Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania by zostac mama w 2016

Zgłoś nadużycie #47271 20 stycznia 2016, 9:11

motylek1909 Supermama
hejo ho! ja też już wstałam, mój syn dał czadu w nocy i buszuje od 5 rano w brzuszku.. teraz przynajmniej jestem spokojna :)
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1sAKNZYPwP0e_npNL6Netx2lBNfmTFlnd9vO0Y8zE...

Zgłoś nadużycie #47272 20 stycznia 2016, 9:23

sielanka Fajna mama
Dzien dobry!
Juz mi panika przeszla, dziewczyny, dziekuje baaardzo za wsparcie :)
Nie wiem, ktora pytala - ja oznaczalam poziom D3 i mam w dolnych granicach normy przy przyjmowaniu 3000 j.m. Poniewaz przy hashi D3 powinna oscylowac w gornych granicach - dlatego dawka taka konska :)
Staraczka - nie ma @ jest nadzieja!
Turbo ja w ciazy tez mialam silne przepowiadajace i tez myslalam, ze rodze, ale... o kurcze, uwierz, ze jak beda te wlasciwe to nie przegapisz.
Motylku dobrze, ze Filipek dal znac :)

Zgłoś nadużycie #47273 20 stycznia 2016, 9:27

sielanka Fajna mama

Monia82 napisał(a)

„Jeżeli więc kobieta zażywa jakieś środki, które zaburzają pracę hormonów przysadki, to też może dać fałszywie dodatni wynik testu ciążowego. Pamiętajmy też, że w teście hCG znajduje się podjednostka alfa, która podobna jest również do hormonów przysadki mózgowej: TSH, regulującego pracę tarczycy i LH, który lutenizuje ciałko żołte. Przy zaburzeniu pracy przysadki mogą one przedostać się do krwi i potem do moczu. Kobieta może mieć np. zaburzenia tarczycy i testy dadzą fałszywie dodatnią reakcję”
Ja biorę thyrozol na podniesienie TSH – hormonu przysadki mózgowej, tylko dziwią mnie pory dnia, w których te stężenie hcg wychodzi wyższe, skoro leki biorę co 8 h. Może wieczorem tsh ma inną wartość. Nie powinnam przy tym chyba w ogóle testów robić, bo jaki to ma sens? Pytanie, czy to ma wpływ na badanie beta hcg z krwi.

Monia nie powinny Cie dziwic, zanim lek wchlonie sie do organizmu i przedostanie do moczu troche mija... obstawialabym, ze to te leki tak zaburzaja testy...

Zgłoś nadużycie #47274 20 stycznia 2016, 9:45

turboslimak Fajna mama

sielanka napisał(a)

Dzien dobry!
Juz mi panika przeszla, dziewczyny, dziekuje baaardzo za wsparcie :)
Nie wiem, ktora pytala - ja oznaczalam poziom D3 i mam w dolnych granicach normy przy przyjmowaniu 3000 j.m. Poniewaz przy hashi D3 powinna oscylowac w gornych granicach - dlatego dawka taka konska :)
Staraczka - nie ma @ jest nadzieja!
Turbo ja w ciazy tez mialam silne przepowiadajace i tez myslalam, ze rodze, ale... o kurcze, uwierz, ze jak beda te wlasciwe to nie przegapisz.
Motylku dobrze, ze Filipek dal znac :)

A D3 przyjmuje moja znajoma ktora sie stara u niej od tego lekarz zaczął :-)
Powiedział ze w Polsce to mało słońca mamy :D

Sielanka słyszałam o przypadkach ze babki troche bolało jak na okres a rodziły!
Pojechały na IP sprawdzić co tam piszczy w macicy a miały juz rozwarcie
I zaraz urodziły :-)

Ale mysle ze ja bede miec hardkor i na to sie nastawiam :-)
Najwyżej miło sie zaskoczę choc watpię :D

Zgłoś nadużycie #47275 20 stycznia 2016, 9:47

turboslimak Fajna mama
Monia u ciebie to sa jaja jak berety
Nie podejrzewalam ze leki moga zaburzyć wynik testu
Chyba zacofana jestem :D bo zawsze myslalam ze dwie kreski na ciążowym to ciaza i koniec :-)

