Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania by zostac mama w 2016

Zgłoś nadużycie #46911 18 stycznia 2016, 7:12

murron Supermama
Laviaa dobrze, że się odezwałaś, wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia. a plany masz mega ambitne na ten rok, mocno kibicuje, a na zdjęcia z Australii bardzo czekam :)

Zgłoś nadużycie #46912 18 stycznia 2016, 8:07

staraczka33 Supermama
Dobry
Dziewczyny narzekaja na klopoty ze snem za to ja spie jak dziecko z lozkiem by mnie wyniesli i bym nie wiedziala :-) ktora nastepna do testowania?Kasia Kazia co z wami wrzucac pozytywy :-)

Zgłoś nadużycie #46913 18 stycznia 2016, 8:29

werkaa Fajna mama
Dzień dobry :)
Lavia wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia :)
Kamila dobrze że pojechałaś przynajmniej możesz być spokojna :)
Spanie to ja mam też dobre :D Dopiero wstałam a już bym poszła z powrotem do łóżka :D
Paola pochwal się jak po usg :)

Zgłoś nadużycie #46914 18 stycznia 2016, 8:32

staraczka33 Supermama

werkaa napisał(a)

Dzień dobry :)
Lavia wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia :)
Kamila dobrze że pojechałaś przynajmniej możesz być spokojna :)
Spanie to ja mam też dobre :D Dopiero wstałam a już bym poszła z powrotem do łóżka :D
Paola pochwal się jak po usg :)

No ja sie obudzilam godzinke temu szybko do kotlowni pozniej kawusia tablet lozko i forum boze to juz jest uzaleznienie :-)

Zgłoś nadużycie #46915 18 stycznia 2016, 8:35

sielanka Fajna mama
Lavia gratulacje i wszystkiego najlepszego :)
Turbo da sie, da sie, szczegolnie jak ma sie spory nadbagaz na starcie :) moja kolezanka idac do porodu wazyla kilo mniej, niz przed ciaza :p
Kamilla gratulacje i ciesze sie, ze wszystko w porzadku! Odpoczywaj :)

Zgłoś nadużycie #46916 18 stycznia 2016, 8:35

Paola_33 Supermama
Pewnie, że się pochwalę, tylko nie wiem, czy będą foty :-D :-D

Moje dzieci się rozchorowały po weekendzie u Dziadków, także total kicha ;-( Przynajmniej małż z nimi zostanie na czas naszego usg...
Szykuje się rozkaszlony i zakatarzony dzień, i tylko my zdrowe, z Różą..

No to w drogę :-) Teściowa zaraz przyjedzie, wreszcie nie muszę per pedes + 3 autobusy.. A mam daleko.. 20 km.
Ps. Moe jakaś kiepawa nocka, te duugo nie mogłam zasną.. Poczytałam zatem kryminał Zygm. Miłoszewskiego :-)
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #46917 18 stycznia 2016, 8:36

werkaa Fajna mama

staraczka33 napisał(a)

No ja sie obudzilam godzinke temu szybko do kotlowni pozniej kawusia tablet lozko i forum boze to juz jest uzaleznienie :-)

No dokładnie :)
Ja żyć bez forum nie mogę :)
Nawet jak mam mało czasu to zawsze muszę wejść i poczytać co tam u Was :)

Zgłoś nadużycie #46918 18 stycznia 2016, 8:43

izabela23 Supermama
Cześć. Ja dzisiaj zryczałam się pół nocy nie wiem czy ta antykoncepcja na mnie tak wpływa czy co. Wczoraj napisała do mnie "kumpela" tylko po to żeby pochwalić się ciążą! Kiedyś była moja przyjaciółką dzisiaj tylko znajomą i tak mnie zabolała jej ciąża,bo w pierwszą zaszła w wieku 16 lat i siadała w gorącej wodzie i ze stołu skakała żeby poronić i nic urodziła zdrowego syna,którego miała zamiar zostawić w szpitalu. I teraz taka sobie zaplanowała,że zajdzie w ciążę i rach ciach i jest!!! ZAbolało tak bardzo,bo że napisała,bo wie,że my tak długo się staramy. Sorry znowu zaczynam.
Kamila, gratuluję Kkochana :D muszę się teraz przyznać, no byłam przekonana,że nie ma szans na ciążę,że to jakieś zaburzenia hormonalne :)  
Staraczka, przykro mi Kochana,ale mam nadzieję iż niebawem obie będziemy tu gośćmi z brzuszkami... 
Lavia, wszystkiego najlepszego z okazji ślubu. Życzę Ci aby Twoje marzenia się spełniły kupno mieszkania,remont i wtedy kiedy zapragniesz druga dzidzia... :)
Motylku,współczuję bezsennych nocy,ale chyba końcówka ciąży to specjalnjie skonstruowana na bezsenną co by po porodzie być już przyzwyczajoną do niespania. ;) ;) ;)

