Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania by zostac mama w 2016

Zgłoś nadużycie #47351 20 stycznia 2016, 14:09

murron Supermama

turboslimak napisał(a)

Czyli z chlusnieciem to jest prawda :D
Obym tylko łóżka nie zalała bo prac mi sie nie bedzie chciało ;-)

Mi nie chlusnely tylko się saczyly.

Zgłoś nadużycie #47352 20 stycznia 2016, 14:12

turboslimak Fajna mama
Tandem strasznie mi przykro :-(

Kamilka oby to plamienie ustalo bede kciuki trzymać

Jadzia to ja pytałam o wody płodowe :D

Buka ciekawe jaki ta kolezanka ma próg bólu bo moj jest tak niski ze hej
Jedno co postanowiłam i chce sie tego trzymać by nie wkur...ac innych rodzących to ze nie bede Jęczeć!
Moze pod nosem se poprzeklinam ale nie bede jęczeć.

Znajoma ktora ostatnio mi cyknela fotki opowiadała ze jak rodziła obok za parawanem misla dziewczynę
Ktorej szybciej szedł poród i dzieki temu wiedziała co czeka ja ale w sali obok była dziewczyna co tak jeczala
Ze one obie miały ochotę ja trzepnac w łeb bo nie mogły sie skupić
Mówiła ze jej zdaniem przesądzała bo jeczala nawet miedzyskyrczami pol porodówki miało tej dziewczyny dosyć ... Juz jak przyszła na izbę to tak jeczala mimo ze w kolejce były rodzące i inne miały skurcze czesciejsze niz ta jęcząca
:-)

Zgłoś nadużycie #47353 20 stycznia 2016, 14:37

sielanka Fajna mama
Ale sie wkurzylam! W calym miescie nie ma selenu :/ no szlag by to!

Zgłoś nadużycie #47354 20 stycznia 2016, 14:38

Leena Fajna mama

pepitka50 napisał(a)

kurde dziewczyny ja nie wiem co to teraz się dzieje że wszytskie z tymi tarczycami problem mają - maskara jakaś!!! współczuje Wam bardzo. ja się cieszę że mnie mama przypilnowała i się leczyłam od podstawówki na tarczyce bo teraz to też pewnie bym jazdy miała;/

mnie Mama pilnowala i bylam regularnie badana na tarczyce bo moja mama miala problemy. Mimo wszystko hashimoto wyszlo mi dopiero 3 lata temu.... tak czy siak kontrola dobra rzecz ale nie wszystkiemu da sie zapobiec :(

Zgłoś nadużycie #47355 20 stycznia 2016, 14:41

Leena Fajna mama
Iza, ja choc nieraz narzekam to widze ze w DE jak w PL - zalezy jak trafisz.
Ja bylam w szpitalu w PL ostatnio i lekarzowi nie chcialo sie badania moczu powtorzyc pomimo tego ze wyszly bakterie. Dali mi antybiotyk na wszelki wypadek i drugi dopochwowy bo ten pierwszy mogl spowodowac infekcje i do domu ... takze jak dla mnie totalna porazka...

Zgłoś nadużycie #47356 20 stycznia 2016, 14:47

Leena Fajna mama

pauli napisał(a)

Kamila jeśli lekarz dopiero za 3 tygodnie. To najlepiej pojechać ma ostry dyżur, owszem trzeba sie naczekac ale przyjmą od ręki i badania bety zrobią. Powiedz ze masz plamienie i moze troche posciemniaj ze boli cie brzuch wtedy najprawdopodniej zbada cie ginekolog i byc moze nawet zrobią usg.
To chyba najszybsza forma pomocy.

Kamilka i to jest dobry pomysl. Ja wprawdzie w DE jestem ale jak zaszlam w ciaze i mialam silne bole brzucha i lekkie plamienia to poszlam do poleconego gina i ponarzekalam jakie mam dolegliwosci no i dodalam ze pierwsza ciaze poronilam..no ale przyjela mnie babeczka jeszcze tego samego dnia tylko musialam z 2 czy 3 godzinki poczekac. No ale sie oplacalo...wiec sprobuj, nic nie masz do stracenia

Zgłoś nadużycie #47357 20 stycznia 2016, 14:51

Leena Fajna mama
Co do wit D- moja polska endo tez mowi ze wiekszosc Polakow ma jej niedobor bo brakuje nam tu slonca to raz a dwa ze smarujemy sie filtrami latem przez co wit D nie moze sie wchlonac nawet w sloneczne dni..dlatego mi wrecz zabronila sie smarowac :) i w sumie smaruje tylko jak czuje ze moge sie przypiec ale malymi filtrami i raczej uciekam w cien niz smaruje. Jeszcze ani razu sie nie spalilam ;)
ja mialam w czerwcu duzy niedobor wit D i biore wit D3 1000 jednostek dziennie. Ostatnio zbadalam sobie wit D i mam nadal niedobor ale juz niewielki. Tak jak Motylkowi mi tez kazala lekarka brac min rok wiec biore dalej mimo ze biore tez wit dla ciezarnych.