Zgłoś nadużycie #47276 20 stycznia 2016, 9:55

sielanka Fajna mama

turboslimak napisał(a)

A D3 przyjmuje moja znajoma ktora sie stara u niej od tego lekarz zaczął :-)
Powiedział ze w Polsce to mało słońca mamy :D

Sielanka słyszałam o przypadkach ze babki troche bolało jak na okres a rodziły!
Pojechały na IP sprawdzić co tam piszczy w macicy a miały juz rozwarcie
I zaraz urodziły :-)

Ale mysle ze ja bede miec hardkor i na to sie nastawiam :-)
Najwyżej miło sie zaskoczę choc watpię :D

Turbo nie wierze w takie rzeczy :p no po prostu ktos, kto juz rodzil, nie uwierzy i tyle :p
A wit D w Pl powinien kazdy przyjmowac. Przynajmniej 2000 j.m.

Zgłoś nadużycie #47277 20 stycznia 2016, 9:56

Monia82 Fajna mama

turboslimak napisał(a)

Monia u ciebie to sa jaja jak berety
Nie podejrzewalam ze leki moga zaburzyć wynik testu
Chyba zacofana jestem :D bo zawsze myslalam ze dwie kreski na ciążowym to ciaza i koniec :-)

Turboślimak - ja też nie... :( i jestem taka zestresowana z tej niewiedzy, co się dzieje.
Znowu wklepałam w neta o HCG poza ciążą i  mi o jakimś markerze nowotworowym  jajników itp. wyskoczyło - tfu... nie czytam już, bo zwariuję z tych informacji. To wygląda tak, jakby ten hcg się wahał - wahania też są przy ciązy pozamacicznej, tylko dziwne to, że rano z 1 moczu, kiedy hcg powinno być najwyższe nie pokazuje nawet cienia i tak 2 dni pod rząd, a przedwczoraj o 18:30 i wczoraj o 16 wyszły blade kreski. - wszystkie testy rossmanowskie, w tym wczorajszy o 16 strumieniowy z rossmana.
Jedyne, co mi przychodzi do głowy to, czy czasem tsh nie ma jakichś wartości wyższych wieczorem i nie wpływa na HCG, bo leki to średnio mi pasują, bo przecież biorę je do 8 h. W weekend będę musiała iśc na betę zobaczyć, jaki daje wynik, bo przecież testy wykrywają od 25 ml, te rossmanowskie, więc wygląda na to, że te stężenie musi być ok. 20 ml.
23.02.2016 r. - :( 8 tc cp /  26.12.2015 r. :( 4 tc
Aniołek (*) - 14.08.2015 r. :( 10 tc

Zgłoś nadużycie #47278 20 stycznia 2016, 9:59

motylek1909 Supermama

sielanka napisał(a)

Turbo nie wierze w takie rzeczy :p no po prostu ktos, kto juz rodzil, nie uwierzy i tyle :p

ja brałam 1000j.m. ale przez rok suplementacji. I dopiero po roku mieściła się w normie :)
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1sAKNZYPwP0e_npNL6Netx2lBNfmTFlnd9vO0Y8zE...

Zgłoś nadużycie #47279 20 stycznia 2016, 10:00

turboslimak Fajna mama

sielanka napisał(a)

Tak samo czytałam na forach ale mysle ze nie jest to możliwe i ze baby zmyślaja tylko po co ?? ?? ?
Uwazam ze ból jest nie do opisania i złamie nawet najwieksza twardzielke
Ja tam wam prawdę napisze czy bolało :p
Nastawiam sie na to ze bede błagać o koniec porodu juz jak tylko sie zacznie :D
Aaa noi zawsze sie zastanawiałam czy to prawda ze wody płodowe moga chlusnac ze sie podłogę zalewa?
Czy raczej sie sączą po nogach?

Zgłoś nadużycie #47280 20 stycznia 2016, 10:02

turboslimak Fajna mama
Co do witaminy to masz całkowita racje!! :-)
Nigdy nie myslslam o jej przyjmowaniu ale bede brać!
W tej pregnie dla ciężarnej ona chyba tez jest :-)

A dzieciom sie podaje?