Zgłoś nadużycie #46919 18 stycznia 2016, 8:51

Paola_33 Supermama
Izalka - przytulam, bidulko !! I Ty się też jeszcze doczekasz, i nachwalisz !!!!!!!!!
(Antyk. doustna może faktycznie obniżać nastrój ;-()
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #46920 18 stycznia 2016, 8:53

staraczka33 Supermama

werkaa napisał(a)

No dokładnie :)
Ja żyć bez forum nie mogę :)
Nawet jak mam mało czasu to zawsze muszę wejść i poczytać co tam u Was :)

To forum wciąga :-)

Zgłoś nadużycie #46921 18 stycznia 2016, 9:11

staraczka33 Supermama
A ja sie naprodukowalam i posta skasowalo mi
Iza juz niedlugo my pohwalimy sie dwoma kreskami :-) ja mialam przeczucia ze sie nie udalo moje rozczarowanie troche mniejsze tym moim negatywnym testem nie wiem czy bedziemy probowac iui czy lepiej zaczac zierac kaske na invitro

Zgłoś nadużycie #46922 18 stycznia 2016, 9:13

izabela23 Supermama

staraczka33 napisał(a)

To forum wciąga :-)

ja uzależniona jestem chyba niedługo na jakiś detoks muszę iść. Zawsze mówię sobie,że dzisiaj nie czytam forum po czym wracam do kompa niczym narkoman po działkę ;) ;)

Zgłoś nadużycie #46923 18 stycznia 2016, 9:18

izabela23 Supermama
Staraczka a możesz poweidzieć ile kosztuje Was jedna iui? Ile razy już podchodziłaś?
Ja bardzo dużo czytałam o iui obserwuję nawet dziewczyn wątek na jednym portalu i widzę,że są tam prawie same porażki. Mówi się o 6 inseminacjach jednak coraz częściej słyszy się,że lekarze stawiają na nie więcej jak 3,bo mają największą skuteczność,a z każdym kolejnym podejściem do iui spada szansa na ciążę. Ja osobiście chyba bym zbierała na in vitro,bo niestety taka jest rzeczywistość z iui. Oczywiście nie odradzam,ale gdzieś czytałam że 3 inseminację są szansami równe jednemu podejściu do in vitro

Zgłoś nadużycie #46924 18 stycznia 2016, 9:24

staraczka33 Supermama

izabela23 napisał(a)

Staraczka a możesz poweidzieć ile kosztuje Was jedna iui? Ile razy już podchodziłaś?
Ja bardzo dużo czytałam o iui obserwuję nawet dziewczyn wątek na jednym portalu i widzę,że są tam prawie same porażki. Mówi się o 6 inseminacjach jednak coraz częściej słyszy się,że lekarze stawiają na nie więcej jak 3,bo mają największą skuteczność,a z każdym kolejnym podejściem do iui spada szansa na ciążę. Ja osobiście chyba bym zbierała na in vitro,bo niestety taka jest rzeczywistość z iui. Oczywiście nie odradzam,ale gdzieś czytałam że 3 inseminację są szansami równe jednemu podejściu do in vitro

