Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania by zostac mama w 2016

Zgłoś nadużycie #46231 12 stycznia 2016, 11:04

Lily79 Początkująca
Witam Dziewczyny. Trafiłam na forum przez przypadek,ale jest tu u Was tak miło, że postanowiłam pozostawić swój ślad. Może moje słowa dadzą komuś siłę do walki o zajście w ciązę, bo z doświadczenia wiem jak cięzko czasem bywa. Mam juz 36 lat i o dziecko starałam sie z przerwami około 10 lat. Na poczatku po slubie to spontan,zabawa i radosne oczekiwanie. potem niepokój, obawy, wyczekiwnie kazdego miesiaca.W końcu badania obu stron, wyniki jak najbardziej prawidłowe, a ciązy brak. Z czasem zaczełam nerwowo liczyc dni, mierzyc temperature, kupowac testy ciązowe i owulacyjne, nie spałam po nocach, odpierałam setki pytań - a kiedy wnuki? no a wy kiedy sie postaracie itd. itd. Brałam wspomagacze na początku cyklu,przed owulacją i duphaston po, miałam monitorowane cykle,dziesiątki badań, łykałam folik i inne witaminy. Z pespektywy czasu chyba wpadłam wtedy w obsesję posiadania dziecka, nic innego mnie nie interesowało. Każdy miesiac z @ przynosił łzy, rozpacz, gorycz, rozczarowanie i tysiąc podobnych odczuć. W końcu powoli, ale odpuściłam...troche wymusiła to na mnie sytuacja zyciowa. rozwiodłam sie ze zdradzającym męzem i zaczęłam wreszcie mysleć o sobie. Otoczenie tez dało mi spokój z głupimi pytaniami, a mi dzięki przyjaciołom powróciła radość z zycia. Pogodziłam się z tym ze rodzina nie jest mi pisana...To było jakieś 2 lata temu. Obecnie jestem w 5 miesiącu niespodziewanej i absolutnie nieplanowanej ciąży :-) Mimo ,że teraz zamartwiam się czy wszystko będzie dobrze, czy moje Maleństwo jest zdrowe itd.to nie muszę chyba dodawać jak bardzo się cieszę. Mam nadzieję, że moim wpisem dałam komukolwiek nadzieję na to ,że natura potrafi solidnie nas zaskoczyć. Trzymam kciuki za wszystkie kobietki i życzę Wszystkiego Dobrego.

Zgłoś nadużycie #46232 12 stycznia 2016, 11:25

sielanka Fajna mama
Dzien dobry staraczki moje kochane :*
Za wszystkie trzymam mocno kciuki, Kaari za Twoja bete jutro, Tandem, za to, zeby okazalo sie, ze jednak fasolka i za cala reszte!
Ja musze sie odciac na kilka-kilkanascie dni, hormony zbieraja zniwo, czuje sie gorzej niz zle. Z barykardii wpadam w tachykardie, puls spoczynkowy, zaraz po obudzeniu dzis wynosil 90, przed chwila jak zmierzylam 124. 19 stycznia mam wizyte u nowego endo, musze przejsc na dosc restrykcyjna diete, bo hashi bardzo u mnie postepuje, w ciagu roku tarczyca z 18 ml objetosci zmniejszyla sie na 6,5ml, wiec w sumie tylko w diecie nadzieja, ze zahamuje troche postep choroby :/ w dolek straszny wpadlam, musze sie ogarnac, zanim do Was wroce. Buziam mocno :*

Zgłoś nadużycie #46233 12 stycznia 2016, 11:30

Monia82 Fajna mama

Lily79 napisał(a)

doświadczenia wiem jak cięzko czasem bywa. Mam juz 36 lat i o dziecko starałam sie z przerwami około 10 lat. (...) rozwiodłam sie ze zdradzającym męzem i zaczęłam wreszcie mysleć o sobie. (...) Obecnie jestem w 5 miesiącu niespodziewanej i absolutnie nieplanowanej ciąży :-) Mimo ,że teraz .