Zgłoś nadużycie #47358 20 stycznia 2016, 15:01

izabela23 Supermama

Leena napisał(a)

Iza, ja choc nieraz narzekam to widze ze w DE jak w PL - zalezy jak trafisz.
Ja bylam w szpitalu w PL ostatnio i lekarzowi nie chcialo sie badania moczu powtorzyc pomimo tego ze wyszly bakterie. Dali mi antybiotyk na wszelki wypadek i drugi dopochwowy bo ten pierwszy mogl spowodowac infekcje i do domu ... takze jak dla mnie totalna porazka...

Bardziej mi chodziło o to,że chce się coś zbadać i nie można prywatnie,bo nt zaniedbań to się nie wypowiadam,bo sama jestem tego doskonałym przykładem jak bywa w Pl ;)

Zgłoś nadużycie #47359 20 stycznia 2016, 15:10

patrycja27 Fajna mama
hej dziewczyny :)
dawno sie nie odzywalam czytam was caly czas na bierzaco ale nie mialam natchnienia zeby pisac pewnie jak usiasia :)
kurcze co tak malo pozytywow :( sielanka izunia i monia bedzie dobrze wierze w to!!! :)
jeszcze troche i motylku turboslimaku pepitko i paulo zobaczycie dzidziusie a nie bojcie sie bo dla mnie to byla najpiekniejsza chwila w zyciu porod nie powiem ze nie bolalo ale jak zobaczylam moja amelcie to caly bol minol jak za dotknieciem czarodziejskiej rozdzki nigdy nie bylam tak szczesliwa jak wtedy kiedy dostalam mala na brzuch i wtedy poznalam co to jest milosc bezwarunkowa!!!!!!!!!!

Zgłoś nadużycie #47360 20 stycznia 2016, 15:11

patrycja27 Fajna mama
jadzia kazia staraczka i reszta dziewczyn co zapomnialam wymienic za was tez trzymam kciuki !!
Lidzia piekne dwie kruszynki !!! :) podwojne szczescie :)

Zgłoś nadużycie #47361 20 stycznia 2016, 15:11

PaulaG Fajna mama
Motylku mogę prosić o wpisanie do tabelki ? Termin @ na 22 stycznia . 😊

Zgłoś nadużycie #47362 20 stycznia 2016, 15:13

PaulaG Fajna mama
Aaa i wiek 21 województwo śląskie ilość cykli starań 8 ( eee ten teraz to 9) 😀

Zgłoś nadużycie #47363 20 stycznia 2016, 15:22

patrycja27 Fajna mama
wczoraj chcialam sie do was odezwac ale mialam takiego dola ze nie chcialam smecic poplakalam i mi przeszlo....
a dzisiaj bylam u ginekologa i mam do was pytanie
5 dni temu mialam bol jajnika sluz rozciagliwy piersi troche bolaly i bylam pewna ze owulacja sie zbliza a tu co...dzisiaj bylam u gin. i okazalo sie ze owulacji nie bylo... jeden pecherzyk dominujacy ale jeszcze nie taki zeby peknac i dojsc do owulacji ... :( ostatnimi czasy mialam puzno owulacje gdzies kolo 26 dc a lekarka przepisala mi luteine 100 dopochowowo dwa razy dziennie od dzisiaj mam brac przez 8 dni ... a potem przez 3 miesiace od 16dc przez 12 dni ...tylko dziwi mnie to ze poki jeszcze w tym miesiacu owulacji nie mialam to po co mam brac moze poczekac az owulacja przyjdzie i tak od 27 dc brac co mi doradzicie ?? ?
aaa i jak przez te trzy miesiace nie zajde bo ostatnio u niej bylam 3 miesiace temu bo ona uwaza ze powinnam zajsc dzieki luteinie i uregulowaniu cyklu a jak nie zajde przez te 3 miesiace to przepisze mi ten closybegyt to co ten endokrynolog bo wlasnie tez mi muwila ze trzeba robic przy nim monitoring a jak po closybegycie nie zajde to wtedy laparoskopie robimy :( a dzisiaj tez mam dola bo boje sie ze mam niedrozne jajowody :(

