po 50dc (życiowy rekord) i bez spadku temp, @ przyszła (idealnie, na imprezy....) i dziś mam 3dc. A więc jutro lecę na badania, które miałam zrobić 3-5dc, a w środę gin.

Kazia przykro mi z powodu negatywu, rozumiem, że masz dość, ale wiesz, że jesteśmy tu po to by Cię wspierać :)

asaguarela u Ciebie to taka huśtawka negatyw-cień-negatyw, kurczę o co chodzi? przykro mi, ale wierzę, że jeszcze będzie dobrze!

lidzia jak przetrwałaś podróż pociągiem z córką z Wawy? Podobało jej się na feriach?

kamila ogormnie mi przykro z powodu fasolki i wujka! zaopiekują się sobą wzajemnie, ale rozumiem, że teraz żadna pociecha nie pomoże...

sielanka filmik o tacie bardzo pozytywny :) te azjatyckie reklamy i filmiki są takie ładne ;) temp u Ciebie obiecująca, trzymam kciuki!

kaari super, że u lekarza pozytywnie i dobrze, że znasz takie mikstury, które przeganiają katar, może następnym razem skorzystam :)

jadzia ale masakra z tym kontem babci, niektórzy ludzie są niereformowalni po prostu :/ gratuluję poprawy wyników i trzymam kciuki by dietka pomogła tak, by jednak cukrzyca ciążowa Cię ominęła.

pepitka ta historia badań w Krk to zupełna masakra! jak tak można stresować pacjenta... Dobrze, że wszystko się jednak pozytywnie skończyło.

paola słodkie skarpetusie :) ja kiedyś kupilam jednego bodziaka i sukieneczkę, zdecydowanie dla dziewczynki :) Mój mąż też często zasypia przy puszczonym wieczorem filmie, na szczęście nie chrapie. Twój to ewenement jakiś,że te operacje nie pomogły! No i kurczę uważaj na siebie, a nie akrobacje łazienkowe wyczyniasz.

usiasia też uważam, że najłatwiej sprawdzić wagę według BMI; jeśli jest w normie ale górnej granicy to można jeszcze trochę w dół próbować.

paulaG kurczę, przykro mi z powodu negatywów; wiem co przechodzisz, mi też cykl się wydłużył i to aż do 50dc, nadal nie wiem dlaczego... ale może u Ciebie owu się przesunęła i pozytyw jeszcze będzie? trzymam kciuki!

monia rzeczywiście to masakra ile pieniedzy na te testy się zużywa... O tym jak szkodliwy może być jod znad morza nie słyszałam, dobrze, że piszesz. Jejku nie wiedziałam, że tak u Ciebie wygląda z tą opcją operacji. No i co się dzieje, że tak Ci ta beta skacze... Trzymam kciuki, żeby jednak fasolka sobie poradziła! no i szybko musisz jakiegoś mądrego endo znaleźć...

turboślimak trzymam kciuki, by jednak skurcze ustąpiły i poród jeszcze troszkę się odsunął w czasie. Patent na niepicie piwa świetny, wykorzystałabym podobny kiedyś w przyszłości z mężem, z tym, że my mamy szpital 5 minut pieszo od domu no i nie mamy auta, tylko rowery ;)

No to chyba tyle. Dodam jeszcze,że podczas jednej z imprez gadałam sobie z koleżanką, która przyznała się,że ma pcos i obiecałyśmy wspierać się w staraniach. Więc wierzę,że będzie pozytywnie :)

Tandem przebilas postem nasza monie hihihi
Wiesz? Mysle sobie tak ze lepiej ze przyszła @ bo to czekanie jest odbijające
A tak przynajmniej zaczniesz nowy cykl z powerem!!!!
Fajnie ze sobie pogadalyscie z kolezsnka jak to mówią w kupie siła :-)

Zgłoś nadużycie #47934 24 stycznia 2016, 14:14

Monia82 Fajna mama
Tandem - cieszę się, że w końcu @ zawitała, bo jej brak też niewskazany jak to nie Fasolka :( dziękuję Ci bardzo.
Co do jodu z nad morza jest niewskazany tylko dla osób z nadczynnością tarczycy! Jeszcze, jak ktoś nie wie, że ją ma i nie leczy się, to może powodować nasilenie. Stąd nadczyni muszą unikać morza, a dla niedoczynnych wręcz wskazany i to bardzo :) ja nawet nie powinnam nosić naszyjnika z bursztynów i jeść jodowanej soli.
Reasumując nadczynność tarczycy - góry, a niedoczynność wskazane wczasy nad morzem ;) ja kocham góry więc nie tęsknię za opalaniem na plaży, nudzi mnie to ;)  Trzymam kciuki za staranka!!! w nowym cyklu.
23.02.2016 r. - :( 8 tc cp /  26.12.2015 r. :( 4 tc
Aniołek (*) - 14.08.2015 r. :( 10 tc

Zgłoś nadużycie #47935 24 stycznia 2016, 14:18

Monia82 Fajna mama

turboslimak napisał(a)

Tandem przebilas postem nasza monie hihihi :-)

O nie, mam konkurencję ;D

Zgłoś nadużycie #47936 24 stycznia 2016, 14:19

asaguarela Fajna mama

Monia82 napisał(a)

A Ty czasem nie masz implantacji? Brązowe plamienia, spadek tempki.. miałaś już kiedyś taki kolor plamień?

