Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania by zostac mama w 2016

Zgłoś nadużycie #46071 11 stycznia 2016, 11:41

izabela23 Supermama

marluna napisał(a)

Witam dziewczyny, dawno tu nie zagladalam ale musialam odpuscic temat dziecka bo inaczej wyladowalabym w wariatkowie niebawem
Skladam wszystkim spoznione zyczenia noworoczne, wszystkiego dobrego w nowym roku, przedewstkim spelnienia tego goracego pragnienia maciezynstwa, a zafasolkowanym bezproblemowej ciazy i pomyslnego rozwiazania.

Iza przepraszam jezeli zle zrozumialam ale czy ty zaczynasz procedure in vitro i idziesz krotkim protokolem?

U nie ruszyla procedura in vitro dzis.Kurcze ale ja sue naczekalam ja ide dlugim protokolem i mialam brac tabletki anty zaraz po owulacji tylko ze owulacja wystapila dwa tygodnie pozniej niz powinna i tym sposobem sie wszystko przedluzylo.

W glowie kieluja rozne mysli, bo ten obecny cykl jest inny niz te kilka po lyzeczkowaniu, bo mialam duzo sluzu plodnego bez zadnych wspomagan, a kilka miesiecy po lyzeczkowaniu byla posucha.Nic mnie nie boli a zawsze po jajeczkowaniu do miesiaczki rypaly mnie jajniki a w zasadzie jeden ,ktory mi sie ostal ze latalam do gina kilka razy przed okrese.
W glowie sie pojawiaja mysli moze moj irganizm doszedl do siebie i te cale in vitro tylko rozwaki mi rownowage w organizmie, szczegolnie jak sie nie powiedzie?

ja idę długim protokołem. najpierw antykoncepcja potem 14 dni gonalpeptyl i dopiero właściwa stymulacja. także u mnie jeszcze długa droga,bo dopiero od @ rozpoczynam antyki także może na kiniec lutego dopiero transfer będzie. Widzę,że masz jeszcze wątpliwości, ja miałam przez ułamek sekundy teraz wiem,że to najlepsza decyzja jaką moglśmy podjąć :D

Zgłoś nadużycie #46072 11 stycznia 2016, 11:55

kamila19880 Fajna mama
ja tam popieram invitro :)
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1ph4SmteBn2oDPUu3ilhg5jyza8jUpRkOci1ddP57...

Zgłoś nadużycie #46073 11 stycznia 2016, 11:56

ewelina25 Gotowa na wszystko
Hej ;) widziałam bladzziocha :) jej jak dużo pozytywnych wieści dziś czekamy na wynik kaari !!! Na fb też posypały się pozytywnie :) a ja w piątek do gin niech mi przepisze dupka może z nim się nam uda : :)

Zgłoś nadużycie #46074 11 stycznia 2016, 11:57

kiwi Fajna mama
Kaari trzymam kciuki za wyniki.
Jadzia najważniejsze ze juz cos wiadomo, najgorsze co moze byc to nie wiedza.
Stencelka moze jeszcze sie uda Twojej bratowej zajsc w ciaze :) cuda sie zdarzaja znam dwie pary ktore zdecydowaly sie na adopcje a po jakimś czasie doczekaly swoich dzieci.
Marluna myślę ze jak juz podjelas decyzje na 100% to nie patrz za siebie. Mysle pozytywnie bedzie dobrze!

Zgłoś nadużycie #46075 11 stycznia 2016, 12:00

kiwi Fajna mama
Kamilka zatestuj rossmanowskim, nie chce odbierac Ci nadziej ale u Motylka pozytyw wyszedł chyba w 8 dpo więc jezeli w 12 dpo jest negatyw to ja nie licze juz na 2 kreski.

Zgłoś nadużycie #46076 11 stycznia 2016, 12:03

marluna Gotowa na wszystko
Iza tak mam watpliwosci, bo moj organizm a w zasadzie narzady kobiece radza sobiem jajeczkowanie jest zawsze jest pecherzk dominujacy ktory peka, endometrium jest zawsze grube.Wczesniej byla posucha ale w tym miesiacu sluz byl idealny.Napewno bym jeszcze probowala naturalnie tylko ze moja rezerwa jajnikowa hes ponizej dolnej granicy normy i to mnie bardzo determinuje do in vitro
Z tego co piszesz to nic nie rozumiem bo ja ide protokolem dlugim tylko ze ja do 21 dnia cyklu nic nie bralam, stwierdzili ze w 21 dniu cyklu bedzie po owulacji, niestety nie bylo,kazali przyjsc za tydzien i znowu byl duzy pecherz na 22 mm ale nie widac bylo zeby mial pęknoć,teraz znowu bylam pecherzyk peknąl i od dzisiaj mam brac jakis specyfik PRiMOLUT N 3xdziennie do 19 stycznia potem mam sie zglosic 22 styczia i od tego czasu bedza zatrzyki ze stymulacja przez dwa tygodnie.
Niby podobnie a jednak inaczej.