Zgłoś nadużycie #47281 20 stycznia 2016, 10:03

motylek1909 Supermama

turboslimak napisał(a)

Tak samo czytałam na forach ale mysle ze nie jest to możliwe i ze baby zmyślaja tylko po co ?? ?? ?
Aaa noi zawsze sie zastanawiałam czy to prawda ze wody płodowe moga chlusnac ze sie podłogę zalewa?

mojej koleżance chlusnęły w szpitalu i była kałuża :D

Zgłoś nadużycie #47282 20 stycznia 2016, 10:05

turboslimak Fajna mama

Monia82 napisał(a)

Turboślimak - ja też nie... :( i jestem taka zestresowana z tej niewiedzy, co się dzieje.
Znowu wklepałam w neta o HCG poza ciążą i  mi o jakimś markerze nowotworowym  jajników itp. wyskoczyło - tfu... nie czytam już, bo zwariuję z tych informacji. To wygląda tak, jakby ten hcg się wahał - wahania też są przy ciązy pozamacicznej, tylko dziwne to, że rano z 1 moczu, kiedy hcg powinno być najwyższe nie pokazuje nawet cienia i tak 2 dni pod rząd, a przedwczoraj o 18:30 i wczoraj o 16 wyszły blade kreski. - wszystkie testy rossmanowskie, w tym wczorajszy o 16 strumieniowy z rossmana.
Jedyne, co mi przychodzi do głowy to, czy czasem tsh nie ma jakichś wartości wyższych wieczorem i nie wpływa na HCG, bo leki to średnio mi pasują, bo przecież biorę je do 8 h. W weekend będę musiała iśc na betę zobaczyć, jaki daje wynik, bo przecież testy wykrywają od 25 ml, te rossmanowskie, więc wygląda na to, że te stężenie musi być ok. 20 ml.

Dziś masz lekarza ?? ?? ??
Monia a może ty zaciazasz tylko się nie może wgryźć przez tarczyce?
Nie czytaj juz bo zaraz nakręcisz sie na cos złego a moze to kwestia zmiany dawki leku :-)
Jestes nasza zagadka!

Zgłoś nadużycie #47283 20 stycznia 2016, 10:06

buka87 Supermama

turboslimak napisał(a)

Moja koleżanka rodziła w listopadzie i przedziwnie opisała mi swój poród. Dostała skurczy, wykąpała się, mąż zrobił jej masaż lędzwi i tak wytrzymała 5h! pojechała do szpitala a tam 5cm rozwarcia i gdy już było 10cm to wiaodmo parcie. Mówiła, że bolało, ale dało sie wytrzymać, mówiła że była bardzo skoncentrowana, spokojna i myślała o tym, że każdy skórcz przybliża ją do dziecka i tak urodził się Olivier :) Powiedziała, że to bardziej jest ból w głowie niż fizyczny :) Ciekawe nie? :D Dla mnie jest idolką :)
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1UeMKsYzzKAMs_AVUDzd9h69QxFTsNDJbFrgZb0ef...

Zgłoś nadużycie #47284 20 stycznia 2016, 10:06

turboslimak Fajna mama

motylek1909 napisał(a)

mojej koleżance chlusnęły w szpitalu i była kałuża :D

Czyli z chlusnieciem to jest prawda :D
Obym tylko łóżka nie zalała bo prac mi sie nie bedzie chciało ;-)

Zgłoś nadużycie #47285 20 stycznia 2016, 10:07

Monia82 Fajna mama

turboslimak napisał(a)

Ja wstałam rano do wc, położyłam się i poczułam takie pyknięcie w brzuchu, jakby mi banieczka pękła, wstałam i poczułam ciepło, jakbym popuściła, Poszłam się wykąpać do łazienki, ubrałam się i zaczęły mi lecieć po nogach ;) Cały dres mokry. Konsystencja, jak woda, ale taka gęstsza, lekko kleista troszkę, pzezroczysta. Mi wszystkie wody odeszły w domu, dlatego, jak dotarłam do szpitala to od razu na porodówkę, mimo, że rozwarcia praktycznie brak, na 1 cm i brak skurczów. Poród wywoływali oksytocyną, stąd miałam bolesny, bo "na sucho" i sztucznie podany hormon. Lepiej, jak skurcze samoistnie przyjdą, bo to nie jest taki szok dla organizmu, ale mój mały by się udusił bez wód, siny już był.
Także do auta dobrze sobie wziąć podkład poporodowy, jak wody lecą, bo mogą się sączyć, a mogą wszystkie w 1 czasie chlustnąć, jak u mnie. Te podpaski bella mama też w trakcie porodu szybko idą, przesiąkają, jak się chodzi po korytarzu.
23.02.2016 r. - :( 8 tc cp /  26.12.2015 r. :( 4 tc
Aniołek (*) - 14.08.2015 r. :( 10 tc