Lily, może problem był po stronie byłego męża ?? ?... a nie z Twojej strony, skoro wzięłaś z nim potem rozwód i jesteś w ciąży z innym partnerem (?). Ja mam podobny przypadek wśród znajomych. Koleżanka latami się badała, szukała przyczyn, nawet jakimś zabiegom się poddawała, a okazało się, że problem jest ze strony męża.

Szczęście w nieszczęściu, że zostawiłaś tego zdradzającego drania i mogłaś na nowo sobie założyć rodzinę. Życzę dużo zdrówka dla Maluszka, a Tobie szczęścia w życiu! :)
23.02.2016 r. - :( 8 tc cp /  26.12.2015 r. :( 4 tc
Aniołek (*) - 14.08.2015 r. :( 10 tc

Zgłoś nadużycie #46234 12 stycznia 2016, 11:30

Monia82 Fajna mama

werkaa napisał(a)

Dzień dobry :)
U mnie niestety @ się rozkręciła.
Kaari gratulacje ciąża jak byk :D
Witam nową koleżankę Magdalię :)
Motylku wpisz mi datę @ na 13 luty.

weerka, :( przykro mi, a liczyłam na Ciebie i tandem z fasoliną!

Zgłoś nadużycie #46235 12 stycznia 2016, 11:32

mala2 Supermama
A w ogóle dziewczyny cały czas to w sobie dusze ale chyba musze sie wygadać ostatnio co ten test wyszedł taki bladzioch przed terminem to chyba jednak nie był wadliwy chyba była podobna sytuacja jak ostatnio bo w dniu @ zrobiłam kolejny i był negatywny wiec odłożyłam ten test po 5 min do szafy i jak robi porządki to go znalazłam(zapomniałam go wyrzucić) a tam była bardziej widoczna 2 kreska musiała wyjść znacznie później ale po ostatnich przejściach czekałam zawsze te 5 min i odpuszczałam.W kwietniu ide do tej pani ginekolog i wszystko jej opowiem zobaczymy co ona na to wszystko.

Zgłoś nadużycie #46236 12 stycznia 2016, 11:34

Monia82 Fajna mama

jadzia napisał(a)

Monia i Motylek jakie u was były te prolaktyny bo wy pisałyscie o bromku. .

Ja badałam 3x w 3 kolejnych miesiącach i miałam 23, potem 14... i wtedy mi ani endo ani ginka nic na to nie przepisywały na to, mimo, że prolaktynę po obciążeniu miałam aż 24-krotnie przekroczoną!. Dopiero, jak mi w grudniu wyszła prolaktyna powyżej 30 to mi endokrynolog przepisała bromergon i biorę na razie na noc po 1 tabletce, a do tego castagnus 2 tablety. Do tego mam bardzo bolesne piersi przed okresem i po naciśnięciu miałam przezroczysty wysięk, a to już objawy kliniczne i najlepiej zbić tą prolaktynę, bo uprzyksza życie.

Zgłoś nadużycie #46237 12 stycznia 2016, 11:38

Monia82 Fajna mama

mala2 napisał(a)

A w ogóle dziewczyny cały czas to w sobie dusze ale chyba musze sie wygadać ostatnio co ten test wyszedł taki bladzioch przed terminem to chyba jednak nie był wadliwy chyba była podobna sytuacja jak ostatnio bo w dniu @ zrobiłam kolejny i był negatywny wiec odłożyłam ten test po 5 min do szafy i jak robi porządki to go znalazłam(zapomniałam go wyrzucić) a tam była bardziej widoczna 2 kreska musiała wyjść znacznie później ale po ostatnich przejściach czekałam zawsze te 5 min i odpuszczałam.W kwietniu ide do tej pani ginekolog i wszystko jej opowiem zobaczymy co ona na to wszystko.

mała2, to miałaś to co ja w Święta... - ciąża biochemiczna :( widzisz, ja nawet betę zrobiłam i potwierdziła mi ciążę... gdybym nie musiała testować zanim odstawię Duphaston to nawet bym nie wiedziała.