Zgłoś nadużycie #46077 11 stycznia 2016, 12:08

kamila19880 Fajna mama

kiwi napisał(a)

Kamilka zatestuj rossmanowskim, nie chce odbierac Ci nadziej ale u Motylka pozytyw wyszedł chyba w 8 dpo więc jezeli w 12 dpo jest negatyw to ja nie licze juz na 2 kreski.

o to chodzi ze nie mam gdzi kupic niestety rossmanowskiego bo jestem bxl wiec zostaly mi tylko apteczne
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1ph4SmteBn2oDPUu3ilhg5jyza8jUpRkOci1ddP57...

Zgłoś nadużycie #46078 11 stycznia 2016, 12:09

Iza mozesz mi polecic jakies dobre forum co do tematyki in vitro.Na fajnej mamie w prawdzie jes ale ja sie tam nie odbajduje, bo dziewczyny znaja sie dlugo znaja sie od podszewki i najczesciej maja juz swone szkraby.Ja bym chciala czasem z kims popisac jto jest na podobnym etapie do mojego.

Zgłoś nadużycie #46079 11 stycznia 2016, 12:12

asaguarela Fajna mama
Dzień dobry 😊

Kamilka,😞 przykro mi 😞,ehh😞

Kaari,trzymam kciuki za betę 😃

Werkaa ,nosz to wredna @😞

Marluna,gratuluję decyzji,nie oglądaj się za siebie,to jest bardzo dobra decyzja 😊,trzymam kciuki,żeby się udało za pierwszym razem 😊

Jadziu,nie martw się tak tym cukrem 😊,nie jest źle,troszkę podwyższony,dasz radę zbić,zależy w jakim laboratorium,u mnie na badaniu,była norma do 115,więc troszkę dietki i będzie dobrze 😊

Stencel,biedna ta Twoja bratowa,życie jest strasznie nie sprawiedliwe 😞,tak czy inaczej,jeszcze akurat może los się odmieni i zostaną rodzicami 😊

Sielanka,dobrze mówisz,nie poddajemy się (taa,😐,a jak sama pomyśle,to zaczynam wątpić 😉)

U mnie temperatura,dalej nie drgnęła,no masakra jakaś to jest 😞,coś czuję,że dzisiaj nie usłyszę dobrych wiadomości 😐

Aa,Freda,trzymam kciuki za Twoja wizytę w czwartek 😄

Zgłoś nadużycie #46080 11 stycznia 2016, 12:45

jadzia Fajna mama
Marluna przywolalam Cie myslami bo zastanawialam sie gdzie sie podziewasz.
Stencelka brak slow jak szkoda takich ludzi co nie moga miec dzieci a bardzo tego pragna. Wspolczuje im.
Ja z tym moim cukrem powalcze dieta i bedzie dobrze. Jakos bardziej martwi mnie ta prolaktyna bo wiem ze jest podwyzszona i przez nia moge nie zachodzic w ciaze. Teraz tak mysle ze moze isc do tej endo i niech co doradzi. Jak nie uro to....

Zgłoś nadużycie #46081 11 stycznia 2016, 12:50

izabela23 Supermama

marluna napisał(a)

Iza mozesz mi polecic jakies dobre forum co do tematyki in vitro.Na fajnej mamie w prawdzie jes ale ja sie tam nie odbajduje, bo dziewczyny znaja sie dlugo znaja sie od podszewki i najczesciej maja juz swone szkraby.Ja bym chciala czasem z kims popisac jto jest na podobnym etapie do mojego.

Ja dołączyłam do wątku dziewczyn na ovufriend temat IVF dziewczyny znają się długo,ale mnie przyjęły z otwartymi ramionami i na prawdę wiele się już dowiedziałam od nich :) podeślę ci link do forum

Zgłoś nadużycie #46082 11 stycznia 2016, 12:54

izabela23 Supermama

marluna napisał(a)

Iza tak mam watpliwosci, bo moj organizm a w zasadzie narzady kobiece radza sobiem jajeczkowanie jest zawsze jest pecherzk dominujacy ktory peka, endometrium jest zawsze grube.Wczesniej byla posucha ale w tym miesiacu sluz byl idealny.Napewno bym jeszcze probowala naturalnie tylko ze moja rezerwa jajnikowa hes ponizej dolnej granicy normy i to mnie bardzo determinuje do in vitro
Z tego co piszesz to nic nie rozumiem bo ja ide protokolem dlugim tylko ze ja do 21 dnia cyklu nic nie bralam, stwierdzili ze w 21 dniu cyklu bedzie po owulacji, niestety nie bylo,kazali przyjsc za tydzien i znowu byl duzy pecherz na 22 mm ale nie widac bylo zeby mial pęknoć,teraz znowu bylam pecherzyk peknąl i od dzisiaj mam brac jakis specyfik PRiMOLUT N 3xdziennie do 19 stycznia potem mam sie zglosic 22 styczia i od tego czasu bedza zatrzyki ze stymulacja przez dwa tygodnie.
Niby podobnie a jednak inaczej.

a jakimi lekami będziesz stymulowana u mnie dokładnie tak to wygląda:
od 1 do 21dc będę brała antykoncepcję (harmonet)
od 21 dc gonalpeptyl daily 0,5ampułki
po 14 zastrzykach wizyta i wtedy dołączymy puregon
ja mam antykoncepcję żeby wyciszyć jajniki aby torbieli uniknąć
http://ovufriend.pl/forum/starajac-sie-z-pomoca-medyczna/ivf,60,2695.html#show-p...