Zgłoś nadużycie #47286 20 stycznia 2016, 10:09

sielanka Fajna mama
Turbo dzieciom sie podaje od narodzin :) a ta dawkam co masz w witaminach prenatalnych to jest, ale dla noworodka wlasnie :p
Wody raczwj chlustaja. Tak, zepodloge zalewa :-D ale, ze sie sacza tez sie zdarza :)

Zgłoś nadużycie #47287 20 stycznia 2016, 10:15

izabela23 Supermama
Cześć :)
Sielanka, masz dobrego doktorka i jestem pewna,że profilaktycznie chce zbadać to co chce zbadać-ja to wiem :)

Monia ja to chyba obstawiam u Ciebie,że to jakiś lek ma taki wpływ na te wyniki testu,bo to niemożliwe żeby rano były negatywne (największe stężenie hormonu) a pod wieczór plozytywne.

Motylku ja z zapartym tchem czytałam Twój post o tym,że Filipek się nie ruszał i odetchnęłam jak doczytałam do końca. Dowcipniś mały!

Staraczka nie ma @ jest nadzieja :)

Zgłoś nadużycie #47288 20 stycznia 2016, 10:19

motylek1909 Supermama
Monia, odpowiedź położnej a propos fałszywego wyniku na teście ciążowym przy nadczynności:

"W przypadku chorób tarczycy test może dać fałszywy wynik. Jednak przy nadczynności tarczycy jest to wynik pozytywny, mimo braku ciąży. Proszę powtórzyć test za kilka dni, jeśli miesiączka nadal się nie pojawi. Jeśli ma pani nadczynność tarczycy proszę udać się do endokrynologa i rozpocząć leczenie (niezależnie od wyniku testu ciążowego). Jest to bardzo ważne, ponieważ nadczynność tarczycy może prowadzić w ciąży do komplikacji – nadciśnienia, stanu przedrzucawkowego oraz zmian w układzie sercowo-naczyniowym. "

Zgłoś nadużycie #47289 20 stycznia 2016, 10:22

tandem Supermama
hej, monia najlepiej już tego nie rozkminiaj, czekaj na lekarza, coś musi doradzić i zinterpretować.

motylku, dobrze, że maluszek jednak uspokoił mamę i pofikał sobie, będzie dobrze, na pewno!

buka to co opowiadasz o porodzie koleżanki też słyszałam, na tym 'bolu w głowie' bazują też porody domowe.

witaminę D kupiłam sobie 2000J :)

beta mniej niż 1,2

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #47290 20 stycznia 2016, 10:22

izabela23 Supermama

sielanka napisał(a)

.

A ja rodziłam i wierzę ;)
Moja teściowa jak była w drugiej ciąży to by w domu urodziła gdyby nie jej mąż. Wrócił wieczorem z pracy i mówi do Niej:
Podejrzanie wyglądasz ubieraj się,bo Ty rodzić będziesz.
Ona twardo,że nigdzie jeszcze nie jedzie. Teść prawie siłą ją wywiózł he. I co było? Dojechali do szpitala a po iluś minutach teść słyszy na izbie płacze dziecko. Wyszedł z założenia,że nie możliwe aby jego zona już urodziła pewnie to inna kobieta. I co? Po chwili okazuje się,że urodziła się Ania. Mąż to potwierdzał niejednokrotnie,bo był z ojcem na korytarzu a miał już 10 czy 11 lat także pamięta :P Urodziła się na łóżku w izbie przyjęć, ale to są tak rzadkie przypadki,że to chyba jeden na milion ;)