Zgłoś nadużycie #46238 12 stycznia 2016, 11:38

kamila19880 Fajna mama
Lily dziękujemy ze podzieliłam sie z nami swoją historia ;) pokazuje nam ze wszystko możliwe i trzeba wierzyć ;) dobrze ze rzuciłaś tego lajze ;) a ja przechodziłam obok apteki i chciałam kupic test kolejny ale pomyslałam ze nic z tego czy zrobię jutro czy nie jak ma buc ciąża to pokaże pózniej wiec nie testuje moze w czwartek ale późno koncze robotę i nie kupie jutro i w kolejny dzien tez wiec moze w piątek rano jak nie przyjdzie
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1ph4SmteBn2oDPUu3ilhg5jyza8jUpRkOci1ddP57...

Zgłoś nadużycie #46239 12 stycznia 2016, 11:43

murron Supermama
znowu do poczytania:

http://www.naturalna-medycyna.com.pl/maca-super-zywnosc-inkow-maca.html

Zgłoś nadużycie #46240 12 stycznia 2016, 11:44

mala2 Supermama

Monia82 napisał(a)

mała2, to miałaś to co ja w Święta... - ciąża biochemiczna :( widzisz, ja nawet betę zrobiłam i potwierdziła mi ciążę... gdybym nie musiała testować zanim odstawię Duphaston to nawet bym nie wiedziała.

Na to wygląda ,ze po raz drugi spotkało mnie to samo bo w lipcu było podobnie wtedy też test wyszedł pozytywny chyba po 15min poszłam na beta tam 80pare wyszło wiec myślałam ,ze test był za mało czuły dlatego tak późno wyszedł z tym ,ze poroniłam w 6tc brałam też dupka a teraz nie wiem czy dobrze zrobiła odstawiając go jeżeli to jednak byłą ciąża....mam taki mętlik w głowie bo ta kreska jest na pradę dość mocna w porównaniu do poprzedniej bladej....ach....

Zgłoś nadużycie #46241 12 stycznia 2016, 11:47

murron Supermama
Sielanka wracaj do formy!

Zgłoś nadużycie #46242 12 stycznia 2016, 12:18

asaguarela Fajna mama
Dzień dobry dziewczyny.

Sielanka,wracaj nam szybko do zdrowia 😞,ehh,co to się dzieje 😞

Mala ,biedactwo,będzie dobrze,zobaczysz 😉,zawsze sobie zadajemy pytanie,co by było,gdyby...😞

Moniś,dziękuję za kciuki,przydadzą się,ja również trzymam za Twoje wyniki,ja dzisiaj też idę do Endo,przełożona wizyta z grudnia...tylko nie wiem,czy nie dalam ciała,bo nie zrobiłam świeżych wyników...czytałam gdzieś,że tsh,nie zmienia wartości szybciej niż miesiąc i tym się zasugerowałam...
Może mnie nie opierdzieli😐

Tandem,cholercia,co to z tym Twoim cyklem 😐,może Ty biegnij na tą betę,,zaciskam kciuki cały czas 😉

Kaari,kreseczki jak ta lala 😉,już..spokojnie 😊,wszystko jest dobrze 😊

Werkaa,przykro mi..😞,wredna @..niech szybko ucieka i nowe starania 😊

Lily,dzięki za podzielenie się Twoja historią 😉,podnosi na duchu,naprawdę 😊,jednak życie przynosi niespodzianki 😉

Bardzo dobrze,że zostawiłaś dziada!!
Życzę Tobie i Twojemu maluszkowi zdrówka ,spokojniejsza ciąży i dużo szczęścia 😁

A,ja tak wczoraj mówiłam do mojego M,że może jak byśmy się wzięli za starania od razu,jak minął czas od zabiegu,to może bylo by inaczej... 😐

Tylko wtedy,ten strach o zdrowie M,potem zmiana pracy,,,,
No nic,zobaczymy

Zgłoś nadużycie #46243 12 stycznia 2016, 12:27

kamila19880 Fajna mama
Ja sie zapisuje do szkoły fr dzisiaj kursy 2 razy w tyg po 3 h
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1ph4SmteBn2oDPUu3ilhg5jyza8jUpRkOci1ddP57...

