Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania by zostac mama w 2016

Zgłoś nadużycie #47771 22 stycznia 2016, 17:50

Paola_33 Supermama
Dziewczyny, ale Wy twarde jesteście!! Podziwiam Waszą silę i determinację 😘
Musi się udać !! A jaka radość będzie, gdy się uda !!
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #47772 22 stycznia 2016, 17:58

asaguarela Fajna mama

jadzia napisał(a)

Asaguarela to ja 3 miesiące przed poronieniem a teraz 6 cykl idziemy prawie równo!

Oo 😉,kurczę no popatrz 😃

No to dajemy czadu 😊,musi się udać 😊

Zgłoś nadużycie #47773 22 stycznia 2016, 17:58

asaguarela Fajna mama

jadzia napisał(a)

Asaguarela to ja 3 miesiące przed poronieniem a teraz 6 cykl idziemy prawie równo!

Oo 😉,kurczę no popatrz 😃

No to dajemy czadu 😊,musi się udać 😊

Zgłoś nadużycie #47774 22 stycznia 2016, 18:22

asaguarela Fajna mama

Paola_33 napisał(a)

Dziewczyny, ale Wy twarde jesteście!! Podziwiam Waszą silę i determinację 😘
Musi się udać !! A jaka radość będzie, gdy się uda !!

Kochana,musi 😊

Dlatego też bardzo kibicuję dziewczynom,które w ogóle nie mają dzieciaczków i tyle lat się nie poddają,szacun dla Nich 😘

Zgłoś nadużycie #47775 22 stycznia 2016, 18:25

Paola_33 Supermama
Ktos wpadł w malarski szal..
Malarka się zeskrobuje w wannie.. Trza Ją teraz troszkę namoczyć...
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #47776 22 stycznia 2016, 19:39

asaguarela Fajna mama

Paola_33 napisał(a)

Ktos wpadł w malarski szal..
Malarka się zeskrobuje w wannie.. Trza Ją teraz troszkę namoczyć...

No proszę jaka artystka 😄

Zgłoś nadużycie #47777 22 stycznia 2016, 19:51

Paola_33 Supermama
Ten chol**** katar mu chyba nigdy nie przejdzie !! 😒
Jakby i tak nie bylo wyczynem zasnąć z niewygodną piłka pod bolącymi piersiami, opuchniętą śluzówką nosa..
I juz dogoniłam kg. ciążę nr 2.
+4,5 kg. 😡 A tak db.mi szło 😉
Mam wrażenie, ze codziennie brzuch jest WIĘKSZY i WIĘKSZY..
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #47778 22 stycznia 2016, 19:58

Monia82 Fajna mama
Asaguarela, sielanka - co do guzków to endo właśnie sugeruje terapię jodem promieniotwórczym lub operację, aleeee do operacji mam złe wyniki i anestezjolog narkozy by mi nie dał z takimi jazdami z pulsem itp. Jest też ryzyko uszkodzenia strun głosowych. Natomiast po jodzie, ktòry niszczy tarczycę nuszę być odizolowana od dziecka, kobiet w ciąży na minimum 2 tyg i przez rok bezwzględny zakaz zachodzenia w ciążę i i to nie daje gwarancji. Po tym wpada się w niedoczynność. Na jod bym się zdecydowała już po urodzeniu dziecka.. to jedyne metody pozbycia się nadczynności bo leków ciągle brać nie można.
Pytałam endo co jak zajdę w ciążę, a ona że leki muszę obniżyć natychmiast do minimalnej dawki 5 mg, a biorę 30 mg, ale mogė wpaść po tym w większą nadczynność, co grozi przełomem tarczycowym jak jest nieleczona, a to zagrożenie zdrowia i życia. Mama mojego kolegi nie wiedząc, że ma silną nadczynność wybrała się nad morze. Jak wróciła to po tygodniu zemdlała pod klatką. Cudem ją odratowali. Zaburzenia świadomości, utrata głosu, nie rozpoznawała ludzi, jest po tracheotomii - mówi dzięki tej rurce w tchawicy  - ten jod znad morza jej dowalił, dlatego ja też miałam zakaz wyjazdu nad morze, jak mnie zdiagnozowali z takim wynikiem w 2014 r. W krótkim okresie czasu ważyłam 49 kg, a zawsze byłam taka ubita, pulchniejsza ok. 65 kg. Schudłam w krótkim czasie ok. 30 kg od porodu. Teraz czuję się lepiej niż w grudniu, bo już ft3 i ft4 weszły w normy, a tsh powoli będzie rosło. Także dziewczyny niedoczynność jest łatwiejsza do leczenia. 10 lutego mam kolejną wizytę. Jak tsh będzie wyższe to w tym cyklu spróbujemy zaserduszkować z testami owu o ile @ przyjdzie, bo poprzedni był skąpy i krótki, 2 dni.
23.02.2016 r. - :( 8 tc cp /  26.12.2015 r. :( 4 tc
Aniołek (*) - 14.08.2015 r. :( 10 tc