No ja mialam dwie iui kazda po 500 zl do tego monitring 100 zl no i dojazdy do lekarza zalezy jak czesto jezdzilismy pierwsza iui wiedzialam ze sie nie uda bo pecherzk pekl za pozno albo iui byla za szybko druga byla we wlasciwym czasie a rte ceny invitro mnie przerazaja do tego dojazdy ja bym musiala jezdzic do Poznania ok 100 km w jedna strone tez czytalam ze lekarze zalecaja do 6 iui mi lekarz tez powiedzial ze chce zrobic jeszcze jedna a pozniej sie zobaczy

Zgłoś nadużycie #46925 18 stycznia 2016, 9:32

izabela23 Supermama

staraczka33 napisał(a)

No ja mialam dwie iui kazda po 500 zl do tego monitring 100 zl no i dojazdy do lekarza zalezy jak czesto jezdzilismy pierwsza iui wiedzialam ze sie nie uda bo pecherzk pekl za pozno albo iui byla za szybko druga byla we wlasciwym czasie a rte ceny invitro mnie przerazaja do tego dojazdy ja bym musiala jezdzic do Poznania ok 100 km w jedna strone tez czytalam ze lekarze zalecaja do 6 iui mi lekarz tez powiedzial ze chce zrobic jeszcze jedna a pozniej sie zobaczy

no my do kliniki mamy też ponad setkę. Dokładnie 120 ceny są ogromne niestety :( przejrzałam mnóstwo klinik i chyba w tej mojej jest najtaniej,bo 3850zł+leki,ale wiadomo się to nie kalkuluje tobie,bo dojazdy tyle km by Was bardzo obciążyły finansowo to koszt wyniósłby to samo. Ale próbuj inseminacji jeszcze,a może akurat się uda ta 3? :D

Zgłoś nadużycie #46926 18 stycznia 2016, 9:48

turboslimak Fajna mama
Iza mogła sie w język ugryźć chociaz taka nowiną kazdy chce sie pochwalić
Światu No ale widzisz baby nie myślą w takiej sytuacji o drugiej osobie
Co innego gdybyście mocno sie przyjaźniły to ciazy wiadomo sie nie ukryje kiedys musiałaby ci powiedziec
Wiem jak ci ciezko ale musisz sie odciąć nie myslec o tym bo bedzuez sie blokować
Jak sie nakręcisz to juz tylko gorzej bedzie
Musisz sie skupić teraz na działaniach i pozytywnym efekcie a nie myslec ze ktos w ciaze zaszedł
Staram ci sie dać kopa:*
To nie jest tak ze cie nie rozumiem bo wiesz ze tak nie jest!

Iza do boju. Odłoż te fora gdzue piszą ze nic sie nie udaje!!!!
Zaraz ja ci wypisze swoje klientki którym sie udało!
Znajome co po 10 latach zaszły!
Znajome z torbielami endometrioza pco i innymi przedziwnymi rzeczami

Masz sie w garść wziąć :*

Zgłoś nadużycie #46927 18 stycznia 2016, 9:50

stencel_ka Fajna mama

Paola_33 napisał(a)

Stencel, a jak Ty się miewasz ?? Czujesz juz kopniaczki ??

Hejo. Trzym kciuki za wizytę, oby przepływy i łożysko śmigały jak talala 😉

Co do wagi to myślę że przy takich nadprogramowych kg jest to możliwe aby tylko 2kg przytyć. Poprostu dziecko ma z czego czerpać i pewnie po porodzie bedziesz z 9kg mniej ważyła bo woda łożysko i dzidzia gdzieś tyle ważą w 40tyg.

Co do kopniaczków to już czuję od kilku tygodni jak synek rozrabia. I jest zupełnie inaczej niż córcia. Młoda przez 90% ciąży waliła mi po żebrach i nie wiedziałam co to ucisk na pęcherz...za to teraz Olek daje czadu tam nisko i jest czasem wesoło jak zdążę wyjść z toalety a po chwili znowy pędzę siku 🙊🙊🙊🙊

Zgłoś nadużycie #46928 18 stycznia 2016, 9:59

tandem Supermama
Kamila gratuluję raz jeszcze, trzymajcie się z fasolką zdrowo. :)

Paola rozumiem te bezsenne noce z czytaniem, ja też się tak 'ratuję' a mąż potem wyzywa, że to przez książkę nie mogę spać.