Zgłoś nadużycie #47364 20 stycznia 2016, 15:25

izabela23 Supermama

patrycja27 napisał(a)

hej dziewczyny :)
dawno sie nie odzywalam czytam was caly czas na bierzaco ale nie mialam natchnienia zeby pisac pewnie jak usiasia :)
kurcze co tak malo pozytywow :( sielanka izunia i monia bedzie dobrze wierze w to!!! :)
jeszcze troche i motylku turboslimaku pepitko i paulo zobaczycie dzidziusie a nie bojcie sie bo dla mnie to byla najpiekniejsza chwila w zyciu porod nie powiem ze nie bolalo ale jak zobaczylam moja amelcie to caly bol minol jak za dotknieciem czarodziejskiej rozdzki nigdy nie bylam tak szczesliwa jak wtedy kiedy dostalam mala na brzuch i wtedy poznalam co to jest milosc bezwarunkowa!!!!!!!!!!

O czeeść :)  
mów szybko,co u Ciebie?

Zgłoś nadużycie #47365 20 stycznia 2016, 15:25

patrycja27 Fajna mama
doradzcie mi prosze bo niewiem czy poczekac do owulacji i wtedy brac luteine czy tak jak pani doktor kazala od dzisiaj wieczora... :(

Zgłoś nadużycie #47366 20 stycznia 2016, 15:29

izabela23 Supermama

patrycja27 napisał(a)

wczoraj chcialam sie do was odezwac ale mialam takiego dola ze nie chcialam smecic poplakalam i mi przeszlo....
a dzisiaj bylam u ginekologa i mam do was pytanie
5 dni temu mialam bol jajnika sluz rozciagliwy piersi troche bolaly i bylam pewna ze owulacja sie zbliza a tu co...dzisiaj bylam u gin. i okazalo sie ze owulacji nie bylo... jeden pecherzyk dominujacy ale jeszcze nie taki zeby peknac i dojsc do owulacji ... :( ostatnimi czasy mialam puzno owulacje gdzies kolo 26 dc a lekarka przepisala mi luteine 100 dopochowowo dwa razy dziennie od dzisiaj mam brac przez 8 dni ... a potem przez 3 miesiace od 16dc przez 12 dni ...tylko dziwi mnie to ze poki jeszcze w tym miesiacu owulacji nie mialam to po co mam brac moze poczekac az owulacja przyjdzie i tak od 27 dc brac co mi doradzicie ?? ?
aaa i jak przez te trzy miesiace nie zajde bo ostatnio u niej bylam 3 miesiace temu bo ona uwaza ze powinnam zajsc dzieki luteinie i uregulowaniu cyklu a jak nie zajde przez te 3 miesiace to przepisze mi ten closybegyt to co ten endokrynolog bo wlasnie tez mi muwila ze trzeba robic przy nim monitoring a jak po closybegycie nie zajde to wtedy laparoskopie robimy :( a dzisiaj tez mam dola bo boje sie ze mam niedrozne jajowody :(

Kochana mnie też kiedyś faszerowali luteiną i duphastonem ale potem gin mi powiedział,że luteina i duphaston podane przed owulacją zablokują ją. Nawet ostatnio pytałam obecnego gina (z kliniki) i potwierdził,że podany progesteron przed owu ją zablokuje. Także ja bym nie brała na Twoim miejscu teraz a wzięła dopiero po potwierdzonej owulacji...

Zgłoś nadużycie #47367 20 stycznia 2016, 15:31

izabela23 Supermama

patrycja27 napisał(a)

doradzcie mi prosze bo niewiem czy poczekac do owulacji i wtedy brac luteine czy tak jak pani doktor kazala od dzisiaj wieczora... :(

zdecydowanie czekaj do owulacji,bo zablokuje Ci tym bardziej szkoda jeśli jest pęcherzyk jest dominujący.

Zgłoś nadużycie #47368 20 stycznia 2016, 15:33

patrycja27 Fajna mama
dziekuje izuniu:* :-) tez wlasnie tak myslalam bo gdzies czytalam ze luteina blokuje owulacje

Zgłoś nadużycie #47369 20 stycznia 2016, 15:36

kamila19880 Fajna mama
Czekam na taxi na pogotowie zaczęłam krwawić
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1ph4SmteBn2oDPUu3ilhg5jyza8jUpRkOci1ddP57...

Zgłoś nadużycie #47370 20 stycznia 2016, 15:38

patrycja27 Fajna mama
a biore jeszcze inofem witamine D3 i od czasu do czasu pije siemie lniane a jak ta luteina mi nie ureguluje miesiaczki to zaczne brac castangus i ziola ojca sroki bede sie wszystkim faszerowac byle by zajsc w ciaze :) wczoraj corka pytala sie mnie co trzeba robic zeby dzidzius byl musialam jej tlumaczyc ze mama wszystko robic zeby miala siostre albo brata ale ze to nie jest takie proste...