Zgłoś nadużycie #47779 22 stycznia 2016, 20:11

Paola_33 Supermama
Ja tu marudzę o katarze. Ty to masz problemy, Monia. B.b.mi przykro, ze tyle masz przepraw z tarczycą.. Mam nadzieję, ze szybko uda się podleczyć i jednak szybko zostaniesz zafasolkowana.. Trzymam zreszta kciuki za wszystkie, bez wyjątku. Oby rok 2016 okazał się wspaniałym wysypem ciąż !!!
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #47780 22 stycznia 2016, 20:24

werkaa Fajna mama

Paola_33 napisał(a)

Ja tu marudzę o katarze. Ty to masz problemy, Monia. B.b.mi przykro, ze tyle masz przepraw z tarczycą.. Mam nadzieję, ze szybko uda się podleczyć i jednak szybko zostaniesz zafasolkowana.. Trzymam zreszta kciuki za wszystkie, bez wyjątku. Oby rok 2016 okazał się wspaniałym wysypem ciąż !!!

Oby, oby :)
Wierzę że wszystkie staraczki się przeniosą w tym roku na wątki ciążowe :)

Zgłoś nadużycie #47781 22 stycznia 2016, 20:31

asaguarela Fajna mama

Monia82 napisał(a)

Asaguarela, sielanka - co do guzków to endo właśnie sugeruje terapię jodem promieniotwórczym lub operację, aleeee do operacji mam złe wyniki i anestezjolog narkozy by mi nie dał z takimi jazdami z pulsem itp. Jest też ryzyko uszkodzenia strun głosowych. Natomiast po jodzie, ktòry niszczy tarczycę nuszę być odizolowana od dziecka, kobiet w ciąży na minimum 2 tyg i przez rok bezwzględny zakaz zachodzenia w ciążę i i to nie daje gwarancji. Po tym wpada się w niedoczynność. Na jod bym się zdecydowała już po urodzeniu dziecka.. to jedyne metody pozbycia się nadczynności bo leków ciągle brać nie można
Pytałam endo co jak zajdę w ciążę, a ona że leki muszę obniżyć natychmiast do minimalnej dawki 5 mg, a biorę 30 mg, ale mogė wpaść po tym w większą nadczynność, co grozi przełomem tarczycowym jak jest nieleczona, a to zagrożenie zdrowia i życia. Mama mojego kolegi nie wiedząc, że ma silną nadczynność wybrała się nad morze. Jak wróciła to po tygodniu zemdlała pod klatką. Cudem ją odratowali. Zaburzenia świadomości, utrata głosu, nie rozpoznawała ludzi, jest po tracheotomii - mówi dzięki tej rurce w tchawicy  - ten jod znad morza jej dowalił, dlatego ja też miałam zakaz wyjazdu nad morze, jak mnie zdiagnozowali z takim wynikiem w 2013 r. W krótkim okresie czasy ważyłam 49 kg, a zawsze byłam taka ubita, pulchniejsza ok. 65 kg. Schudłam w krótkim czasie ok. 30 kg od porodu. Teraz czuję się lepiej niż w grudniu, bo już ft3 i ft4 weszły w normy, a tsh powoli będzie rosło. Także dziewczyny niedoczynność jest łatwiejsza do leczenia.

Masakra...,........

Jeżeli chodzi o jod,to moja bratowa miała,już dobrych kilkanaście lat,wtedy mój chrześniak był mały.

Już potem się na drugie nie zdecydowali,

Przerąbane jednym słowem..
Faktycznie,spróbuj z gin-Endo,może akurat..