Zgłoś nadużycie #46083 11 stycznia 2016, 12:55

jadzia napisał(a)

Stencelka brak slow jak szkoda takich ludzi co nie moga miec dzieci a bardzo tego pragna. Wspolczuje im.
Ja z tym moim cukrem powalcze dieta i bedzie dobrze. Jakos bardziej martwi mnie ta prolaktyna bo wiem ze jest podwyzszona i przez nia moge nie zachodzic w ciaze. Teraz tak mysle ze moze isc do tej endo i niech co doradzi. Jak nie uro to....

Chyba naprawde mnie orzywolalas myslam bo przed swietami stwierdzilam ze odpuszczam ta tematyke a tu prosze niecwytrzymalam i znowu jestem :)

Zgłoś nadużycie #46084 11 stycznia 2016, 13:00

izabela23 Supermama

jadzia napisał(a)

Z tą prolaktyną to trzeba coś zrobić mi się wydaje,bo może to przez nią te niepowodzenia? A cukier jak to mój mąż cukrzyk mówi taki skok cukru to nie skok ;) ;) dieta i ćwiczenia na pewno dadzą sobie radę z tymi cukrami.

Kamila ja tam wierzę,że będzie jednak u Ciebie pozytywny teścior :D

Zgłoś nadużycie #46085 11 stycznia 2016, 13:02

izabela23 Supermama
MArluna mnóstwo rzeczy można się dowiedzieć też na forum www.nasz-bocian.pl to jest forum skierowane właśnie na leczenie niepłodności.

Zgłoś nadużycie #46086 11 stycznia 2016, 13:09

motylek1909 Supermama

kiwi napisał(a)

U mnie bladzioch wyszedl 10 dpo
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1sAKNZYPwP0e_npNL6Netx2lBNfmTFlnd9vO0Y8zE...

Zgłoś nadużycie #46087 11 stycznia 2016, 13:09

Ja nie mialam antykoncepcji z tego co wyglada, poniewaz pecherzyk dominujacy po 21 dniach nadal byl i nie pękł wyslali mnie do domu bez niczego kazali przyjsc za tydzien i dalej nic pecherzyk dalej byl.Tym sposibem dwa tygodnie dodatkowo czekalam na pękniecie pecherzyka.Dzis znow bylam i pecherzyk pękł bylo cialko zolte i od dzis mam brac primolut N.Potem po 19 sycznia mam 2 dni odczekac bez zadnych lekow i 22 stycznia zaczne zastrzyki do stymulacji przez 2 tygodnie, nazwy niestety nie znam.

Zgłoś nadużycie #46088 11 stycznia 2016, 13:12

motylek1909 Supermama
Ufff odebralam wynik posiewu - negatywny.... dzieki Bogu :)
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1sAKNZYPwP0e_npNL6Netx2lBNfmTFlnd9vO0Y8zE...

Zgłoś nadużycie #46089 11 stycznia 2016, 13:12

izabela23 Supermama

marluna napisał(a)

Ja nie mialam antykoncepcji z tego co wyglada, poniewaz pecherzyk dominujacy po 21 dniach nadal byl i nie pękł wyslali mnie do domu bez niczego kazali przyjsc za tydzien i dalej nic pecherzyk dalej byl.Tym sposibem dwa tygodnie dodatkowo czekalam na pękniecie pecherzyka.Dzis znow bylam i pecherzyk pękł bylo cialko zolte i od dzis mam brac primolut N.Potem po 19 sycznia mam 2 dni odczekac bez zadnych lekow i 22 stycznia zaczne zastrzyki do stymulacji przez 2 tygodnie, nazwy niestety nie znam.

trochę dziwne to nie wiem jak to wytłumaczyć jeżeli jest ciałko żółte to teoretycznie jest szansa na ciążę nawet w tym cyklu,bo pęcherzyk pękł. Nie wiem co Ci doradzić,bo tak u mnie jest zupełnie inna sytuacja ja nie mam zupełnie owulacji i nie reaguję na leki tak więc nie wiem. Może odezwij się na forum na który link Ci podałam i podpytaj dziewczyny,bo ja jeszcze jestem "zielona" w tym temacie dopiero nabieram wiedzy.

Zgłoś nadużycie #46090 11 stycznia 2016, 13:14

izabela23 Supermama

motylek1909 napisał(a)

Ufff odebralam wynik posiewu - negatywny.... dzieki Bogu :)

No super wieści :D