Iza rozumiem o co Ci chodzi z tą znajomą, takie historie są bardzo smutne i bolesne dla staraczek... Ale nie myśl o niej tylko o sobie, jak to cudnie będzie gdy się uda :)

staraczka, iza - nie zapominajcie o mnie! Ja chcę z wami z brzuchem chodzić i wymieniać się narzekaniem na mdłości ;)

u mnie dziś znów spadł śnieg, mam wolne w pracy, jutro wracam, chyba, że padnę znów na l4, bo czuję się nadal niewyraźnie...

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #46929 18 stycznia 2016, 9:59

izabela23 Supermama

turboslimak napisał(a)

Iza mogła sie w język ugryźć chociaz taka nowiną kazdy chce sie pochwalić
Światu No ale widzisz baby nie myślą w takiej sytuacji o drugiej osobie
Co innego gdybyście mocno sie przyjaźniły to ciazy wiadomo sie nie ukryje kiedys musiałaby ci powiedziec
Wiem jak ci ciezko ale musisz sie odciąć nie myslec o tym bo bedzuez sie blokować
Jak sie nakręcisz to juz tylko gorzej bedzie
Musisz sie skupić teraz na działaniach i pozytywnym efekcie a nie myslec ze ktos w ciaze zaszedł
Staram ci sie dać kopa:*
To nie jest tak ze cie nie rozumiem bo wiesz ze tak nie jest!

Iza do boju. Odłoż te fora gdzue piszą ze nic sie nie udaje!!!!
Zaraz ja ci wypisze swoje klientki którym sie udało!
Znajome co po 10 latach zaszły!
Znajome z torbielami endometrioza pco i innymi przedziwnymi rzeczami

Masz sie w garść wziąć :*

Mnie coraz bardziej boli,że każdemu się udaje a mnie nie! i akurat o osobach których mówię udało się od tak sobie... ja jestem bardzo nastawiona na ciążę dzięki pierwszej procedurze ivf ciągle zadaję sobie pytanie co będzie jeśli nie uda się za 1,razem? Myślę,że wtedy zniknę stąd na dobre obawiam się,że będę założycielką wątku 2017 :( :( 10 lat starań nie przeżyłabym minęło już 4 lata i czuję,że to mnie zaczyna przerastać, po czym mówię sobie,że przecież dopiero zaczęłam prawdziwą walkę,bo do tej pory nie było zbyt wielkich działań.

To chyba te anty tak depresyjnie na mnie wpływają... wiem,że zacznę myśleć inaczej jak już zacznę się kłuć a do tego jeszcze 16 długich dni.

Zgłoś nadużycie #46930 18 stycznia 2016, 10:04

izabela23 Supermama

tandem napisał(a)

Kamila gratuluję raz jeszcze, trzymajcie się z fasolką zdrowo. :)

Paola rozumiem te bezsenne noce z czytaniem, ja też się tak 'ratuję' a mąż potem wyzywa, że to przez książkę nie mogę spać.

Iza rozumiem o co Ci chodzi z tą znajomą, takie historie są bardzo smutne i bolesne dla staraczek... Ale nie myśl o niej tylko o sobie, jak to cudnie będzie gdy się uda :)

staraczka, iza - nie zapominajcie o mnie! Ja chcę z wami z brzuchem chodzić i wymieniać się narzekaniem na mdłości ;)

u mnie dziś znów spadł śnieg, mam wolne w pracy, jutro wracam, chyba, że padnę znów na l4, bo czuję się nadal niewyraźnie...

ja już marzę o tym żeby siedzieć i narzekać mówiąc: ludzie wyglądam jak słoń bo przytyłam już 10-15 kg,albo męczy mnie zgaga... Rozdrażniła mnie sytuacja z tą "koleżanką" bo ani o siebie dbała,ani badania robiła i o masz sobie zaszła w ciążę. Nadwagi ma ze 20kg co najmniej, tarczycy nie leczy a ma, do tego kiedyś syna swojego chciała oddać gdyby miała kasę na bank by usunęła, a ja już żygam tymi wszystkimi ciążami wokoło...

PS ja zabiorę Was wszystkie chętnie,ale najpierw musi mi się udać