Zgłoś nadużycie #47782 22 stycznia 2016, 20:34

turboslimak Fajna mama

stencel_ka napisał(a)

Ciekawe czy Turboślimak Cię nie wyprzedzi bo też chyba druga polowa lutego u niej się szykuje? ☺

nooo u mnie grozi przedwczesnym porodem...sory dziewczyny ze mało sie odzywam ale mam akcje bólowe skurczowe...w nocy było to samo...masakra :(
gin mi napisal dzis smsa ze jak dzis w nocy bede miec taki sam bol i twardy brzuch to dzida do szpitala....
a mi naprawde zalezy zeby donosic mała do konca stycznia i wtedy skoncze 37 tydzień...nie chce rodzic wcześniej! dzis boli caly dzien nawet po nospa...
dobra juz nie smece.
nadrobilam Was....
Kamilko mega mega mi przykro z powodu wujka noi wiesz... :(
hukowo hukowo hukowo ja pikole jakie zycie jest niesprawiedliwe.
asa i paula- nadzieja jest tez bym powtorzyla za dwa dni!!!!!
tez hukowo ze negatywy ale nadziej mnie nie opuszcza.
sielnka za dwa tygodnie wyniki ?? ?? strasznie długo :(
motylek my zmienilismy wczoraj opony trzeba bylo nowe kupic i prawie jeden jedyny tysiaczek poszedl :(
paula a data 15 lutego sie nie przejmuej i nie suferuj! bedzie dobrze .
i pakuj pakuj te torbe :)

Zgłoś nadużycie #47783 22 stycznia 2016, 20:40

Paola_33 Supermama
Właśnie dzisiaj spakowałam dzidziusiowe skarby, jeszcze 3 drobiazgi, badania i gotowe !!
A Ty masz skurcze przepowiadajxe (bezbolesne ale nie przyjemne) czy bolesne ?? Bo przeciez w przyp.bolesnych oznacza otwieranie szyjki ??
Ja mam te przepowiad., z twardym brzuchem od 2 mies. 😈
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #47784 22 stycznia 2016, 20:45

asaguarela Fajna mama
Ślimaczku,nosz kurczę,aż tak ostro 😐,no dobrze by było,żeby jeszcze Zosia powiedziała w brzusiu.
Trzymam kciuki,żeby skurcze dały Wam na razie spokój 😊

Zgłoś nadużycie #47785 22 stycznia 2016, 20:49

Paola_33 Supermama
Ślimak juz zasadniczo donosił ciążę, wiec Zosia jest bezpieczna 😊
Ja już codz.biorę po 2-3 Nospy po 80 mg drotaweryny. Max. dawka.. Czasami nawet to nie pomaga 😐
Więc może mniej tej męki niż 25 dni 😉
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #47786 22 stycznia 2016, 21:18

asaguarela Fajna mama

Paola_33 napisał(a)

Ja już codz.biorę po 2-3 Nospy po 80 mg drotaweryny. Max. dawka.. Czasami nawet to nie pomaga 😐

Tak,tak zasadniczo tak 😄

Wierzę Wam,że ciężko 😅😌,ale dacie radę 😄

Ja pamiętam,jak mi się w ósmym mies.przy młodej tak skurcze rozpanoszyły,to leżałam na podtrzymaniu jakoś dwa tygodnie,później mnie puścili i ....poszłam po terminie 😆,bo tak mnie podtrzymali,że urodziłam 11 dpt.😏

Zgłoś nadużycie #47787 22 stycznia 2016, 21:20

turboslimak Fajna mama

Paola_33 napisał(a)

mam bolesne jakby ktoś zaciskał mi obręcz na łonem a dzisiejsze to takie mega mocne jak na okres mój mąż wiozac mnie autem jak najezdzał na wertepy to mnie mega bolało :( wzmagało to bóle....
.....moj gin mowił mi w 35 tygodniu ze za wczesnie na przepowiadajace skurcze....ale przeciez je mozna miec od 20 tygodnia, wiec dziwie sie jego opini sama czytalam w ksiazce ze mozna miec skurcze od 20 tyg...

zobaczymy co dziś przyniesie noc bo wczoraj myslalam ze umrę,

w niedziele jade na ktg do szpitala.

dobra nie jęczę bo pojęczałam gdzie indziej a tu wazniejsze sprawy są - czekamy na dwie kreseczki Wasze.

Zgłoś nadużycie #47788 22 stycznia 2016, 21:27

Paola_33 Supermama
Ślimaku, to nie brzmi db..
Życzę, by Ci skurcze odpuściły na 2 tyg. min.

Asa, urodziłaś z 42 tyg. ?? Ja tez 😁
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #47789 22 stycznia 2016, 21:41

asaguarela Fajna mama

Paola_33 napisał(a)

Ślimaku, to nie brzmi db..
Życzę, by Ci skurcze odpuściły na 2 tyg. min.

Asa, urodziłaś z 42 tyg. ?? Ja tez 😁

Nio😄,he,he 😁

Zgłoś nadużycie #47790 22 stycznia 2016, 21:41

turboslimak Fajna mama
niechze jeszcze posiedzi do przyszłej niedzieli...o nic wiecej nie proszę. i moge rodzić...

Paola denerwujesz sie cesarka?