Zgłoś nadużycie #46244 12 stycznia 2016, 12:29

mala2 Supermama
Tylko właśnie jeżeli byłą to jednak ciąża to zdarzyło sie to juz 2x wiec coś musi być nie tak tylko co?!Trzeba było go od razu wyrzucić to teraz bym nie miała takiego kaca moralnego i żyła w błogiej nieświadomości...

Zgłoś nadużycie #46245 12 stycznia 2016, 12:29

kasik84 Gotowa na wszystko
Hej starczki u mnie :@ pełna para się rozkręcila do tego załapałem od małego jakiegoś wirusa bo czyści mnie okropnie z każdej strony jednym słowem lipa po całości.
Odpuszczam sobie starania na jakiś czas co nie zmienia faktu że będę Was podglądać!
Tak się złożyło że w przyszłym roku we wrześniu mamy bardzo ważne wesele(brat mego męża z którym jest bqrdzo blisko) i troszkę smutno by było je opuścić tak więc może tam na górze układa nasze życie po swojemu.
Muszę tylko zająć czymś myśli na jakiś czas bo czuje ze nie będzie to łatwe.może zacznę robótki ręczne (hihi)
Kari gratuluję i trzymam kciuki
Za resztę z Was też trzymam kciuki za udane i łatwe porody i zdrowe dziesiątka
Za jak najszybsze dwie grube kreski na testach starałem
POWODZENIA

Zgłoś nadużycie #46246 12 stycznia 2016, 12:30

asaguarela Fajna mama

kamila19880 napisał(a)

Ja sie zapisuje do szkoły fr dzisiaj kursy 2 razy w tyg po 3 h

Oo,😉,fajnie 😉

Jak masz dryg,do tego,to jasne 😊

Zgłoś nadużycie #46247 12 stycznia 2016, 12:32

asaguarela Fajna mama

mala2 napisał(a)

Tylko właśnie jeżeli byłą to jednak ciąża to zdarzyło sie to juz 2x wiec coś musi być nie tak tylko co?!Trzeba było go od razu wyrzucić to teraz bym nie miała takiego kaca moralnego i żyła w błogiej nieświadomości...

😞,wierzę Ci.
A czy np.szybciej nie masz możliwości pójść do Gina,jak w kwietniu?

Zgłoś nadużycie #46248 12 stycznia 2016, 12:37

kamila19880 Fajna mama

asaguarela napisał(a)

Oo,😉,fajnie 😉

Jak masz dryg,do tego,to jasne 😊

Drygu zabardzo nie mam ale tu bez fr nic sie nie da po ang nie wszyscy chcą gadac i maja cb za gorsza osobę ;)

Zgłoś nadużycie #46249 12 stycznia 2016, 12:37

tandem Supermama

kiwi napisał(a)

Tandem wiec nic nie poradzisz musisz cierpliwie czekac a na wykresie temperatury masz gdzies wyraźny skok i od tego momentu temp. Jest podwyzszona?

dokładniej to tak:
20 dc skok w górę i tak przez 5 dni, (36,5)
26 dc w dół i nisko aż do (35,9)
30 dc w górę do 40dc (36,4)
41 dc jeszcze bardziej w górę (36,6).

Przypominam, że ja mam takie niskie.

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #46250 12 stycznia 2016, 12:38

mala2 Supermama

asaguarela napisał(a)

😞,wierzę Ci.
A czy np.szybciej nie masz możliwości pójść do Gina,jak w kwietniu?

No właśnie nie dopiero na marzec/kwietnia ma termin wolny. To będzie moja pierwsza wizyta u niej bo zmieniam swojego patałacha(bardzo dobra wiec kolejki do niej ) z reszta i tak mam szlaban na ciąże od dietetyczki minimum właśnie do kwietnia(zależy od postępów odchudzania) i dlatego sie właśnie w tym terminie umówiłam na wizyte.Mąż też w lutym ma iść na badanie nasienia tak w razie co.