Wiesz co,no kiedyś miałam 😐 ale ostatnie cykle,to byly blado pomarańczowe...

Hmm,teraz po kilku dniach,ten cień cienia jest widoczny gołym okiem 😐,a wydaje mi się,że ten drugi co zrobiłam na drugi dzień,też coś tam majaczy..tylko ten paskowy nic...
Tylko,że to po tylu dniach,tak wiesz,że nie liczy się

Zgłoś nadużycie #47937 24 stycznia 2016, 14:20

asaguarela Fajna mama

turboslimak napisał(a)

Nosz ja pieprze to nie do wiary .... A w jakim czasie mogłas miec owulacje od czasu wyniku 2,1?

Asa ja wspolczuje swoim sąsiadom teraz :D bedzie mała sie Darla to zobaczą jak to jest hihihi

Hi,hi😆,no dokładnie 😃
I bardzo dobrze 😊

Zgłoś nadużycie #47938 24 stycznia 2016, 14:21

Monia82 Fajna mama

turboslimak napisał(a)

28 dc więc termin @. Ewentualnie do wtorku mogę dostać @. Testy owu mogą być pozytywne przy ciąży. Angel też mi tak napisała. Ja nawet nie wiem, kiedy miałam owu, bo po tej stracie grudniowej odpuściłam i serduszka były raz.

Zgłoś nadużycie #47939 24 stycznia 2016, 14:23

Monia82 Fajna mama
Asaguarela jak masz w domu test owu to zrób!!! bo widzisz, że mi wychodziły 2 kreski na ciążowym jak i na teście owu, a wczoraj takie mocne. Tylko nie pij 2 h przed tym. Ja mam takie owu z allegro i ciążowy, ale jest do d. mniej czuły niż rossmanowskie, bo jak rosssmana wyszedł to allegrowy ciążowy nie.

Zgłoś nadużycie #47940 24 stycznia 2016, 14:23

asaguarela Fajna mama

tandem napisał(a)

Oo😄,hej 😊

Fajnie,że w końcu ta @ przylazła..

Trzymam kciuki za wyniki 😊

Kuruj się tam,zdrówka życzę..aa post ,no szacun😄,niczym faktycznie nasza Monia 😉

Zgłoś nadużycie #47941 24 stycznia 2016, 14:25

asaguarela Fajna mama

Monia82 napisał(a)

Asaguarela jak masz w domu test owu to zrób!!! bo widzisz, że mi wychodziły 2 kreski na ciążowym jak i na teście owu, a wczoraj takie mocne. Tylko nie pij 2 h przed tym.

Kurczę,no nie mam właśnie 😐

Ale chyba skoczę po test później i silne ,nie nastawiam się w ogóle,ale zobaczymy..

Zgłoś nadużycie #47942 24 stycznia 2016, 14:28

jadzia Fajna mama
Asaguarela wlasnie moze to byc implantacja! Ja w ciazy w niedzielę mialam kropki brazowe na majtach a w poniedzialek bladziocha i to w dniu spodziewnej @. Wez zrob jeszcze jutro z rana test a dzis masz ostatnia tabletke dupka? To wez moze dla spokoju.

Monia ja tez czyalam te opinie o odstawieniu bromka w ciazy i zdania sa podzielone. Jedene babki nawet do 12 tc braly inne odstawialy i badz mądry. Ja bede dzwonic w razie pozytywnego testu do gina co robic. A ten lek na tarczyce to jakis syf jest tak? To zmniejsz ta dawke może. A moze srodowa beta nie wyszla bo dopiero rosla? A ile jestes dni po seksiku? Zbadaj jeszcze ta bete za dwa dni zobaczysz czy rosnie.

Zgłoś nadużycie #47943 24 stycznia 2016, 14:37

Kaari Fajna mama
Tandem fajnie, że się odezwałaś i od razu jakie wejście :D super, że @ przylazła to teraz możesz już zacząć nowy cykl :) co do domowych sposobów na katar to polecam ale mam nadzieję, że nic Ci się nie przyplącze.
Monia a może tym razem się uda i będzie dobrze? Nie masz przecież plamień. A w ogóle to potwierdzasz moją tezę, że robienie testów owu może podświadomie wywoływać stres. Zobacz, że jak tylko je odstawiłaś to od razu 2 kreski. Nie to żebym była przeciwnikiem tych testów ale może czasem warto zrobić sobie od nich miesiąc lub dwa przerwy.
Aaguarela może to implantacja? Niech mnie Dziewczyny mierzące tempkę poprawią ale czy to nie jest tak że przed małpą jest jeden dzień gdzie ta temperatura spada a podem znów odbija w górę?

Zgłoś nadużycie #47944 24 stycznia 2016, 14:41

asaguarela Fajna mama

Monia82 napisał(a)

Asaguarela jak masz w domu test owu to zrób!!! bo widzisz, że mi wychodziły 2 kreski na ciążowym jak i na teście owu, a wczoraj takie mocne. Tylko nie pij 2 h przed tym. Ja mam takie owu z allegro i ciążowy, ale jest do d. mniej czuły niż rossmanowskie, bo jak rosssmana wyszedł to allegrowy ciążowy nie.

Właśnie takie miałam,ale mi się skończyły 😞

Zgłoś nadużycie #47945 24 stycznia 2016, 14:42

asaguarela Fajna mama

jadzia napisał(a)

Asaguarela wlasnie moze to byc implantacja! Ja w ciazy w niedzielę mialam kropki brazowe na majtach a w poniedzialek bladziocha i to w dniu spodziewnej @. Wez zrob jeszcze jutro z rana test a dzis masz ostatnia tabletke dupka? To wez moze dla spokoju.

Monia ja tez czyalam te opinie o odstawieniu bromka w ciazy i zdania sa podzielone. Jedene babki nawet do 12 tc braly inne odstawialy i badz mądry. Ja bede dzwonic w razie pozytywnego testu do gina co robic. A ten lek na tarczyce to jakis syf jest tak? To zmniejsz ta dawke może. A moze srodowa beta nie wyszla bo dopiero rosla? A ile jestes dni po seksiku? Zbadaj jeszcze ta bete za dwa dni zobaczysz czy rosnie.

Spróbuje jeszcze dzisiaj siknąć i jutro,

Zgłoś nadużycie #47946 24 stycznia 2016, 14:43

asaguarela Fajna mama

Kaari napisał(a)

Tandem fajnie, że się odezwałaś i od razu jakie wejście :D super, że @ przylazła to teraz możesz już zacząć nowy cykl :) co do domowych sposobów na katar to polecam ale mam nadzieję, że nic Ci się nie przyplącze.
Monia a może tym razem się uda i będzie dobrze? Nie masz przecież plamień. A w ogóle to potwierdzasz moją tezę, że robienie testów owu może podświadomie wywoływać stres. Zobacz, że jak tylko je odstawiłaś to od razu 2 kreski. Nie to żebym była przeciwnikiem tych testów ale może czasem warto zrobić sobie od nich miesiąc lub dwa przerwy.
Aaguarela może to implantacja? Niech mnie Dziewczyny mierzące tempkę poprawią ale czy to nie jest tak że przed małpą jest jeden dzień gdzie ta temperatura spada a podem znów odbija w górę?

Kaari tak,ale chyba ten spadek ma być jednodniowy 😐

Zgłoś nadużycie #47947 24 stycznia 2016, 14:47

Kaari Fajna mama

asaguarela napisał(a)

Kaari tak,ale chyba ten spadek ma być jednodniowy 😐

No chyba tak, ja myślałam że u Ciebie właśnie taki jednodniowy nastąpił.
A co się dzieje ze Staraczką? Bo nam zamilkła

Zgłoś nadużycie #47948 24 stycznia 2016, 14:49

Monia82 Fajna mama

Kaari napisał(a)

.

Duphek wprowadza zamęt, bo gdyby nie konieczność upewnienia się czy nie ma ciąży przed jego odstawieniem to żyłabym w większym spokojul psychicznym czekając do dnia @. U mnie daleko do myślenia, że się uda. Brak mi optymizmu, bo nawet jeśli to ciąża to do badań prenatalnych, po których ryzyko poronienia znacznie spada jest wiele tygodni, a ja po tym, co przeżyłyśmy praktycznie obie w tym samym czasie w sierpniu nie potrafię już myśleć pozytywnie. Dlatego teraz nawet mężowi nie mówię, co mi wychodzą za zawirowania. Jeszcze mi ciągle trują, że mam sobie dać spokój już z 2 dzieckiem, m.in teściowa, moja babcia, bo wiedzą, że mam nadczynność i pamiętają mnie, jak.wyglądałam jak mnie zdiagnozowali. Codziennie mi truli, że pewnie nic nie jem, że tak marnie wyglądam, że taka chuda byłam. Wciskali mi na siłę jedzenie.
Ps. Wiesz co mi utkwiło w głowie, jak dziewczyny nas pocieszały na marcówkach i chyba motylek napisała, że nasze Aniołki do nas wrócą :) Twój Aniołek już wrócił :)

Zgłoś nadużycie #47949 24 stycznia 2016, 14:50

Monia82 Fajna mama
.

Zgłoś nadużycie #47950 24 stycznia 2016, 14:56

asaguarela Fajna mama

Kaari napisał(a)

No chyba tak, ja myślałam że u Ciebie właśnie taki jednodniowy nastąpił.
A co się dzieje ze Staraczką? Bo nam zamilkła

No właśnie,chociaż Staraczka mówiła,że teraz odpuśći na jakiś czas,tak kojarzę..